Месеци остават три, през Октомври ще си мама ти

  • 10 862
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 141
аз доколкото знам е добре педиатъра да се избере предварително , отиваш и говориш с него примерно като си в 9 месец и се уговаряте да дойде на посещение след като се роди бебето.Иначе педиатъра записва бебето към пациентите си след като му се издаде акта за раждане.Това си спомням от една тема, която четох тук във форума.

# 256
  • Мнения: 1 668
moondream, абе въобще не съм разбрала, че е стерилизаторна кутия...Изглежда като обикновенна кутия с капак... Аз си взех парен на същата марка, ама нищо още не е отваряно... И пак ти казвам, че авентската помпа съм я ползвала, а тая я оценям само на външен вид...
Искричке, педи си набележи предварително. Горови с нея/него. Иначе фактическото записване става след като излезе акта за раждане - т.е. 2 седмици след като бебоците се родят... Иначе педито идва преди тов по уговорка с майката. моето не ми е вземало пари за това посещение, но доста от педитата вземат, защото за тази визитация здравната каса не дава нищо - още бебетата ни не им се водят пациенти

# 257
  • Варна
  • Мнения: 199
Имам въпрос: Може ли някоя от вас да ми каже колко струва феталната морфология във Фемина при Марков или при друг все едно?

На мен за ФМ във Фемина ми взеха 60 лв.
Д-р Вили Димитрова е добра, но е претрупана от пациенти. Последният път не останах никак доволна от прегледа си при нея, много набързо ме претупа..  Sad

# 258
  • Варна
  • Мнения: 199
аз доколкото знам е добре педиатъра да се избере предварително , отиваш и говориш с него примерно като си в 9 месец и се уговаряте да дойде на посещение след като се роди бебето.Иначе педиатъра записва бебето към пациентите си след като му се издаде акта за раждане.Това си спомням от една тема, която четох тук във форума.

Хубаво е да си набележите и спрете на някой педиатър още преди раждането.
Няколко дни преди въпросното събието отивате при него (или пращате татито ако не сте в състояние вие) и се уговаряте за визитация.

При нас, когато се роди сина ми преди 2 години процедирахме точно така. Педиатърката дойде 2 или 3 дни след раждането, за да види какви са условията у нас и да ни даде първи напътствия. Не сме и заплащали нищо. 

# 259
  • Мнения: 183
moondream, абе въобще не съм разбрала, че е стерилизаторна кутия...Изглежда като обикновенна кутия с капак... Аз си взех парен на същата марка, ама нищо още не е отваряно... И пак ти казвам, че авентската помпа съм я ползвала, а тая я оценям само на външен вид...


Е то ясно че за тази още нямаш отзиви, но все пак си ползвала авент и знаеш какво не ти е харесало в нея. Аз никакъв опит няма, така че и това е нещо! Мерси!
Само за шишетата чух нещо, което не го разбирам... Някои мами се оплакват (не е много точна думата "оплаквам") че дупката на първия биберон за шишето е мног голяма и бебето се оливало и давело.Аз не съм много сигурна дали точно дупката е виновна, но бая се замислих над това Thinking не че ако реша да купувам такива шишета нещо ще ме спре де....

Искричка, когато се роди бебо в болницата ще те питат кой ви е педиатър. Хубаво е да започнеш срещите с тях вече, защото това е голям проблем във Варна, а за София ми се струва направо мисия невъзможна! Хем да ти е на удобно място, хем да ти допадне като човек и още куп други неща! Да не забравяме, че трябва да е и добър специалист все пак..... Аз сега съм се спряла на няколко, и другата седмица ще ги посетя да видим какво ще стане.

# 260
  • Мнения: 203
annivv-аз мисля да раждам в "Торакс",но ще ми е за първи път и не мога да ти кажа някакво мнение освен,че към момента съм много доволна,защото аз там си ходя и на консултации!Ти при кого мислиш да раждаш там?

# 261
  • София
  • Мнения: 463
Благодаря ви много, още като вече не съм на работа- средата на август месец отивам да говоря ,вчера от форума набелязах няколко педиатъра в района ни. 
То си е наука направо да имаш бебе, помня като организирах сватбата ни така бях заета непрекъснато и влачех списъци, пишех ,поправях ,пазарувах...сега същата работа. За организиране на сватба книга мога да напиша Joy ,после за обзавеждане ,ремонти техника и мебели-втори том,а след раждането  за подготовката преди бебето ще е третия том. Важното е ,че е все за прекрасни поводи. Hug

# 262
  • Варна
  • Мнения: 199
Дааам. За АГ-варна е така... ако не си на ВИП етажа си носиш и конците с които ще те шият даже! После те хвърлят в мизерията и ... сам се оправяй! Специалисти имат добри, но отношение-никакво.  Виж ако си от ВИП-аджиите е съвсем различно. Отиваш само с лични принадлежности и си с доста повече права, но рядко има свободни места осван ако не си с планово секцио.

Лично аз съм много ЗА Майчин дом - варна, но за сега няма изгледи да мога да си го позволя Confused . Затова избирам по-малкото зло - Окръжна болница- поне имам познати сред акушерките. Реших и че няма да плащам за екип. Ако нещо има да става, то ще стане, ако ще и милиони да платя......

Лично аз раждах в Майчин дом - Варна и съм страшно доволна! Живот и здраве второто пак ще е там.  Peace

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 15:16 от venira

# 263
  • Мнения: 1 668
С педиатрите тук в Сф не съм чула да има проблеми  newsm78... Ако някой се е насочил към 14 п-ка препоръчвам горещо Панайотова.

# 264
  • София
  • Мнения: 48
Да питам: проблем ли е последната фетална да се направи да речем в 33-34г.с.???
имате ли нк идея?

# 265
  • София
  • Мнения: 191
ooooh!
та да кажа и за часовете : 23.07 - четвъртък - 18.00часа - др. Марков и 20.07 - понеделник - 17.00часа - доц. Томова. ако някой се интересува насреща съм Peace

Здравейте момичета  Hug,
аз толкова рядко пиша  Embarassed, но понеже ви следя като имам време, за да съм в час и да не изпусна нещо, видях, че Атадар-чето има часове, които няма да ползва. Атадар, писах ти и на лични, ако още ти е свободен часа при Марков или Томова, ще съм ти много благодарна.
Всъщност, вчера като ходих на ЖК, ме гледаха на ехограф и пак ми казаха за увеличени околоплодни води ( досега уж бях в горна граница,  в нормата). АГ-то ми измери най-дълбок джоб 9 см., което като се поразрових май вече превишава границата за нормални води.
На ФМ в 20 седмица Марков ми каза, че не се налага да ходя пак, но тя вчера каза да ида непременно, и сега съм се шашнала дали всичко е наред. Звънях естествено в кабинета му, но въобще не искаха да ме вместят в някоя от следващите седмици  Sad.
Някои знае ли какъв е риска за бебчо при тези води, има ли друго момиче с този проблем?
Благодаря ви и много прегръдки  Hug, да се пазите!

# 266
  • София
  • Мнения: 463
Моите води пък са на долната граница, затова ще ходя на трета ФМ. Уж не било проблем ама...

# 267
  • Мнения: 23 461
Аз ще ходя на трета по желание,а и защото смятам,че е добре да се направи.

# 268
  • Мнения: 1 107
desifame - дано всичко е наред Hug
Иначе е имало таква тема във форума -дано ти е от полза

# 269
  • Мнения: 29
Silvana,значи може и да се засечем там. HugАз мисля при д-р Светлозар Стратев да раждам.Много е внимателен.Ти имаш ли някакво инфо за цените?Различни цени чувам.

Общи условия

Активация на акаунт