Юнчетата ни растат щастливи, умни, весели, красиви!

  • 62 322
  • 761
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 11 724
Здравейте!

Сигурно сте ни забравили,но ние вас не.Не съм писала много отдавна.
Но като става въпрос за среща не мога да не се включа  Laughing.Не съм Ви виждала от 100 години,ама дали ще се състои среща..
Честито на всички мами сдобили се с втори дечица!Да са Ви и здрави и да имат много късмет в живота!  bouquet
Съкровище честита бременност!Да е лека и безпроблемна!  bouquet
Мели си ходи на градина.При нас също се събират суми отделно от таксите.Първата година за ремонт,втората за матраци,тази вече не знам за какво.Понеже не сме предучилищна група си плащаме помагалата.Отделно флумастери,моливи,ножички,лепила и т.н.За консумативите е ясно-тоал.хартия,салфетки,влажни кърпи.
От допълнителните дейности ходи на латино танци и приложно изкуство.Има желание за английски,но според мен заради други деца,които посещават английски.
Цената е 20 лв за 8 посещения,до 4 посещения вкл. 10 лв.
Авансово не ни искат такса за градината,но си плащаме 30 лв.,независимо поради какви причини е отсъствало детето.Нещо като абонамент.Ако не си платим до 10 число вкл. няма значение дали е имало празници или повече почивни дни,тече лихва.

От сега нататък ще гледам да съм по-редовна.

# 601
  • София, център
  • Мнения: 3 455
... пък да е без гащи или с прашки ...
Що за простотия  Shocked Тотално нехигиенично, а и прашки за 5-годишно ми идва малко в повече... А за останалите изисквания съм безмълвна  ooooh!

Е как не  Sick

А най-стряскащото е, че майките на другите момиченца го правят. На мене не само ми е гадно, ами ми е и перверзно. Т`ва са деца бе, мамка му. Отврат.

Бе ше я мащам и от тоя балет, ама де да видим първо да намеря нещо друго.

# 602
  • Мнения: 3 698
Нансен, наистина е простотия, особено пък с прашки ooooh!

При Лора в балета на репетиция нямат определени изисквания за облекло, само да са облечени удобно за танци, а за концерти им се шият костюми.

Ali&Meli, привет  Hug Heart Eyes Hug

# 603
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
поне една тема съм чела в Нашите деца за тази балетна школа Sick

Гого е на кънки от онзи ден, в Зимния. Много му харесва. Учили се да падат първо Laughing
Радо ходи на свободна пързалка с приятелчета, има си кънки. Гого не беше се качвал, а и кънки няма. За първи път проявява желание да кара и той, макар че е гледал батко си. Сега търсим и за него кънки.

# 604
  • Мнения: 3 698
...
Гого е на кънки от онзи ден, в Зимния. Много му харесва. Учили се да падат първо Laughing
...
Страхотно! Аз да си призная за собствените умения-стигнах само до падането и не успях да усвоя карането  hahaha Crazy , но винаги са ме впечатлявали каращите кънки, много красиво и макар така и да не ми стана забавно когато бях на леда /защото нали само до падането стигнах  Mr. Green /, децата умеещи да карат много се забавляваха и толкова естествено и приятно им се получаваха нещата...Иначе си е опасно ако не знаеш как да падаш, наистина е важно да ги научат първо на това!

# 605
  • Мнения: 1 072
Ама много интересно ми стана за балета Close Навсякъде ли се вманиачават или просто въпросната Маша не е с всичкия си newsm78 Познайте как някой ще ми прави забележка, че на 5-годишната ми дъщеря се очертават гащичките на тренировка по балет (за забавление) или ще ми казва от кой магазин да й купувам екипчето. Това да не е премиера на Большой театр?! Дори и кракът ни да не стъпи при тази учителка преди това бих я навряла в кучи г.з пред възможно най-широка аудитория Twisted Evil

Като бях втори клас тренирах кънки на стадион Юнак (тогава беше ледена пързалка Confused) Но общо взето и аз стигнах до падания, лимончета и още една-две елементарни стъпки, след което ми казаха, че така или иначе тренирам само за забавление, защото кънкьорка от мен няма да стане с моите габарити (сега съм 175, но растях доста височка за възрастта си) и ми мина мерака. Карам мнооого рядко само с компания... Ели Т, в априлските майки 2010 има една майка ивееета, чийто син ходи на международни състезания по фигурно пързаляне - явно е доста добър.

# 606
  • Мнения: 2 783
Я, колко активни сме станали  Laughing Това е предимството на лошото време  Grinning

Сети, страхотно сайтче си дала  Hug

Боян тази седмица не беше на градина, че имахме малък инцидент  Sad Падна лошо в спалнята и си удари главата от ръба на гардероба. Наложи се да му сложат три шева и стояхме вкъщи. За щастие раната заздравя бързо и добре.

Понеже навън не беше много за разходки, а и понеже гледа братовчед си и децата на приятелите ни, които вече са ученици, напоследък съвсем пощуря на тема учене. Незнам до кога ще го държи, но за момента е изключително усърден. Поиска да му купя учебници. Взехме от книжарницата всевъзможни книжки и помагала за деца на въраст 5-7 години и сега се мъчи да пише числа и части от букви. Сложил си е при "учебниците" и златния картинен речник на английски и всеки ден си избира по някоя страничка (думите са подредени тематично) и ме кара да му обяснявам по нея.
Предполагам, че както с играчките и това ще му омръзне скоро, а и когато съм на работа не мога да му отделям достатъчно време, но и везнъж - два пъти седмично да се занимаваме, пак ще е нещо.

Хубава и успешна седмица на всички  Hug

# 607
  • Мнения: 1 006
Малко спам, но искам да чуя и вашите мнения - каква сушилня да взема? Дайте на лични, да не ме бан-нат тука.. Mr. Green

Днес грохнах от обикаляне по магазините и на нищо не се спрях, а вече наистина ми е много трудно ходенето...

# 608
  • Мнения: 1 072
Добро утро Hug Болна съм Cry
Снощи Марк се къпа абсолютно сам - сам си попита може ли, влезе си, изкъпа се и дори се оплакал на баща си, че не съм му свалила шампоана и не могъл (заради мен) да си измие косата Shocked Вашите деца къпят ли се сами? Според мен е още малък, но явно задявките на Станимир, че е много голям да го къпят имат ефект Rolling Eyes (Всъщност ни мързи да къпем 2 деца и то поотделно Embarassed)

Съкровищница, акъл не мога да дам, защото нямам, но после да споделиш накратко каква си взе и защо и кое е най-важното, защото и аз ще купувам като се преместим на по-широко ( Praynigдогодина Praynig)

# 609
  • Мнения: 1 698
Съкровище, аз нямам сушилня, та съвет не мога да ти дам  Laughing Иначе и аз като теб преди да купя нещо, се ровя за мнения и препоръки.  Wink

Таня, Дари също обича да се къпе сама. Аз понякога я оставям, но в повечето случаи я наблюдавам как го прави  Laughing
Иначе и тя е с хрема. През 5-6 дни и ни лови вирус. За месец на училище е ходила само 2 седмици. Сега пак е в къщи докато се оправи. ooooh! Дано поне само сополите да са, че за сега няма други екстри.

# 610
  • Мнения: 3 698
Добро утро  Hug !
Гале, аз ти писах, но виждам, че и други се интересуват и да кажа и тук, моята сушилня е Аристон, от няколко години сме заедно и много я обичам  Laughing .Ориентирах се четейки темите във форума /естествено Wink/.Четох някъде, че комбинираните /сушилня и пералня/ не били добър вариант, защото за оптималното си функциониране пералнята се нуждае от малък барабан, а сушилнята от голям, при комбинираните барабанът е среден размер и следствие на това най-малкото дрехите от сушилнята излизали намачкани.Не съм проверявала, нашата е само сушилня, пускам я и докато се приберем от разходка всичко е сухичко и "пухкаво", тъканите стават мекички и повечето дори не се нуждаят от гладене. Много полезна е, дрешките освен, че се сушат бързо, миришат на хубаво, а не на манджата на съседа  Mr. Green .Има различни програми освен основните, разни екстри за освежаване, лесно гладене..., изключително полезна машинка.
Болничките бързичко да оздравяват   bouquet
Ние излизаме на разходка, времето изглежда свежо и приятно, хубав ден на всички  Heart Eyes

П.П.За къпането-Лора не я оставям сама в банята, иначе независимо дали е във ваната или под душа сама си слага душ гелче на гъбката, шампоан на косичката, сама се къпе, но винаги някой от нас е при нея.

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 11:34 от setony

# 611
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
нямам сушилня, та не мога да помогна.

иначе Гого и Радо се къпят отдавна двамата. само свалям гъбите, шампоана и сапуна. като бяха бебета и малки, баща им ги къпеше. аз май съм къпала бебе 10тина пъти.

# 612
  • Мнения: 1 006
Благодаря за инфото, Сети!

Все още не съм избрала, като стане, ще споделя, даже може и да почерпя!
 Mr. Green

За къпането - отдавна сме я зарязали да се мие сама - само помагаме за косата, аз или баща й, слагаме душ гел на гъбата и я оставяме да се търка, полива и квото там й се прави. Контролирам миенето на дупето, но само с наставления, аз не бъркам, особено отпред, научих я сама още миналата година, щото явно е доста чуствително това място и имахме проблеми..
Сапун там - не  Naughty нито отдолу, нито отзад, щото иначе - пъпки, рани, чудо на чудесата Sick #2gunfire

Голям кеф й е се кисне там - излиза гъбясала!

Аз друго имам на дневен ред - как да я науча да се бърше сама след ходенето по голяма нужда, нещо не успява....май са й къси ръчичките?  WinkВие как сте с този въпрос? Sunglasses

# 613
  • Мнения: 3 698
Добро утро  Hug!

Хайде и тук да пожелая, че колкото повече, толкова повече  Grinning ...
Мименце, Ч.Р.Д., бъди здрава и щастлива, много да те радват любимите хора и ти тях  newsm59 Tada  bigdance2

Галенце, нямам забележки към Лора по въпроса, отлично си се справя от много време. У дома, откакто мъжа ми сложи датчик за осветлението в тоалетната вече не се налага дори да й светкаме лампата, много полезно  Mr. Green .Когато сме в заведение винаги отивам с нея да погледна в какво състояние е тоалетната, но въпреки че съм с нея сама се обслужва и внимателно и добре си се почиства самичка с мокри кърпички.
За сушилнята- сигурно сега има доста нови модели, сигурна съм, че ще ти хареса, особено сега с бебчето ще е супер лесно сушенето  Grinning.Ще чакам да почерпиш  Wink

Хубав ден на всички и много усмивки  Hug

# 614
  • Мнения: 1 072
Mimes, Честит рожден ден!  bouquet Много любов и късмет Hug

Пералня със сушилня имам - ефектът е точно както го описва Setony Close

С бърсането на дупето нямаме проблем, но при момченцата май не е толкова трудно Thinking Щом се къпете сами, занчи и моето малко момченце е порастнало и ще го оставям сам;-) То и преди сам се къпеше, но само с мое присъствие и помощ ако се налага в банята, а сега без надзор Simple Smile

Датчик за осветлението - доста интересно, в новия апартамент ще имаме баня за деца и за възрастни, може би си заслужава да сложим и ние за Карина най-вече Thinking Скъпо ли е?

Общи условия

Активация на акаунт