139та ваканционна немска тема

  • 11 211
  • 319
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 605
Майра, честита пешеходка  Hug

Перле, питай в Арбайтсамта, там има програми за стаж на млади хора от чужбина  Peace

# 31
ЗДРАВЕИТЕ ние сме новаци.Пристигнахме на 23.05.в едно малко градче Хоф почти на границата с Чехия.Нашия татко беше дошъл един месец по-рано за да намери жилище ,а аз изчаках бебе Марти да стане на 2месеца и с каката която е на 3.5год си организирахме едно "емоционално" пътуване и ето ни в Германия. Мъжа ми е лекар и целта ни е да  останеме поне  6год (живот и здраве )докато вземе специалност и ако не се "аклиматизираме "за това време да се връщаме обратно .Аз не съм добре с Немския( цял вивот само англииски) и определено ми идва на нагорно Laughing.Измислила съм го когато каката тръгне на градина от септември да почна курс по интернет "кабината" от българия та дано да стане нещо( някои да ми го налее в главата).Някои да има по-добра идея,съветваите,моля! За сега тичаме да се оправяме с документи и осигуровки.Стигнахме до Familienkasse за детските ,но тука ни искат документи ,които трябва да се изпратят до социалните в Бг и да се върнат после по пощата до тука ( звучи ми дълго и краино несигурно като процес).Някои които е минал по този път може ли да ми каже как го е направил.Предварително ви благодаря

# 32
  • Мнения: 1 190
Мария добре пристигнала  Hug , 6 години не е малко време, за него човек все ще се адаптира. Успех!

# 33
  • Немция
  • Мнения: 6 950
Мария, пожелавам ви едно по-леко начало и лесно адаптиране!

С детските нямам опит, за немския- може при доста изгодни условия да се посе6тава интеграционен курс по немски за чужденци към Volkshochschule(VHS).

Била съм преди години на разходка в Хоф- в района има много приятни горски мар6рути за разходка, откъм страната на Източна Германия са пръснати малки и китни курортни градчета като Bad Elster например, които съ6то са приятни за един излет през уикенда. От 4е6ка страна Карлови Вари ви е най-наблизо, а Прага не е никак далеч- така че откъм възможности за разходки не е никак зле.

Дианджели, мерси за мнението! Peace

# 34
  • Мнения: X
Мария, добре дошла.
За курсове - разпитай при вас има ли интеграцион курсове. Много добри, качествено обучение, документ официален за ниво и прочие,  цените са също добри. За майки с деца понякога предлагат и гледане на детето по време на курса. Кандидатства се, като те одобрят търсиш свободно място в курс който те устройва като местоположение и време и така. Аз към такива съм се насочила, тия дни подавам документите.

Бибит, извинявай, не видях че те повтарям...

# 35
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Ихааа, Хоф...хоне сте близо до чешката биричка  Laughing още една съфорумка наблизо.
Мария, аз в момента също имам на главата си Familienkasse, но на мен поне не ми искат бг документи. Ако имаш начин, някой да се разтича и да ти уреди документите в България и да ти прати възможно най-бързо ще е най-добре.

 

Майра, честита ти пешеходка!
Веч, приятно в Родината!

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 17:29 от pepelyashka

# 36
# 37
  • Германия
  • Мнения: 8 106
 Shocked Майра, малката се люлее сама!?!!!! Респект!!! Мой Фабо още го е шубе да се залюлее сам, ако не го придържам, абсурд да остане сам на люлка.

# 38
  • Немция
  • Мнения: 6 950
Бибит, извинявай, не видях че те повтарям...
Хич даже не ме повтаря6, дори си допълнила толкова подробно, че моят постинг бледнее пред твоя. Grinning

Най ми хареса съсредоточеното лüлеене на Ноеми от снимките! Laughing
Вчера видях наблизо лüлки на детската пло6тадка до нас, които са с облегалки за малки деца- тези, които съм виждала из ДЕ са без(като на Майрината снимка), затова и се учудих на видяното в квартала ни. Което може само да ме радва, де.

# 39
  • Мнения: 1 584
Пепе, седи, държи се много здраво ама понякога се изсулва назад. Обаче какво пищене настава ако искам да я сваля ooooh!

бибит, и при нас има площадки с бебешки люлки.

# 40
  • Мнения: 11 329
Дзак!
Пристигнахме с цялото сигански катун на родна земя. Лекинко съм бясна от организацията на Мюнхен и ме принудиха да псувам като каруцар. За два броя да ми затрият количка. Да не споменавам, че контрола е по-стриктен от този на Франкфурт.  ooooh!
То не бяха обувки, то не беше камера, то не бе чудо. Само дето гола не ме съблякоха Crazy

# 41
  • Мнения: 9 052
При мен кривия период продължава  . Хич не съм във форма  Sad

# 42
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Веч, какво са проверявали бре?

Жаб, кой пак те ядоса?

# 43
  • Мнения: 11 329
Пепе, проверяват за взривни и наркотични вещества. изровиха ми  камерата, отваряха я, вземаха проби от ръцете ми, от количката.
На всичкото отгоре бях чекирала количката да ми я извадят на Мюнхен, а те я пратили по пътя към София и аз с трите деца, огромно количество ръчен багаж и Елиас на ръце.
Носех си кърпата, обаче в куфара. Носех и  максикозите, но и него бях предала на багаж.
Вдигнах ги на балон и чаках още половин час да ми я донест. Аха да си изпусна връзката със София

# 44
  • Мнения: 9 052

никой не ме ядоса, просто нямам настроение  Sad

ходи ми се на къмпинг - вали
ходи ми се много на море - имахме доста гости и ми остиде част от отпуската и има време само за 1 море тази година
имам да уреждам някои неща - мързи ме

 Sad  Sad  Sad
за у;или9ните раници ми харесаха тези ... няма о9е да купувам , въпреки, ;е ло8ото настроение ме прави голям покупател
http://www.globetrotter.de/de/shop/detail.php?mod_nr=ms_32801&am … id=0202&hot=0

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 21:25 от jabata_dil

Общи условия

Активация на акаунт