Предвестници на раждането. Как да разбера, че наближава?

  • 117 232
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравей Hug


1. По какъв начин започна вашето раждане? Изтичане на води, контракции или кървене?
И при двете раждания нямах никакви симптоми. Първото дете преносих, второто родих 2 седмици преди термин.
И двата пъти ме включиха на система, започнаха първоначално леки болки, които станаха постеренно по-силни, докъто не ми сложиха епидуралната упойка и нещата се нормализираха.

2. При изтичането на води - как се разпознава, че са води, когато количеството е малко? До колко време след първото изтичане трябва да сме в болницата?
И двата пъти ми спукаха мехура в болницата, води не са ми изтичали.

3. Имахте ли усещане, че моментът наближава дни преди да родите? Какво ви подсказа освен интуицията? Някакви физически признаци?
Не, чувствах се обикновенно, нямах никакво усещане.

4. При падане на тапата - задължително ли е да има кървенист оттенък? Засилването на вагиналната секреция и течение признак ли е?
ДА, признак е, не можеш да объркаш тапата.

5. За контракциите - те трябва да са на 5-6 мин., но самите контракции колко време продължават?
Различно, някои от тях бяха много силни и ме държаха по-дълго, други минаваха за около минута.

6. Задължителна ли е болката при началните контракции или се появява чак след като започне разкритие?
Болката е неизбежна, съметвам те да разпиташ и да почетеш за епидурална упойка, за да може раждането да протече спокойно и безболезнено.


7. Има ли други признаци, които предвещават скорошно раждане?
Не, докрая не можех да повярвам, че раждам. Лежах на масата, ту имах, ту нямах болки, все си казвах - всичко ще мине добре, но когато му дойде времето  Whistling

8. Когато започва раждането, има ли разлика в движенията на плода? Дали се засилват или спира да рита?
Различно, първото ми бебе много риташе, второто не го усещах дали мърда, но бебето се бунтува определено.
Движенията на бебето са най-малкото нещо, на което обръщах внимание в този момент.

9. Има ли спешни ситуации, в които трябва незабавно да тръгнем към болницата, пренебрегвайки тоалета си? (аз съм планирала да мога да се изкъпя и обръсна набързо и се притеснявам дали това забавяне би могло в някоя ситуация да се окаже неправилно)
Ами при изтичане на водите веднага тръгни,  при засилени и непрекъснати болки също.
Аз си бях направила тоалета, къпех се всеки ден и бях на линия  Mr. Green

Успех и леко раждане ти пожелавам, непременно да разкажеш в темата. То има още време де, така че спокойно. Каквото има да става ще стане, не го мисли. Бъди положително настроена, всичко ще се нареди и ще е както трябва  Hug

# 76
  • Мнения: 626
Здравейте момичета.Преди няколко дни както си спях през нощта се събудих на 3 пъти от стягаща болка в кръста.После всичко отмина и си спах спокойно,на следващия ден пак ме стегна кръста и тогава забелязах,че при това стягане ми се втвърдява и корема,но след по-малко от минута ми минава и корема си ''омеква''.От няколко дни не е имало нищо,но въпроса ми е това дали са били т.нар. подготвителни контракции или нещо друго?И ако са били именно те,това означава ли че ще родя скоро?Предварително благодаря на всички.

Аз имах подготвителни контракции от началото на 8 месец , но не са били болезнени а просто чуствах лек дискомфорт и се задъхвах.

# 77
  • Мнения: 140
Да честитим бебе Веселин на мама Багнето!
3400, 52 см.
Да са живи и здрави и мама и бебо, много късмет и бързо възстановяване!

# 78
  • Мнения: 6 274
Оооооооо, браво, да й е живо и здраво синчето!   bouquet

# 79
  • София
  • Мнения: 39 765
Живо и здраво да е малкото момченце Simple Smile

Темата е интересна за бъдещите майки. За сега мисля да не я заключвам. Може и други майки да споделят за симптомите си преди раждане.
Само не превръщайте темата в поредната тема с честитки.

# 80
  • Мнения: 129
Здравейте, мами!

Вече съм в 9-и месец и се появиха разни малки страхове относно очакването на детенце. Знам, че няма как да изпусна раждането си, но пък ме е страх да не закъснея много с тръгването към болницата и за малко успокоение (мое и на останалите жени в този етап на бременността) бих искала да задам няколко въпроса:

1. По какъв начин започна вашето раждане? Изтичане на води, контракции или кървене?

2. При изтичането на води - как се разпознава, че са води, когато количеството е малко? До колко време след първото изтичане трябва да сме в болницата?

3. Имахте ли усещане, че моментът наближава дни преди да родите? Какво ви подсказа освен интуицията? Някакви физически признаци?

4. При падане на тапата - задължително ли е да има кървенист оттенък? Засилването на вагиналната секреция и течение признак ли е?

5. За контракциите - те трябва да са на 5-6 мин., но самите контракции колко време продължават?

6. Задължителна ли е болката при началните контракции или се появява чак след като започне разкритие?

7. Има ли други признаци, които предвещават скорошно раждане?

8. Когато започва раждането, има ли разлика в движенията на плода? Дали се засилват или спира да рита?

9. Има ли спешни ситуации, в които трябва незабавно да тръгнем към болницата, пренебрегвайки тоалета си? (аз съм планирала да мога да се изкъпя и обръсна набързо и се притеснявам дали това забавяне би могло в някоя ситуация да се окаже неправилно)

Благодаря на всички, които ще ми отговорят!  newsm51

Моят лекар ми беше казал че първо раждане е около 12-15 часа, така че да не се притеснявам че ще закъснея! Като ти почват контракциите недей да тичаш веднага към болницата, минава доста време по принцип. при мен-отидох 5 часа след като ми почнаха  и имах 3 см разкритие

сега към въпросите
1.контракции на 5 мин, болката беше като от стомашно неразположение
2.спукаха ми водите като получих пълно разкритие (бях с упойка) така че не знам
3.не, нищо, освен че 1 седм преди да родя бях свалила 1 кг (чувала съм че така става точно преди да родиш)
4. не ми е падала, дори не знам как изглежда
5.искаш да кажеш колко трае 1 контракция ли-не съм засичала, в началото са може би около 20 сек newsm78, после не знам
6.не разбирам въпроса
7. 8. не знам
9.ами аз можех да се обадя на лекаря, да му кажа как се чувствам и той да реши кога и къде да ходя, така сама е малко рисковано да решаваш

Леко раждане  bouquet

# 81
  • Мнения: 3 070
Аз съм лош пример в това отношение - нямах контракции, нямах изтекли води, нямах паднала тапа..
Приеха ме след преносване от 4 дена заради лоши тонове на бебето..
Контракциите ми ги предизвикаха и толкова не ме боляха, че доктора като дойдеше да пита имам ли, аз му казвах "Не знам!"...
Добре, че машинката ги отчиташе.. После цяла нощ спах и като се събудих сутринта към 6 часа, установиха, че съм с 6 см. разкритие и хайде - клизма..
От напъните в тоалетната падна тапата.. Гадничко изглеждаше..  Sick
В предродилна ми пукнаха мехура..
Контракции започнах да усещам от 6 см. нагоре за около 4 часа..
Абе - изобщо не съм пример като за учебник!

# 82
  • Мнения: 143
Хайде, дойде и моят ред сама да си отговоря на въпросите  Grinning

1. По какъв начин започна вашето раждане? Изтичане на води, контракции или кървене?

Изтекоха ми част от водите. Вечера си легнах с контракции и сутринта в 9 и 10 се обърнах на другата страна и се намокрих.

2. При изтичането на води - как се разпознава, че са води, когато количеството е малко? До колко време след първото изтичане трябва да сме в болницата?

Водите са по плътни от урина и са леко мазни. Изтичането не се контролира и дори да е малко е като изтичане при цикъл. Аз тръгнах веднага за болницата понеже водите бяха със зеленикав оттенък.

3. Имахте ли усещане, че моментът наближава дни преди да родите? Какво ви подсказа освен интуицията? Някакви физически признаци?

Бях сигурна, че раждането ми е започнало. Два дни подред имах контракции на регулярни времеви интервали. Реших, че получавам разкритие. Вечерта преди раждането заспах с контракции, а когато в 9 и 10 тръгнаха водите, в 10 бях в болницата с пълно разкритие. Друг признак беше, че изведнъж започнах да не мога да контролирам настроенията си (2 дена преди раждането заедно с контракциите започна) - явно някакъв хормонален вихър.

4. При падане на тапата - задължително ли е да има кървенист оттенък? Засилването на вагиналната секреция и течение признак ли е?

Не съм имала тапа.

5. За контракциите - те трябва да са на 5-6 мин., но самите контракции колко време продължават?

При мен до самият край бяха по около 15-20 секунди.

6. Задължителна ли е болката при началните контракции или се появява чак след като започне разкритие?

При мен като изтекоха водите, веднага започнаха болки и след по-малко от 2 часа бях родила.

7. Има ли други признаци, които предвещават скорошно раждане?

Явно при всеки е различно. При мен най-големият признак беше интуицията и хормоналните разстройства  Laughing

8. Когато започва раждането, има ли разлика в движенията на плода? Дали се засилват или спира да рита?

При мен по-малко се движеше.

9. Има ли спешни ситуации, в които трябва незабавно да тръгнем към болницата, пренебрегвайки тоалета си? (аз съм планирала да мога да се изкъпя и обръсна набързо и се притеснявам дали това забавяне би могло в някоя ситуация да се окаже неправилно)

Тоалетът ми отиде напълно. Но пък после ми обясниха, че не било нужно да съм гладко обръсната.  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 3 010
Момичета, чета за физиологичното разстройство преди раждане  newsm78 - на някоя случвало ли се е и колко дена преди големия момент? Говоря за разстройство, придружено с болки в червата/ стомаха, корема ниско долу, както и с позиви за повръщане, подобно съм имала при М.

Последна редакция: пн, 03 авг 2009, 00:56 от Dendy

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Това са някои от признаците за приближаващо раждане.Организмът започва сам да се изчиства.

Успех  bouquet

# 85
  • Мнения: 6 274
Момичета, чета за физиологичното разстройство преди раждане  newsm78 - на някоя случвало ли се е и колко дена преди големия момент? Говоря за разстройство, придружено с болки в червата/ стомаха, корема ниско долу, както и с позиви за повръщане, подобно съм имала при М.

Чак разстройство не, но последния един час прекарах в тоалетната.
Когато пристигнахме в болницата, се оказа, че съм с пълно разкритие.
  Laughing

# 86
  • Мнения: 7 418
Момичета, чета за физиологичното разстройство преди раждане  newsm78 - на някоя случвало ли се е и колко дена преди големия момент? Говоря за разстройство, придружено с болки в червата/ стомаха, корема ниско долу, както и с позиви за повръщане, подобно съм имала при М.
     Около 1 седмица преди раждането имах разстройство(писах за това),а часове,преди раждането - повръщане. Peace

# 87
  • гр.София
  • Мнения: 147
при мен всичко си беше като по учебник и при двете раждания.

# 88
  • Мнения: 22 908
Ей,Багне,честито,сега влизам в темата от известно време.Simple Smile
Чудесно раждане си имала,браво.И аз искам така,дано...Simple Smile
АнМари,сори,не изчетох последните постове,стигнах само до Багнето.Ако искаш ми изтрий мнението. Peace

# 89
  • Мнения: 95
Хубаво е, че темата не е заключена! Честито на авторката, макар и с голяяямо закъснение Simple Smile

Аз точно заради разстройството съм се зачудила... А и главата на бебчо е в малкия таз от около седмица... И ми се спииииии... Незнам... Преди няколко месеца така се ослушвах за симптомите за бременност, сега за раждане....  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт