Гука и се смее МАЙското дете, а мама е на седмото небе. Тема №9

  • 12 432
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 857
Just Vanya, от кога до кога ще сте в Амстердам? Може да изимислим нещо и да се видим  Thinking
Би било страхотно,но ще сме за много малко от 19ти до 21ви, защото ще бързам да се прибера при децата. Ако искаш обаче може на лични да ми дадеш някакъв телефон за връзка. Simple Smile 

# 32
  • Мнения: 781
Запис и от мен. Дени, благодаря за прекрасната тема  bouquet.
Галя, Честит рожден ден. Жива, здрава и щастлива с малкото слънце
Ние утре сме на ортопед при доктор Венелин Алексиев. Ще споделя впечатления.
Момичета, ревнувате ли бебчовчите си? Аз сигурно съм ужасна, но ми е много кофти като ми вземат бебка, особено свеки Blush. И все измислям причини да не я давам Blush П.С. Свеки живее на 100 метра от нас

# 33
  • Мнения: 96
Бърз запис и от мен!
Отново страхотна тема - Благодарско Heart Eyes
Само ще се оплача и изчезвам да ви чета. Все още се тормозим с това кърмене, малката се дърпа ли дърпа и не мога да намеря причината. Правя всичко уж както трябва, ама знам ли newsm78 Голям ми е ужас. А и като не знам как качва още повече се тормозя, а е рано да ходим да се теглим Cry Възможно ли е със сукане най много 10 мин., ама най много, щото и по по малко стои на гърдата, да се нахрани едно бебе на 2 м. и половина newsm78? Вашите бебета по колко сучат? Оф .... вече се отчаях и мисля че няма да устискаме много с кърменето Tired

П.С. Галя, честити рожден ден! Всичко най най хубаво ти желая  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 6 209
Чудя се защо не ми излиза тема в "Нови отговори...", а то съм пропуснала да се запиша Simple Smile Благодарности за темичката!   bouquet
Честито на всички рожденици от последните дни! Да са живи, здрави и весели!!  newsm59
 Hug за всички, които имат нужда, чувстват се в дупка или на ръба на възможностите си...
С голям зор вчера и днес сутрин си спестявам една доза сън и излизаме по-рано, та да може малко да го види слънцето малкия. После си доспиваме. Защото нощем нещо започнахме да се кокорим в повече...
Ето една снимка , илюстрираща как се опитваме да се събуждаме - когато на човека му се спи, спи истински!!  Laughing
malachika, ще чакам за отзивите, че и ние записахме час при същия доктор.
Глъм дали замина за Хасково? Интересно ми е какво стана с фонтанелката. Ние продължаваме да си ходим с хлътнала...  newsm78

# 35
  • Мнения: 30
Сладурки здравейте wavey
Аз днес се срещнах с една мама с която лежах в Окръжна. През цялото време до като стигнем до кафенето тя ми се оплаква как бебката и не спи и плаче много и аз ,нали съм с по-голямо бебе (цял месец smile3555) я успокоявам, че това ще премине spoko Та като седнахме........ Борис се скъса да плаче Cry, защото му беше много топло и направо #Crazy Махнах му боденцето и го оставех гол, та успя да се поуспокой и да поспи малко Crazy А направихме резервация за море smile3511.......как ще се справя там с горещините направо незнам  33uu

Мигла нося си слинга редовно и съм доволна. Даже когато го мъчеха най-силните колики само в слинга се кротваше. Това, че са малко свитички ги успокоява не се притеснявай, а смело си го ползвай и ще видиш сама, че слънчицето ще се чувства добре в него. На Борис първите му разходки бяха в слинга носен от баща му (,че мама беше с прясна операция).Можеш да ме видиш даже с него в майското ни албумче. Успех Wink

Страхотни снимчици и бебоци yes Аз мислех да правя, но майка ми, ми вдигна кръвното предварително и им казах тогава никаква погача  Twisted Evil

Весело изкарване на тези който ще пътуват извън мръсната и прашна София newsm10 И аз заминавам в събота, за две седмици, на Дунава.

Лека нощ и приятни сънища Sleeping

# 36
  • Мнения: 61
Бърз запис и от мен!
Отново страхотна тема - Благодарско Heart Eyes
Само ще се оплача и изчезвам да ви чета. Все още се тормозим с това кърмене, малката се дърпа ли дърпа и не мога да намеря причината. Правя всичко уж както трябва, ама знам ли newsm78 Голям ми е ужас. А и като не знам как качва още повече се тормозя, а е рано да ходим да се теглим Cry Възможно ли е със сукане най много 10 мин., ама най много, щото и по по малко стои на гърдата, да се нахрани едно бебе на 2 м. и половина newsm78? Вашите бебета по колко сучат? Оф .... вече се отчаях и мисля че няма да устискаме много с кърменето Tired

П.С. Галя, честити рожден ден! Всичко най най хубаво ти желая  bouquet
Сутрешното хранене на бебка е към 5-7 мин най-често, защото тогава спи и яде, няма лошо и за двете ни Simple Smile
Така е и второто и ядене, за сметка на следобедните тогава са мн и начесто. Не се отказвай! Има дни, в които плюе гърдата, после пак засмуква, пак плюе и изведнъж засмуква за по-дълго, просто не трябва да се отказваш! Simple Smile
Аркси , добре дошла! Hug

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 9
здравейте, май-чета!

поздрави на всички, които имат повод да празнуват!!! извинете, но така и не успях да наваксам с четенето и съм назад може би вече 3-4 теми...  

ние се опитваме да напаснем някакъв режим, но не ни се получава успешно, та влезнах да се посъветвам с вас, преди да питаме педиатъра другата седмица. това, може би, се дължи на множеството гости и роднини, минали през къщата ни последните 2 месеца. сега, от близо седмица, сме самички вкъщи с таткото и двете деца, и се справяме като че ли по-добре... иначе излизахме по различно време, къпехме се по различно време, продължаваме да се кърмим на поискване. момичета, и при вас ли има дни - сутрини, нощи, в които бебетата искат да сучат на 2 часа??? вместо да намаляваме количествата на храненията, ги увеличаваме #Crazy направо ме побърква на моменти - започвам да се плаша, че не й е достатъчно, нямам представа наддава или не... освен това май "стачкуваме" - вечер, обикновено, а напоследък, на обществени места - ме бута, плюе цицата, реве и папка не повече от 5 мин. общо. някоя от майките беше писала, че има същия проблем. Айла, Кай ренн - помогнете, какво означава това? какво е правилното поведение? аз продължавам да й бутам ту едната, ту другата цица, докато не се разплаче още повече... а това става обикновено или в градинка, или в заведение, и тя дърпа шала/чаршафа, с който я прикривам, борейки се с мен - така че, не се шашкайте, май-чета - ние се кърмим и в такива условия  ooooh! и така 2-3 последователни хранения - направо не знам какво да правим - а на пробно кърмене преди 2 седмици изсукахме 130 грама за 10 мин. от двете цици - може би подценявам нашия млекопиец?  newsm78
освен това сме в чуденка, да се мъчим ли да махаме нощното хранене - позачитам, че някои от вас си имат паузи от по 6 часа - ние - не! колкото и късно да се изкъпем и да си легнем, си искаме папане към 3 сутринта, и после към 6-7. а имаме и нощи с поискване през два часа  2-4-6-8- или сутрини - 5, 7, 9, 11. е, след тях съм направо размазана и изпита, ама не слабея - наливам се с течности и папкам, че не знам има ли, няма ли...
освен това исках да ви питам за ортопед - специално варненки - Райков е капацитета, но, за профилактичен преглед, може ли да се запишем в Майчин дом? там добър ли е този, Живков?
за разходките - ние сме всеки ден след 16 часа, сутрин - когато смогнем - напоследък си имам задачки и по работата и по къщата, пък и таткото ни е по-свободен и гледам и с него да се видим. иначе Минолтичка - обещавам, след малко ще кача снимките от последната срещичка и от нашия фотоапарат - мнооо сме готини, шъ знайте Simple Smile и, най-накрая, ще кача снимки и на бебе Ани за колажа. Кремче, Фелинка, с коликите мсе на моменти - ту са безумни и ми идва да ви се обадя мигновено за капките, ту нямаме с дни - явно напипах номера с изакването - гушвам я в мен и й опирам коремчето я в моя корем/цица или в рамото ми и така се изакваме бързо и безпроблемно  Thinking
Джиджи-Биджи, по съвет на Бейлис в шоко си купих лецитин и го пия профилактично, а при запушвания - ударни дози, горещи душове, масажи, горещи кърпи и едновременно изцеждане с помпата, след като бебето папка често от тази гърда.
а, от вчера имаме шезлонг-люлка на Кангаро и сме много доволни! тази вечер заспахме в него, сутринта - също там дремахме. на цена е 105 лв, 5 степени на люлеене,вибрация, няколко класически мелодии - супер направо! добре, че Фелинка ме светна, че техния  Ксандър му харесва там, та се решихме да го вземем.
ето ни и нас http://www.snimka.bg/album.php?album_id=398989
 снимките са множество, нямам време да ги редактирам Simple Smile имаме с баби, лели, мами, сами, с баткото, с таткото...
варненки, аз съм за още срещи - на линия съм, когато и да се разбрете. много съм неорганизирана напоследък, затова на никой не се обаждам, но ще се оправя, надявам се Simple Smile извинете за дългия пост, но като не влизам, се натрупват въпроси и тревоги.
Мийка, дръж се, всяка от нас има такива моменти - и аз вчера си ревах с бебка, не разбирайки какво не правя както трябва, че да плаче тя със сълзи  Shocked лека нощ на всички!

