СЕПТЕМВРИ-09'32

  • 10 512
  • 287
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 504
dundito една приятелка намери в Пигис хаус/памучни пеленки/но беше преди година....като му дойде времето смятам и аз да се замъкна там...има доста голям избор...над решки и всякакви други нещица....
Но ако не намеря, мисля да последвам съвета на  arllina . Напълно подкрепям и казаното  от нея за кърменето, храненето на майката и т.н. Кати съм я гледала, захранила  като съм се информирала основно от статиите в кърмаческия форум и опита на мамите там....не съм слушала педито, защото ме караше да захраня на 2я месец със сок от морковче Rolling Eyes, да спра нощното хранене и на 6 месаца да има само две кърмения....е до 6 месеца Кати беше само на кърма...Педито ни е страхотен диагностик, но имахме разминавания по доста въпроси...Интересното беше, че около 6я месец на Кати беше ходила на някакъв сипмозиум...и на поредната консултация ми вика/след като всеки месец ми казваше какво трябва да вкарам, а аз внимателно я изслушвах, но не правех нищо от това което казва, а тя явно го знаеше/" ти нали още не си я захранила....много добре направи....вече се отрича ранното захранване"...и аз ей   Shocked такива очи опулих....еми ако не бяха мамите в кърмаческия и я бях послушала....след това стана от педиатрите подкрепящи късното захранване...и кърменето...В крайна с/ка трябва да си убеден в това което правиш...и след доста четене в кърмаческия бях убедена, че не искам да си захранвам детето на 2я месец...
Относно това колко е изсукало бебето....имах притеснения само в началото, ама като ака и пишка явно яде....пък и то най-добре си знае колко му се суче...
Киара абе, че ще го преживеем ще го преживеем...ама..първия път незнаеш какво, а сега вече си наясно....
И мен много ме мързи....никакви симтоми за гнездене  Sunglassesнямам....днеска Кати беше при баба и цял ден си мързелувах...направо кеффффф

# 106
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен. Днес стигнахме 2 кила. Започнах да нося от кърмата от фризера и днес беби яде от нея. Спряха му антибиотика и ако утре все още е 2 кила или повече може и да го извадят в кувиоза. Успях да го нахраня с биберона един път, но на втория път явно го изморих и заспа. Сестрата дойде и си го дохрани, а другата ми мрънка - не било философия да нахраниш едно бебе. Както и да е, утре пак се пробвам, само дето го изморявам мъничето.
Ladida - se euxaristw poly. Не знаех, че говориш гръцки.
Bebe6oci, топличко е . На мен ми харесва обаче жегата. Вечер понякога температурата в стаята е около 30 градуса. През деня е доста по-топло отвън. Да ти кажа честно не го и усещам толкова. Повече време съм в къщи, а дори и без климатик в къщата е сравнително по-хладно.
Така и не се научих да живея с климатик. Непрекъснато се разболявам от него и затова се наслаждавам на жегата  Grinning
Dundito - ще питам майка ми за пелените и ще ти кажа утре. Тя ми беше намерила.

# 107
  • Мнения: 153
Здравейте момичета, не съм писала много много отдавна а днес като отворих темата и помислих че съм я объркала. Аз съм още много далече от мисълта да раждам а каква беше изненадата ми като видях че вече е родено и първото бебе.
neky честито, пожелавам ви скоро да сте заедно в къщи и да се гушкате.
Може ли да помоля да ми смените термина за 30.09 и да ми сложите розово щъркел че, моля.
Ние с Лео сме добре, коремчето расте, бяхме в Бургас на плажа целия юни месец и си прекарахме много добре, сега вече сме отново ш Англия на хладно. Тук направо си е студено в сравнение с Бургас, трябваше ми седмица за да се климатизирам, но поне сега се спасявам от жегите Wink
Искам да споделя за нощното хранене, за тези които са решили че искат да кърмят изобщо не е препоръчително да го спирате и то принудително с вода. Кърмила съм Лео много и до сега все още му давам понякога. На 3 месец имахме по 1 хранене през ноща около 4 часа. После като почнаха да му растат зъбки се будеше и по често и му давах повече за успокоение от колкото за храна. Сега вече го научихме и си заспива сам и се буди чак сутринта. И сега смятам бебка да бъде само на кърма до 6 месец (без вода) и после захранване. За тези които искат да кърмят разходите за шишета, нагреватели и биберони и т.н. може съвсем спокойно да си ги спестите. Аз дори и помпа нямам. Не е за пренебрегване и факта, че прекаленото цедене води и до хипер лактация, което също не е много добре. Според мен най лесно се гледа бебе само с цици. Не съм се притеснявала за нищо, нито колко яде нито по колко пъти. За мен беше важно да има поне 6 пълни памперси на ден и да не плаче. А и щом надава на килограми значи всичко е наред.
Лека нощ от нас ...обещавам да пиша по често....
Пожелавам ви хладен ден утре, защото явно ви морят жегите, а на мен ми липсват:(

# 108
  • София
  • Мнения: 96
Момичета някои знае ли от каде в София да си купя бахтрени и памучни пелени- търсих на няколко места и даже в един магазин един чичко ми каза че " с наредба номер еди кой си  били забранени за повиване и ползване" Joy Стана ми смешно и нямаше какво да му обяснявам че няма да ги ползвам за повиване  Simple Smile.... този продавач беше мн смешен. Беше мъж и обясняваше на една друга клиента( по разговора им разбрах че  родила в 7- ми месец) как сега като излезе от болницата да го кърми, пък как точно да го спостави на гърдата, че какво можело да и причини неправилното кърмене.... Grinning . Няма лошо- всичко което каза беше почти вярно, ама ми ми стана смешно че беше на околко 50-60 години и толкова запалено се обясняваше- малко ми приличаше на Дядо Стефчо( "тв звездата ") smile3532
та,... все пак ако някои знае нека сподели де.... Hug
dundito,в Штъркела има такива пелени.Аз съм си купувала за каката,а онзи като ходих
за подарък там,една бремелинка се купуваше,така,че със сигурност има!

