Първо раждане с форцепс,второ-нормално или секцио.?

  • 4 039
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 56
И до ден днешен не знам защо при първото ми раждане се стигна до форцепс...Второто,обаче протече нормално- много по бързо и само с 2 шева.По време на бременността ходих при двама лекари(при единият от които родих) и никой от тях ми е препоръчал секцио,заради това че първото раждане е с форцепс.Посъветвай се и с друг лекар.

# 16
  • Мнения: 6 274
.........никой от тях ми е препоръчал секцио,заради това че първото раждане е с форцепс.Посъветвай се и с друг лекар.

Подкрепям на 100%.  Peace

# 17
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Момичето в моята стая беше родило първото си дете с форцепс, но никой не и беше казал 2-рото раждане да е секцио и си беше родила нормално 1 прекрасно момченце.

# 18
  • Мнения: 1 558

В епикризата ти нищо ли не пише защо се е наложила тази интервенция?
Нямам епикриза след раждането,трябвало ли е да ми дадат такава? newsm78

Ами да,трябвало е да ти дадат PeaceВсяко раждане е различно.Тове,че с първото е имало някакви усложнения изобщо не означава ,че и сега ще има Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Доктора ще реши и прецени кое е най-доброто за теб и бебето!Успех   bouquet

# 20
  • Мнения: 3 506
но според един лекар(уважаван и с доста опит),след като при мен се е наложил форцепс(за което не ми бе обяснена друга причина,освен че се губят тоноветете на бебето),това можело да означава някакъв скрит проблем.

Това явно е поредното лекарско клише, с което докторите оправдават използването на форцепса и/или убеждават жената да роди секцио. Точно същото твърдеше и моят лекар след първото ми раждане, което завърши с форцепс - сигурно има някакъв скрит проблем, бля-бля, например можело да ми е крив таза, така че второто - задължително секцио. Добре, че не го послушах. И също добре, че с втората бременност реших да ходя само при лекари на смяна - без заплащане. Никой от тях не ме посъветва да раждам секцио. Раждането на второто ми дете беше повече от прекрасно, и доста лесно от гледна точка на напъни - с 2-3 напъна се роди бебето. А докторите много се хилиха на лафа за кривия таз. Така че мисли за естествено раждане, без да се притесняваш излишно, още повече щом такова е и желанието ти.

# 21
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...
ПС: wassilena каква лъчетерапия, това се прави при онкологични заболявания?

Може и глупости да пиша, но ходеше мисля с лазер да й "обработват" раната, месеци наред.

# 22
  • Мнения: 3 506
Да не е било кварцова лампа ?

# 23
  • Мнения: 6 274
Може и глупости да пиша, но ходеше мисля с лазер да й "обработват" раната, месеци наред.

Напротив, въобще не пишеш глупости.
Глупости пишат тези, които не знаят.
Точно с лазер се прави.
Имам приятелка, която получи усложнения след секцио, обаче.
Ходеше месеци наред да я "оправят", а накрая имаше и процедури с лазер.
Не съм я питала какво точно й правят с този лазер, но предполагам, че е като всяка една такава процедура, независимо дали се намира на корема, "отдолу", или някъде другаде по тялото.


П.С. Аз също съм ходила на процедури с лазер, но заради операция в областта на устата.
Не е много приятно, а освен това се оказа, че съм много чувствителна, и вместо да ми помогне, лазерът ме изгори  ooooh!, та търпях и допълнителни болки, но не за това е темата.

# 24
  • Мнения: 3 506
Аз не видях някой да пише глупости. Всички задават въпроси, нормално е. Първо защото има известна разлика между лазер и лъчетерапия. И второ, защото в повечето държавни болници оборудването е на такова ниво, че човек трудно може да си представи да имат лазери. Мен ме облъчваха с кварцова лампа след форцепса. Друг е въпросът дали помага (както лазерът, така и кварцовата лампа).

# 25
  • Мнения: 6 274
Лъчетерапия се прави само при онкологични заболявания?
Хм, интересно.
А лазерът как действа?
Това, неговото не са лъчи, нали?  Laughing
О.К.
Както и да е.
Не ми се спори.
Факт е, че се използва лазер, без значение кой как го нарича.
А именно - лазерна терапия (което си е чиста проба лъчение, или иначе казно лъчетерапия).
Що се отнася до помагането, нали казах вече колко ми помогна?
Няма що.
Не бих отишла повторно да ми "помагат" по този начин. 
Naughty

# 26
  • Мнения: 1 026
Никакви глупости не са. Разликата между лазер и лъчетерапия е огромна. То всички са лъчи, включително и светлината от слънцето, ама лазера са го използвали за да подпомогнат възстановяването на тъканите, а при лъчетерапията убиват променените клетки(за съжаление и здравите покрай тях).

# 27
  • Мнения: 6 274
bobolanche, ти не четеш ли, че жената говори за лазер???  newsm78
Явно не знае разликата между едното и другото, но все пак говори за лазер, уточнила е.
Ама защо никой не чете?

Само за информация - "подпомагането за възстановяването на тъкани" така ми "помогна" в моя случай, че лигавицата в устата ми падаше на парцали!  Sick  ooooh!
Толкова много ми "помогна".
Вие само си представете дали, и колко точно ме е боляло!
 ooooh!

# 28
  • Мнения: 1 026
Ама нали за това съм написала разликата, а не за да се заяждам Peace

# 29
  • Мнения: 625
Аз не съм раждала с форцепс, но с вакуум-в резултат имах множество разкъсвания, огромна епизиотомия и адски болки дълго след раждането.При мен бебето беше голямо(3750 гр.), водите бяха изтекли преди 25 часа и нямах напъни.Иначе аз се старах безумно много, напъвах както трябва и слушах на 100% доктора.Мисля все пак ,че използването на вакуум и форцепс в БГ се практикува за "улеснение" на персонала.Разбира се има случаи в които е абсолютно наложително.
Второто ми раждане протече аналогично с тази разлика,че бях с епидурална упойка.Бебето беше много по-голямо(4285 гр.),аз не бях изтощена от болките и родих без епизиотомия и вътрешни разкъсвания.Имах съвсем леко външно разкъсване и се чувствах прекрасно след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт