Нощното кърмене

  • 4 518
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 745
Аааа, защо - знае се - към 3 години спират да се будят  Laughing- това поне говори опита на повечето майки. Обикновено тогава са израснали всички зъби. Сигурно пак се будят отвреме-навреме, но не по 5-10 пъти на нощ. Не виждам лентичката ти - твоето дете на колко е? И къде е консултацията - в БГ ли?

# 16
  • Мнения: 168
 ooooh! и аз това се питах преди време, кога ще спре това нощно кърмене и отговор няма  Laughing
при нас нещата бяха така - на 12 месеца ядеше по 5-6 пъти на ден заместено хранене и кърма поне 1 път на нощ и изведнъж спря сам - за 1 нощ смених кърмата с вода и така минахме на нощни будения с вода, не с кърма. Което също е проблем, защото пак се будеше нощем.
Та сега заспиваме около 22ч и става в 7ч с кошарата долепена до спалнята и махнати решетки и не се буди (много рядко се буди за вода, пие малко и пак заспива) обикновено се гуши в мен и заспива.

# 17
  • Мнения: 175
Аааа, защо - знае се - към 3 години спират да се будят  Laughing- това поне говори опита на повечето майки. Обикновено тогава са израснали всички зъби. Сигурно пак се будят отвреме-навреме, но не по 5-10 пъти на нощ. Не виждам лентичката ти - твоето дете на колко е? И къде е консултацията - в БГ ли?


3 години,а? супер  Simple Smile!
Дъщеря ми е на 8 месеца(защо не ми се вижда лентичката?),консултацията в Англия.

ooooh! и аз това се питах преди време, кога ще спре това нощно кърмене и отговор няма  Laughing
при нас нещата бяха така - на 12 месеца ядеше по 5-6 пъти на ден заместено хранене и кърма поне 1 път на нощ и изведнъж спря сам - за 1 нощ смених кърмата с вода и така минахме на нощни будения с вода, не с кърма. Което също е проблем, защото пак се будеше нощем.
Та сега заспиваме около 22ч и става в 7ч с кошарата долепена до спалнята и махнати решетки и не се буди (много рядко се буди за вода, пие малко и пак заспива) обикновено се гуши в мен и заспива.
Аз не желая да замествам нощното с вода точно,поради тази причина,ако ще се буди и аз ще ставам,по-добре да си цока.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 745
Е, там поне са наясно с кърменето.
Всъщност дъщеря ми спеше по цяла нощ между 4 и 10 месеца, ама като тръгнаха зъбите /първия израсна на 11 м./, та и досега не е спряла да се буди - 2 г. и 5 м.

# 19
  • Мнения: 1 174
.........ставам през два часа, понякога даже и през половин час. понякога изсуква и двете гърди, понякога само цоцка малко и пак заспива. просто не мога вече да изърждам, това неспане денонощно ме убива. ......

В това изречение сама си отговаряш защо ти тежи нощното кърмене. Защо ставаш ? Вземи бебето при теб и това ще ти се спести. На мен никога не ми е тежало, спя си по 8-10 часа без проблем. Същото ще ти каже и всяка друга майка, която спи заедно с детето си.
Вечер на приспиването към 9-10ч. го слагам в леглото му и на първото будене около 1-2ч. го вземам при мен. Спим заедно докъм 10 - 11ч.  Crazy без да знам дори колко пъти се е будил - два ли, три ли, хич не ме и интересува.  Не искам да спирам с нощното кърмене, всъщност ми харесва  Crazy, някак си свикнах на разкъсания сън и сега ако случайно не се събуди към 1-2 ч. не мога да заспя и се въртя, чакам го за да го взема при мен  Joy
Може би ще е проблем като тръгна на работа, но засега не е.
Наскоро идва една приятелка с две по - големи деца и ме попита следното: "Кажи ми не ти ли иска понякога някой да вземе детето и поне за малко да те освободи от грижите по него, а и да поспиш цяла нощ без прекъсване ?". С изненада открих, че всъщност не искам  Shocked , но на нея разбира се отговорих, че само това си мечтая, нямаше как да го обясня, без да помисли, че преигравам и шикалкавя.
Опитай да спиш с детето си и да кърмиш легнала, така няма да ти пречи толкова  Peace и също много важно е да спреш да си внушаваш, че проблема е в нощното кърмене, всъщност работата е там, че дори да не кърмиш, детето ще се буди по ред други причини и тогава дори няма как да го успокоиш така бързо и лесно, както на гърдата.
Погледни  нещата от тази страна: бебето се буди нощем, усмихва ти се като го гушнеш за кърмене, може даже да поиграете малко ако не заспива веднага след като се насуче, то показва, че има нужда от теб,  а е толкова хубаво като знаеш, че някой се нуждае от теб, чувстваш се незаменима. 

# 20
  • Мнения: 2 011
Леееекичко да ви обнадеждя.Чувала съм за дечица,които сами се отказват от нощното кърмене около 1г6м.Моя братовчедка ми е пресен пример.На 1г7м нейното просто спря да се буди нощем.И така вече 3 месеца  Grinning  Та има светлина в тунела...

# 21
  • Мнения: 11 275
Роси, аз мисля и действам до голяма степен като теб (всъщност моментите, когато най-често ми натежава гледането на малко дете, са следобед, не нощем), но истината е, че повечето (не всички, подчертавам, повечето) не-кърмачета не се будят нощно време.

Сега, друг въпрос доколко и тяхното е "спане цяла нощ" - доколкото знам, стават в 5-6 ам. Моята госпожица, ако имам късмет, с n на брой сукания между 5 и 8-9 сутринта, ме оставя и да поспя... ранното ставане е всичко, което не мога да понеса в тоя живот  Sunglasses

П.П. Всъщност познавам поне 2-3 дългокърмещи, чиито деца са спрели да се будят след отбиване на 1.6-1.9 години... та... не знам, наистина  newsm78

# 22
  • Мнения: 168

ooooh! и аз това се питах преди време, кога ще спре това нощно кърмене и отговор няма  Laughing
при нас нещата бяха така - на 12 месеца ядеше по 5-6 пъти на ден заместено хранене и кърма поне 1 път на нощ и изведнъж спря сам - за 1 нощ смених кърмата с вода и така минахме на нощни будения с вода, не с кърма. Което също е проблем, защото пак се будеше нощем.
Та сега заспиваме около 22ч и става в 7ч с кошарата долепена до спалнята и махнати решетки и не се буди (много рядко се буди за вода, пие малко и пак заспива) обикновено се гуши в мен и заспива.
Аз не желая да замествам нощното с вода точно,поради тази причина,ако ще се буди и аз ще ставам,по-добре да си цока.
[/quote]
ама детето е още малко, за да заместваш млякото с вода!
аз дадох за пример, че дори и заместено млякото с вода сина ми пак се будеше нощно време.
престана да се буди толкова или поне на мен не ми се струва много е когато почна да спи почти до нас Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 174
Роси, аз мисля и действам до голяма степен като теб (всъщност моментите, когато най-често ми натежава гледането на малко дете, са следобед, не нощем), но истината е, че повечето (не всички, подчертавам, повечето) не-кърмачета не се будят нощно време.

Сега, друг въпрос доколко и тяхното е "спане цяла нощ" - доколкото знам, стават в 5-6 ам. Моята госпожица, ако имам късмет, с n на брой сукания между 5 и 8-9 сутринта, ме оставя и да поспя... ранното ставане е всичко, което не мога да понеса в тоя живот  Sunglasses

П.П. Всъщност познавам поне 2-3 дългокърмещи, чиито деца са спрели да се будят след отбиване на 1.6-1.9 години... та... не знам, наистина  newsm78

Права си Параход, кърмените деца почти всички се будят нощем, докато при децата на АМ по рядко се случва, това е да кажем един от недостатъците на кърменето  Wink Работата е там обаче, че според мен не е начина да си блъскаш главата как да го откажеш детето от това, а как да направиш така, че на теб да ти пречи по - малко. За мен би било трудно ако детето се будеше рано, както казваш ти в 5-6 ч.  за мен е все още нощ  Crazy и предпочитам да заспя в 2ч. и да спя до 10ч., но за всеки е различно.

# 24
  • Мнения: 8 242
Работата е там обаче, че според мен не е начина да си блъскаш главата как да го откажеш детето от това, а как да направиш така, че на теб да ти пречи по - малко. За мен би било трудно ако детето се будеше рано, както казваш ти в 5-6 ч.  за мен е все още нощ  Crazy и предпочитам да заспя в 2ч. и да спя до 10ч., но за всеки е различно.
Абсолютно Simple Smile И аз си лягам в 2.. и си спим двамата до към 9-10 .. Напоследък нещо се буди по-рано.. Ама тренираме за градината на есен  Mr. Green (иначе нощем все още се буди по 2-3 пъти поне да цока.. + 1-2 за пиши и/или вода, макар че обикновено гледам да съчетавам нещата и всичко да давам наред  Laughing)

А за тези времена дето спирали да се будят самички.. Като беше Тони на 6м. чаках да стане на годинка, че доста изчетох писания как след годинката спирали да се будят .. да, ама нъц.. После викам, други казват след годинка и 1/2 - две.. Минахме и ги подминахме - никъв шанс да спре да се буди.. После - като излязат всички зъби - на 2г. и 1/2 имаше всички зъбоци вече - еми не спря да се буди.. Вече е на 3 и кусур.. и като гледам ама никак няма намерение да спира да се буди  Crazy

Аз си карам по инерция, ама никак не ми пречи Simple Smile Даже се чудя ако спре да се буди - аз дали ще спра да го правя по навик  hahaha

След като ми каза оня ден  "Мамо, аз още цокам и ще си цокам колкото си искам, тъй че стига си се мотала" (туй като се направих на разсеяна и реших да пробвам да не му обърна внимание като се размърда през нощта - случката се развива към 3:30).. Та си поцока малко човекът, обърна се и продължи да си спи  Laughing Laughing

# 25
  • Мнения: 8
Синът ми  е на осем месеца и не е спирал да се буди от раждането. Общо взето вече по два пъти на нощ като се събужда в 6 окончателно Sad.  Имаше период, в който си мислех, че мога да му въздействам по някакъв начин, но не се получи.Четох една книга "No cry to sleep solution" .Ако искаш Mari_M пращам ти линк да си я изтеглиш, но при мен лично нямаше никакъв ефект този метод, а стратегиите за реването до дупка са ми абсолютно неприемливи. Така че си суче колкото иска и така. Пращам ти линка http://avaxhome.ws/ebooks/isbn_0071381392.html

# 26
  • Мнения: 2 376
Не сме го спирали, госпожицата яде, а аз сладко си спинкам Simple Smile) А откакто стана на 7 месеца е 100 % на самообслужване. Като се нацока, сама си отива да си легне в нейната част на леглото Simple Smile))

# 27
  • Мнения: 275
И аз не знам как се спира нощно кърмене. Но нямам и намерение да го спирам. Дъщеря ми се буди по супорнайсе пъти, най-вече в интервала 3-6 часа, а и е от ранно ставащите. Спи при нас - дори не искам да си представям да ставам и лягам цяла нощ.

Сънят ми е лукс. Понякога успявам да дремна следобед, ако госпоицата благоволи да поспи. С близнаците ми е шах как ще е...

# 28
  • Мнения: 306
благодаря ви, мами за поощренията. виждам, че единственият начин според повечето е да взема бебето при мен, само че (май писах по- горе) при нас не се получава. тя започва да се върти и ако не е напълно будна, като се повърти малко на спалнята окончателно се събужда и започва да мрънка или да играе. пък и честно казано аз трудно свиканх с таткото да спя на едно легло, пък с мъничката едва ли ще мога да заспя изобщо. засега ще си ставам, пък...

относно ставането рано и ние имахме такъв период, не помня точно кога, но се будеше около 5- 6 часа. изглеждах повторенията на сапунките, сутрешните блокове, абе всичко. заспиваше не по- късно от 6 или 7 вечерта. после малко по малко променихме режима. ама честно казано и аз предпочитам да си легна в два и да спя до десет, вместо да легна в 8 и да спя до 6. ама май не ме питат какво предпочитам, пък и вас  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green ...хайде от мен спокойна нощ! и спящи бебоци!

# 29
  • Мнения: 24
Здравейте мами,
вярно е че тряабва да оставим бебчовците да си казват думата, но  понякога всичко идва в повече, защото и мама е човек и има нужда от почивка - ми то и войниците имат край на дежурствата след 24-я час Wink пък ние какво да кажем - в услуга на малкото същество без сън - не вярвам да сме мн полезни...КАкто и да е всеки сам решава, но аз лично откакто въведох пюре на 5 мес нямам проблем с нощно хранене.Само да вметна още се кърмим- на 9 месеца е малчо, но откакто навърши 6 мес по съвет на педиатърката с възпитателна цел е в отделна стая, като преди това спеше от 9 до 5-6 сутрин без пробуждане 1 месец и като видях че не се буди и е  готов - го преместих.Не че не минахме без рев, първо беше 2 пъти по към половин час още докато спеше при нас и спря след това, а като го преместих отд Winkлно пак така първите 2 нощи за по половин час и като разбра че няма кой да го спаси се научи да заспива сам.Сега даже не го и приспивам - оставям го в кошарата и сам е готов.И зъби поникнаха 2 долни, имаше малки изревавания към 23-00 часа за два пъти и се надявам и с др така да бъде.Може би ще ви се стори жестоко, но някъде бях чела, че ако сега не помогнем на бебето да се научи само да заспива, когато се пробуди нощем няма да създадем нужната самостоятелност вбъдеще а и за нас ще бъде по-трудно наред с всички ежедневни грижи.Дано да съмбила от полза все пак ако бебето не иска няма универсален метод, въпреки дебелите книги.Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт