Ще имам близнаци! Тема с продължение....13

  • 24 271
  • 479
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 741
Само хубави новини в новата темичка!
Добре дошла на mmmda! Стискам палци всичко да върви наред с бременността!

# 16
  • Мнения: 101
Здравейте мамчета- очакващи и имащи близнаци,
Ние "очакващите" сме за никъде без "имащите" и сме ви благодарни, че сте толкова активни и ни напътствате! Иначе главите ни се пълнят с какви ли не притеснения! Да сте живи и здрави!

И понеже не съм се включвала отдавна да дам бърз отчет - всичко е наред, момичетата си растат и са "бомба", както каза доктора вчера за 27 седмица.

Бях 2 седмици във Варна, че и море малко намазах и от събота вече ще "мътя" в София. Поработвам по малко, но постепенно изоставям офиса и ще съм "виртуално" работеща от вкъщи.
Време е за подготовка, че нищичко не съм купила, а от батковците всичко съм раздала.

Поздрави на всички и Добре дошли на новите полълнения!

# 17
  • Мнения: 741
А мен пазаруването за бебките ме зарежда много оптимистично, вече сме с нов по- голям гардероб, почти привършвам нареждането му и съответно понаредих и бебешките неща, които имаме- взех от етърва ми, нашите /от каката и баткото каквото е останало и в добро състояние/ и новичките работи. Не съм започнала още с прането, че много валеше напоследък, ама и това мисля да свърша. Някак не можах да си представя аз да съм в болница и мъжа ми със свекървата и майка ми /не че много се разбират,де  Joy/ да ни пазаруват и подреждат. Моят вкус е съвсем различен от техния. Само креватчета не сме избрали, но се успокоявам, че има време!

# 18
  • Мнения: 110
Добре дошла и на Радосвета  bouquet
Много попълнения днес.Това е наистина супер!!!
 За пазаруването прави такова удоволствие    Grinning.Като изляза на разходка все тряба да купя нещо.Може да е малко ама без него не може.Мъжо вече ме скъсва от бъзик по този  повод.

  Еднакви неща ли купувате за бебоците,особено ако са от един пол?Аз не май....Първо са си две личности според мен и второ май не намирам от всичко по две еднакви......от един номер.Със свекървата сме в голям спор по въпроса.Аз и казах тя като иска да си купува еднакви. Ама като си пееш Пенке ле кой ли те слуша Mr. Green.Тя продължава да си спори и да ме нерви #2gunfireГледам да не и обръщам внимание.

# 19
  • Мнения: 851
Хоп ето ни и нас трите в къпа с близнаци и тризнаци.
Добре дошли на новите попълнения. Радвам се че темата се пълни с бебоци, но и с бременилки трябва да наваксаме малко, че бройката ни намлява с всеки изминал месец .
Относно дрехите - ние приключихме с пазаруването. Всичко съм взела освен 6-8 броя бодита с дълъг ръкав, но съм ги набелязала вече. И съм си харесала комплектите за новородено в mothercare и мисля да си купя 2 бр. Това ще са единствените дрешки с размер новородено. Предпочитам да навивам ръкавки и крачолки известно време от колкото да  подарявам нови, обличичани max. 1-2 пъти дрешки. Всички дрешки които съм купила са размер 1 месец (пижамките и домашните ни комплекти), а за излизане и за "пред хората" 1-3 месеца или най-много 3 месеца.
Вчера попаднах случайно в магазина на една испанска марка, на която цените не ми се струват удачни, но на долния етаж в магазина имаше разпродажба на 50 % и 75 % на миналите есенно-зимни дрешки и се обзаведохме с 2 чуфта джинси - червени и кафяви, 1 дънки,1 пуловер (зимен, ама е страхотен с коледни овце  Joy) и един коледен червен ангуг с снежинки и борчета. Капака беше, че по едно време мернах в един от шкафовете, където момичето търсеше малки размери, космонафти. Бяха намалени от 150 на 57 лв. Страхотни зимни, качествени космонафти Simple Smile Взех 2 броя...макар че се двоумях много дали не епрекалено рано. Но взех 6 месечки (68 см) По добре да са ни широки и големички, но да изкараме зимата , от колкото да търсим нови по Коледа. Много съм доволна Simple Smile
Относно обличането - твърдо съм за различните дрехи. Не искам да купувам от всичко по 2. Предпочитам да има сменям дрешките/разменям и да нагласям различни комбинации, а не да ги обличсм като две капки вода. Нашите принцеси са еднояйчни и без това жовея в ужас, че няма да ги разпознаваме.... остава и еднакво да ги обличам, съвсем да луднем  Crazy
Хубав ден момичета Simple Smile

# 20
  • Мнения: 741
И нашите момиченца са еднояйчни, и ние се чудим много как ще ги различаваме. Но смятам да ги възпитаваме, че са отделни личности, а не две половини на едно цяло. Така че за момента купувам по две дрешки, еднакъв модел, но различни цветове. Смятам обаче да си комбинирам дрешките както ми е удобно, макар че наистина са много сладки снимките с еднакво облечени близначета.
Ама не си представям като се нацапа едната, да преобличам и другата, че да са в еднакви дрехи, или пък да следя едновременно да ги пера и гладя еднаквите дрешки, че да са налични и за двете кукли!

