Захранване с млечни продукти?

  • 7 767
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 449
... значи мога да й давам и млечни каши вече нали? ...

Все пак зависи дали кашата е с АМ.
Някои са със сухо мляко.

Млечна каша с АМ може да дадеш на всеки етап от захранването.
Ако кърмиш около времето на кашата, няма смисъл да се дава целенасочено готова млечна каша.
Ако е за разнообразие - възрастта няма значение.

7 м. е чудесна възраст за глутен. Въвежда се в края на 6 м. или през 8 м., това са официалните препоръки.
След глутена може да се включи и млечната каша с АМ.

# 16
  • Мнения: 1 174
Благодаря на всички ви и на косе босе. Аз считах и бях питала във форумите тук, че млечната каша, също е млечен продукт? И затова не смея да й давам досега. И че белтъка там бил непреработен и т.н., т.н. А все пак те са по-разнообразни? Косе Босе значи мога да й давам и млечни каши вече нали? Нищо че досега никакъв млечен продукт не е докосвала освен кърма. Тия дни й дадох и овесени ядки, т.е. вкарвам и глутена, пак към косе босе и който е наясно, предполагам че вече може нали? Утре правим 7 месеца.

Защо толкова държиш да даваш млечни продукти  newsm78 Детето е захранено от месец и половина по мои сметки, какви зеленчуци яде, а плодове, има огромен избор от каши без мляко, овес, ориз, ръж, пшеница /ти глутен може да въведеш/, киноа, има микс от зърна. Към тези каши добавяш каквито искаш плодове или зеленчуци, а пюрета има най - различни, без сухо мляко. Изобщо не разбирам за какво ти е да даваш млечни на 7 месечно бебе newsm78

# 17
Защо толкова държиш да даваш млечни продукти  ..
Благодаря косе босе! Към rosy bosy: Не държа толкова, но пак обяснявам: Струваше ми се, че детето е гладно-без да съм сигурна (въобще не знам колко кърма изяжда), на второ място сме "пухкави" и ми бяха казали да не й давам каши, тъй като от тях се пълнеело, не знам дали е вярно тук някой го отрече????? И режима ни беше станал така (без кърменията): сутрин и следобед плодове пюрета с много малко каша, обед зеленчукови с месо/жълтък. И за разнообразие бях решила да почна да й давам попара, за което ми трябва 1-да започна глутен, но и някакъв млечен продукт.. Оф, описах го, явно за всяко дете си е различно, в зависимост от това какво мляко яде, пък и от индивидуалните потребности. Но явно ще продължа още 1 месец така и после ще преминем на попара със сирене.

# 18
  • Мнения: 1 174
Разбрах за какво става дума  Peace
Вие сте доста напред със захранването, при мен просто нещата вървяха доста по - бавно и на тези месеци малкия ядеше само по веднъж на ден зеленчуци. Защо не включиш зърнените продукти, имам предвид сухари, бисквитки за гризане, щом вече въвеждаш глутен  Wink
Аз давам "попара" ако може да се нарече от липов чай, сухар и малко масло, с 2-3 капки лимон в чая. Ти може да го правиш без маслото.

ПП От кашите дори да напълнее, не виждам какво лошо има в това, става дума за бебе на 7 месеца, няма да го държиш на диета Laughing

# 19
  • Мнения: 2 376
Аз явно обърках въвеждането на млечните. Преди седмица (след като опита масло) се самозахрани с кисело мляко и започнах да и давам сутрин мляко с овес. Не че яде повече от две три лъжички, но сега виждам, че първо трябва сирене да се въведе.  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 174
Britt  киселото мляко е след сиренето, да  Wink ама не мисля, че кой знае какво е станало. По - нататък ще дадеш сирене и толкоз  Peace  То пък  едно сирене ....  Sick

# 21
  • Мнения: 2 376
Ами аз затова не давах сирене, не вярвам, че е истинско сирене. От друга страна тя откакто е мобилна, такива неща си открадна и изяде ..  Sick, че вече наистина реда няма значение.

# 22
  • Мнения: 1 449
на второ място сме "пухкави" и ми бяха казали да не й давам каши, тъй като от тях се пълнеело, не знам дали е вярно тук някой го отрече?????

Точно обратното. Има безброй теми за кашите и качването на тегло - каквото и да казват някои педиатри, опитът на повечето дами тук показва, че от кашите изобщо не се пълнее. Това твърдение е свързано с кашите отпреди много години, които са били от типа зърнено брашно със сухо мляко в сравнение с днешните каши, които са създадени по различен начин, обогатени и т.н. Ако пък кашите са домашни и приготвени по подходящия начин, тогава са чудесна алтернатива на готовите каши.

