МАРТенски мами 2010 - тема 3

  • 11 539
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54
Здравейте, Да се включа и аз. Това ми е втора бременност,на 32 години съм, по изчисления на календари в Интернет трябва да раждам на 08,03,10, ако живот и здраве всичко е наред.

Имам си дъщеричка на 5 години и 8 месеца и честно казано определено виждам разлики от предишната си бременност и сега.

Искам да питам как мога да си запиша името отпред на датите?? Ако някой знае моля помогнете

Ще се радвам да прекарам бременноста си в вашата приятна компания

Моля да ме запишете и мен  Цветослава-София-втора бременност-08,03,2010

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 14:14 от цветослава

# 76
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета!
Сега се връщаме от преглед.7г.с. не исках да ме гледат на вагиналния видеозон и затова имаме снимка , но не чухме сърчицето.Да се надяваме следващия път да чуем мъничкото сърчице...Таткото беше с мен в кабинета и като видя снимчицата ...развълнува се страшно...сякаш едва сега осъзна наистина , че ще става татко...
За цигарите...и аз съм пушач...преди пушех по около кутия ,но сега ми се гади..Докторката каза, че не трябва да пуша, но една - две цигари на ден...не са голям проблем...а и това за стреса..вярно е ..по-добре е да не се стресира бебока....а моя съвет е ...вслушвайте се в тялото си...то ви показва,най-добре как се чувства и какво иска.....Хайде ...леко бременеене и да имаме едни здрави и красиви мартенски бебета... Heart Eyes
аа...включете ме и мен в списъка/ако не съм вече там,опитах да се впиша,но не знам дали е станало/
futuro - 36г.Варна - първа бременност -01.03.2010

# 77
  • Мнения: 54
И аз съм пушачка, но се стремя да ги ограничавам, сега ще си намеря и цигарета с филтри които да поемат никотина, за да може и малкото цигари които пуша да не вредят толкова. Незнам дали ще успея да ги спра до степен да не запалвам нито една цигара, но поне съм сигурна че ще ги органича и ще се постарая. Аз също бях на лекар миналата седмица и ми казаха, че има бременност, да си пия фолиевата кисилина, която аз я почнах месец и половина преди положителния тест и сега чакам с нетърпение 27,07 когато съм на лекар за да чуят сърцето. В момента съм в 6 г.с., казаха че в 8г.с. ще се чуе.
Гади ми се ,но не е много. Нещото което ми е най-голям проблем в момента е че се уморявам много. Размърдам се малко и вече съм каталясала и искам да си почивам. Спи ми се ужасно много и гърдите бе болят, немога да ги пипна, да не говорим че са се увеличили двойно близо.

Но като се знае целна всички болки са сладки болки


Леко бременеене на всички.

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 14:28 от цветослава

# 78
  • Мнения: 54
Грешка - извинявам се

# 79
  • Мнения: 1 313
Момичета, добавила съм ви, погледнете да не съм омотала нещо Blush

# 80
  • Мнения: 1 325
Добре дошли на всички нови мами Hug
Честито и на всички видяли днес ембриончета  Hug

futuro , защо не искаш преглед с вагинален ехограф?Ако мога да те успокоя ще ти кажа, че във франция всеки месец през бременността ми правиха гинекологичен преглед, както си му викаме разговорно-бъркане.Абсолютно задължителен е там и много полезен!Прави се с цел да се види дали матката е добре затворена и ако има проблем се вземат мерки.
Тук в бг незнам защо много жени се притесняват от него!Абсолютно безопасен е!
За цигарите, никога не съм била върла пушачка.Преди да забременея с Даная пушех по малко , но като разбрах веднага ги спрях.После кърмих до 1 и 3мес и следващите ми бременности бях почти поредни.В промеждутака от един месец се опитах да паля по цигара на ден, но сега абсолютно не пуша!
Моят съвет е ако можете ги спирайте, както е казала СТЕЛЛЕЕ до 12 седмица се оформят всички органи на бебето и максимално трябва да го пазим от вредни влияния!
Моят док каза, че когато гледа с ехограф винаги познавал пушачките.