# 21
  • Мнения: 359
не прекалявайте с пазаруването 0-3 месеца, всичко омалява страшно бързо Simple Smile

аз съм голям почитател на mothercare и всичко си купувам от там. С намаленията нещата излизат по-изгодни от разни добри български и чужди стоки в БГ. Ако не по-изгодни, поне много по-качествени. Вижте сайта на mothercare, и после същите стоки в МОЛа с 300% отгоре...

добре дошли на новите мамчета, термини 2010 ми се струва следващия век, но времето ще литне като нищо Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 924
Моите мишки са еднояйчни,обаче си ги различавам,единият върви малко по-едър,което в тази бебешка възраст се набива на очи GrinningЕ,случвало се е да се замисля за момент кой от двамата държа в ръце,но ако са един до друг,дори външни хора ги отличават вече.
Дрешки-и на мен ми е много симпатично обличането в еднакви дрешки,но само в бебешка възраст бих го правила.Чувала съм,че понякога самите близначета искат да са еднакво облечени,да не се карат за дрехи...аз съм купувала дрешки като slavina_S-еднакъв модел,различен цвят,и общо взето гледам да са облечени в тон,просто по-сладко ми е така Heart Eyes

venche,съгласна съм , макар че аз в началото съжалявах,че дрешките в този размер са ми малко на брой-те плуваха дори в размера за новородени(56) и всичко им беше като торба.Сега вече понапълват дрехите.

# 23
  • Мнения: 1
Благодаря много на Double with cream за полезната информация отностно изчерпателният отговор отностно помощите при раждане на близнаци. Много успех на всички от мен, аз за първи път се включвам в този форум и съм много щастлива че мога да намеря приятели и хора от които можеш да научиш страшно важни неща и да обменим опит. Hug

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 16:15 от Double with Cream

# 24
  • Мнения: 126
Добре дошла на Радосвета наистина е хубаво че се увеличаваме.Относно покупките аз май изоставам поръчала съм само няколко плюшени гащеризончета от Ларедута но смятам бързо да се поправя и да почна вече да купувам.Моите момичета са двуяйчни и ще се различават но не смятам да ги обличам еднакво всяка една си е отделна личност.

# 25
  • Мнения: 101
Благодаря много на Double with cream за полезната информация отностно помощите при раждане на близнаци.
bobigt, Аз май съм изпуснала това за помощите - да не е в старата тема или друга тема, че и мен ме вълнува?
   baby_one, ако някой е изостанал, това съм аз - нищичко не съм купила още! Но сега като съм вече 7 месец, ще започна лека-полека да се приготвям.
    Съгласна съм с Феникс за дрешките в началото, особено ако се родят по-мънички, но ще купувам по-предпазливо, както съветва venche.
    Въобще не съм мислила как ще ги обличам - и нашите моми са двуяйчни- но май ще заложа на подобни, не на съвсем еднакви по практични причини, но ми допада и психологическата причина за отделните личности.



# 26
  • София
  • Мнения: 803
И аз да поздравя Радосвета с добре дошла  Hug Hug Hug
И да питам , някой има ли вести от Миласара, че с много трепет и любов си чакаме двата лъва  Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 851
Здравейте мами и бременнилки Simple Smile
Сега се връщаме от лекар. Ние сме добре- благодаря на Господ! 2 седмции напред вървим и момичетата са много активни. От началото на Август ще се гледаме на всеки 2 седмици. Професора  смята че окло 20-25 Септември, живот и здраве, ще сме на линия.
Исках да ви попитам, особено мамите с близнаци  плацентата ми вече се води цитирам " I-II" степен. Доки каза, че е има наченки на "набръчкване", но на много ранен етап и за сега не вижда нищо притеснително. Как върви узряване на плацентата по степени? Про близнаци предполагам е с по-бързи темпове, но на кои седмици от говарят различните категории : I, II, III ?
Каза ми също така че няма да е лека работата с секциото - тъй като съмотваряна 2 пъти и имам една лапароскопия, ще трябва много да се внимава при секциото.... Мислех, че операции, които са били преди повече от 4 години нямат значение, но уви ....
Само да сме живи и здрави и ние и бебетата и дечицата ни да са добре, аз лично през всички болежки съм готова да премина.

# 28
  • Мнения: 1 895
Благодаря много на Double with cream за полезната информация отностно помощите при раждане на близнаци.
bobigt, Аз май съм изпуснала това за помощите - да не е в старата тема или друга тема, че и мен ме вълнува?

В първият пост е описано подробно Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=405235.0

# 29
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Благодаря на всички, че приемате нас новите с такова настроение. Винаги съм искала да имам близнаци, но както казват хората внимавай какво си пожелаваш, че може да ти се случи. Още по-хубаво, че продължавате да пишете и след като сте родили, иначе какво ще бъде без вас и вашата информация. За дрехите и аз съм си мислела да купувам еднакъв модел дрехи, но различни цветове, но че не е необходимо винаги да са облечени еднакво. 5 год имах детски магазин и съм обяснявала много на клиентите да не се нахвърлят да купуват прекалено много съвсем бебешки дрешки и да не бързат много със смяната на сезоните, защото много често не се преценява правилно размера, а и не винаги отговарят напълно, и после се получават чували обличани едва ли не еднократно дрехи. Поради тази причина не мисля и да бързам да купувам почти нищо. Естествено имам познати в складовете и мисля като вземе да наближава да мина да разгледам и евентуално да си заделя нещо, защото знам, че ще се изкуша много.

Общи условия

Активация на акаунт