Отговори
# 60
  • Мнения: 173
Ехооо-бехооо!!!
И ние сме тук, сутринта си направихме разходката, сега Гоги спи, а аз готвя една лятна манджичка  Laughing
Само да ви се оплача - при нас пак започна ставането през един час, все се надявах че е инцидентно ама уви - снощи беше ужас, накрая Гоги заспа в шезлонга като се будише през 1 ч и аз го друсах за да заспи, пълна идилия, не знам вече какво да мисля - зъби не се виждат на фронта, ама може и да пробивам, знам ли  newsm78 Не си спомням вече кога се наспах последно  smile3507
Кали, на 2 капки витамин Д сме, ама доста често падат повече от 2  Embarassed
А относно отбиването - аз си мисля че е заради жегите, защото нали не трябва да се пие течности за да може кърмата да спре  Peace
Хетера, ние сме по-зле от вас - в 21.30 ч, към 23 ч, после през 1.30 ч  Shocked

# 61
  • Варна
  • Мнения: 78
Забравих да ви кажа какво майсторя - варя на водна пара тиквички, пасирвам ги и ги слагам във формички за лед. Така като почна захранването ще ги ползвам като добавка към картоф например. Не си спомням коя мама беше дала тази идея /май беше Ламтурника  newsm78/, но ми звучи много добре. По-нататък ще го направя и с тиквата. Само да добавя, че тиквичките са от градината на свекърва ми, та затова и си правя труда /то голям труд Embarassed/.

# 62
  • Мнения: 95
Днес ще има срещички,а ние тук очакваме снимки Laughing
За Тифани мишел,аз си имам мое мнение защо не пише,но не искам да споделям все още  Wink
Аз също правя всичко на пара,ето такава машина имам и ориз правя       
hetera,много красива булка Hug

# 63
  • Мнения: 805
Яна, аз бих искала да попитам как да започна ЕБХ с 5-месечно. Определено искам да я пробвам сега лятото поне с акането, ама когато беше бебе забелязвах признаците, че ще ака, а сега само помирисвам крайния резултат. Twisted Evil
И аз съм чувала за този начин за морене на мишки с гипса.
Мартеничке, много оригинален тоалет. Не можах да позная къде сте се снимали, а мисля, че абитуриентите се събираха на Асеневци. newsm78
Ками, ха така! Препоръчвам на Сияна и "Мъжете са от Марс, жените- от Венера". Mr. Green
Дарима, те доста изчезнаха- Бульовчето ни се разсърди, Албенка я засичам из други теми, моята любимка Плуемпер я виждам понякога тук на балкончето. Други има, които пишат по ред-два от време на време.

Мда, все на балкона вися напоследък. Не съм разсърдена, напротив - много ви се радвам...Просто се получава така като изпусне човек нишката и после няма какво да каже...
Какво да ви разкажа ново - малката яде като за световно, голямата дивее...
Иначе, аз в събота се прибирам в Плевен с децата. Ще поседя при нашите, малко да поема въздух и после идва мъжо и хайде на море!
Ще гледам да следя повече за да мога и да се включвам по-често.

# 64
  • Мнения: 30
Яна,благодаря,бих искала да се възползвам и да ти задам няколко въпроса,относно отбиването,понеже много скоро ще почвам ,пък и млякото определно ми намаля.Както споменавах не веднъж,с всеки мой опит да дам АМ ,ние спираме да акаме.Но дори не е запек,а просто не акаме.Отделно гърдата за Ника е всичко,на нея заспива,с нея се успокоява,та предполагам,че ще е трудна работа това отбиване.Ако може да ми дадеш няколко трикчета този период да мине по-леко???
хетера,аз също съм доста изморена или по-скоро отпаднала/дори като се наспя/,отдавам това на хронична умора +недостиг на витамини и лека анемия/при кръвните анализи си показа/.Ако искаш си направи кръвни анализи,пийй витамини + допълнително желязо, витамин ц.

