Гука и се смее МАЙското дете, а мама е на седмото небе. Тема №9

  • 12 439
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 310
Валче ,кураж и сили да не се отказваш от кърменето.Аз се цедя и е изцяло на кърма ,но почти няма време докато се завъртя и хоп др ядане ,така ,че бъди упорита.

Rosita: браво на твоя бебчо,поне се наспиваш,аз вече на бухал приличам Joy

Днес поне е по- хладно, Laughing супер и подухва.Най -после качих снимки на Емито.
 smile3503

http://www.snimka.bg/my_albums.php

# 46
  • Мнения: 96
Благодаря на всички за подкрепата. Аз АМ още не съм давала. Просто вече много се тормозя като не иска да яде, но се мъча да съм спокойна и да не се поддавам на изкушението да дам добавка. Не искам да се цедя и да яде от шише. С каката бях така и си е тормоз (поне за ме), така че малката ако окончателно се откаже от гърдата ще се принудя да давам адаптирано мляко. Дано мине този период, който вече продължава около месец. Praynig

Мийка не се тревожи, нормално е, но ще мине. Не си лоша майка, напротив Heart Eyes
Айде отивам да обличам Катерина и да ходим вече на разходка, че стана пак жега докато се оправим..... Чаооооо Hug

# 47
  • Мнения: 66
Ето ви няколко снимчици от сутришната ни разходка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=398436&pid=13579447 ние пак излизаме  sweating

# 48
  • Мнения: 21
Ха добър ден и от нас!
Дени отново много симпатична тема!   bouquet
Ние със Георги днес сме се разчистили из нас и ще пропуснем разходката.Но вече къщата ми на нищо не прилича.....Купища дрехи за прибиране,мивката пълна.....пералнята пълна.....та ще излизаме следобяда като поразхлади...
Минолтичка.......как ти завидях за сутрешния плаж....нямам думи,така ми се ще и аз да се поразходя там,но нейсе.....
По късно ще кача снимки от вчерашната разходка в Южния.Тази нощ пък Жожи си спа до 6 сутринта...чак да не повярва човек,но май коликите ни минават вече Joy
Хайде това е от мен засега,отивам да чистя с една студена биричка под ръка  Mr. Green  Mr. Green

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 9
добро утро, момичета!!! т.е. - добър ден вече Simple Smile аз се чувствам човек, тк таткото ни пое грижите за бебка откъм 8 сутринта, след като се накърмихме и аз поспах  Crazy освен това тази нощ се будихме само в 2 и в 7, да не повярваш чак.
Сиска, благодаря за милите думи! взаимно е! и аз се радвам на твоите снимчици. Минолтичка, много са ви хубави снимките - и днешните, и по принцип в албумчето. този твой Борис има тоооолкова мъдро изражение! и прическата е страхотна!!! аз отново да попитам, какво препоръчваха при "стачкуващите" бебета? ако сме навън и няма как да сме на тъмно и тихо?
отивам да гладя, че са се събрали 4 перални...

# 50
  • София
  • Мнения: 5 247
Здрвейте всички!!!
Вече си стана истинско лято! Много пече....
Идарче, благодаря ти мила за подробното описание за слинга, аз днсе се опитах да сложа Божко в него, но нищо не стана...той пищя, аз се сварих...нещо ще го поотложа. Браво, че ти си се научила. Пожелавам ти хубаво пътуване и прекарване  на Дунава.

# 51
  • София
  • Мнения: 11
 Здравейте мили мами и сладки бебоци Grinning
Така и неуспях да изчета и проследя темите след като се прибрахме с Елица от болницата и малко по-малко изпуснах нишката Blush
Дъждовните дни ме разглезиха да спя с нея до 10-10.30 и да немога да организирам разходката по-рано от обяд и съответно пак да нямам време за форума.
Ето я  моята пораснала госпожица  58см, 4800кг

Моля ви мами, понеже съм толкова отнесена, обикалям в Борисовата градина, Южния парк и парка на Редута, но нито една позната мама не видях, обадете се ако искате като ме видите блуждаеща наоколо  Laughing
Поздрави на всички
   

# 52
  • Мнения: 13
Ох минахме и ние консултацията и първата Пентаксим. Нашето малко мишле не каза и гък - докторката го похвали и каза, че е герой  Grinning. Качил е 1100 и е порастнал с 5 см, вече е 5990, 63см.Нашата лекарка я нямаше /тръгнала си по някаква причина/ та ни завещала на колежката си. Тя ме пита дали кърмя и като й казах Да ме похвали, като му прегледа гърлото , каза че имал мляко по езичето и аз и обясних, че той вода и чай не иска нито биберони. Тя каза че е супер това, че сме само на кърма, а аз очаквах да измърмори нещо. Много хубаво ми стана  Sunglasses

# 53
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Валче, не се притеснявай, че малката хапва начесто, това не означава задължително, че нямаш кърма. Колкото по-често стимулира малката, толкова повече ще имаш. Иначе 5-10 минутки на кърмене са съвсем в реда на нещата за толкова голямо дете. Кати вече бързо приключва с храненето и се отдава на други занимания като изследването на околния свят.

essivessela, за кърмаческа стачка може да се говори, ако бебето се дърпа неистово на всяко едно хранене в денонощието. Ако го прави само в определен период на денонощието, несукането може да се дължи на определен дразнител - топло му е, прекалено светло или шумно му е. Хубаво е да наблюдаваш малката Ана за да установиш кога точно и е неприятна тази операция с храненето.

bubcheto, радвам се, че намираш време за нас. Все се чудех какво става с теб и Платина. Забравихте ни вие Wink.

# 54
  • Мнения: 66
Качил е 1100 и е порастнал с 5 см, вече е 5990, 63см.

Аз като гледам твоя младеж добре се движи. Родил се е 3300 ,51 см  а сега е  почти 6 кг. 63см ... Чак се сепнах за моя.. Роди се 3700, 52см  а онзи ден беше 5300, 59см - за два месеца и 6 дена е качил 1600 и е пораснал 7см... Брях, не, че не е в нормите.. ама дали му стига млякцето на тоз човек?!?! Да не би да плаче и от това  newsm78 newsm78 newsm78

# 55
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
MINOLTICHKA, я не се вкарвай във филми, всяко дете си има индивидуален темп на растеж.

Забравих да пиша за нощните паузи - голяма част от летните бебета страдат от жегите и много често предпочитат да се хранят нощем, когато им е по-комфортно в позата за кърмене. Естествено има и изключения, но нали не са ни правени по калъп и всяко си има собствен номер (някои и цяла циркова програма Wink).

# 56
  • Мнения: 66
Мерси KayRenn - Знам аз, ама що да не се почудя малко. че сами малко грижите. Виждам аз, че му е жега на младежа. До вчера плачеше при събличане, сега плаче, че има дрехи.. У дома е по голо дупе милия. и яде по 5 мин макс...  на час.. и вода поема вече

# 57
  • Мнения: 4 872
Момичета пускам ви линк към една снимка , която в друга тема е представена за снимка на детето на Галена , обаче аз като я видях и  Shocked все си мисля че това едно от 'нашите ' бебчета , но немога да се сетя кое е . моля ви кажете дали не се бъркам http://store.picbg.net/pubpic/6B/61/9014db13882f6b61.jpg

# 58
  • Мнения: 367
Здравейте и от мен днес. И ние се прибираме от консултация. Пораснали сме с 1.100кг и само 2 см на височина.С други думи 4910 гр и 56 см.Явно няма да сме баскетболисти, но и 1.80 ни устройвѝ  Joy Доки каза че много активен и за него това тегло при това ритане и ръкомахане е супер постижение. Мислех да му слагам нормална ваксина но казах на мъжа ми снощи за Пентаксима и той каза че няма вяра на нащо здравеопазване като знае какво правителство ни управлява. Нареди сърдито да купувам пентаксим и точка  smile3502 Добре че го имаше още в първата аптека до доки та нямаше проблеми с издирване на ваксината.

Аз да питам мамите от Варна - Искате ли утре да си разходим бебоците заедно пак и да пием по нещо някъде?
С Минолтичка си говорехме да излезем към 9 но тя се опасява че може да е рано за някои мами.
Целта е да излезем преди жегите но все пак да го обсъдим дружно.
Айде казвайте какво мислите сладуранки .

# 59
  • София
  • Мнения: 193
И ние днес минахме на преглед и вече сме скромните 4800 г и 57 см. Биха ни и пентаксима, а бебе Ани не плака изобщо. Ето малко снимки от нас. http://family.webshots.com/album/572879457CtrlTh
marsia_kzl, аз купих от Малчо столчето за кола и дори не ми се обадиха за нещо, а направо го доставиха на 2ри или 3ти ден беше.
Днес ни показаха масажи да правим, но да си презная ги позабравих, та да питам вие правите ли масажи на бебетата и някой знае ли линк към филмчета с масажи.

Общи условия

Активация на акаунт