# 109
  • Мнения: 186
Момичета някои знае ли от каде в София да си купя бахтрени и памучни пелени- търсих на няколко места
И аз това питах,но явно моите постове не са на БГ newsm78
Поръчах си от интернет.

# 110
  • София
  • Мнения: 96
Момичета някои знае ли от каде в София да си купя бахтрени и памучни пелени- търсих на няколко места
И аз това питах,но явно моите постове не са на БГ newsm78
Поръчах си от интернет.
Lipstick*,в предния пост съм отговорила на Дундито.
В Штъркела ги има.Ако някой не знае къде се намира,
веднага ще кажа.
Аз се извинявам,че не съм ти отговорила на предишното ти
запитване,но не съм от редовните в темата и затова не съм писала! Hug

# 111
  • Мнения: 183
Добро утро момичета! Пихте ли кафенце?


И аз това питах,но явно моите постове не са на БГ newsm78

Мила, как можа да го кажеш? И аз не съм била в темичката, когато си питала, иначе щях да ти отговоря. Аз намерих във Вис Виталис, беше комплект две памучни с две тензухени пелени. Само че ще трябва да си купя поне още един комплект, че един няма да ми стигне. Дундито - ако и ти още не си намерила, отиди там ако ти е близо.   Peace

neky, браво за чудесните новини за Манос. Това дете е страхотно, толкова борбен още отсега. Хайде скоро да го изписват и да се приберете вкъщи.

arllina благодаря ти, че сложи списъка на храните, които могат да предизвикат колики при бебетата. Ама направо останах ей така  Shocked Когато кърмех, нямах никакво време да се храня нормално и единствено се наливах с прясно мляко и хапвах фъстъци. И сега като прочетох, че точно тези две храни са в списъка, направо ми призля. А Хриси беше с ужасни колики, ама наистина ужасни и сега разбирам, че най-вероятно аз съм виновна за това.  Sad Дано този път нещата са по-различни. Ще трябва и аз да попрочета това-онова в кърмаческия.  Thinking

# 112
  • Мнения: 186
Нищо де,нали знаете сега с тия хормони..... Hug
neky чудесни новини.Прегръщам те силно.Малкия е голям герой,ти също  Hug
Вчера си направих поръчка на почти всичко в Mothercare,със доставка и такси пак ми излиза по-евтино отколкото у нас.За съжаление това е голата истина.
kiarra мерси за кафенцето.
Отивам да будя малката.Ще ходим до зоологическата,че днес е последния прохладен ден.

# 113
  • Мнения: 20
Здравейте момичета.
Добре дошла на новата мама Клеопатра...Здраво и спокойно бебе,...когато му дойде времето.
Много полезни неща споделяте напоследък. Надявам се, че дори след като се сдобием с милите ни бебета, ще продължаваме да подържаме връзка. Контакта ми с вас ми е много ценен Hug
Неки, чудесно е, че Манос наддава и скоро ще можеш да го гушкаш, колкото искаш. Винаги като вляза във форума първо търся новини от теб. Hug
Благодаря на мамите, които споделят опита си с по-големите дечица. Много е полезно.
Ние с беболинка още сме си 2 в 1. Вчера с таткото такова гнездене му ударихме, че днес са ми подути ръцете и имам мускулна треска на дупето. Ама, такава работа свършихме, че сега съм супер доволна. Нощес ставах да обикалям стаите и да се кефя на свършеното. Grinning

# 114
  • Мнения: 146
Здравейте Момичета!

Не съм писала много отдавна, но редовно ви чета.
Влизам да се похваля с една хубава новинка, имам си момиченце - Борислава, 1800 гр., роди се на 16.07, много бързаше да излиза, та се роди в 8мия месец. Засега я оставиха в болницата, но се надявам бързо да наддава и много скоро да си я приберем вкъщи.

Приятна седмица на всички!

# 115
  • Мнения: 5 026
Честито бебече, rozalina , жива и здрава да ви е Борислава!   bouquet
Почна се,ейй, хваща ме шубе  Grinning
Неки, радвам се за вас с Манос  Hug

# 116
  • Мнения: 20
Честито rozalina  Hug Grinning
 Grinning Имаме си вече две бебета  Grinning  Grinning  Grinning Леле, каква радост.
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА

# 117
  • Мнения: 186
Розалина,честито.Да ви е жива и здрава.  bouquetМного нетърпеливи бебета си имаме Laughing

# 118
  • Мнения: 14
Добро утро!

Ама още едно бебче си имаме!Rozalina,честита рожба!!!Да ти е жива и здрава и скоро да си я гушкаш в къщи!
Neky,много хубави новини! HugРадвам се за вас!Браво на малкият човек,голяма воля за живот има!!!

Киара,благодарско за кафето!
Днес в Бургас е доста прохладно!Днес ще си направя хубава разходчица!!!

Хубав ден,момичета!!! Hug

# 119
  • Мнения: 11
Добро утро момичета виждам че имаме още един нов член на групата. Rozalina честито да ти е жива и здрава госпожицата и скоро да си я гушкаш в къщи. Почвам вече и аз да се притеснявам че времето лети много бързо и септември наближава.
Неки много се радвам за вас дано да ви извадят вече от този кувиоз и скоро да се приберете в къщи заедно.

Общи условия

Активация на акаунт