Кога кръщаваме децата си:))

  • 9 655
  • 190
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Кръстихме я на 3 годинки. А аз самата  съм кръстена на 19.

# 61
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 430
 Георги е бил на 9 месеца и всичко мина чудесно. Мисля, че кръщенето се прави по преценка на родителите.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Не сме я кръстили още Embarassed На първия РД беше голямо тържество, но тогава реших, че е малка и много ще плаче. Сега отчитам, че беше грешка и трябваше да го направим. Аз самата съм кръстена на 12, надявам се да се организирам по-рано за нея.

# 63
  • София
  • Мнения: 39 945
Dahlia щерка ти е голяма, със сигурност ще запомни много от церемонията.
И ние се замотахме и кръстихме щерката на 4,7г. Не го отчитам като грешка, защото Дияна да голяма степен разбра какъв е този ритуал, защо се прави и т.н. Сега като минаваме през центъра само подскача и вика "моята църква, етооо я" Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 312
и двамата сме ги кръстили на годинката

# 65
  • Мнения: 3 336
Кръстихме ги на един много хубав християнски празник - Еньовден- 24.04, магичен ден, в който се берат билките. Бях го избрала предварително, ръководих се по него, а не по възрастта на децата. Иначе бяха на 5 месеца и половина. Имаше рев, накрая Ники заспа в кръстника си Laughing Беше първият ми празник, в който не валя и времето беше чудесно за хапване навън.

На 40-тия ден като ходихме в църквата питахме попа кога е ной-добре да се кръстят децата и той каза колкото по-рано, толкова по-добре, за да си имат ангел-хранител.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 569
Наближаваше една годинка. bishop

# 67
  • Мнения: 126
 Правих й кръщене на 07 юли тази година, когато направи 5 годинки. Исках по - рано да й правя, но поради ред причини все се отлагаше във времето.

# 68
  • Мнения: 6 390
Все още не са кръстени децата ми...
Бащата е малко против... и не знам дали и кога...

# 69
  • Мнения: 803
И трите ми деца са кръстени още преди да навършат месец.
Баба ми е много вярваща жена и непрекъснато ми обясняваше , че колкото по-рано, толкова по-добре.


# 70
  • Мнения: 136
Кръстихме я на 5 месеца.

# 71
  • София
  • Мнения: 17 597
Здравейте на всички...
От доста време се чудех дали да пусна тази тема и най-накрая реших да го направя...
Според българските традиции...и мисля, че не само българските...децата се кръщават на 1г, тоест на първият им рожден ден...Сега като гледам...повечето семейства правят кръщене..когато детето е на 3-4г, че и повече...
Моят син го кръстихме на 1г и го съчетахме с рождения ден...
Та въпросът ми е следният...кога кръстихте децата си...и на каква възраст на детето е най-добре да се направи кръщене...
Благодаря на всички, който ще се включат и ще си изкажат мнението...  bouquet

Приемането на религия - дори и да е "чрез посредник" определено не е - не би следвало да бъде - съобразено с традициите, а с религиозните предписания. Според християнството (аз изповядвам друга религия) би следвало това да се извърши възможно рано.
От друга страна (пепел_от_рози, това се отнася за баба ти), не би следвало бебе да се представя в храма преди 40 дена - всъщност, преди да свършат лохиите на майката.


Все още не са кръстени децата ми...
Бащата е малко против... и не знам дали и кога...

Не мислиш ли, тогава, че е редно да вземете мнението на децата, когато то стане "валидно"?

# 72
  • Мнения: 803
От друга страна (пепел_от_рози, това се отнася за баба ти), не би следвало бебе да се представя в храма преди 40 дена - всъщност, преди да свършат лохиите на майката.
Аз уж съм християнка, православна, но си признавам, че много неща не знам. Embarassed
Иначе не съм присъствала на нито едно от трите кръщения, по нареждане на попа.
И ми беше странно онова изказване на кръстника, когато ми подаваше детето, след като е било кръстено.
-Взех ти го еврейче, връщам ти го християнче.
Надявам се, да не излезе, че е спам това моето сега.Ще следя темата с интерес и мога да понауча туй онуй.
katiABV   bouquet

# 73
  • Мнения: 1 485
До преди навършването на 1 годинка е хубаво да бъде кръстено,но всеки си решава как иска да бъде и дали изобщо иска.

# 74
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Кръстихме дъ6теря ни на година и три месеца, за6тото искахме това да стане в България, по онова време има6е само една православна църква  .....Мисля 4е всеки кръ6тава детето си, когато прецени.Нас(сестра ми и аз) ни кръстиха  преди тя да роди(тя на 22, аз на 16) в църква в друг град със слу4айни хора за кръстници, това  преди Демокрацията...Мъжо го кръстиха един месец преди сватбата Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт