Примерна схема на захранване (17)

  • 40 152
  • 715
  •   1
Отговори
# 435
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 140
По-скоро ме интересуваше дали трябва да давам и оризовата каша ежедневно? И като реша да въведа друга каша, трябва ли и нея да въвеждам пак по 10-14 дни?

Сега вече разбрах какво точно те интересува!  Peace Не, не е нужно да даваш всеки ден каша. Даваш по твоя преценка. Следващата каша я въвеждаш като останалите храни за 3-5 дни, ти преценяваш за колко точно, според вида й.

# 436
  • Мнения: 3 379
Сега вече разбрах какво точно те интересува!  Peace Не, не е нужно да даваш всеки ден каша. Даваш по твоя преценка. Следващата каша я въвеждаш като останалите храни за 3-5 дни, ти преценяваш за колко точно, според вида й.

Благодаря!

# 437
  • Мнения: 4 069
А про блем ли е , ако се дава всеки ден каша с плодовото пюре, понеже на моят син много му харесва плодовото п. и се притеснявам да не би, ако му го дам без каша да н еиска после кашите- а нали има много каши да се хапват.

# 438
  • Мнения: 173
gundie, аз давам всеки ден каша, като понякога я смесвам с плодово пюре. Само плодово пюре не съм давала.

# 439
  • Мнения: 4 069
Аз давам от 2-3 дни каша с плодово пюре не ми се искаше да свиква само с плодовото пюре, че ме беше страх да не иска после примеси с кашите, че сега като се заредят каша след каша за въвеждане....ама си мислех да не би да му е нещо тежичко на коремчето от каша всеки ден. Сега давам само ориз, но след около 20 дни мисля да давам и елда и мога ли до тогава всеки ден да давам оризовата???

# 440
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 140
Елдата е силен алерген при това е тежичка храна! Не бързай с нея! Дай я по-нататък според мен. Примерно да е прелюдия към глутена.

# 441
  • Мнения: 1 449
... вместо във формички да ги замразя в бурканчета от пюретата
... да размразя цялото бурканче (като го сложа за 1 нощ в хладилника) и да го ползвам 2 поредни дни?
... И каква трайност биха имали в замразеното състояние?

Може да се замразява в бурканчета. Но този метод не се счита за напълно безопасен - възможно е да се отделят миниатюрни парченца или люспички стъкло в храната, тъй като бурканчетата не са пригодени са толкова ниска температура. Това са препоръките по детските сайтове за приготвяне на детски храни. 

Размразена храна се ползва до 24 часа, включително ако е била изцяло в хладилник. Може да се остави най-отгоре и най-отзад в най-студената част на хладилника, за да се удължи още малко времето на размразяване.

Трайност на замразени зеленчуци:
* Сурово замразени: 8-10 м.
* Термично обработени: 3-4 м.
* Термично обработени и месо: 1-2 м.
* Зеленчуков бульон: 1-2 м.

# 442
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 140
Може да се замразява в бурканчета. Но този метод не се счита за напълно безопасен - възможно е да се отделят миниатюрни парченца или люспички стъкло в храната, тъй като бурканчетата не са пригодени са толкова ниска температура. Това са препоръките по детските сайтове за приготвяне на детски храни. 

Това е много интересно!  Thinking Не го знаех! Благодаря за инфото!  Peace

# 443
  • Мнения: 656
Може да се замразява в бурканчета. Но този метод не се счита за напълно безопасен - възможно е да се отделят миниатюрни парченца или люспички стъкло в храната, тъй като бурканчетата не са пригодени са толкова ниска температура.

Косе Босе, ей с този аргумент удари везната о земята в полза на кубчетата  Mr. Green Много ти благодаря за коментара! Също и за трайността - не знам защо, но си мислех, че сурово замразените зеленчуци по-малко време ще изтраят от сготвените, пък то било обратното  ooooh!
Което сега ме навежда на мисълта да ги замразя в сурово състояние, нарязани и приготвени на порции за размразяване  Thinking
Hug

# 444
  • Мнения: 4 069

Елдата е силен алерген при това е тежичка храна! Не бързай с нея! Дай я по-нататък според мен. Примерно да е прелюдия към глутена.


Елдата е добро продължение. Не е тежка за захранено дете, не е сериозен алерген, регулира стомахчето, добавя още желязо и важни белтъчини. Може да се редува равностойно с ориза.

Това имам от КОсе Босе затова си я избрах.

# 445
  • Мнения: 322

Елдата е добро продължение. Не е тежка за захранено дете, не е сериозен алерген, регулира стомахчето, добавя още желязо и важни белтъчини. Може да се редува равностойно с ориза.

Това имам от КОсе Босе затова си я избрах.


Peace

# 446
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 140

Елдата е силен алерген при това е тежичка храна! Не бързай с нея! Дай я по-нататък според мен. Примерно да е прелюдия към глутена.


Елдата е добро продължение. Не е тежка за захранено дете, не е сериозен алерген, регулира стомахчето, добавя още желязо и важни белтъчини. Може да се редува равностойно с ориза.

Това имам от КОсе Босе затова си я избрах.

Ти си решаваш в крайна сметка, не си длъжна да ми се обясняваш, защо си решила нещо!  Hug

# 447
  • Мнения: 4 069
И пак да се върнем на въпроса ми, заради който дойдохме до коментар за елдата- мога ли продължително време да давам всеки ден каша от ориз (а после и др. каши)?

# 448
  • Мнения: 2 399
И пак да се върнем на въпроса ми, заради който дойдохме до коментар за елдата- мога ли продължително време да давам всеки ден каша от ориз (а после и др. каши)?
Според мен да, притеснително би било само ако детето се запича от нея, аз лично на моето дете до годинката почти всеки ден съм му давала каша с плод, а в началото точно само оризова каша, че това беше храната към която проявяваше горе-долу някакъв интерес.

# 449
  • Мнения: 4 069
Звездичка, благодаря за отговора  bouquet

Къде има пюрета на Сънвал??

Общи условия

Активация на акаунт