Месеци остават три, през Октомври ще си мама ти

  • 10 854
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 191
Girl from Ipanema, thanks, сега ще погледна.

А иначе Деси, и аз си мислих да ходя, но като ми каза Марков, че няма нужда и не си записах час, и сега съжалявам.

iskrichka, май води в долна граница е по-често срещано от горна, и аз знам, че не е проблем, просто трябва да те следят, както и мен де, оф дано всичко е наред  Hug

# 271
  • Мнения: 2
Да се отчета и аз, че отдавна не съм писала! Вчера Варненската ни среща мина страхотнор побъбрихме си едно хубаво! Нямам търпение до следващата, ако изобщо съм в движение дотогава, че от една седмица насам кръста ще ме умори, като бабичка съм, няма как  Wink ще го преживея някакси  Simple Smile
За педиатъра - ние вече сме си уговорили нашия, за да не оставяме за последния момент, така ни е по - спокойно, да знаем, че всичко е OK

# 272
  • Мнения: 203
annivv-нормалното раждане мисля,че е 500 лв,а секциото 1000 като в тази цена ти влиза абсолютно всичко без тези чанти,които искат в държавните...не,че е кой знае какъв проблем ама все пак!Аз към края на месеца ще ходя на преглед и пак ще попитам със сигурност вече иначе моя доктор е Борис Кузманов!Може да се засечем да само трябва и да се познаем Wink

# 273
  • Мнения: 29
Ох,аз първо бях чула,че 900 е нормалното раждане,а секциото 1100,а после моя лекар ми каза,че нормалното е 1100,а секциото е 1350.Ама като му дойде времето,ще видим.Този път съм решила,че искам нормално отношение и добри грижи!Аз исках да кажа,че може да стане така,че да раждаме по едно и също време,та да се засечем. Grinning

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 419
annivv и -silvana- , от училището за бременни бяхме на посещение в Торакс (както и в другите родилни домове в Пловдив). Цената за естествено раждане е 750 лева, а за секцио 900лева. В това се включват и 1 преглед на бебчо на 7-мия ден след изписването и един за майката около 20-тия ден след изписването. Отделението е малко - има (ако не се лъжа) 3 стаи за родилки. Бебетата са при майките си. Тоалета на бебетата се прави пред майката като й се дава възможност да опита да го направи и сама. Ако лекаря, при който сте избрали да раждате е от списъка им с "акредитирани" лекари, не се заплаща нищо допълнително. Казаха, че ако родилка иска да ражда там, няма проблем да отиде в който и да е ден (може би трябва предварително да се обадите все пак) и да ви разведат из отделението. Микропедиатър - д-р Вълчева и сина й. От момента на постъпване в отделението, до родилката има непрекъснато акушерка. Дано да съм ви била полезна  Hug

# 275
  • Мнения: 29
ginbay,благодаря ти! HugАми този моя доктор какви ми ги говори!!!Ама съм го питала преди 2 месеца и следващия път пак ще го питам,да видим какво ще каже newsm78

# 276
  • Мнения: 203
qingay благодаря както винаги си изчерпателна Hug
Аз да си кажа чесно не съм питала моя доктор говорих с една позната,която е раждала там за цените,ама все пак аз съм си решила,че там ще е!Само всичко да е на ред де да няма някакви изненади,че все пак е път до там! Praynig
annivv-може може като нищо моя термин последно беше 24.10 ама не знам и как ще раждам така,че  thumbsup

# 277
  • Мнения: 29
Silvana,аз уж съм за 13.10,но все си мисля,че и този път ще е по-рано.Предишния път 16 дена преди термина родих.
Да попитам мамите с бъдещи каки и батковци как те приемат новината за бебето?Нашия бъдещ батко само ми целува корема и ми реди разни играчки по корема и казва,че ги дава на бебето да си играе,ама да видим след раждането как ще е........... Confused

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Момичета,явно зависи  от това дали вашия лекар е от ''акредитираните''.И в Селена е така.Аз например раждах при д-р Топалова,която е от собствениците и си заплатих само таксата от официалния  цениразпис,а други момичета,които раждат при гостуващи лекари-мисля,че трябваше да заплатят тогава 150-200 лв. отгоре.
Имам приятелка,с която бременеехме заедно предния път.Тя роди по нормален път в Торакс.Каза ми ,че е горе-долу доволна.Мисля,че имаше  забележки относно поведението на някои хора от персонала,но не си спомням повече подробности.Ако искате мога да питам.


Венира,добре дошла.Ако желаеш си кажи термина,за да те добавим на първа страничка Peace

Иначе нашата мома се развива нормално и всичко е наред.

# 279
  • Мнения: 1 341
annivv, моята дъщеря приема нормално новината за бебето. Казва, че ще му дава играчки, чете книжки и ще го вози в количката. Понякога, когато света й е крив всички сме "лоши" включително и бебето. Надявам се да няма голяма ревност от нейна страна. Ще положа усилия да не й липсва внимание. Разбира се и таткото играе голяма роля в този момент. Peace

Гледам родилните домове обсъждате. Аз лично бих избрала да раждам там, където биха се погрижили най-добре за мен и бебето при евентуален проблем. А това става големите болници, не в частните такива! Peace Това разбира се е мое мнение и виждане по въпроса. Така избрах първият път да родя в МД София, първо, че там са едни от най-добрите Неонатолози, второ, там работи моят лекар, който беше отпуска целият юли, когато аз родих(но това е друг въпрос). Та така мислете от всички страни, а не само, че искате добро обслужване, не отиваме на хотел, а да раждаме. Обслужването го има навсякъде когато го отстоявате, никой не може да се държи с вас като идиот. А пък и това, че е частна клиника и сте кихнали куп пари съвсем не гарантира доброто отношение.
Вие решавате, аз само споделям гледаната си точка. Peace

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 834
.... А пък и това, че е частна клиника и сте кихнали куп пари съвсем не гарантира доброто отношение.
Вие решавате, аз само споделям гледаната си точка. Peace
Това е и моята позиция.

Познатата ми от по-горния пост се оплака именно от коментарите зад гърба и от страна на персонала,защото е родила на 40 години.Много неприятно и стана на жената.

Нагледах се и аз на купени усмивки.Този път няма да играя лотария с живота на детето си и ще отида в държавна болница,където ,ако недей си Боже,нещо се наложи,биха могли да реагират веднага.

Надявам се да не изпаднем в някой луд спор сега.Всеки има право сам за себе си да избере.

# 281
  • Мнения: 203
Mirkam-разпитай твоята позната ако не е проблем Peace
Пък за това в каква болница всеки си решава аз лично не се сърдя за изказани мнения,но определено не искам да е в нашата държавна болница,защото са под всякаква критика говоря за Казанлък не за големите градове!Една приятелка ражда тука със секцио и каза-"Имах чувство,че умирах",защото с пълна упойка пък всъщност ги е чувала и е чувствала и т.н.Колежката ми пък така са я зашили,че е в прекия смисъл "кат върху кат" от кожа!Но знаейки това ще го предотвратя до колкото ми е възможно-поне да не е в Казанлък.Пък и все пак каквото ти е писано може и най-добрата клиника или болница да допуснат грешки!Но определено аз мисля позитивно bowuu

# 282
  • Мнения: 99
А нашата кака до преди година не искаше и дума да става за бебе  Laughing а сега е толкова щастлива, че не мога да ви опиша колко е грижовна, гали ми корема, говори му, целува го, щастлива е като и "отговори" бебчо с ритниче........  Wink Вече няма търпение да гушка бебето и да ми помага, а аз се надявам да ми помага, та тя ще е цели 11 години по-голяма от бебчо и силно се надявам (а тя е сигурна), че ще помага  Peace


Относно болничното заведение, аз няма да плащам нищо, но пък и тук където ще раждам болницата е нова и отзивите са страхотни  Peace Ще сме по 2 мами в стая с бебетата, има баня и тоалетна, телевизор и е доста светло и чисто. Персонала е учтив и си върши работата както трябва, но пък и ги стимулират с добро заплащане за целта. Вижте ако ще  на луната да отидете и всичките пари да си дадете ще стане каквото е писано  Rolling Eyes Аз разчитам на късмета си и на здравето си  Peace Чувала съм и съм чела какви ли не страшни историй за такива предварително платении доста прехвалени доктори и болници така, че съм на мнение, че е по-добре всичко да си е наред с бебчо и с майката пък все 3-4 дни ще ги изтраем в болницата на техните условия  Wink
Когато раждах щерката родилното тук беше отврат, и имаше няколо доктора които ако не са пияни май не идваха на работа  #Crazy Само се молех да мине всичко както трябва, пък другото ще го подминем с усмивка Rolling Eyes Верно е, че имаше сакатлъци ама я ми кажете къде ги няма  newsm78


Ние днес сложихме шините на каката и в началото беше доста ентусязирана а сега почна да стеня, че я наболява и не знам как ще е  ooooh! Абе ще се борим някак си  Thinking

# 283
  • Мнения: 364
Аз лично бих избрала да раждам там, където биха се погрижили най-добре за мен и бебето при евентуален проблем. А това става големите болници, не в частните такива! Peace Това разбира се е мое мнение и виждане по въпроса. Така избрах първият път да родя в МД София, първо, че там са едни от най-добрите Неонатолози, второ, там работи моят лекар, който беше отпуска целият юли, когато аз родих(но това е друг въпрос). Та така мислете от всички страни, а не само, че искате добро обслужване, не отиваме на хотел, а да раждаме. Обслужването го има навсякъде когато го отстоявате, никой не може да се държи с вас като идиот. А пък и това, че е частна клиника и сте кихнали куп пари съвсем не гарантира доброто отношение.
Вие решавате, аз само споделям гледаната си точка. Peace
Да, и аз мисля така. Проблема не е в парите за частна клиника, защото общо взето в държавните болници като се купи всичко, което по принцип трябва да имат, а нямат плюс парите за екипа и става почти същото. По-важното и според мен е, че държ болници имат всякаква апаратура, макар и стара, и недай си Боже нещо се усложни могат да реагират и с апаратура и специалисти. От емоциите покрай бебчо едва ли ще ви е до това каква е дограмата или плочките в банята. Всеки сам си решава в крайна сметка, важно е да се чувствате добре

# 284
  • София
  • Мнения: 1 594
Не знам, всеки има право на мнение, но аз не искам да раждам в държавна болница именно защото там трябва да си купувам отношението... и то под масата. Да ходи мъжа ми на всеки да бута по лев за да ме третират като хората вместо да ме подхвърлят като парцал защото не съм си платила на екип или не съм почерпила акушерката и санитарката... айде не, мерси. Предпочитам да си платя каквото и колкото трябва на касата и да знам, че никой няма да очаква от мене "подаръци" за това, че си е свършил това, което му е работата.

Общи условия

Активация на акаунт