Месеци остават три, през Октомври ще си мама ти

  • 10 861
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Здравейте и от мен.Багажа почвам да го стягам вече. PeaceОстанаха само някой неща да купя.Чакаме голямо чистене,а пък аз искам да съм спокоина че всичко е готово.Бях на контролен в вторник и всичко е наред. HugМомичета,багажа за секциото дали е по различен от този при нормалното раждане. newsm78
Аиде до после.  bouquet

# 241
  • Мнения: 1 107
Привет от мен! Аз също съм от тези, които не можаха да спят- откакто съм "по-бременна" имам ужасяващи колички в червата, които са много болезнени и тази нощ ме държаха през цялото време- задрямах към 5 и съм спала поне 3 часа. Тренинг за после  Wink
Аз няма да подготвям нищо още за болницата- то при мен се знае още дали ще има секцио или не, така че като имам повече яснота може би към средата на септември ще се подготвя. А и са ми необходими само лични принадлежности за мен, така че няма какво да подготвям толкова.
Иначе на една позната за АГ болница във Варна й бяха дали списък с около 15-тина санитарни стоки- от системи и абокат, лигнин, лепенки, ръкавици и т.н. и това за нормално раждане. При това с цени от коя аптека да си ги купи  Shocked

# 242
  • Мнения: 1 715
Моми4ета помагайте .                  левкома
белтък -отр.                                       St-0.02
билирубин- отр.                                Seg- 0,72
хемоглобин -101g/l                           Ео- 0.03
еритроцити- 3.37                             Ly-0.18
Нсt -0.30 i/i                                        Mo-0.05
leuc -11.8 G/l                                      Thr-225 Gl
MCHC -333 %
MCH -30.0pg
MCV-89.9

глюкоза- 4.3
албумин- 38.5
общ белтък -59.8
 

# 243
  • Варна
  • Мнения: 199
Привет на всички!  Hug

Крайно време беше да се включа и аз. Ще следя темичката с интерес.

# 244
  • Мнения: 183
Дааам. За АГ-варна е така... ако не си на ВИП етажа си носиш и конците с които ще те шият даже! После те хвърлят в мизерията и ... сам се оправяй! Специалисти имат добри, но отношение-никакво.  Виж ако си от ВИП-аджиите е съвсем различно. Отиваш само с лични принадлежности и си с доста повече права, но рядко има свободни места осван ако не си с планово секцио.

Лично аз съм много ЗА Майчин дом - варна, но за сега няма изгледи да мога да си го позволя Confused . Затова избирам по-малкото зло - Окръжна болница- поне имам познати сред акушерките. Реших и че няма да плащам за екип. Ако нещо има да става, то ще стане, ако ще и милиони да платя......

Я да питам нещо за помпите за кърма.... Хвърлила съм око на тази http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5112 и чета добри отзиви за нея. Притеснява ме обаче че е от скоро на БГ пазара. Какво е вашето мнение?

# 245
  • Мнения: 1 107
Виж тук има всякакви референтни стойности , за да си сравниш показателите- http://www.medicine.bg/izsledvaniya/
Дано съм ти помогнала и всичко да е ок!

# 246
  • Мнения: 1 668
moondream , аз си купих тази помпа... Нямам впечатления още, но разликите между нея и тази на Авент (такава ползвах с иван) са, че нази на томи типи е с гумена горна част, която според мен ще обхваща по-добре гърдата и второ - дупката, през която изтича кърмата е доста по-малка от авентската, което е добре, защото с авентската направо ми заслукваше зърното и ми докарваше сериозни болки... Иначе подплънките при първото не ми бяха нужни, сега незнам... Аз си взех и шишета и стерилизатор на същата марка, та за мен е добре, защото ще са съвместими и няма да се налага да пресипвам от едно шише в друго и така до безкрая...

# 247
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Здравейте и хууууубав ден  Grinning
За отивам да търся място за паркинг на вана, че днес е четвъртък и чистят улицата, а който не си е махнал колата "олеква" с 50 $ Преди 2 седмици мъжът ми беше забравил и сега аз съм поела тази отговорност.  #Cussing out После - училище ( само днес и утре остават  Party)
Дано на вас само хубави неща да ви се случват.  Heart Eyes

# 248
  • Мнения: 183
Герчо, мерси за отговора! Аз се колебаех между авентската и тази и твоето мнение е точно навреме Hug А този стерилизатор, който дават в комплекта е само за помпата и прилежащите и частили е или може и друго да се слага в него (малък ми се струва, но все две шишета ще побере май newsm78)?

# 249
  • Мнения: 1
Здравейте моми4ета

И днес е адска жега,голям задух е ,не се диша.
Багажа за родилното не съм го приготвила все още,мисля 4е е рани4ко,но нищо не се знае,така 4е май е по-добре да е готов.
Всяка сутрин се будя в 6 4аса и след това не мога да заспя,през деня се 4уствам като пребита.Затова сега мисля да си гушна възглавни4ката и да дремна малко.

Приятен ден

# 250
  • Мнения: 1
Сега забелязах 4е от днес и аз съм в 7ми месец. Grinning

# 251
  • Мнения: X
peteto_83  Честито.  bouquet

# 252
  • София
  • Мнения: 463
Да попитам педиатър за беби ,преди или след като се роди се избира? Нали той идва на домашно посещение след като е изписано детето, или аз нещо не съм разбрала?

# 253
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Искричке, по мое време ( 98 год ) педиатърът избираше бебето - т.е. в местната поликлиника отиваше списъка на бебетата от квартала и няколкото педиатърки си ги разпределяха и сестрата идваше на посещение вкъщи. Аз бях към 2ра поликлиника ( ресторант Стадиона) и се паднахме при педиатърка, която ми хареса. После като се роди синът ми, записах и него при нея ( тогава нямаше вече томбола кой при кого е  Simple Smile )
Сега доколкото знам след като родиш, отиваш ти или някой роднина при педиатъра, които сте избрали и записвате бебето. И почвате да ходите на консултации...

# 254
  • Мнения: 103
Здравейте и от мен,
вече си сътворих подробен спъсък- миск от няколко списъци. остана да започна да купувам- през август обаче  Crazy. може би затова, че още ходя на работа, но изобщо не ми се обикаля по детски магазини. всичко на куп ще купувам явно.
да ви кажа, че за 3-4 дни доста ми порастна корема- ей така изведнъж. много странно нещо- чак колегите се изнендаха. а още 3 месеца  #Crazy
венира, добре дошла!

Общи условия

Активация на акаунт