Февруарчетата знаем всички, през Август махат със крачета и ръчички!!! (6)

  • 10 674
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 40
 Здравейте, момичета! Simple Smile

 От няколко дни нямам време да пиша, но пък успях да попрочета ферманите, дето сте ги изписали, докато ме нямаше. Simple Smile Честито на всички, които имат повод за радост. Да се похваля, че и аз съм една от тях. Днес ходих при доц. Балев за ранна ФМ. Всичко ни е наред, развиваме се нормално за 12-тте ни седмици. С таткото чухме и сърчицето на бебо- като бързия влак- 148 удара в минута. Прекрасно беше... Simple Smile Доста време след прегледа не успях да сваля блажената усмивка от лицето си... Така ми поолекна, поуспокоих се... След кухото яйце малко се притеснявах да не се повтори, но слава Богу засега всичко е ОК.
  Puchtar, lemonny, и аз вече нямам почти никакви симптоми- не ми се гади, гърдите не ме болят, само са по-твърдички, досега не съм имала никакви болки в корема... Мъчи ме само главоболие през няколко дни и то доста силно, но изпивам един Парацетамол, лягам на тъмно и тихо и се мъча да заспя. От време на време имам слаби киселини, но пийвам едно айранче и си внушавам, че ми помага. :DDD
 Ponqkoga, относно килограмчетата- и аз съм с 4-5 отгоре в 12-та седмица, но се надявам като спра Дуфастон-а да намаля темповете, че да не си се търкаляме с тебе двечките зимата... Simple Smile)) На ЖК още не съм се записала, часът ми е за 05.08. Относно разсеяността и непохватността- не съм забелязала да съм станала по-отвеяна, ама то никога не е късно. Wink Ох, аз май доста се поотплеснах в писането... Хайде, лека вечер, момичета! Пазете се от жегите и летните вируси! Доскоро!

# 226
  • York
  • Мнения: 826
taniora, ще се търкаляме, ще се пързаля ме, живот и здраве да е само  Joy Joy

# 227
  • София
  • Мнения: 6 011
Олеле, от Дуфастона пълнее ли се?

# 228
  • Мнения: 287
Добро утро на всички!  bouquet

Аз нещо се по изгубих последните няколко дена. Чета ви, но нещо с писането хич ме няма тези дни.

Все още много ми се гади и повдига, а да не говорим колко много ми се спи. На работа едвам издържам. Вечерно време си лягам много рано.

Лек ден на всички! Hug

# 229
  • Мнения: 143
Добро утро.Как сте днес?За дуфастона-да за съжаление се пълнее.Аз го пих 5 месеца,още от преди да забременея и съм качила 5кг за 3 месеца.Не започнах да пълнея веднага като започнах да го пия,но след месец и половина се почна.Слава богу,че от миналата седмица вече не го пия.Да се надяваме,че сега пълнеенето,ще стане по-умерено.Много внимавам какво и колко я,спазвам режим и ям само това,което е необходимо-плодове,зеленчуци,месо,мляко,сирене.Избягвам сладко,мазно и тестено.Имам си килограми в повече от преди и не бива да качвам много.То че ще се качка,ще се качва,после ще ги мислиме килограмите,ама все пак да не прекаляваме.

# 230
  • Мнения: 270
nalika, хубаво е че хапваш здравословно...но все пак като ти се дояде нещо различно от това не се лишавай! После има време за диети.

А Дуфастона за какво го пиете?

# 231
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Добро утро и от мен.

Аз само минавам да се разпиша и ще водя малката на консултации, давидим дали е отслабнала че каквато е шоша.
Хайде чао за сега и лек ден. Hug

# 232
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте, момичета!!!
Miss D на мен ми изписаха Утрогестан след установяване на бременността. И той (както и Дуфастона) е прогестеронов препарат (прогестарона го наименуват "хормон на бременността"). Обикновено го изписват, когато има проблем със задържането на бременността. На мен лично ми го изписаха профилактично да го вземам до 12 г.с., защото миналата година имам един спонтанен аборт Sad За сега всичко при мен е ОК и се надявам така да продължи да края Simple Smile
Лек ден, момичета!!! И да се пазите от жегите Simple Smile

