Юнчетата ни растат щастливи, умни, весели, красиви!

  • 62 269
  • 761
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 2 686
Галюшке, какво виждам!? Честито, мила, много се радвам, не знаех, че чакате бебенце?! Стискам палци да ти е леко до края и живо и здраво бебоче да си имате!

Е, не е заради центъра.
Това с 30-те лева такса задълже си важи за всички градини.

Нансе, допълнителните занимания, ако не ходите защо ги плащате? При нас се плаща, само ако ходи детето, но са по 15-20 лева, но може би и по-краткотрайни да са? Примерно художествената е 2 пъти седмично по 30 минути майче и е 16 лева на месец.
Ние на месец даваме по 2 лева за вода и веднъж месечно носим по един гъз папир, домакинска хартия, мокри кърпички и салфетки.

Цунки.

# 586
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Здравейте, отдавна не съм се включвала.
Гале, честито!
Флора ходи на английски в градината. Тази година имат нова фирма и ги обучават по системата на Oxford и затова я записах. Тя е много доволна.
Определено в София доста ви цедят. Нашата такса е 35 лв. при пълен месец, англ. език е 80 лв. разделен на 2 вноски, 30 лв помагала + 30 лв. за сапуни, тоалетни хартии за цялата година, флумастри, водни боички.

# 587
  • Мнения: 1 006
МЕРСИ, момичета....  bouquet

# 588
  • Мнения: 1 072
Добре, че е Сънчо да забележи  Embarassed Embarassed
Съкровищница, чакате още едно съкровище Hug Дано имаш лесно и безпроблемно раждане и здраво детенце Heart Eyes

# 589
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Бети, тези допълнителнителните за английски, танци и валдорфска се плащат авансово всеки месец. Бил , не бил - вече си платил, и не се връща. Не мога да не я запиша Луси, защото доста неприятно изолират незаписаните деца, които остават с впечатление, че са по-бедни и по-неталантливи от другите. Не ми се коментира това сега.

Иначе тя си ходи на балет и хор отделно, но смятам да заменя английския от детската с английски на уроци, защото за една година обучение Луси не е научила абсолютно нищо, а с няколко урока показа, че не тя е тъпата.

Съкровище - честито и от мен!

# 590
  • Мнения: 3 698
Ха, Сънчо се е разписала  Heart Eyes , сега остава и Бубанка да вземе да драсне два реда   Grinning
Много мокро и неприятно днес, Лора се е отдала да изрязва и лепи разни кончета и дървета в стаята си, а аз само мързелувам и като е готов колажът одобрявам  hahaha 
В това мрачно време, освен да пусна пералня, да отчета малко дейност ...добре че е сушилнята...
Онзи ден доприбрах тънките панталони и умалелите неща, оказа се, че се нуждаем от спешно попълване на гардероба с по-дебели дрешки, но в това време няма как да излезем на пазар, за някои неща бях сигурна, че ще си ги носи, а са й късички...хи хи хи  Party
Хубав ден, милички  Hug
                                                           

# 591
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
на някой да му се разхожда в събота до Славяни, да се видим?
има общо-форумска среща Simple Smile

# 592
  • Мнения: 3 698
Приятна общо-форумска среща   bouquet

Ето и нещо интересно  Grinning
http://krokotak.com/2010/10/prilepi/

# 593
  • София
  • Мнения: 2 686
Тия славяни на пряка на Заимов ли бяха? В колко е тая среща форумска?

Ох, не мога да пиша с Калоян. Понеже съм сложила лаптопа на плота и само ме гепва за краката и врещи отдолу ужасно. Ивайла не помня да е била такава, май повече се заиграваше.

Нансе, къде ходи Луси на балет? Ивайла ту иска на балет, ту на гимнастика художествена, общо взето и тя не знае още.
Ивка ходи на английски в бившото Бибиси, сега се води BBIL centre. ходи ускорено лятото за 2 седмици всеки ден по 3 часа и беше адски доволна, наду ми главата лятото и сега ходи на предучилищна. Оказаха се, че са 6 деца от детската градина, 5 от които в нейната група, иначе са 8.


# 594
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Сънчо,
събота в 18:00 - неделя в 04:30
ресторант "Славяни"
ул. "Асен Златаров" №1
http://www.facebook.com/event.php?eid=153240731382864&index=1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=527139.msg16511402#msg16511402

# 595
  • Мнения: 1 072
Браво бе, много сте активни;-) Включая мен  Embarassed Ние в събота ще купуваме столче за хранене за Карина... след като татко й се върне от риба (разписала съм му билета за половин ден и отсега подскача от щастие  Mr. Green Mr. Green)
Нансен, много кофти така таксите да ви ги събират предварително. При нас е след това и ако не е ходил - плаща по-малко
А за груповото ходене е така - Марк се беше записал на латино танци в 1-ва група. Всички ходли без 3 дечица и той се хванал за полата на последното (изкарват ги на влакче) и се "записал" и той на латино, за да не скучае Crazy

# 596
  • София
  • Мнения: 2 164
Бре, голяма активност вчера, браво!
Жалко за общофорумската, няма да съм в София  Confused Но това не пречи да се съберем ние. Не сме се виждали от хиляда години.

Гледам, че коментирате таксите за градините. При нас таксата е 60лв. на месец. Допълнително 20лв. за латино танци и 20лв. за английски.
В началото на годината събираме по 80-100лв. за учебници, санитарни материали (голямо удобство е), вода, играчки и други неща, които са нужни на групата.

Нансе, много е грозно, че така се делят децата и то още отсега. В нашата градина не съм забелязала такива насторения "щом не ходиш на еди какво си, значи си еди такъв си". Просто не редно още от малки да бъдат причислявани към една или друга категория. Още по-лошо, ако и учителките са част от това  Confused.

# 597
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Хотче, мтелския ти номер валиден ли е?

# 598
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Хотче, и аз не знам кой е виновен за това разслоение, мислех, че са само приходящите учителки по съответното занимание, но май не са само те, за съжаление...

Бети, при Маша Илиева ходи на балет, в бившето Лиляна Димитрова, 2 пъти седмично по един астрономически час, групите текат по цял ден, Луси ходи от 16,30 часа. Таксата е 55 лв. месечно бил/не бил. Ама имат едни много гадни изисквания за облеклото, от точно определен магазин, па с точно определен цвят, пък да е без гащи или с прашки (това категорично не го спазвам, за което се мрънка всеки път), за да не й се очертават под трикото, пък чорапогащника да не е какъв да е, ами точно определен, пък туфлите и те от специален магазин, точно определена прическа, с точно определен ластик. Малко повече си е повярвала Маша, пък и не всички ще стават прими балерини от нейния курс, това все пак не е Балетното училище.!Луси ходи за забавление, и защото точно нейната балерина-учителка е на майка ми приятелка, та тя я е навила. Само това не ме спира да не я махна тотално, защото Машините претенции и изисквания ми идват в повече.

Моля те разкажи за курса на Ивайла по английски, имат ли сайт, дай малко повече инфо, моля!

П.П. Преди малко те видях на Витошка с Калоян с количката  Sunglasses

Последна редакция: пт, 15 окт 2010, 13:35 от Nansen

# 599
  • София
  • Мнения: 2 164
Хотче, мтелския ти номер валиден ли е?
Валиден. Вчера го бях забравила вкъщи. Видях, че си звъняла, но се замотах с Еммата и така...

... пък да е без гащи или с прашки ...
Що за простотия  Shocked Тотално нехигиенично, а и прашки за 5-годишно ми идва малко в повече... А за останалите изисквания съм безмълвна  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт