МЕЛОДИЯТА НА СЪРЦЕТО - 14, чуй я, виж я ,наслади й се

  • 29 878
  • 444
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 213
Ами Бланка аз бях разказала една смешна история за тях  Wink За гръцките бузуки партита, които моят мъж и колегите му си спретнаха там в края на назначението им в Стамбул (наближава еееееееех  Rolling Eyes). Ходила съм два пъти  Peace

Зависи какво те интересува, но ето малко инфо защо са Принцови острови  Grinning:
http://wikimapia.org/6297046/bg/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%86%D … D0%BE%D0%B2%D0%B8

Ето и на английски:
http://en.wikipedia.org/wiki/Princes'_Islands

# 406
  • Мнения: 13 512
На Принцовите острови животът си тече точно така, както го виждате във филма. Боюк Ада е най-големият и на него е сниман филма.
http://pano.bg360.net/turkey/istanbul-buyuk-ada.php
Площта му е около 5 кв.км.
Конете са подковани с гумени подкови и не се чува конски  тропот. НАправо е като друг свят. Къщите са дървени, 2-3 етажни максимум.

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 10:35 от monda

# 407
  • Мнения: 213
Само да допълня, че на островите има малки общности от гърци, арменци и евреи, което мен ме кара да се чувствам у дома си  Peace Затова гърците, които работят в Истанбул обичат да ходят там  Wink Аз работех с арменци в Истанбул, приятели на моите колеги арменци от София. Повечето приятели на мъжа ми в Константинополи са истанбулски гърци (онези, които са отказали да се изселят навремето).   bouquet

# 408
  • Мнения: 1 064
Ей, ако знаеш сега как позеленях от завист...
monda, счупи ми главата с това 360-градусово фото.

Излиза, че всичко е снимано на реални места... Атмосферата, която лъха от тях, е невероятна. Спокойствие, летаргия дори, все едно времето е спряло...

# 409
  • Мнения: 213
Ей, ако знаеш сега как позеленях от завист...
monda, счупи ми главата с това 360-градусово фото.

Излиза, че всичко е снимано на реални места... Атмосферата, която лъха от тях, е невероятна. Спокойствие, летаргия дори, все едно времето е спряло...

Недей   remybussi Просто трябва да се иде и да се види (т.е. Истанбулската разходка да не е организирана да ви изяжда времето по хотели), така и така ще направите един тур с корабчето по Босфора, може да се отклоните и повече  Grinning  newsm10

# 410
  • Мнения: 13 512
Няколко евро е корабчето до остова- мисля,че  5 беше. Ако ходите в Истанбул, на всяка цена отидете поне до Боюк Ада.
Представям си с тези филми колко се е увеличил потока от туристи,особено от Близкия изток.

# 411
  • Мнения: 1 064
Да ти кажа, това си го помислих още преди време - турците наистина умеят да си рекламират природните и историческите дадености, личи си, че се гордеят с тях. Дори сериалите им са реклама. Наистина да му се прииска да отиде човек.

Аз ходих за 3 дни в Истанбул преди около 20 години. Обикаляхме организирано по историческите места и сега някои ги виждам във филмите. На азиатския бряг има едно панорамно кафе, за съжаление не работеше, когато бяхме. Обаче познах, че някои от панорамите към Босфора са снимани оттам. Сама се изненадвам как ми се е запечатало всичко, все пак беше преди толкова много години...

# 412
  • Мнения: 184
Здравейте, не следя сериала редовно и имам един въпрос. Пашата и Кенан какви са си към началото на филма? Имат ли родствена или друга връзка?

# 413
  • София
  • Мнения: 15 509
Здравейте, не следя сериала редовно и имам един въпрос. Пашата и Кенан какви са си към началото на филма? Имат ли родствена или друга връзка?
Пашата е вуйчо на Кенан.Брат на майка му.

# 414
  • Мнения: 13 512
Здравейте, не следя сериала редовно и имам един въпрос. Пашата и Кенан какви са си към началото на филма? Имат ли родствена или друга връзка?
Пашата е вуйчо на Кенан.Брат на майка му.
Бащата на Кенан е влязал в затвора и пашата го е отгледал в дома си с майка му. Израстнали са двамата с Джамил

# 415
  • Мнения: 184
О, значи много детайли в отношенията на Джемил и Кенан съм пропуснала.
Страшно интересни са ми отношенията между Пашата и сина му, двамата са много еднакви (доколкото съм гледала), иронични, саркастични, наблюдателни. Няма го онова треперене пред вожда на семейството като в другите филми.

# 416
  • Мнения: 118
ето го и саита от който monda  ни е дала 360 градусовата снимка http://www.360tr.com/ тук който неможе да отиде в Турция поне може да разгледа Simple Smile , на мен във филма много ми е интересна къщата на Сузан отначало помислих че е изгоряла а тя от някакво странно дърво е направена. В този сайт има снимки на някой от къщите и най накрая има реклама на някакъв филм в който участват Бурак Хакъ(Кенан) и Тарду Флордун(Керем) тук
А това е за мамите които разбират турски някой може ли да преведе статията ето

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 13:18 от desi dd

# 417
  • Мнения: 86
като се заговори за прилики между наши и чужди звезди....какво ще кажете за това?
-Лейла
-София (забранена любов)

# 418
  • Мнения: 118
хаха какво намерих къщата на Пашата на острова май се продаватук

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 13:19 от desi dd

# 419
  • Мнения: 213
Бланка, Истанбул е на светлинни години отпреди 20  Peace Според майка ми  Grinning Аз си прекарах чудесни 10 месеца   bouquet Толкова  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт