Подплънки за гърди или колектори за кърма?

  • 5 896
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Колектори за кърма се ползват наистина основно при разранени зърна,защото упражняват натиск върху гърдата и затова мляко тече постоянно - ако ги ползваш непрекъснато,няма да можеш да се спасиш от течове (аз ползвах първите 3 седмици с двойна цел - основно за оправяне на плоско зърно,а по съвместителство и да събира каквото течеше).При това хубавите не са удобни за събиране на кърмата(казвам хубавите - защото има и едни най-обикновени български по аптеките,които нямат силикончета и дупки),защото имат отвори в горната част,през които да се осъществява циркулация на въздуха - което означава,че докато си в нормална позиция,всичко е наред - обаче ако се наведеш рязко напред по някаква причина,събраното мляко се лисва върху дрехите ти и пода Rolling EyesЗа събиране на млякото също не могат да се ползват с успех,защото това значи да имаш минимум 2 комплекта,които постоянно да стерилизираш преди всяко поставяне в сутиена ти - изобщо е хамалогия голяма.
По-добре си вземи само една кутия подплънки за кърмачки и ако е нужно,след като се прибереш вкъщи ще докупувате.На мен не ми се е налагало да ползвам такива след първия месец.
Малката тубичка Лансинох струва около 13лв - мисля,че няма смисъл от голямата,мазането на зърната в общи линии е само първите няколко седмици,а тя за толкова е предостатъчна - аз имах жестоки рагади,така че съм мазала като луда първия месец по 15 пъти на ден,че и по-често и още имам останало Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 6 258
Ако купуваш подплънки за еднократна употреба си вземи на Чико, те са по-добри. Авентските са по-твърди и на мен ми дразнят кожата, направо ми боцкат. Но на по-голяма далавера са авентските за многократна употреба - пера ги в пералнята с дрехите на малкия и ги купуваш само веднъж!

# 17
  • Мнения: 7 186
Май ме разубедихте от колекторите засега Simple Smile, тези подплънки за многократна употреба ми се виждат най- изгодния вариант, но наистина най- добре да изчакам да мине раждането и тогава да купувам, ако ми се наложи. А тези подплънки личат ли през обикновен сутиен? newsm78

# 18
  • Мнения: 35 967
ако е прозрачен - да
съвсем леко релефно изглеждат, когато си с тясна блуза; с широка непрозрачна блуза не се виждат нито като цвят, нито като релеф
направи следния опит - сложи си на едната гърда 3 дискчета едно върху друго от онези за почистване на грим, точно така ще изглеждат и подплънките, просто са с по-голям диаметър
без да е реклама: подплънки

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз използвам ежедневни превръзки (с памучно покритие), разрязани на две - не пропускат, не се разместват и не се виждат. Мисля, че на първо време това е достатъчно като защита.

# 20
  • Мнения: 934
Само да допълня за разраняването и колекторите. При разраняване най-доброто е да се оставят гърдите на въздух за колкото се може по-дълго време, за да зараснат по-бързо. Колекторите, тоест тези с дупчиците, осигуряват точно това - да може зърното да диша, без да ти се налага да се разхождаш гола през цялото време. Но винаги можеш да си ги купиш и после. Ако решиш.

# 21
  • Мнения: 3 550
Аз в началото също пробвах с еднократни дамски превръзки, разрязани, ама излизаше от ватата и полепваше навсякъде и беше едно миене, чистене, зор. А и доста се разместваха. Познавам майки, които не са доволни и от перящите се подплънки на Авент, изпускали. Може би зависи от течовете.
Ползвах и подплънки на НУК, ама не съм доволна. Цената е като на Чико, а качеството е по-ниско.

# 22
  • Мнения: 218
И аз с двете ръце гласувам за крема Лансило Simple Smile Измазах почти цяла опаковка, но проблеми не съм имала откакто го купих!

# 23
  • Мнения: 35 967
Познавам майки, които не са доволни и от перящите се подплънки на Авент, изпускали. Може би зависи от течовете.

вероятно, моите гърди не текат много като количество; може би трябва да се сменат по-често, аз ги сменям 1 или 2 пъти в денонощие; с тях имам ефекта на натискане на гърдите /благодаря, Джейд/, от който тече по-малко мляко, отколкото, ако съм само по тениска

# 24
  • Мнения: 1 722
Ползвала съм и двете. Колекторите, които ползвах на Авент са супер когато кърмиш от едната, в другата събираш - и може да замразиш, или през нощта - когато тече събираш и в двете. НО за навън е доста неудобно в сутиена - защото все пак са пластмаси, които не приемат формата на гърдата и определено си личат. Подплънките пък са комфортни за навън - така не се образуват петна по блузките. Ползвала съм Чико и едни други, също хубави, марката не помня. Но всичко това е полезно докъм 3-я месец. После спираш да течеш.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
с тях имам ефекта на натискане на гърдите /благодаря, Джейд/
А аз благодаря на Хана Лотроп, мен тя ме научи  Wink Grinning

# 26
  • Мнения: 35 967
с тях имам ефекта на натискане на гърдите /благодаря, Джейд/
А аз благодаря на Хана Лотроп, мен тя ме научи Wink Grinning

явно не чета бумагите достатъчно внимателно, екранът си е по-шарен и по-лесно се помни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт