139та ваканционна немска тема

  • 11 189
  • 319
  •   1
Отговори
# 15
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Цоп!

Поздравления за новата тема!
Поздравления за проходилата щерка на Майра!
Поздравления за отново "изплувалия" котаран!

Как ми се иска и на мен отново да гледам котка, но непостоянните ни жителства тук и там през последните години си казаха думата. А и трябва да търсим някого, който да ни го гледа в наше отсъствие, което не е никак проста работа. Confused

# 16
  • Мнения: X
Честити ходещи крачета, Майра. Скоро прощъпулник, а?

Лаленце, дано скоро се похвалиш с ходещи бандити и ти.

Подгизнахме, не спира да вали. Искам си лятото.

# 17
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Май в Южна Германия е най-валежно това лято. Тук(в Централна Германия) вчера си беше приятно лятно време, днес се очертава пак такова, грее слънце навън- даже смятам да излизам по-рано по задачи, че после става неприятен задух навън.

# 18
  • Мнения: 4 138
е, сега и претенции. имаше няколко слънчеви дни де. стига ни толкова.
гледам, нямам на мейлта отговори, а то, имало нова тема.......

# 19
  • Мнения: 2 567
Татяна, в баумарктите имат принципно. Нашият е купен от ибей де.
Майра, 4естити ходещи кра4ета! Hug
И 4естита половин свещи4ка на Мила! Hug
Ди анджели, и аз все о4аквам по-смислени думи, има желание детето, бърбори нон стоп, но трудно се разбираме Simple Smile

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добро утро,

Майра, честити първи стъпки.
да е здраво стъпила на земята. Hug

някой да знае бърз, сигурен и евтин начин да изпратя 1 документ до Бг?

# 21
  • Мнения: 1 610
асе,  и да знам няма да ти кажа, занеси го и си свърши работата сама. Апропо аз пращам съвсем обикновени пратки по пощата

# 22
  • Мнения: 1 049
Айде и аз вьв ваканционната тема... точно навреме, щото заминаваме и стягаме куфарите. Край на лошото време еййй кеф отиваме на топличко, на сльнце и моренце...   grinning039

Не сьм ви чела, само ви казвам ариведерчи и до нови срещи.  Wink Сигурно ще ви изгубя края...  но  по някое време като ми втрьсне да се печа на сльнце и ако не сльнчасам ще  гледам да наваксам..........   Heart Eyes Hug

# 23
  • Мнения: 1 690
Майра, честити ви ходещи крачета.  Hug
Бибитка, явно наистина в южна Германия повече вали.
Маmа_Iva, лек път и на теб. Аз също си мислех че идвам на топло, но едва днес се е затоплило доста. До вчера постоянно намираше време да завали.
И аз стягам багаж, но за посока Германия. Дано този път да пътуваме по малко.

# 24
  • Мнения: 1 584
асе,  и да знам няма да ти кажа, занеси го и си свърши работата сама.

 Mr. Green

Асе, ДХЛ ?

# 25
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Ива, приятно изкарване в Бг-то!
Както е тръгнало, съвсем ще оредее темичката покрай лятото.

Една питанка- някой ползвал ли е боя за коса без амоняк- боядисването с нея трайно ли е, какви си й предмиствата? Не съм от тези, които са наясно с този въпрос... Blush

ДХЛ не се ли предлагат като услуга от Дойче Пост? Ние сме ползвали доста пъти ДХЛ-а за важни пратки и досега не е имало гафове.

# 26
  • Мнения: 508
Херпес зостер
Петър няма още имунизация срещу Варицела- Windpocken, нали?
Ограничи им контактите, веднага.

Има имунизация от началото на юни и ще я подновяваме през август. Обадих се в кабинета на детския лекар и казаха, че не е проблем, понеже е имунизиран Confused

Аз пак с питанка? Дъщеря ми работи два сезона по морето в БГ и реши да продължи с хотелиерство. Иска по принцип през зимата в Австрия или Германия по зимните курорти, но май пак удряме на камък. Разрешително за работа. Как да я нагласим тая работа не ми стига акъла. Бюрата по труда в БГ, търсят други специалисти, но не и рецепционисти. Какво да направим та да я уредим близо до мен на работа? Да питам в Аrbeitsamt ли, какво ли? Моля ви помагайте с идеи.


Бибитке, не съм ползвала без амоняк.

Честито проходило дете на Майра.  ooooh! Моето като тръгнаааааа, голямо тичане след него. И още е така. А така исках да тръгне Laughing

За времето даже и не искам да пиша. Валя, трещя, гърмя през нощта та не ни остави да спим. И е студено.

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Разрешително за работа. Как да я нагласим тая работа не ми стига акъла.

а чете ли в законите?

Zu Ausländern nachgezogene Familienangehörige erhalten ein Recht auf Erwerbstätigkeit, soweit der Ausländer, zu dem der Familiennachzug erfolgt, zur Ausübung einer Erwerbstätigkeit berechtigt ist (§ 29 Abs. 5 AufenthG). Sie erhalten anders als bisher sofort ein Recht auf unbeschränkten Zugang zur Beschäftigung, sowie ggf. einen Zugang zu selbstständiger Erwerbstätigkeit, wenn der bereits hier lebende Partner diese Rechte besitzt.

П.П. да допълня за боята - правили са ме с професионалната на Велла, без амоняк.
много съм доволна, държи повече от тези, с които се правя сама  Mr. Green
но тази на Велла - само в салон, не се продава в търговската мрежа  Peace

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 14:37 от asyalein

# 28
  • Варна
  • Мнения: 153
Ива, приятно изкарване в Бг-то!
Както е тръгнало, съвсем ще оредее темичката покрай лятото.

Една питанка- някой ползвал ли е боя за коса без амоняк- боядисването с нея трайно ли е, какви си й предмиствата? Не съм от тези, които са наясно с този въпрос... Blush

ДХЛ не се ли предлагат като услуга от Дойче Пост? Ние сме ползвали доста пъти ДХЛ-а за важни пратки и досега не е имало гафове.
Бибит,аз от години ползвам само Кастинг на Лореал,тя е безамонячна.Чак много трайна не е но аз съм доволна,защото не ми изтощава косата,а напротив след боядисването изглежда по-добре Peace

# 29
  • Мнения: 1 190
И тук валя и трещя цяла нощ, вкл. сутринта, обаче сега напича сериозно.
Майра честито проходила дребосъчка.

Общи условия

Активация на акаунт