не рита от три дни, нормално ли е?

  • 1 169
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 296
Според литературата бебочко спи по 20 часа в денонощие и 4 часа е активен, след като е бръмчал толкова миналата седмица може да е уморен и сега да спинка. Спокойна бъди и всичко ще е наред Laughing baby_neutral

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
Ти си в началото на ритането:)
Аз моето почнах да го усещам чак 22 седмица..
Зависи и каде ти се пада плацентата.Един ден не ме риташе и се бях шашнала та специално до Окръжна болница ходих.Лекарката ми каза че даже в момента рита ,но е в такава поза че рита отпред плацентата,аз съм с предна и в началото не се усещали там ритниците...

# 17
  • Мнения: 248
По принцип, ако не усещаш движения, е най-добре да те види лекар. И аз мойто бебе миналата седмица го усещах много осезателно - не ми даваше да спя дори, а вчера и днес - няма никой. Не се обадих на доктора вчера, защото днес ми беше часа за преглед. Обаче като отидох там и казах, че не усещам бебето, той ми се накара едно хубаво. После го провери - там си е още Simple Smile Ама каза, че ако не го усещам час-два - веднага трябва да се обадя. Преди това за всеки случай да размърдам корема - с ръце, все едно масаж му правиш - да се събуди. Ако и след това не се усеща - обаждай се! Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 398
Знам, че една позната така се беше уплашила, че бебо не рита 3 дни след като беше пътувала презокеански полет със самолет. Като отиде на лекар, бебо си беше наред, но й казаха, че бил малко замаян и сънен от многото пътуване.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 289
Моята докторка ми беше казала че повече от 4 часа ако не го усещам да и се обадя.Слава богу такива моменти май нямах.

Общи условия

Активация на акаунт