МАРТенски мами 2010 - тема 3

  • 11 503
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 466
По въпроса за дрехите ...Преди да разбера ,че съм бременна/аз разбрах много бъзо Mr. Green/ , реших ,че това лято трябва да свала това което ми остана за сваляне и правих една седмица Дюкан /спазвала съм всичко стриктно та стриктно / в началото свалих 3 кги почна да ми прави впечатление ,че въпреки диетата и това ,че не ядях не мърдам и грам , казах си бре вятър няма тревата мърда...тук има нещо съмнително , така ,че може и да почнат да ти отесняват  Mr. Green , предполагам ,че всичко е пак до организам - как някой качват по 7 кг. /надали не ядат /

# 61
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен!  bouquet
Много е хубаво като станеш да прочетеш хубави новини и да видиш,че тайфата се е увеличила Hug Hug Hug
При мен гадене-24 часа в денонощието Sick Sick Sick Sick,вече ми втръсна от фрешове,млека,ченето ме боли от дъвки,абе токова чудо не съм видяла,а за капак едни болки в стомаха нощно време,бъбреците и те взеха да се обаждат(слава богу рядко)-абе направо имам чувството,че ще пукна!    cry     
И аз много се надявам да е мома ама мъжо казва,че ще е мъжко,баткото-искам братче!
днеска бях решила да се разпаргавя-ама нещо много ме мързи!

Айде,днеска пак само хубави новини! Hug

# 62
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Нашия тати се надява на мъжко за мен е без значение,и мен миналата седмица ме боляха бъбреците,пък снощи стомаха,май с тази бременност ще мина през всичко,моя мъж вика че годинките си оказвали влияние,друго било бременна на 23,друго на 30  Laughing

# 63
  • Мнения: 41
По въпроса за дрехите shoshо, аз вчера реших да пробвам някои дрешки, които не бях обличала отдавна - много лошо, ако изобщо можех да вляза в тях, картинката беше мн грозна... не знам вече. От сега ако трябва да сменям гардероба,  и какво ли ще е  след 7-8 месеца, живот и здраве.
И реших малко да повървя/ вече не смея да скачам/ на степера и да хапвам предимно плодове, имам чувството че от въздуха дебелея, а и след спирането на цигарите... то по принцип от това си се дебелее, сега като имам два повода, може да си стана   261uu  261uu  261uu, да е живо и здраво бебочето. после ще се свалят някак си.

Хайде много хубав ден на всички  Hug и много стиснати палци ако има прегледи за днес!

# 64
  • Мнения: 1
ох, и аз да ви се оплача,
все още не усещам да съм качила килограми другаде, освен в бюста (всички сутиени вече са ми много много малки, а това за мен е проблем - те и преди ми бяха малки) просто не знам какво ще нося, в събота ще издирвам нещо да си купя, дано да имам успех

Момичета,
исках да ви питам и нещо друго, имали пушачки (бивши), аз много пушех - по една кутия на ден, но без проблем ги спрях още от 3-4 тия ден на закъснението, започна да ми става лошо като запаля цигара и спрях, но сега има моменти, в които много ми се допушва, мислите ли, че в такива моменти мога да си задоволя желанието за пушене, без да прекалявам разбира се Simple Smile

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 11:08 от yanitaiv

# 65
  • Мнения: 1 313
Аз четох, че първо ти отесняват панталоните където се закопчават и е нормално да стане съвсем в началото. Аз имам късмет в това отношение, защото съм с такава структура на тялото, че за да ми мине панталон през ханша на корема ми е широк. Почти нямам панталон да е бил точно по мен. Сега си нося и дънките дори, въпреки че вечер е почнал много да ми се подува корема. По нататък е ясно, че ще се купуват дрехи за бременни (които не знам къде се продават Rolling Eyes).

За бебето - аз преди да забременея много исках да е момиченце. Странно, но сега вече нямам предпочитания, наистина. Само искам всичко да е наред Simple Smile Таткото продължава да се надява да е момченце Laughing

zlobi, при нас се чу сърчице в 6 г.с. и 4 дни.

# 66
  • Мнения: 87
ОХХХХХХХ и аз има проблем с цигарите огромен дори. Мен изобщо не ми е лошо и ми се пуши ужасно. Днес съм запалила една и надявам се да е последна, но ще се побъркам.

Някой ако знае начин за отказване да казва.

Единственото което ме спира да пуша е мисълта, че може нещо да му се случи на ембриончето иначе спасение няма.

# 67
  • Мнения: 25
здравейте и от мен мамчета   bouquet аз сашто не мога да си обличам старите дрехи и имам само няколко панталона с ластик който носа но...всяко добро си иска жертви  #2gunfire  мерси и за кафето а што се отнася до цигарите и на мен ми се иска от време на време и си паля дано да не е фатално надявам се  hahaha

# 68
  • Мнения: 1
не знам, аз съм благодарна, че ми става лошо, че иначе, не знам как щях да успея да ги спра, като знам от колко време мъжа ми ми говори да ги спра, а аз все виках има време като забременея, а той се съмняваше че и сега ще спра, но го изненадах, даже вечер той като запали и ми става гадно

# 69
  • Мнения: 41
Замен начина за отказване е самосъзнанието ми, всеки път когато ми се допуши и си мисля, че ако заради тази цигара нещо не е наред или нещо се случи с бебето ми няма да си го простя никога и не паля.  И аз бях сериозна пушачка, от седми клас си пафках, но вече трета седмица не съм и дърпала... Simple Smile и съм мн горда, а изненадах и мъжа ми. той не пуши и постояно ми се дуднеше колко е гадно и вредно.  Не знам как е и при вас, но аз сега пет стъпала да изкача и се изморявам, не знам ако пушех сигурно на второто щях да си правя почивка... Simple Smile

П въпроса с дрехите.... много ми е гадно, ама ще търпя и дебелея!

# 70
  • Мнения: 466
По въпросът за цигарите ... аз никога дори не съм пали та такъв проблем нямам , но цигари се отказват от раз спираш и толкова , баща ми ги спря преди 10 години а пушеше по повече от две кутии сигурно , мъжа ми ги спря преди 4 години , а пушеше над кутия на ден , смятам детето си струва този компромис  Wink Има магазин за бременни на "колоните" -на спирката на трамвай 22

# 71
  • Мнения: 14
За мен начина за отказване е самосъзнанието ми, всеки път когато ми се допуши и си мисля, че ако заради тази цигара нещо не е наред или нещо се случи с бебето ми няма да си го простя никога и не паля.   Не знам как е и при вас, но аз сега пет стъпала да изкача и се изморявам, не знам ако пушех сигурно на второто щях да си правя почивка... Simple Smile

Момичета тя е напълно права всичко е в мозъка. Аз също съм бивша пушачка но при всяка бременност от само себе си вътрешно се навивам и за 2-3 дена спирам цигарите още преди да ми е прилошавало. А после като почне да ми прилошава ми е и по лесно.
А самата съм спирала цигарите и на няколко пъти за по 3-6  месеца без да съм била бременна и то вина ги от раз, като съм прилагала тактиката в се беси да имам пълна кутия с цигари а да си казвам няма да пуша сега ами по късно и в края на краищата не съм запалвала.
За тези които не могат или нямат желанието да ги спрат цигарите само ще кажа едно до 12-13 седмица се зараждат всички органи на детето - сърце дробове мозък очи ръце вътрешни органи и тогава неговия организъм е най уязвим на външни за него въздействия и вероятността да се увреди нещо или след години да има алергии, астми и други тежки и хронични заболявания е най-голяма.
А сещам се и за една реклама в която дават една бременна която пуши цигара а в това време бебчето в нея се мъчи и кашля така сякаш се намира в затворена стая без прозорци и врати и няма от къде да излезе.

А знам че в последно време рекламират и този сайт
http://bg-bg.help-eu.com/pages/index-21.html

# 72
  • Мнения: 41
[quote author=yanitaiv link=topic=412877.msg11884328#msg11884328 date=1247731248

Момичета,
исках да ви питам и нещо друго, имали пушачки (бивши), аз много пушех - по една кутия на ден, но без проблем ги спрях още от 3-4 тия ден на закъснението, започна да ми става лошо като запаля цигара и спрях, но сега има моменти, в които много ми се допушва, мислите ли, че в такива моменти мога да си задоволя желанието за пушене, без да прекалявам разбира се Simple Smile
[/quote]

yanitaiv  до колкото знам, ако на една жена наитина и се пуши много, по - добре е да припалва от време на време, отколкото да се стрсира излишно покрай неистовото желани за цигара.
Така поне съм чувала...  newsm12

# 73
  • Мнения: 521
А сещам се и за една реклама в която дават една бременна която пуши цигара а в това време бебчето в нея се мъчи и кашля така сякаш се намира в затворена стая без прозорци и врати и няма от къде да излезе.

Момичета, я не се връзвайте толкова на глупости. Аз не съм пушачка, нямам проблем с цигарите, но и знам, че преди 40 години много се е пушело и никой не знаел за вредите на цигарите върху ембриона. Я се огледайте колко 40-50 годишни нормални хора има около вас. Не е полезен тютюна, определено, но ако палите 1-2 цигари на седмица нищо няма да стане. Една приятелка моя през цялата бременност пушеше по 1 цигара на ден. Нишко и няма на бебето, на 3 години е вече, живо и здраво.

Аз пък накрая се обадих на мойта клиника, мойта докторка била в отпуска, но след това ми се обади една от другите докторки, разпита ме какво ми е, като и казах ми каза да си ходя в къщи да си лягам и почивам и в един и половина да отида да ме види. Надявам се да ми даде поне 1 седмица болничен пък да видим. Ще доклавдам като се върна...

# 74
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
За цигарите да кажа,първите няколко дни като разбрах че съм бременна започнах да намалям цигарите,първо пушех по 5,после 4 и така докато стигнах 1,после започна да ми се гади и от 3дни изобщо не се сещам за цигара много ми е гадно.С първата бременност припалвах от време на време,но този път смятам завинаги да ги откажа,тъкмо имам повод,дано да успея.

Общи условия

Активация на акаунт