Юли 2009 - Тема 68

  • 12 532
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 225
 Hugмацки следя Ви ,ама не ми се пише Blush
Още си чакам  и аз като мушмул само,че моя термин е на 21 а признаци никаквиииииииии.Така ми се иска вече да се роди това бебе,че да го гушкам и целувам.Вече не се издържа.Такова нетърпение ме е обзело,че и сън не ме хваща.
Целувкиииииииииии Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Забравих да попитам някой знае ли как се процедира при преносване.Аз миналия път родих на термин и сега ми е малко объркано .Значи следя се на едно място ,но докторката ми каза след 21 да си ходя в шейново.Дали там няма да ме върнат newsm78?А и къде да отида в приемен кабинет ли?

# 256
  • Мнения: 12
   Здравейте мами  Hug
   Ние днес направихме първата си разходка за около час,че после пък се появи един ужасен вятър и все още не спира  Close .Имам едно въпросче,че малко ми е притеснено.Как обличате малчовците?Много ме е страх от претопляне - нямаме климатик ,а и квартирата е с изцяло южно изложение-та може да си представите колко е топло.Педиатърката ми каза да е с боди потник тънка блузка с дълго ръкавче и ританки пак тънички.Но нещо много се чърти и стенка,махнах и бодито потник и се успокои,даже вчера и за малко по късо ръкавче я оставих и мисля й беше добре.
    Поздрави на всички и  fingerscrossed на всички 2 в 1.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 893
miss_niq   Shocked много е навлечено това! ние сме само по боди  Whistling

ох днес не ми е ден  Tired изморена съм а малкия не ще да спи ,мъчат го гадните колики  #2gunfire а той си отмъщава на мен - надъвка ми зърната  #Crazy надявах се поне един час да поспи че да се намажа с Гармастан и да сготвя нещо , но не би  Tired

# 258
  • Варна
  • Мнения: 323
   Здравейте мами  Hug
   Ние днес направихме първата си разходка за около час,че после пък се появи един ужасен вятър и все още не спира  Close .Имам едно въпросче,че малко ми е притеснено.Как обличате малчовците?Много ме е страх от претопляне - нямаме климатик ,а и квартирата е с изцяло южно изложение-та може да си представите колко е топло.Педиатърката ми каза да е с боди потник тънка блузка с дълго ръкавче и ританки пак тънички.Но нещо много се чърти и стенка,махнах и бодито потник и се успокои,даже вчера и за малко по късо ръкавче я оставих и мисля й беше добре.
    Поздрави на всички и  fingerscrossed на всички 2 в 1.

miss_niq, и в къщи термометъра показва 29, 30 градуса и не се диша. Малкия го обличам само с боди потник или боди с къс ръкав. Завивам го с една супер тънка обикновена памучна пелена, но след 5мин вече е изритана.  Joy

# 259
  • Варна
  • Мнения: 323
Я да ви питам нещо - до кога къпите на чешмата и кога почвате в корито? Аз го къпя няколко минути под чешмата, но на свекито и е толкова странно, че сега мие легена, за да го къпим довечера. Толкова е лесно и бързо под чешмата, че не ми е ясно какъв е този зор за огромния леген  newsm78

# 260
  • София
  • Мнения: 121
Честито Тоничка, добре доши на теб и Сиско!
Фелисити, по-добре да си кажеш какво ти е на душата на свеки, от колкото да се нервираш тихомълком и да си докарваш нерви, а от там и кърмата да ти спре от стрес... защо мъжа ти не поговори с нея, моя мъж отряза всякакви мераци още в зародиш, сега жената подхожда с разбиране, просто не се намесва или го прави по-тактично без да налага мнение на което не можеш да кажеш нищо. Деликатна ситуация, но вие сте по-важни.

Вирджинити, ти ме светна за кайсиите - и при нас имаше този ефект от 2 кайсийки... а мляко пия по половин чаша на ден. Кафе не пия, но много ми се пие. 3в1 мисля да пробвам скоро как ще подейства. Домати ям, знам за краставиците, че не трябва. Но ям от всичко по малко, онзи ден ядох малко пиле с грах - леелелеле чудеха се кой да се надпреварва по пръцкане в къщи мъжа ми или Цветето  Joy
Светли, едно време и майка ни е къпала сутрин и вечер, и в МД така къпеха бебетата. Ние я къпем само вечер, даже препоръчват днешните педиатри дад не се къпят всеки ден /на мен това не ми допада/ достатъчно е само дупето да се измива, не било нужно цялото тяло всеки ден.
Драга, наистина незнам как се оправяш с твоя мъж.... но има и такива мъже- на сестра ми мъжа го е страх от бебто /не в истинския смисъл/ даже сега в корема й, като я ритне и той само вика олеле ужас, ще те изкорми  Crazy А и Напетя е права , че тези дни се взимат само след като си родила, не е концерт пожелание Peace
Миме, супер сте наддали , и ние толкова за 15 дни сме наддали  Peace За погачата го обсъждахме: аз поне питах нашия поп и ми  каза , че на самия 40 ден се ходи на Чиста молитва, ако може в същия ден се прави погача, ако е делничен ден се прави погачата в събота или неделя  , както ти е удобно. Но след 40 ден, нали това е идеята на чистата молитва - да се представи детето първо на Господ и след това на останалите  Simple Smile и майка ми и свеки знаят за преди 40, но аз ще го направя в неделята след 40. Моите жени са към 20 ама ще са в 2 стаи - на стари и млади ще ги разделя.
Мама Барба, опаа да така се казва Joy каза, че и ти си му позната, ама не се сеща от къде  Thinking Joy
Сафо, добре дошла. Интересно е било и твоето раждане Simple Smile Жалко за кърмата, явно има и такива случаи. За първи път чувам за памперсите на Чико, навсякъде ли ги има?
Сириус, добре дошли и на вас. И ние бяхме на антибиотик, но без зелени води. Нали бях болна в края на 8ми месец и от това най-вероятно е било. Дано да се оправите и на контролния да ви пишат шестица.
Джилиан, сигурно и ние ще сме такива..то ежедневието ще  ни е едно и също като поостареем и такива емоции редки та сигурно и ние ще редим ред сополи ред сълзи..е разбира се то си е и до натура, моята приятелка в такива моменти плаче задължително.
Миата, чакаме те в редиците  bouquet
НелиР, ха много интересно Падна ми се : чака те бурна нощ....с учебниците. е няма що, то не че не е вярно, по едно време само в нета и по книгите си падах през ноща. Докато разбера дали всичко което прави бебка е ок си четях постоянно.
Инкс, и аз съм забелязала така да диша бебка, и то доста често. Нослето не сме чистили още, просто незнам в тези малки  дупчици как става номера и трябва ли в случай, че не е запушен newsm78 И аз имах моменти на ревване, сещах се навреме, че е от хормоните  Crazy
Коте Дани, добре дошли Hug Сигурно е биро най-щастливото изживяване за вас с таткото Hug
Сиси, върви ли ЕБХ-то? Трудно ли е?
Мис Ния, ние хем проветряваме , хем с климатик понякога охлаждаме, но бебка през деня седи само по боди със или понякога без ръкав. Струва ми се доста обличане това което ти е препоръчала педито. Съди по себе си, ако ти е топло и на него му е топло.
Ваня, ние къпев в коритото от както падна пъпчето! Ако ти е по - лесно на мивката едва ли има проблем, то легена и коритото са за удоволствие на бебето.

Тея Памперс са просто ужас, сменям дрехи по цял ден. Още половин пакет ми остана и ги махам Mr. Green




# 261
  • София
  • Мнения: 451
Safo, Sirius, Kote Dani, добре дошли отново.
Галенце, аз мнооого се старая да не обидя жената и за туй си мълча, но на моменти вече толкова остро реагирам, че то си личи май, че ми е неприятно...а мъжото нищо не прави по въпроса, мисля според него всичко си е наред, но днес му споделих едно две неща та да видим.
Джил, айде, чакам те да се обебиш, че нали в близки квартали живеем, може да си ходим на разходка заедно, пък и Сиси като си дойде в Сф, чудна тайфа ставаме
Миме, браво на вас със София. Само така да продължавате
Ем  Hug
За къпането: ние се къпем само веднъж дневно и под чешмата все още. Пъпчето ни падна и сега чакаме съвсем да се оправи, за да започнем с коритото.
За "забранените" храни: Върджи много добре ги е казала (на мен очно тези ми каза дока). Само добавям шоколад и какао, както и бира според едното педи, но не и според другото, та аз пийвам по някоя чашка.
За обличането на бебето: нашата стая е точно юг, югоизток..мнооого яка жега е, а нямаме климатици. Става толкова,  около 28 - 30 градуса, за това бебчо е само по боди с къс ръкав, дори и чорапи не търпи и се завиваме или с чаршафче или с тънка пеленка, които той изритва моментално.

Днес Малчо е ужасно кисел, не е спал от 10:30 и аз все си мисля, че горкото просто не се наяжда, ама знам ли... До преди няколко дни се цедях след кърмене, а сега и аз нищичко не успявам да изцедя. Привидно пък, той си суче и преглъща, т.е. явно кърма има, но дали му стига е проблема...
Айла, много благодарности за отговора. И аз мислех така да процедирам, но на 15та мин той заспива като пън и на няколко пъти ми направи впечатление днес, че дори устата му е пълна, даже повръща ...вече започвам да се чудя има ли, няма ли достатъчно кърма, преяжда ли що ли или проблемът е друг...ама то ще си покаже

# 262
  • Мнения: 194
Привет набързичко  Hug
Днес ходих на запис на тонове в окръжна, нещо много на горна граница ми се сториха...140-160 newsm78 уж казаха, че са в норма, ама сравнявам просто, с каката бяха 120-140
Междувременно видях Карелия, тях тъкмо ги изписваха, тя изглеждаше чудесно и всичко е ок...предполагам скоро сама ще се включи да разкаже Wink
Видях и Ивиннка, с нея май ще се засечем за 1-2 дни, още не се чувства много в кондиция след секциото, но скоро, надявам се ще се стабилизира Praynig
аз съм привърженик на къпането под чешмата, докато е възможно...и за мен си е по-лесно...после и във ваничката... Peace
за обличането - приготвила съм само тънки дрешки, дори да е дълъг ръкав - от най-тъничките камизолки...но още не мога да кажа...каката през лятото ми е била само по гащички у дома...но с новородено бебче мисля по боди newsm78

След малко каката ми заминава на "почивка", свило ми се е сърчицето, и тя не ще...дано да се чувства добре при баба си Praynig

Толкова от мен за сега  Hug

# 263
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте.Честито на новите мами.
Моето бебче има запек, напъва се горкото и ака по съвсем малко, даже от напъване не може да заспи, тъкмо се унесе и пак. ooooh!Правя му уж масаж на коремчето.Утре ще си купя киви, знам че то разхлабва, въпреки че аз нямам запек, понеже пя разхлабителни. Thinking
За къпането, в болницата ми казаха да не я купя всеки ден, на два дни и аз така правя, понеже кожата им била много чувствителна и се изсушавала.Тук не ги купят докато не им падне пъпчето, а първо ги обтриват с кърпа потопена в сапунена вода и след това изплаква с кърпа натопена в чиста вода с няколко капки бебешко олио.Казаха ми и да не ползвам лосион за в началото, защото съдържал химикали.Аз спазвам всичко, което ми еказано.Само главичката мием на мивката.Още малко ще изчакам и почвам в корито да я купя, падна ни пъпчето , но не ми стои заздравяло още, затова ще изчакам.
Аз си я изкарвам от 8 ден навън по 1 час.
А за обличането,когато е горещо е по боди с късо ръкавче, тук също не ги завиват бебетата.
Иначе продължават да ме болят зърната, особено в началото на кърменето, болката е много силна, но ще издържа,уж пробвам да захапе повече от ореолата, но пак ме боли. Sick
Внимавайте с нервите, защото на мен преди няколко дни от нерви ми спря кърмата, успокоих се и на другия ден имах пак.
Мен също ме гони една депресия, много ми се плаче, незнам от какво.Толкова бях спокойна през бремеността, а сега незнам какво ми става.
Това е засега от мен.Успех на утершните мами.  Praynig Hug Hug Hug

# 264
  • Мнения: 14
Здравейте и  честито на всички нови мами! Hug
Ние все още не сме излизали навън, по препоръка на педиатърката се "разхождаме" за по 10-15 минути само на балкона, а така нямам търперие да подкарам количката Laughing
За къпането и миенето - след всяко акане мием дупето на мивката , а след пишкане - само с мокра кърпичка забърсвам. Вечер се къпем но не сме използвали все още ваничката , а поливаме беба с вода над нея. В тази връзка искам да попитам с какво къпете бебчетата - със сапун или шампоан - на нас педиатърката ни каза до края на първия месец да я къпем само с бебешки сапун и то без главичката - нея само с вода. След това я мажем само с преварен зехтин, пак по препоръка на педиатърката , макар че сме се запасили с какви ли не бебешки мазила Laughing /трябвало и тях да ползваме чак след първия месец newsm78/
И аз се вкарвам в голямо чудене и филми дали изяждаме достатъчно, понякога ядеме по 40-50 минути, друг път - за 10 минути сме готови. Понякога изцеждам след ядене по 80-90 мл., но най- често по 30-40 мл общо от двете гърди. Понякога огладняваме след час - вчера например следобед се хранихме през един час. 
Днес преди храненето в 9 ч. изцедих кърмата в бутилка и ядохме с биберон, за да видя колко изяжда - за има няма 10 минути изяде 70 мл.  - дали е достатъчно?
За обличането  - в апартамента ни е ужасна жега - през деня я обличам само по боди, а за през нощта обувам и ританки. Общо взето бебчетата са като нас. Като ги обличаме , се съобразяваме с това как ние сме облечени. Те по- лесно прегряват, отколкото настиват.
Водичка пием по малко и то най-вече когато сме гладни Laughing, иначе се цупим и с мъка изпиваме по една глътка Laughing
Това е засега от нас - беба май пак огладня - отивам да видя какво е положението.
УСпех на всички които са все още 2 в 1 - малко остана и ще гушкате и вие малките съкровища Hug   

# 265
  • София
  • Мнения: 3 581
И аз да се включа по отношение на някои неща
За обличането- през деня сме само с боди с къс ръкав и й мятам една тънка пеленка отгоре, но я изритва бързо. През нощта слагам и ританки, и блузка, но много тънки. Понякога и леко гашеризонче без ръкав или с къс такъв.
За къпането във ваничка - на мен пък ми казаха, че докато не заздравее пъпчето трябва да се къпе под мивката, а вече като спре да тече - във ваничка. Причината била, че под мивката се избягват бактерии, които могат да се хванат от ваничката. Иначе я къпя с шампоан за тяло и косичка на Мустела / в болницата бяха почнали така и аз така продължих/
За почистването на нослето казаха ми, че е хубаво са се почиства с физ.радтвор с клечка, защото помпичките много изсушавали лигавицата. Ние в къщи още не сме го чистили, защото не съм видяла още нищо там Mr. Green
И аз да питам нещо мамите със секцио - днес ми падна водоустойчивата лепенка, а конците още не са ми махнати. Трябва ли да сложа друга или може да си е открита рана  newsm78

# 266
  • София
  • Мнения: 121
И аз да питам нещо мамите със секцио - днес ми падна водоустойчивата лепенка, а конците още не са ми махнати. Трябва ли да сложа друга или може да си е открита рана  newsm78
Нели, а конците ще ти ги махат или са резорбиращи се? На мен като ми ги махнаха казаха 2 дни с водоустойчива лепенка , след това с нищо да се къпя.

# 267
  • София
  • Мнения: 3 581
Галето ще ми ги махат в сряда Peace

# 268
  • Мнения: 232
Хм аз още от болницата на петия ден след операцията махнах лепенката, конците ми са резорбиращи се. Не било хубаво да се задържат тия лепенки по много дни, важно било раната да диша.  
Обличаме се с боди с къс ръкав и къси чорапки. В момента е завита с пеленка. И през нощта така спи.
Къпем с таткото във ваничка.
Мами аз вдигнах малко температура  Sad Може малко задържане на кърма да е имало, понеже на предното ядене почти нищо не яде, но на последното опоска всичко от двете гърди. А може и от климатика да съм се подредила. За всеки случай си направих компрес на гърдата, дето ми е по-голяма от другата  Joy

# 269
  • Силистра
  • Мнения: 288
Какво е това затишие вчера и днес?
А и май пишат само мами, а бременните къде изчезнаха?   

Общи условия

Активация на акаунт