# 81
  • Мнения: 25
охххх добре ще се опитваме да ги спрем и да се надяваме да чуем сарчицата  Hug аз сам на 28.07 на преглед и нямам вече търпение но това което ме притеснява е че нямам почти никакви симптоми освен че са ми пораснали гърдите но не ме болйат и изобшто ништо newsm17

# 82
  • Мнения: 1 325
мила-лила, това с гърдите си е показателен симптом Hug
Сигурно си от малкото щастливки , които не усещат неразположения Hug
Засега и аз съм така, но пък си го взех в двойни дози с по-предната бременност Simple Smile

# 83
  • Мнения: 54
охххх добре ще се опитваме да ги спрем и да се надяваме да чуем сарчицата  Hug аз сам на 28.07 на преглед и нямам вече търпение но това което ме притеснява е че нямам почти никакви симптоми освен че са ми пораснали гърдите но не ме болйат и изобшто ништо newsm17

Радвай се че нямаш никакви симптоми. Аз така бях с дъщеря ми. Нищо ми нямаше , нито гадене , нито ми се спеше.Просто не усещах ,че съм бременна, но сега не е така.

Мен като отидох на първия преглед в 5г.с. д-р Янкова ме прегледа с вагинален ехограф и се радвам,че така бе прегледа защото успя и хубаво да огреда яйчници и матка и каза че всичко е наред. Ще видим на 27,07 дали ще чуем сърчице.

Ще ги мъча и аз цигарите, за сега съм ги докарала до 2-3 на ден.

# 84
  • Мнения: 87
охххх добре ще се опитваме да ги спрем и да се надяваме да чуем сарчицата  Hug аз сам на 28.07 на преглед и нямам вече търпение но това което ме притеснява е че нямам почти никакви симптоми освен че са ми пораснали гърдите но не ме болйат и изобшто ништо newsm17

Мила и аз съм така, малко са ми по-големи гърдите, но абсолютно нищо друго.
Честно искам да ми е лошо, че да спра окончателно да пуша.

И аз да кажа добре дошли на новите мами. Само добри новини от тук нататък.

# 85
  • Мнения: 25
надявам се да сте прави момичета  newsm78 заштото взех да си мисля че нешто не е наред с бебо..../да пази господ всички ни/макар че бйах на 14.07 на преглед и видяхме точицата  Hug

# 86
  • там където мога да си закача хамака
  • Мнения: 284
Здравейте. Papolino - 36г., Варна, втора бременност /първа неуспешна/, според калкулатора 24.03.2010. Имам няколко положителни домашни теста и един положителен кръвен два дни преди закъснение. Още не съм ходила на лекар защото е много рано. Записвам се в темата пък дано да ми е на късмет - предния път не се записах при ноеврийки - само ги четох. Мари-рус въпреки че аватара сега ти е различен май и ти беше там - радвам се да те видя при мартенските мами - дано този път успеем Praynig. Отивам да чета назад за да ви опозная.

# 87
  • Мнения: 46
И аз реших да се запиша и да споделя, че бях на лекар на 08.07 - потвърди ми бременността /имам и снимка даже/ имам и напрежение в гърдите вече месец и леко в корема. От както разбрах не съм пушила повече от 3-4 цигари за 3 седмици и май за сега не ми липсват. Ура!
Имам и леко гадене, което е предимно вечер и заспивам като бебе в 21.00. И въпреки всичките тези признаци ето, че пак нещо не съм спокойна и сигурна дали всичко е наред и си записах час за другата седмица, въпреки че ми казаха да отида в началото на август - до тогава няма да издържа.

Поздрави на всички нови мами! Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 41
Susalinda аз бях на 09.07. и ми казаха да отида на 23-24.07. не знам защо тия лекари те пращат чак др месец.
Същия ден вкойто си направих и теста бях при личната лекарка и тя каза, че чак в третия месец давали талони за ЖК, някои бременни чак тогава разбирали и си викам аз колко незаангажирани със здравето си хора има...

# 89
  • Мнения: 41
ако има начин да ходя всеки ден и да си знам, че всичко е наред, вярвайте ми щях  да ходя!

Общи условия

Активация на акаунт