Нещо повече, зърнените храни са много важни:
- заради калориите (децата растат с изключително ускорени темпове)
- заради състава си (някои витамини и минерали се набавят само от зърнените храни)
Добре е да се дават всеки ден, като количеството е горе-долу колкото количеството на плодовете или зеленчуците за деня.



Преди седмица (след като опита масло) се самозахрани с кисело мляко и започнах да и давам сутрин мляко с овес. Не че яде повече от две три лъжички, но сега виждам, че първо трябва сирене да се въведе.

Белтъкът в сиренето е пресечен от маята и е по-лесносмилаем за стомашните ензими.
Белтъкът в киселото мляко е пресечен от млечно-киселите бактерии и ако се дава по-голямо количество преди 8-12 м., това може да предизвика проблеми.

Това е на теория, иначе няма чак такова значение какъв е редът на въвеждане, ако млякото и сиренето не са в големи количетсва - например не повече от 1/4 или 1/3 от всичкото мляко за деня. Освен това детецето е на почти 1 год.

Сиренето все пак е добре да се включи, защото е по-концентриран млечен продукт и в малък обем се дава повече мляко. Например 30 г сирене са еквивалент на 120-150 мл мляко. Това е важно като се има предвид ограниченият капацитет на стомахчето и нуждата от много калории.

# 23
  • Мнения: 2 376
Косе Босе, при положение, че тя е почти само на кърма, а твърдата храна по-скоро я опитва, наистина ли сиренето е толкова важно? Киселото мляко е най-много 1-2 с.л. не всеки ден. Засега ще го избягвам.

# 24
  • Мнения: 1 449

Сиренето може да го включиш около годинката примерно. Засега не е пропуск, разбира се, но по принцип е хубава част от менюто.
Щом киселото мляко е символични количества, няма проблем да даваш на тази възраст.

# 25
  • Мнения: 2 376
Косе Босе, много ти благодаря за отговора!   bouquet

# 26
  • Мнения: 94
Привет, имам нужда от съвет по отношение на въвеждането на млечните продукти. Синът ми се оказа доста злояд и не желае да приема нищо освен плодово пюре и то основно от банан или круша. Категорично не желае зеленчуци и от тях успяхме да въведем картоф, морков, тиквичка, тиква, пащърнак. Реших от днес малко извара да добавя към плодовото пюре и постепенно да вкараме млечните, че да се пообогати менюто и евентуално да прояде зеленчуковите пюрета. Притеснявам се дали не избързвам с млечните, но пък се притеснявам и че храната става еднообразна и яде основно плодове.... Опитах се към тях да добавям към тях и зеленчуково пюре, но беб усеща и плюе, а пък не искам да го насилвам. За уточнение- през останалото време сме на кърма.
Моля за съвет- мога ли да въведа в тази последователност храните: извара-сирене-масло, след това глутен и след това да продължа с месните пюрета и останалите млечни? 

# 27
  • Мнения: 362
Не съм най-компетентния човек относно захранването(и аз имам доста въпроси Simple Smile),но ще си кажа мнението.Мисля,че няма проблем да въведеш глутена и млечните,но така,както си ги изброила,дали няма месото да остане прекалено назад?Аз започнах с месните пюрета на 7.5 месеца(преди тях и моят син не харесваше почти нищо),продължих с глутена и сега въвеждам сирене.Иначе,започнах да го захранвам на 6 месеца и повече от месец не ядеше почти нищо от предложените храни.

# 28
  • Мнения: 94
hrismi_13 благодаря за мнението  bouquet Аз вече се обърках с това захранване Cry Бебчо не иска да яде нищо освен кърма и плодови пюрета/както съм писала в горния пост/. Вчера му беше за първи път изварата и едва си изяде пюрето - всичко допълнително добавено усеща и като стисне устата не я отваря, а количеството беше малко.... Реших първо да е изварата, защото е много полезна и същевременно няма силен вкус и може да се добави към плод и после, ако свикне - към нея да добавям зеленчук.... И всъщност по този начин да прояде зеленчуците. А месото няма как да го дам с плод... Надявам се по-късното даване на месо да не доведе до някакъв проблем. Гледам и глутена да не забавя, четох че не е препоръчително след 9-тия месец и за това реших така.... И пак се съмнявам дали постъпвам правилно.... То все следвам детето, ама то иска само кърма .... И вече взех да се притеснявам относно действията си, за това пиша тук, търся мнение и малко подкрепа Praynig

# 29
  • Мнения: 362
ама то иска само кърма ....Няма лошо,щом си харесва млекцето на мама Laughing
Не се притеснявай,все ще прояде по някое време.Предлагай храните,както си решила,но не го насилвай,защото може да стане по-лошо Peace

Общи условия

Активация на акаунт