# 38
  • Мнения: 849
Малачика, Лято, д-р Алексиев е много готин!  Simple Smile Има страхотно отношение към децата - не просто като към пациенти. В частния си кабинет им пуска разни дрънкулки с мелодийки да ги разсейват, докато съвсем нежно им оглежда ставичките с ехографа. Моите изобщо не разбраха, че са били на преглед, че им е разлепян памперса и т.н.... Успех на прегледа и да се върнете с хубави новини!  Hug

Мийка, не се шашкай, мила. Наистина всичко това ще отмине и ще има да се смееш след време... Сигурно ще прозвучи тъпо, ама такава ситуация на квадрат е още по-терсене. Хич не искам да ти обяснявам какво е... Ама като отмине бързо се забравя.  Simple Smile Живи и здрави да са само!  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 01:19 от zaiobaio

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 569
Добро утро!

Just VANIA,искам и аз да съм лоша майка като тебе,ама нЕма кой да ме заведе на концерт CrazyЩе чакам с нетърпение снимки и евентуално разказ.Весело изкарване Hug

За кърменето вън,аз съм казвала,че кърмя без притеснения и  околните около мен не изпитват неудобство както не съм чувала и търи коментари.Вчера с баща ми ходихме по задачи и накрая отидохме той да се подстриже в мъжки фр.салон и МинКа като писна каква да направя-кърмих и в огладалата видях доста усмивки на удобрение.Пред блока се събираме около 15 семейства с поне 2 деца,отделно баби,дядовци,тинейджъри,абе от всички възрасти и на никой не му е странно,че кърмя.Това е в провинциално Търново Mr. Green

Минолтичка,то е ясно,че апарата ви е с три нули отзад,ама и задапаратното у-во има доста важна роля.По този повод,ако сеньора не преинсталира апарата снимка за колажа на Мина няма.

Мийка,имаш моята морална подкрепа.Няма да те успокоявам,защото това ще мине друго ще дойде PeaceАко,можеш да намериш някой,който да ти помага ще е много добре и за теб и бебето Hug

Мария-Киара,дано бързо Макс израсте алергията!За теб Hug

Диксън,много си пестелива на снимки NaughtyАма Калинко е готин Heart Eyes

essivessela,много е хубава Ани и цялото ви семейство изглежда супер!

Роси и вие голям комар сте изживели!Дано на никой да не му се случва и  Hugза теб и Еви.

Malachika,аз не си ревнувам децата и ги давам,но при мен има проблем,че няма кой да ги вземе BlushТа по повода,ако имам някой бих ги оставила и двете с удоволствие,ама такъв филм нЕма.Бавачката взима само Божидара за сутришна разходка и то не всеки ден.

bani,изнини ме за нахалството,но защо няма да слагаш на малката сладурана гащи BlushС тях няма ли да се оправи по бързо?Имам доста приятелки,чиито даца ходеха по месец-два и се оправиха.А имах преди години една позната,чието дете пък беше с едно колани от горе-до долу Cryама се оправи де.Та мисълта ми е,че щом ортопеда ги е изписал Blush

Аrksi,благодаря за хубавите думи за нашето скромно семейство!Хубаво Божи искаше да тръгва с вас,ами що не я пратих Mr. Green

Сигурно доста момичета пропускам,ама старост-нерадост,а пък и тук най-добрата ми приятелка ме чака вече час да и обърна внимание Blush

Желая на всички хубав ден с кротки бебета и много разходки!

# 40
  • Мнения: 66
Добро утро и от нас Simple Smile 
Ето кафенцето ... точно в този рошав вид илизам на разходка защото времето е супер и все още не е жега.

Усмивки и весел ден !

# 41
  • Мнения: 10
Добро утро момичета.MINOLTICHKA  е сервирала кафето,а аз ще пусна момъка да ви завърти по една закуска.
 За всички ще има,кой каквото си пожелае. Wink
Лек ден,пълен само с  положителни емоции.

# 42
  • Мнения: 66
лелееее тоя батко и нас ще ни намята като гледам...  Joy Благодаря, благодаря ... чак ми дойде апетита Simple Smile)

Ние се прибрахме от разходка , а на плажа беше супер   sun По- късно и снимчици ще кача, че сега ще чипкам мушмурока   bath1

# 43
  • Мнения: 4 872
Добро утро!
Ние вчера ходихме на консултация- качили сме отново 1200 и сме вече 5400  Crazy Биха ни пентаксима и да ви кажа детето доста си поплака чак до вечерта. Милото ми то  Sad
Валче,наистина не се отказвай от кърменето. Ако детето не плаче значи се е нахранило, без значение колко минутки е сукало. Дени по принцип е дооооста лакомо дете и яденето ни продължава от 30 до40-50 мин., като имаш на предвит че след 15 мин е сит, а останалото се повръща докато дойде време за следващото ядене  Tired
майчета, я кажете някоя от вас пазарувала ли е от тук http://mal4o.com/ защото си харесах нова количка и мисля да си я поръчам ?

# 44
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Добър ден  wavey
Стеле к`ви са тези мъжоря бе дай един насам  Mr. Green
Днес и вчера Евка ми се буди направо в 08.30ч но вечер заспива към 22.00-22.30ч. и иска да си играем, раздава едни усмивки и погледи  Grinning Rolling Eyes
Сега пак заспа а аз през това време успях да излижа къщата да изпера и простра Mr. GreenОстана да сготвя  Stop но има време .
Валче аз така се поддадох и преминах постепенно на АМ,първо с дохранване те гърдите си омекват после замествах по едно ядене и за 1 месец преминахме изцяло но АМ.Дано освен нас и вкъщи да те подкрепят и да си продължиш с кърменето  Hug
Мийка горе главата не си мисли че си лоша майка или нещо такова при все че си по цял ден сама с бебо нормално е да изперкваш,както и всяка една от нас предполагам е имала такива моменти ,имало е случаи в които Евелин плаче без причина и съм си викала че не издържам но и това премина така че не се тревожи  Hug  love001
Сиси днес ми харесваш не си пестилива откъм писане  newsm10 Hug
MINOLTICHKA чакаме морски снимки  smile3549
Хайде да си ударя един душ че Евка ей ся ще се събуди да папка
Лек ден  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт