Как се справяте със сръдните на роднини?

  • 4 113
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 783
Моите деца не са имали рождени дни, с присъствие на роднини. Изкл. 1вият РД на Дияна.
Едната баба и вуйчото са в чужбина. Другата баба също живее далеч.
Обаждат се по телефона и честитят.

# 16
  • Мнения: 27 524
Вижте, много е индивидуално и комплексно. Разбиранията, нравите и ценностите са различни.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 587
Моята дъщеря от детската градина се научи да казва,че "Вики,мама и тати са едно семейство.Баба и деди - друго ..... и т.н" Та "нашето семейство" е отделна единица от другите и решенията за това какво и как се взимат без да мислим дали ще се нацупи някое от "другите семейства".

# 18
  • София
  • Мнения: 6 183
За щастие не съм имала такива сръдни от роднините. Вероятно, защото най-близките си ги каня.
Но се е случвало с някои познати. Просто ми развалиха настроението за празника. Промених си коренно мнението за тях и толкова. Не знам как не им е неудобно на някои хора да претендират, че трябва да са поканени някъде - това си е изпросено и за мен е унизително.
Ако много близки хора не ме поканят някъде, сигурно също са имали нещо предвид.

# 19
  • Мнения: 2 478
Не се вълнувам от такива неща. Щом не съм поканила някого на някой от семейните ни празници, значи никак не ми пука дали ще се сърди или не.

# 20
  • Мнения: 2 331
Аз, досега, не съм научавала някой да е сърдит за такова нещо.Или им минава бързо, или аз не разбирам от намеци, защото в прав текст никой нищо не е казал.Мисля си, че бих обяснила причините за липсата на покана и толкова.Всеки има свободна воля.

# 21
  • Мнения: 1 305
Винаги има сърдити.
По тези празници всеки иска да присъства, но не всеки път може човек да покани 100  човека.
Когато правихме кръщенето на дъщеря ни бяхме само най близките, но имаше сърдити естествено няма как.

# 22
  • Мнения: 672
Ненавиждам подобен род сбирки. Единствените изключения са първите рождени дни на децата и кръщенето на големия. За кръщенето на малкия ще се изнесем далеч, само с кръстниците. Блонди го е казала, всеки е свободен да се цупи, аз пък не съм длъжна да слугувам на родата.

# 23
  • Мнения: 1 008
В моето семейство до сега не е имало сърдити.
Единствената сърдита съм била аз.Става дума
за празникът "Погача"-бебето е на 40дни, у
вас идват хора,правят се приготовления,сутене...
А изобщо по това време не ти е до такива неща.
Не исках,но и от мойта и от съпружеската страна
(начело със самият съпруг)скочиха и казаха
"Ама без това не може,Как?!".Резултатът беше
един ден чистене след това и изнервено бебе.
За това, ако имам второ дете, този път аз еднолично
ще реша кое може и кое не.

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Ами поне до сега такъв проблем не съм имала, но и да се случи изобщо не ме интересува, детето си е мое и кое, как ще бъде, решавам аз.

# 25
  • Мнения: 800
От това съобразяване и прояви на добро възпитание - вече ме боли главата, седмици преди някой рожден ден .... Мъж ми е с разведени родители и по този повод две семейства със свекъри, които няма как да се събират едновременно в къщи ... Та рождените дни на децата са ми троен празник- един с деца, един с едните баба и дядо и трети с другите .... Обидени винаги има, защото погача не мога да направя два пъти, нито кръщене, нито изписване на бебе .... та все някой е пренебрегнат и обиден. Много ме е яд, ама положението е такова ... само чакам малко да пораснат децата и въобще да не празнувам с роднини.

# 26
  • Мнения: 0
От това съобразяване и прояви на добро възпитание - вече ме боли главата, седмици преди някой рожден ден .... Мъж ми е с разведени родители и по този повод две семейства със свекъри, които няма как да се събират едновременно в къщи ... Та рождените дни на децата са ми троен празник- един с деца, един с едните баба и дядо и трети с другите .... Обидени винаги има, защото погача не мога да направя два пъти, нито кръщене, нито изписване на бебе .... та все някой е пренебрегнат и обиден. Много ме е яд, ама положението е такова ... само чакам малко да пораснат децата и въобще да не празнувам с роднини.

Аз този проблем го реших още на сватбата. Разсърдиха ми се .... и слава богу още ми се сърдят  Mr. Green вече 10 години  Mr. Green Да знаете какъв кеф. Нито се чудя къде да сложа да спи братчеда на шурето и жена му от Горна Дръндерица, нито се чудя как ще пътувам до Малко Уино за да ям безвкусните кюфтаци на лелята на третата братовчедка на тъщата  Mr. Green и да се чудя какво да говоря с хора, които смятат, че Църна Маца е граничен пункт  Mr. Green

Сърдитко Петко .......  Mr. Green Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 803
И аз съм на мнението на Блонди.

Обикновено на такива поводи РД или ИД, каним деца, а за роднините приготвям домашна торта, сладки, баница и ходим да черпим или да ги поканя на кафе и торта. За да няма сърдити и неуважени. Това е.

# 28
  • Мнения: 38
Не се вълнувам от такива неща. Щом не съм поканила някого на някой от семейните ни празници, значи никак не ми пука дали ще се сърди или не.
Абсолютно точно Grinning

# 29
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
не ми пука какво мислят , правя това , което си искам.

Общи условия

Активация на акаунт