Месеци остават три, през Октомври ще си мама ти

  • 10 843
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 103
Only one, честито! Бъдете щастливи, обичайте се и са множете! family

Герчо, за задържането на течности - мисля, че динята имаше отводняващо действие. Може да пробваш.

MVinzens, аз също си купих слушалки, за да чувам бебето. Но ще продължавам да опитвам.

Аз знам, че това желязо в зеленчуците почти не се усвоява в сравнение с съдържащото се в животинските продукти. И когато минаваха на визитация едни от докторите, докато бях в болницта, един от тях ми каза именно това и че организмът не усвоява предимно желозото от животниски. Обясни защо е така, но не се сещам. newsm78

За витамини - пия О.мами.

# 61
  • Мнения: 76
Only one,честито бъдете много щасливи и се обичайте и през октомври по голямо семейство !!! smile3525  bouquet  покажи ни снимчици

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Фърст-че за споделеното.Аз забравих,че си към Окръжна Blush

Онли,дълъг и щастлив семеен живот ви пожелавам

# 63
  • Мнения: 93
лелеллее колко много сте изписали !!! да се запиша в новата темичка и да легна малко да почивам,че цял ден си трових нервите в работата ми  Tired Не знам дали ви казах като ходих на лекар каза ,че всичко е било на ред/слава богу/но проклетата Правителствена болница още е в ремонт и само контингент ражда там  #2gunfire дано до октомври я оправят.Аи се плащало 800 лв,ама не за раждането/то е по здравната каса/,а за нещо друго след раждането ?! Thinking newsm78

# 64
  • Мнения: X
Only one,честито мила.Много обич,разбирателство и най прекрасното слънце на света през октомври.  bouquet

# 65
  • благоевград
  • Мнения: 164
Здравейте моми4ета   bouquet
Имам няколко въпроса - реших твърдо да раждам в Тина Киркова при др Ослеков.
Има ли др решили да родят там или ве4е раждали там ? Някой да има мнение за доктора?
Имате ли представа как стои въпроса с местожителството понеже съм от благоевград и ако родя в софия бебето с какво гражданство ще е ?

# 66
  • Мнения: 571
ina_maria За ражданетов Тина Киркова незнам, но за бебето - в акта за раждане ще пише, че е родено в София, а иначе ще се води на ваша адресна регистрация...
Ще гледаш кестенче в Благоевград  Laughing

# 67
  • благоевград
  • Мнения: 164
едира  Hug мн благодаря

# 68
  • Мнения: 0
Only one, честито! С пожелания за много здраве, любов и разбирателство...........

# 69
  • Мнения: 1 668
Only one, честито!
Girl from Ipanema , затова и копривата не съм я отделила от останалите треволяци... Всички останали зеленчуци се консумират топлинно обработени - броколи, картофи, бобови (т.е сварени, а не на пара както тревата) и т.н. което намалява количеството на желязо в тях заради термичните процеси, през които минават и май останаха само краставиците и доматите, които съм изпуснала - краставиците са почти 100% вода и няма нищо полезно в тях, а доматите всъщност са плод... Та като написах треволяците, всъщност имах редвид именно тях. Иначе мидите, стридите са доста по-вредни от черния дроб... Ако черния дроб е филтъра на едно добиче, то мидите са филтъра на цялото море  newsm78, а стридите са не само непрепоръчителни, а направо забранени. Въпрос обаче на литература... Това е, което съм чела аз по повод моите неволи с хемоглобина.
ina_maria, детето ти ще е с българско гражданство, независимо дали е родено в тина киркова или в благоевград... Ако питаш за жителство - няма такова вече. В документите му ще пише, че е родено в СФ.
Иначе от лекаря, за които питаш нямам наблюдения, но в Тина Киркова съм раждала 1 път и съм лежала 2-3 пъти в тази болница и впечатления имам доста. Питай нещо конкретно, което те интересува и с радост ще ти отговоря. Изборът на лекар ти е 500 лева, като в тази цена не се включват други екстри - т.е. татко, отделна зала или стая. Изборът се прави при приемането на пациентката и на мен ми искаха парите накрая на престоя, като ми сметнаха всички екстри, които съм ползвала. Питай за всичко, което те интересува, нямам представа какви са ти въпросите.

# 70
  • Мнения: 153
 За всички които се интересуваха от нумерологията за имената тук http://astrosite.org/nomerologia.htm  има интересни неща.
А на Линда Гудман всички книги много ми допадат;)

# 71
  • Мнения: 68
Искам да предложа две рецепти по вашата тема.

Салата с ПРЕСНИ броколи
Салата с цвекло


Мисля, че ще са ви полезни, особенно първата! Супер лесни са! Ако някой се интересува мога да ги напиша.

Отивам да си гушкам мъжлето  bouquet

# 72
  • Мнения: 1 107
Ger4o , наистина неволите с хемоглобина ме накараха да се заинтересувам и инфомацията понякога е доста противоречива. Кофти нещо- това, което най-много може да ни помогне се оказва лошо в нашето "положение". Аз честно казано се надявам медикаментите да помагат, защото не мога да ям телешко с всяко ядене Wink  Peace

Ани, напиши ни рецептите, моля. Мисля, че освен полезна ще са и вкусни Grinning
 

# 73
  • Мнения: 4
Ох, изчетох ви вече  Whistling . Много сте активни.

Аз след премеждието с пчела съм добре, тая сутрин нямах отоци ( ама нали си живея със скорпионче/доста отровно  hahaha и чакам още едно през октомври, така че явно отровата вече не ми действа  newsm47 ). Затова пък цял ден обикаляхме разни хубави кътчета из България и сега съм капнала. Ето ви и снимчици, да си покажа и аз коремчето http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13528741 , http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13528742

Only one , честито!!!     bouquet

Ами това за сега, че вече ми е трудно да гледам.  smile3524

# 74
  • Мнения: 1 668
Ани, дай рецептите - това с пресните броколи звучи интересно

Общи условия

Активация на акаунт