# 65
  • Мнения: 24
Забравих да ви кажа какво майсторя - варя на водна пара тиквички, пасирвам ги и ги слагам във формички за лед. Така като почна захранването ще ги ползвам като добавка към картоф например. Не си спомням коя мама беше дала тази идея /май беше Ламтурника  newsm78/, но ми звучи много добре. По-нататък ще го направя и с тиквата. Само да добавя, че тиквичките са от градината на свекърва ми, та затова и си правя труда /то голям труд Embarassed/.
Хихихихихи тъкмо се връщам от магазина с пликчета за лед за да си замразявам варени тиквички  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 173
Сега да се отчета: дадох Тиква на Хип на Гоги и му хареса, облизваше се, приглъщаше си, утре продължаваме пак  Peace

Мами, пускам една много интересен начин как да научим мъниците да се приспиват самички Сигурно някои са го чели, но според мен е добре да го пусна Simple Smile Извинявам се за дългия пост, надявам се да си на някой да му е полезен. Струва ми се доста труден, ама големият Гошо иска да го пробваме  Peace

Здравейте вси4ки, първо искам да кажа 4е това което 6те посо4а в този коментар е ли4но мое мнение и опит, никой не е длъжен да го пробва или да го изпълни. Аз го направих и мога да кажа 4е има ефект…
Когато Ребека навърШи 3 месеца реШихме да я отделим в собствена стая. тя беШе свикнала да заспива на ръце и се будеШе призори (към 4 4аса) и не заспиваШе до 9 сутринта. така 4е когато я сложихме първата ноЩт в 9,30 в легълцето й и угасихме лампата и двамата с баЩа й излязохме от стаята се запо4на един рев, 4ак съседите ни 4уваха. Аз предварително бях про4ела няколко пъти една книга, която продават тук в Испания (казва се "Duérmete niño "- Eduard Estivill).
методът на този лекар, педиатър–специалист в областта на съня и проблемите свързани с безсънието. Така 4е се въоражих с търпение и запо4на броенето. методът се състои в това да приу4им детето да заспива само, по свой на4ин, с игра4ка, със зълагалка, с някой предмет с който е свикнало..така детето е сигурно и спокойно 4е когато се събуди през ноЩа този предмет Ще е до него и Щте може да заспи отново спокойно. Този лекар казва 4е имаме няколко фази на сън и 4е когато се будим ноЩем трябва сами да можем да заспим отново. При възрастните е лесно, но едно дете не знае как да заспи само..Ако го приспива маика му на ръце, ако го возиш ж коли4ката докато заспи и после го пренасяш в легълцето, ако му държиш ръ4и4ката докато заспи......логи4но е 4е когато се събуди Ще търси тези елементи (страни4ни, както ги нари4а тозо Др.) и когато не ги намери се плаши и пла4е, търси ни и т.н.
Затова трябва да му се дават елементи които детето Ще има до себе си цяла ноЩ. Детето се у4и да заспива с тези елементи. трябва да го приу4иш да заспива на тъмно...никави ноЩни лампи ...никой възрастен не спи на светната лампа. Когато оставим детето в леглото с неговия предпо4итан елемент, му пожелаем лека ноЩ у му обясним 4е от днес той Ще спи сами4ък, с ме4ето (или каквото сме му избрали ние- в никакъв слу4ай му позволявате да избира то само, може никога да не се реши коя игра4ка то4но иска за спане....) целуваме го, гасим лампата и....излизаме от стаята. В момента в който затворим вратата, писъкът Ще е оглушаваЩ....бъдете сигурни в това....
В никой слу4ай не си мислете 4е детето се оставя да пла4е до скъсване на гласните му струни......в следваЩото мнение Ще обясня как да постъпваме когато детето запо4не да пла4е при заспиванв и когато се пробуди посред ноЩ...