# 233
  • Мнения: 85
Добро утро и от мен Simple Smile И аз малко се позагубих, но ви чета редовно (писането нещо не ми се отдава тези дни). Аз няма с какво да ви се похваля, все едно и също Simple Smile Не съм се записала още на ЖК, но в понеделник съм на БХС и тогава смятам вече да се запиша. Малко скъпо ще ми е, но пък ми е близо и ме устройва тъй като ми е забранено за сега да пътувам  ooooh! а и всички знаем какви са ни улиците и градския транспорт. За докторката съм чувала само хубави неща и се надявам всичко да е наред, а раждането малко ми е далечно и гледам да не го мисля още Simple Smile но като знам, че изражда във Вита, а и като знам цените....сърцето ме заболява  #Crazy И аз съм на Дуфастон последна седмица вече, изписаха ми го за задържане общо взето (тъй като имам един аборт) та и аз съм се понадула  Blush
Надявам се всичко да е наред с изследванията на всички ни  Hug
А проличава ли ви вече коремчето, защото моето се е подало вече, но според мен е "дебело" не бременно Simple Smile Но пък таткото си му се радва, гали го и му приказва  hahaha
Лек и прохладен ден желая на всички  Hug

# 234
  • Мнения: 41
Добро утро и от мен!

На всички, които днес имат нужда стискам палци.

Ralipo, как си мила? Знам, че е нормално да те понаболява и придърпва, но ако болката е по-силна иди на доктор да те погледне. Дано не е нищо сериозно.

Лек и прохладен ден от мен!

# 235
  • Мнения: 60
Момичета пазете се в жегите че аз вчера загазих-падна ми кръвното 100/50 и се изтрелях към поликлиниката.Дадоха ми какпки на билкова основа да пия и болнични.Днес още ми се мае главата но дано да размине.
Нямам търпение да дойде 1.08-да се записвам на ЖК и да видя бебо-дано всичко е наред.
Вас мъчи ли ви безапетитие щото аз нямям никакво желание а и не чувствам глад и не ям много и вчера ми се накараха едно хубаво в поликлиниката как може да ям до обяд само една вафла Blush
Пазете се и лек ден на всички  bouquet  bouquet

# 236
  • Мнения: 219
lemonny, благодаря много за загрижеността  Hug
Спах нормално. Като съм легнала не ме боли кръстта. Ама не ме питай как издържам 8 часа на стола в офиса...Вчера говорих с моя лекар и каза, че много може да са причините за тези болки, и то несвързани с бременността, при положение, че нямам кървене, нямам нищо. И преди бременността ме е болял така. Каза да пия спазмалгон или аналгин, не били противопоказни, ама аз не смея. Каза, че но шпа не е за успокояване на болка в кръстта. И така... Ако не ми мине и днес, утре може да мина да ме види, ама не мисля, че съм за него. Нищо няма да пия, ще стискам зъби и това е.

Хубав ден   bouquet

# 237
  • Мнения: 239
Здравейте момичета  Hug

Днес ще са ужасни жеги наистина. Тези, които имат излизане да се пазят.
Аз да ви се оплача, че рано сутринта много ме заболя корема  Sad Една режеща болка през средата. Дано не е нещо сериозно. Мисля си, че може да са газове и затова така да ме прерязва  newsm78
Вие какво ще кажете има ли някои с някакви подобни болки?

Аз днес съм на ФМ и ми е много притеснено незнам защо. Стискайте ми палци всичко да е наред, че ..................................
Дано ми мине и корема до тогава  Praynig

Безапетитие от време на време има при мен, но гледам да си похапвам по-леки неща сега в жегите.

Това е засега от мен.
Успех на всички, които имат нужда и прохладен ден   bouquet

# 238
  • Мнения: 306
  Добро утро и от мен!

само ви чета тези дни,хич ми го няма настроението и с тази жега и с това ниско кръвно....нищо не ми се прави,едва избутвам работния ден  Sad А до отпуската има мноого  Cry
 Аз пък сутрин съм зверски гладна,това до към обяд,а вечер нямам никакво желание за ядене-само диня ми се яде тогава и после ставам по няколко пъти през ноща до 00  ooooh!

 vabeni стискам палчета и да пишеш после

 Хубав ден на всички  Hug

# 239
  • Мнения: 60
vabeni и аз онзи ден имах такива болки като прерязване но гледам да не се шашкам излишно,все пак матката се разширява и може от това да е,а и аз не съм ходила до тоалетната от 2-3 дни -много гадно ooooh! ooooh!
А нощно време и аз ставам да пишкам поне по 1 път   Sick

Общи условия

Активация на акаунт