Запушен нос само нощем

  • 21 485
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 484
В този случай аз напълно подкрепям самолечението. Лекарите няма да измислят кой знае какво. А пациентът едва ли ще си навреди. Но всеки трябва да направи сам този избор, не агитирам никого. И аз имам същия проблем и вземах кларитин, след това витамин "С". Добре е да проветрявате продължително, дори ако е възможно спете на отворен прозорец. Ограничете  праха в стаята-изперете или изтупайте възглавниците и одеалата. Можете да видите темата за сенната хрема-там дадох повече информация.

# 16
  • Мнения: 340

...Пробвала ли си Неоринактив - на мен много ми помага Simple Smile
Това си е направо от рода на :" Пробвай го!", което е назначаване на лечение от некомпетентни хора. Значи щом "така или иначе се изписва от лекар", значи всички лекарли го изписват и това е единственото лекарство, което ще помогне.  ooooh!
''

Соня - тук не сме се събрали пълни профани,за да стигна до ксилото ,минах през проследяване на всеки месец при алерголог,опитахме всичко възможно ,но се оказа че и към инжекциите които се поставят ,за да мога да дишам нормално 6 месеца съм алергична-та ,самата алерголожка ми предписа ксилото.
За съвета за неоринактива-той действа горе долу на същият принцип,но за съжаление на мен не ми помогна  Peace
И да форумът е за това ,за да може даден човек да си създаде представа ,през какво може да мине,от хора страдащи от същият проблем, а ,не да се самолекува ,защото докторите не са безгрешни,пиша го позицията на човек ,на когото са поставяли грешна диагноза,след което доста трудно се възстанових и за съжаление и сега след 5 години ,все още остатъчни проблеми  Peace

Всички изброени лекарства не лекуват, а само подтискат симптомите. В един момент нещата излизат от релси.

# 17
  • Мнения: 4 651
Всички май забравихте, че жената няма диагноза. Не е ясно дали и е крива носната преграда или има алергия. За какво лечение тогава говорите? Целта на тези теми е да се нагласи човек какво може да му има, да не се притеснява толкова много и да иде на лекар.

# 18
  • Мнения: 145

...Пробвала ли си Неоринактив - на мен много ми помага Simple Smile
Това си е направо от рода на :" Пробвай го!", което е назначаване на лечение от некомпетентни хора. Значи щом "така или иначе се изписва от лекар", значи всички лекарли го изписват и това е единственото лекарство, което ще помогне.  ooooh!

айде да не ме определяш от кой род съм! и аз съм попадала на всякакви лекари и съм изстрадала доста от тяхния непрофесионализъм! от 7 годишна съм с всевъзможни алергии и съм запозната с действието на какво ли не капки, флакони за впръскване и инжекции за алергии! Казвам да го пробва, защото често лекарите изписват едно и също лекарство, за което са сключили договор и може да обсъди приемането на друго с лекаря си! Такава е действителността - приемия я и не ме обвинявай че едва ли не съм тръгнала да лекувам някого  ooooh!

# 19
  • София
  • Мнения: 39 847
Поредната тема със заяждане и прехвърляне на топката.
Даже и лекар по тъй описаните симптоми
Денем си дишам спокойно, няма хрема. Лягам и не мога да дишам, без да капна ксилометазолин.
Това е от май месец някъде! Confused
не може да постави диагноза.

Едно направление за УНГ, или частен прием.
"май месец" - може би става дума за някаква алергия.
Но лекар може да каже.

Репликите от рода "Пробвала ли си..." не мисля, че са много удачни.
Едни лекарства помагат на един организъм, вредят на друг.

# 20
  • Мнения: 3 804
Всички забравяте ,че въпросната реплика беше отправена към мен -т.е към човек с поставена диагноза и назначено лечение,а не към авторката. Peace И още нещо ,което колкото и да не ми харесва си е така-алергиите не се лекуват ,при тях само се приема нещо ,което подтискта вредните симптоми.

# 21
  • Мнения: 312
При мен така започна,премина през синузит ,а след това и алергия към домашен прах и влага и вече от години съм с ксилометазолин

Аз съм с абсолютно същия проблем. Лекарството, което вземаш с рецепта ли се купува? Досега се опитваха да ме лекуват с антибиотици, но от едните получих страхотна алергична реакция, а другите не подействаха. Толкова ме мъчи този синузит, че започнаха да ме болят очите и да ме дразни понякога светлината, перманентното главоболие няма да го коментирам изобщо  Cry Под УНГ се има предвид Уши,нос, гърло ли или е някакъв вид изследвания  newsm78

# 22
  • Мнения: 3 804
ralivd -да,УНГ е уши,нос,гърло.Ксилометазолинът е всъщност капки за нос-те,не лекуват ,а само помагат за отпушването на носа.Не съм в БГ ,така че,не знам дали още е без рецепта  Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 123
Момичета, искам само да вмъкна ,че с този ксилометазолин никак не е добре да се прекалява - ползва се макс. 3 дена при появила се хрема.
Знам от личен опит, от опит на познати мои хора, а също и от доктор,че при по-дълго ползване носната лигавица привиква към него - капнеш и след няколко часа пак и пак и така ...  с години  Crazy
Наистина добре отпушва , но пак повтарям: ДА СЕ ПОЛЗВА МАКСИМУМ 3 ДЕНА.
Спираш или сменяш.

# 24
  • Мнения: 312
ralivd -да,УНГ е уши,нос,гърло.Ксилометазолинът е всъщност капки за нос-те,не лекуват ,а само помагат за отпушването на носа.Не съм в БГ ,така че,не знам дали още е без рецепта  Peace

Благодаря ти  Hug Аз също не живея в България, но ми предстои лятна отпуска и реших да попитам. Но така или иначе си бях записала час при лекар днес и той директно ми направи пункция, която упорито отхвърлях, но... Чувствам страхотно облекчение в момента, но съм чувала,че след това трябва постоянно да се ходи на такива процедури  Sad (незнам доколко е вярно).

# 25
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 079
Имам абсолютно същия проблем. Диагнозата ми е алергичен ринит. Имам алергия към акари, а те щастливо си живеят в матрака Wink

Общи условия

Активация на акаунт