И така, да запо4нем.
Първо трябжа да се въоражиш с търпение, после е много важно двамата с таткото да сте на едно мнение за прилагане на метода и най-же4е да не падате духом ако не даде резултат на първата /втората ве4ер.
Трябва да създадем на детето една рутина- всяка ве4ер, по едно и съЩо време детето се къпе, се дава ве4ерята и след една кратка приказка или спокоен момент с мама и тати, детето се оставя в легълцето, с верен другар (едно плушено животин4е или каквото му е лубимо), говорим му в продължение на 1 мин, 1,5 мин, целуваме го за лека ноЩ, гасим лампата и излизаме от стаята.
Запо4не ли да реве детето из4аквате 1 минута и влизате да го видите без да го взимате в ръце и без да палите лампата (достатъ4но е със светлината от коридораи леко отворена врата), му говорите , например(мило слън4ице, мама и тате те оби4ат много, но ти от днес ве4е Ще спиш сами4ко. Тук до теб е твоят верен приятел......той Ще се грижи за теб цяла ноЩ. Не трябва да се притесняваш за ниЩо. Така 4е до утре, Приятни съниЩа) Много е важно да сте убедителни и да си вярвате в това което му говорите.
След като му кажете репликата,излизате от стаята. Много е възможно да запла4е оЩе по-силно, заЩото Ще о4аква да го вземеш на ръце както досега. Но ти в никакъв слу4ай не се поддавай на пла4еЩото ли4ице което те моли за съжаление. Бъди сигурна 4е в слу4ая, който се нуждае от съжаление си ти, не забравяй ноЩите с бебето на ръце, то спи а ти........
СледваЩото влизане Ще е на 3 мин от излизането то от стаята първият път -казваш съЩата реплика, без да го вземаш на ръце, нито го пипаш, най много да го завиеш ако се е отвило. Ако е хвърлило в яда си игра4ката на земята, му я даваш. Ако пак я хвърли, му я слагаш в легълцето, но и ако пак я хвърли не му я давай, заЩото така можеш да го правиш до безкрайност, Щом детето си даде сметка 4е така те държи до леглото си.
Третото влизане е на 5та минута от второто излизане от стаята- при всяко влизане говорим едно и съЩо много уверени в себе си, 4е което вършим е в името на детето и най ве4е за негово добро.
Всяко следваЩо влизане е на 5 мин. от предишното (схемата е такава- 1,3,5,5,5,5....мин) ъ така докато детето заспи. Моята Щерка първата ноЩ плака 2 4аса без спиране, после заспа, след 3 4аса се събуди (тогава оЩе я кърмех, нахраних я ) после плака оЩе 4ас и половина и заспа, спа 3 4аса, събуди се и броенето запо4на отна4ало- 1,3,5,5,5,...мин.така до следваЩото кърмене..След това ве4е беше време за ставане така 4е това беше нашата първа ноЩ по методът на Др. Естивил.
Много е важно да не си позволяваш слаб момент в който да си кажеш " сега Ще я/го взема за момент, после Ще продължа пак с броенето ". То4но тук е грешката- те само това 4акат, да ни видят колебливи...Знам 4е сърцето ти Ще се къса като го гледаш как ти протяга ръ4и4ки....но ти не се предавай, казвам ти го от опит...
На втората ноЩ запо4вамв с къпането, с ве4ерята , с приказката...и в леглото. Говорим му съЩото от предната ноЩ и излизаме от стаята.
Ако запо4не да реве из4акваме 3 мин. и влизаме, говорим му репликата, и излизаме.
Второ влизане- на 5та мин. от първото излизане от стаята.
Трето влизане- на 7та мин. от второто излизане от стаята.
4етвърто и всяко следваЩо влизане - на всеки 7 мин.
Независимо от 4аса в който се буди посредноЩ детето, винаги запо4ваме ново броене.
Схема 2ра ноЩ- 3,5,7,7,7....мин.докато заспи.
Схема 3та ноЩ- 5,7,9,9,9,9.....мин.
Схема 4та НоЩ- 7,9,11,11,11....мин
Схема 5та ноЩ- 9,11,13,13,13..мин.
Схема 6та ноЩ- 11,13,15,15,15....мин.
Схема 7ма ноЩ- 13,15,17,17....мин.
За една седмица би трябвало да се е нау4ило да заспива сами4ко (това е целта на този метод). Ако видите 4е не е свикнало за една седмица, се прилага схемата на 7 мия ден (13,15,17,17...) докато свикне.
Не се плаши ако повърне- ти спокойно по4истваш, сменяш му 4аршафите, пижамата и т.н..
Не се плаШи ако пла4е много силно, или се дере..това са само трикове с които иска да привлв4е вниманието ти, не се предавай...
Ако е по-големи4ко и излиза от стаята, ти го връЩаш в леглото , но не до безкрайност..ако видиш 4е няма на4ин да го задържиш в стаята-купи от бариерите които продават за стълби, и я слагаш ла вратата, така дори и да не иска да спи в леглото, поне няма да е на неговата и да излиза от стаята. Ако заспи на земята, няма страшно....после го слагате в леглото. Идеята е да се нау4и да заспива само и не да го приспиваш ти.

# 67
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Само запис, че сме с температура и май ни никне второто зъбче  Cry

# 68
  • Мнения: 24
Ухааа Гери успех аз не бих издържала на това, а и не бих искала да съм на мястото на бебето. Не мога да си позволя на мама лигльото да се чуства самотен Wink  ...после като остарея и той тека ще се грижи за мен  Joy
Деси в голямата тенджера може да сготвиш за целия отбор  Peace Абе мацки как я тъпчете рая тиква във формичките за лед? не че съм пробвала ама все си мисля че ще е голямо мазало и няма да ми се получи аз за това и не пробвам сложила съм 2-3  бурканчета от пюре. А колко време може да се съхранява така?
Тони честито на малкия - голям Кристиянчо - християнчо - сладуранчо Hug малии той на 7 месеца вече (бързачето ни) докато се усетим и ще е проходил сигурно  Peace
Толо тати ми казваше че съм манекен на Освиенцим или че ме търсят от спортния магазин да им върна щеките  Party

# 69
  • Мнения: 140
hetera знам как се чувстваш Rolling Eyes Мн ми е уморено и на мен, въпреки че спя през ноща, беба рядко се буди.
riccie благодаря за идеята. Имам няколко тиквички и аз от моята баба и ще ги задуша в мирковълновата ми, която има опция готвене с пара. Мисля да ги слагам във формички за лед също Hug
Тони, честито на малкият ни талисман!  bouquet

# 70
  • Мнения: 24
Момичета мисля да минавам на ADSL моля за мнения ако има някой на бтк  Hug

# 71
  • Мнения: 95
k.penkova,ама тя може и на части да се ползва....

Тони,честито християнче!покажи снимки,ако може Hug
Гери,аз просто не знам дали е реално приложимо написаното WinkАз Ивко го сложих точно на 40 ден сам в друга стая..и всичко мина чудесно......пу пу Laughing
Рися, Praynig

# 72
  • Мнения: 2 784
Плуемпер,  Hug! Ако идвате към Варна пиши, ще спретнем една варненска срещичка и за тебе.
Теди, защо не питаш Юлето, нали тя е нашият Супер Любо.  Wink
Гери, много ми е брутално това.Дори и да издържим една седмица, съседите ще ни линчуват.  Twisted Evil
Пенкова, дори да иска на ръце да те приспива синковеца, снахата, оная змия, едва ли ще му позволи. Twisted Evil
Ричи, Гея ми я беше дала тази идея, но аз още не съм правила, не става ли наистина мазало?! newsm78

# 73
  • Мнения: 25
Момичета мисля да минавам на ADSL моля за мнения ако има някой на бтк  Hug

Болната ми тема!!!! Само чакам октомври да ни изтече договора. От 2 години се мъчим... Интернет има от време на време, понякога няма с дни, за скорост изобщо не коментираме  newsm61 Напиши в Гугъл BTC ADSL  и ще намериш форуми, в които хората изказват мнение.

Но да уточня - пак от форумите знам, че хората в малките градове, без особено много телефонни постове, са доволни. но това са и градове, където няма по-добро от БТК. поради особено задълбоченото ми интересуване по въпроса, да ти кажа още какво още съм научила - зависи колко близо до вас има пощенски клон, както и какво е качеството на телефонния кабел в блока и колко ADSL-а има на него. При нас проблема и точно в кабела, установи след хиляди проби, разнасяне на модеми и т.н. Но е параграф 22 - от БТК казват, че ще ни пуснат нов кабел по стълбите и ще го вкарат вкъщи. Никой от съседите няма да се съгласи на това, а и ние преди 2 години си пуснахме телефон заради ADSL-а, за да избегнем пробиването на дупки и мотането на кабели  #Cussing out #2gunfire

Извинете останалите за  дългия пост, ама от 2 седмици много активно се занимавам с това... А и за да ни обърнат внимание, трябваше да пусна жалба до КЗП!!!

И накрая - много хубави всичките булки Hug Аз вече съм на 33, но не съм се отказала от мечтата си да бъда булка... Засега обаче изгледи никакви  Cry Cry

P.S. Все се каня да питам, че не съм събрала смелост още - някой друг от нашите бебчовци (освен моя) да има къса юздичка по езичето? ако да - рязали ли сте я, къде, кога и т.н. Тя Ивето провери в Исул, ама още се подмотвам, искам мнение от някой преживял  Sad Благодаря предварително   bouquet

# 74
  • Мнения: 805
Ламтурник, аз за идване ще идвам, но нали знаеш как е - като се помъкнем цялата дружина /тук е момента да кажа, че семейство на словенски е дружина  Grinning/ ... мъжо може да не иска да го влача по паркове и градинки. Все пак може да ми пратиш координати на лични. Но напиши и име, че да не търся Ламтурника или на Калина и Ралица майка им! Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт