Юли 2009 - Тема 68

  • 12 534
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 14
И аз да питам нещо мамите със секцио - днес ми падна водоустойчивата лепенка, а конците още не са ми махнати. Трябва ли да сложа друга или може да си е открита рана  newsm78
На мен конците ми ги махнаха на шестия ден и от тогава вече можех да мокря раната т.е. да се къпя нормално, но трябваше още една седмица да почиствам с йод и да слагам противовъзпалителен дермален прах и да превързвам с марля, защото се беше получило някакво възпаление. Иначе ако го нямаше възпалението нямаше да има нужда от лепенки и марли.
Един въпрос и от мене към мамите със секцио - раната от операцията ви равна ли е , в смисъл има ли лека подутина отгоре , като етаж / ама как го обясних само/ и носите ли колани за стягане на корема? 

# 271
  • София
  • Мнения: 1 635
Хехехе, Светли - то бременни не останахме, как да напълним темата?!  Laughing
Фелисити, на мен май сутринта ми падна тапата, докато се готвех да излизам, така че и аз започвам да се готвя скоро да мина във вашия отбор.

Иначе няма промяна в тоновете на бебката - между 120-140. Миа-ата, мисля, че тоновете при теб са съвсем нормални. Все пак са си в границите, а ти имаш още време до термин. Дават ги да намаляват чак в последните дни на бременността и при теб точно така трябва да бъдат 140-160. Не се притеснявай излишно.

Аз пък днес съм доста кисела, само чакам някой да ми каже нещо на въпреки... и да го изям с парцалите.  #Cussing out Joy

# 272
  • Мнения: 1 089
Привет!
Диди, не се натъжавай. Щастливи хора са те. При такива внуци, а и ей къде сте. Честичко ще идвате, а и те няма да ви оставят. Hug
За къпането - първите няколко дни я къпех и сутрин  и вечер.Вече само вечер. Къпя я във ваничка, защото мивката ни е много ниска и няма как, а в душ кабината ми е неудобно. Така че който има начин да я къпе под течаща вода, според мен е по-удобно, а и по-хигиенично.
За обличането - в къщи е близо 30 градуса и я държа само по боди с къс ръкав или боди потник и чорапки. Като спи я завивам с много лека пелена и пускам климатика в другата стая да поразхлади че не се диша.
За разходките. Благодарско на Мама Диди, че бързо ми се накара че не сме излизали. На Мони много и хареса навън, а и на мен не по-малко. И аз бах започнала с по малко на терасата, но както вече някой беше казал, те са от самото разждане на отворен прозорец и не е нужда подобна адаптация. Това важи по-скоро за зимните бебета. Така че който не е престрашил, да го направи. Peace
И аз съм забелязала, че понякога диша малко тежко, но си мислех че от жегата. И мони има дни в които киха много. Някъде бях чела че е нормално бебета да кихат често, но не си спомням какво обяснение беше дадено за това.
galeto123 и  аз съм много разочарована от тия Памперс. Че пакета много голям, няма свършване. Само незная какви да провам. Насочила съм се към Пуфис.
За конците, този път нямам вътрешни, но първият път започнаха сами да падат към третата седмица.

# 273
  • Мнения: 40
miss_niq - първите дни така, да, но вече сте големи. Съблечи бебето само по боди, много е горещо. Ние сме само по боди и през деня и през нощта. Завивам с чаршафче или тензехена пелена, но като заспи, защото иначе я рита.
За къпането - къпя всяка вечер, мажа с мляко. Когато се наака го мия без да го мажа после. Не е подсечен. Превантивно но 2-3 дни  мажа с крем против подсичане.
Нели - сложи си пак лепенка, докато ти свалят конците. После 2 дена пак, както ти е казала Галето.
Emily - може да не е нищо страшно, но си следи Т следващите дни.  
hellene - моята рана е равна. Колан не нося, не че не ми е необходим, ами малко небрежно се отнасям. Все не намирам време да си купя.

# 274
  • Мнения: 41
Здравейте мами!  bouquet
Честито на всички  които имат сладки и малки бебчета. Да са Ви живи и здрави и много усмихнати.
Аз не се включвам  защото не ми остава много време.Малката София има ужасни колики и е на ръце по цял ден, аз получих запушване на млечен канал и имах доста висока температура и  сега по цял ден се " ЦЕДЯ".
Ако някой знае нещо ефикасно за колики - да сподели !
Като цяло се чувствам една много, много щастлива майка !
  family

# 275
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте любими съфорумски майчета,
нас ни изписаха днес и сме много щастливи че сме си у дома. Всичко е наред. Рано е още да кажа дали Нико е ревлив или не, защото в болницата орева орталъка, а пък днес от сутринта само спи.. Rolling Eyes Кърмим се успешно и правим зимнина за бебчо, че мама е като дойна крава... Crazy
Каката прие малкия изключително добре (засега) - чак се разплаках като й видях реакцията!!! Ужасно съм щастлива че съм си у дома.
Нямам много време засега и а и искам да ви изчета. Само ще кажа че много ми липсваше форума и много се зарадвах като се засякохме с Мише66 в Окръжна!

Целувки от нас! Hug Hug Hug

# 276
  • Мнения: 286
Здравейте, момичета! Не съм писала отдавна, но покрай малката не ми оставаше много време. Вече родих със секцио на 13-ти, момченце - Константин, тежеше 3150кг и 51см. Беше ми много по-лесно този път, но май по-трудно ще се възстановя. Все още имам болки в корема и шевовете, но малката така ми липсваше, че имах стимул да се мобилизирам и да се размърдам по-бързо от първия път Grinning. Честито на всички мами, да са им здрави децата, всичко друго се забравя и минава. Днес ни изписаха и сега си спи сладко до мама на дивана Heart Eyes Леко раждане на останалите майчета  bouquet

# 277
  • Мнения: 793
Днес втори ден няма бебчета newsm78 или вестителките са заети с бебчетата си Peace

# 278
  • Мнения: 12
    Благодаря ви много за бързите отговори - поразсъблекох я вече Simple Smile .
  Нellene - на мен ми е съвсем равна операцията , но ако има някакво значение аз нямах конци ами ми беше направен естетичен шев ( нещо като при пластичните операции и сега почти и белег не се гледа ).
  Мами вие с какво миете шишетата ,че аз стерилизирам веднъж сутрин и после ползвам препарат за бебешки съдове през останалото време?
   Hug   bouquet

# 279
  • Мнения: 194
Днес втори ден няма бебчета newsm78 или вестителките са заети с бебчетата си Peace
Оооо, това може да е само затишие пред буря  smile3521

# 280
  • Мнения: 232
Мамита температурата ми се вдига пак ще правя компрес  Sad Какво да правя ако стане над 38?

# 281
  • София
  • Мнения: 12 298
Мамита температурата ми се вдига пак ще правя компрес  Sad Какво да правя ако стане над 38?
  Ако е от гърдата и поддържаш висока Т и не успяваш да я свалиш и положението да се оправя повече от 24 часа задължително консултация с лекар.
  Преди кърмене топли компреси – кърпа с топла вода, бутилка с топла вода, горещ душ или директно под струята на чешмата. Желателно е да кърмиш по-често, например през 2-3 часа, като винаги започваш с проблемната гърда. По време на кърмене може да правиш масажи – поглаждащи движения от основата на гърдата към зърното, компресия на гърдата, с цел да се подпомогне бебето да ги изсуче. След кърмене може да опиташ да изцедиш малко и след това да направиш студени компреси – кърпа със студена вода или компрес със зелев лист /от прясна зелка взимате едно листо, измивате го, махате дебелата жила, надупчвате или намачквате леко да си пусне сока и слагате на мястото/.
Също е важно да пиеш достатъчно течности, поне 2 л дневно, да почиваш повече, ако може през деня няколко пъти да вдигаш краката на стената за подобряване на циркулацията.
Може да взимаш и Лецитин /от аптеката/ 3-4 капсули от 1200 мг за 24 часа. Това е хранителна добавка, която действа като емулгатор – разтваря мастните капки във водна среда до образуване на хомогена смес. Използва се в сладкарството. След преминаване на запушването, постепенно се намалява с по една капсула през ден. Профилактично може да продължиш да приемаш по 1 капсула дневно дълго време. С тези мерки би трябвало да почувстваш облекчение след 24 часа. Ако след прилагането им няма видимо подобрение в ситуацията, най-добре е  да се обърнеш към специалист мамолог, нещо до което вярвам няма да се стигне.

# 282
  • София
  • Мнения: 12 298
И аз се вкарвам в голямо чудене и филми дали изяждаме достатъчно, понякога ядеме по 40-50 минути, друг път - за 10 минути сме готови. Понякога изцеждам след ядене по 80-90 мл., но най- често по 30-40 мл общо от двете гърди. Понякога огладняваме след час - вчера например следобед се хранихме през един час. 
Днес преди храненето в 9 ч. изцедих кърмата в бутилка и ядохме с биберон, за да видя колко изяжда - за има няма 10 минути изяде 70 мл.  - дали е достатъчно?
За обличането  - в апартамента ни е ужасна жега - през деня я обличам само по боди, а за през нощта обувам и ританки. Общо взето бебчетата са като нас. Като ги обличаме , се съобразяваме с това как ние сме облечени. Те по- лесно прегряват, отколкото настиват.
Водичка пием по малко и то най-вече когато сме гладни Laughing, иначе се цупим и с мъка изпиваме по една глътка Laughing
   Бебетата които сучат от гърда изяждат различни количества мляко през различните часове от деня. Напълно нормално е  Simple Smile Вечер почти при всички бебета се забелязва едно струпване на храненията. Количеството изцедена кърма не е показатал за това колко имаш или колко може да изсуче бебето и е хубаво първите седмици да избягваш храненето от шише за да не се обърква бебчо. Сукането от гърда и храненето от шише са коренно различни. Ако не даваш вода или съвсем малки количества, много добър показател затова дали хапва достатъчно са памперсите. Трябва да има поне шест добре напишкани и няколко наакани за денонищие, ако това е така е ясно, че след като има на изхода, определено е хапнало достатъчно бебенцето  Simple Smile

# 283
  • София
  • Мнения: 12 298
Айла, много благодарности за отговора. И аз мислех така да процедирам, но на 15та мин той заспива като пън и на няколко пъти ми направи впечатление днес, че дори устата му е пълна, даже повръща ...вече започвам да се чудя има ли, няма ли достатъчно кърма, преяжда ли що ли или проблемът е друг...ама то ще си покаже
   Напълно възможно е да се наяде за 15-тина минутки. Ако памперсите са ви пълни значи всичко е наред. Все пак е хубаво да имате поне 7-8 кърмения за денонощие поне докато не отидете на консултация и не видите как наддавате  Simple Smile

# 284
  • Мнения: 32
Исках да пиша сто неща на сто човека, но нещо не съм в кондиция, пак съм яхнала метлата, от сутринта само ме нервират. На всичкото тогоре се оказа, че утре трябва да обикалям да си извадя лепенката или каквото е там за колата, защото за нула време се оказах всиня зона newsm61 smile3511.
Джилиан, стискам палци, твоята тапа да е начало на раждане, че при мен минаха вече 5 дена почти Close.

Общи условия

Активация на акаунт