За здравните осигуровки...как,къде.

  • 99 265
  • 1 187
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 490
Tali Dan, честито Grinning

# 1 141
  • Мнения: 1 059
Tali, честито и да е за постоянно.

# 1 142
  • Мнения: 1 526
Мерси момичета  Laughing, ми то си е за честитене направо събитие  Flutter!

# 1 143
  • Nederland
  • Мнения: 856
Tali Dan, честито преборване със системата и приятна ваканция в БГ!

Момичета, интересува ме задължителна ли е справката от Гранична полиция или мога да мина само с формуляр Е-104? Става въпрос за изчистване на задължения за периода 2010 г. - до момента. И живея в страна от ЕС.

# 1 144
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Toni_NL, само Е104, който вече се казва H13

# 1 145
  • Nederland
  • Мнения: 856
NikolForAll, благодаря ти!
 Моят формуляр си е Е-104, издаден преди няколко дни от здравната ми каса тук, надявам се да го приемат. newsm78 И още един въпрос - трябва ли да го превеждам на български?

# 1 146
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Toni_NL, да ти честитя и аз,   bouquet дано никога повече не ти се наложи да се сблъскаш в подобни проблеми и дано наистина е за последно.
Доколкото знам, те са специални формуляри и не се превеждат, но нека кажат тези, които са минали вече по този път.
Аз като отписах майка от здравната каса в България, не беше нужно да превеждам документа  за тук. Не знам как е обратният вариант, но по нейният документ съдя, че са стандартни образци и няма нужда от превод.

# 1 147
  • Nederland
  • Мнения: 856
Venetta, то при мен още не е за честито, защото аз още не съм започнала да се занимавам с това. Другата седмица си заминавам за БГ и това ми е първата точка от дневния ред. Laughing Надявам се да ми приемат Е104 на холандски и ще си подам и прословутата декларация за отписване!
Като се върна ще докладвам как е минало!
Пожелавам ти успех и с твоя казус!  bouquet

# 1 148
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз всъщност исках да честитя на Tali Dan, но щом съм копирала грешното име, значи при теб ще мине всичко много бързо и лесно, сигурна съм Simple Smile.
А за мен ще видим, първо кога изобщо ще си ходя, и ако има резултат, ще ви споделя непременно.


Tali Dan, извинявай много.  Hug   Embarassed Да ти е честито   bouquet и никога повече да не нямаш подобни проблеми за преодоляване!  Naughty

# 1 149
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Е това не е вярно!!! Не мога да го повярвам!!! Дъщеря ми е от 1998  година e австрийска поданица. Отказала се е от българско поданство, което ще рече, че няма такова, но това не и´ пречи от 2000-та година до момента  да е длъжница. Така е, когато човек е роден в Абсурдистан!!!

Звъня и´ вече да и´ честитя, "радостната" новина!  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 1 150
  • Мнения: 481
Венета, много навътре го вземаш този "проблем"  Wink
А на дъщеря ти пука ли и изобщо, че има задължения?
Аз също имам задължения, но не ме интересува нито грам. Не бих изгубила и минута от времето си да им напиша имеыл , да не говорим пък да тръгна да им доказвам нещо. Да се оправят, от мен няма да видят и стотинка дори!

# 1 151
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Piny, те и да искат не могат да ти вземат.  Naughty
Дъщеря ми се изсмя като и ´ съобщих, че е длъжница и тя, но каза, че ще се отпише само по една единствена причина. Всъщност тя има право. В България много добре се знае, кой е постоянно живущ в чужбина, но те нарочно си вписват всички като длъжници, въпреки че знаят, че не могат да им вземат нищо, НО така отчитат големи минуси и разбира се постоянно се говори, че здравната каса няма пари, защото ето виждате ли, толкова и толкова човека не си плащат здравните застраховки и те горките не могат да си съберат дължимите суми. Разбира се ние като длъжници, понеже всеки ден сме там и се ползваме пълноценно от прекрасното им здравно обслужване, сме им виновни.
Не искам и да мисля какви още си ги въртят, как си изписват данъците и как се жалват пред EU.
Ето, затова дъщеря ми ще се отпише, за да не им помага да ни използват за кой знае какви цели още.

# 1 152
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947
В България имат единствено адресите ни в България, нямат си хал хабер кой къде живее. Едиствено ако си изкарваш документи (паспорт, лична карта) посочваш адреса си в чужбина. Има си процедура за отписване дали са я хората. А за вписването на всички - щом имаш ЕГН си в списъка.

# 1 153
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
И още как си имат понятие кой къде живее!!!
Ясно е защо вписват всички, които са родени в BG. Както вече споменах дъщеря ми не е вече българска гражданка и то от 1998, но от 2000-та година е длъжница, нищо че не е българска гражданка, може пък да реши да си върне австрийският паспорт и да помоли да и´ дадат отново българския нали, за по сигурно да я впишат, пък и защо не, нека се води още един длъжник повече.
Дали били процедура за отписване. Знаеш ли на колко човека се плащат заплати, за да ни отпишат и знаеш ли откъде идват парите за заплатите им? Мога да кажа, че това е чисто разхищение. По принцип нямаха право да ни вписват нас в каквито и да е регистри и да ни начисляват дължими суми,  а след това ние да си губим времето и да ни отписват.

# 1 154
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947
По принцип нямаха право да ни вписват нас в каквито и да е регистри и да ни начисляват дължими суми,  а след това ние да си губим времето и да ни отписват.

Има си закон, щом имаш ЕГН си вписан. Какво значи имали, нямали право да ни впишат.
А и не е техен проблема, че някой като е емигрирал не си е свършил работата предварително.

Общи условия

Активация на акаунт