Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са причините за коремната болка по време на бременност?
Как се извършва вагинален преглед за разкритие по време на бременност?
Какви са причините за загуба на тегло по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са причините за коремната болка по време на бременност?
Коремната болка по време на бременност може да се дължи на различни фактори. Една от често срещаните причини е движението на бебето, което може да притисне нервите и да причини дискомфорт. Освен това болката може да бъде резултат от промени в тялото на жената, като например разширяване на матката, растеж на плацентата и подготовка за раждане.
-
Как се извършва вагинален преглед за разкритие по време на бременност?
Вагинален преглед за разкритие по време на бременност се извършва от лекар или акушерка. Той включва оценка на отварянето на шийката на матката, което е важен показател за готовността на тялото за раждане. Прегледът се извършва с помощта на специални инструменти и предоставя информация за степента на разкритие, което може да бъде полезно при планирането на раждането.
-
Какви са причините за загуба на тегло по време на бременност?
Загубата на тегло по време на бременност може да се дължи на различни фактори, като например неравномерно наддаване, гадене, намален апетит или повишена физическа активност. Важно е да се консултирате с лекар, ако забележите загуба на тегло по време на бременност, за да сте сигурни, че бебето се развива нормално и че няма здравословни проблеми с бременната жена.
-
Как мога да получа ПИК от НОИ?
-
Къде мога да намеря термин за юли месец, ако бебето е по-голямо и върви 2-3 седмици напред?

От собствената си слюнка се задавих и като се закашлях...голям ужас.На някой случвало ли му се е?Гледам 2 неприти повиквания на телефона (аз предведливо изключвам тоновете като легна).Зълвата ми звъняла, щото отивала втора смяна и дали можело да дойде щерка й да си играят със сина ми.Ама на мен не ми се слуша врява,а сега е горещо да ги пратя да играят пред блока, и за това й отказах.Лошо ли съм постъпила,че сега ме яде съвестта?Щото детето ще постои един час самичко докато се прибере баща й от работа...Ама пък на мен ми писна.Всеки път правят така.А никога не вика моя син да отиде у тях да играят.Все в мойта къща праща дъщеря си.А те като се съберат двамата настава голяма олелия и само креща по тях.А точно ега искам да си спестя тия емоции.Викам й ,ако искаш да си играят децата кажи на баща й да я прати към 17.00 и ще излязат пред блока да играят,ама тя ми вика,а тогава баща й ще е у нас за какво да излиза.Ох,извинете,че ви надух главите,ама много ме нервят.
А сега ми е съвестно заради детето.Лоша ли съм,че искам да ми е спокойно?
Не се чивствай гузно заради детето, ами ако теб те няма там наблизо?! Да са му меслили



и честито разбира се
Сега отивам втората пералня да пускам и простирам и лягам да си чета 'Гордост и предразсъдъци'
