Примерна схема на захранване (17)

  • 37 557
  • 715
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 070
Аз давам само АМ и не мисля скоро да замествам ядене- разреждам си го с АМ и момчето си го хапва и най-гадните за мен пюренца(е без тиквичка с картоф на ХИп) си ги хапва с АМ...сладичко, по-редичко.Моят син до скоро искаше и пщре почти да му се излива в устата, а и до сега не иска много ,много гъсто- както би било само пюре. Но това е въпрос на личен избор.

# 691
  • София
  • Мнения: 5 296
Аз имам едно полу-сериозно, полу-шеговито предложение към Косе Босе - да издаде една книга за захранването... или поне един блог да направи, ако има време... по-лесно ще е за справки... Признавам си, че ми е непосилно да изчета всички стари теми, затова следя текущате и се възполвам да изкажа благодарности на всички, които си водят записки и пускат цитати   bouquet  bouquet  bouquet

# 692
  • Мнения: 4 070
Ами аз доколкото си спомянм тя преди време каза,че подготвя някакво събирателно издание  на най-важните неща. Ама не като книга, ами май тук във форума ще пусне нещо и си мислех скоро да я питам какво става- ама да не досаждаме и без това само я питаме това онова...а си мислех и вас да питам да не би да е излязло нещо и да не съм разбрала.

# 693
  • Мнения: 3 379
Косе Босе, благодаря. В крайна сметка и аз, след дълго умуване Simple Smile, стигнах до същото заключение и затова смесих моркова с оризовата каша и Ники си го изяде сладко-сладко. Проблемът е, че съм купила еднокомпонентни пюрета за първите 7-8 храни, които планирам да въвеждам и ако не ги давам самостоятелно, трябва да ги смесвам.

change of heart, аз лично не виждам защо да не важи тази препоръка за незаместване на храненето, независимо дали бебето е на АМ или кърма. В крайна сметка препоръката е за количеството млечна храна до годинката, т.е. АМ също е млечна Simple Smile

Понеже видях, че коментирахте по-напред в темата как се прави домашно картофено пюре, да ви кажа една хитринка, за да не става като лепило с пасатора. По принцип картофа (както и някои други храни като например банана), не е подходящо за пасиране (имаше едно обяснение за някакви нишки, ама сега не ми се рови да го търся как точно беше). Ето защо като се свари картофа и се намачква с вилица, след което се прекарва през цедка - така става като пасирано, но без ефекта на лепилото Simple Smile

И пак въпрос от мен - когато въвеждам нова храна в пюре с повече от една съставка, какво количество давам първия ден? Например взела съм картофх с тиквички и искам с това пюре да въведа тиквичката - пак ли давам само няколко лъжички или може и повече, тъй като храните са две и количеството нова храна в една лъжичка е по-малко?

# 694
  • Мнения: 322
change of heart, аз лично не виждам защо да не важи тази препоръка за незаместване на храненето, независимо дали бебето е на АМ или кърма. В крайна сметка препоръката е за количеството млечна храна до годинката, т.е. АМ също е млечна Simple Smile
Peace Точно така!
Цитат
И пак въпрос от мен - когато въвеждам нова храна в пюре с повече от една съставка, какво количество давам първия ден? Например взела съм картофх с тиквички и искам с това пюре да въведа тиквичката - пак ли давам само няколко лъжички или може и повече, тъй като храните са две и количеството нова храна в една лъжичка е по-малко?
Аз въвеждах всеки нов продукт, независимо от това дали е примес или еднокомпоненен по малко, с по две-три лъжички, не съм сигурна дали така е правилно, но така се чувствах по-сигурна.

# 695
  • Мнения: 4 070
За нещата на КОсе босе, ако трябв аи пари ще съберем за книга Laughing
А за новата храна- аз давам малко по-смело....половината храна ми е стара,др. половина нова...или най- много в началото беше 1/3 от новата идр. количество стара и като започнах предлагах новата с една лъжичка чиста и после др. количество беше смесено със старата.Това само като предпазна мярка, ако не се хареса.
Да ти кажа за това пюре картоф с тиквичка (ако е на Хип) имай предвид,че е доста гадничко. Моят син досега не е отказвал никаква храна , но това така не му хареса,че ми блъскаше ръката- хем тогава слагах още повече АМ (който е сладичък) и ми се наложи да го разредя с тиква за сладост.

# 696
  • Мнения: 57
Момичета искам да въведа ръж и съм взела ръжени ядки, но като за въвеждане какво количество ядки да сваря и дам? Само да кажа, че глутен съм въвела с овесена каша, но ръжта си е нова храна.

# 697
  • Мнения: 3 379
Да ти кажа за това пюре картоф с тиквичка (ако е на Хип) имай предвид,че е доста гадничко. Моят син досега не е отказвал никаква храна , но това така не му хареса,че ми блъскаше ръката- хем тогава слагах още повече АМ (който е сладичък) и ми се наложи да го разредя с тиква за сладост.

Не, не е на ХИП, а на Семпер. Дано да е по-добро на вкус от ХИП-ските Simple Smile

# 698
  • Мнения: 46
Момичета появи ни се обрив на гърба и по-точно на кръста/много много ситни пъпчици/, възможно ли е да е от захранването?

# 699
  • Мнения: 57
Според мен не е от захранването, чела съм че трябва да има и други симптоми. Да не е от памперса щом е точно на кръста.

# 700
  • Мнения: 46
Толкова време все слагаме памперси..... Не съм сменяла вида им или нещо друго и аз незнам.....

# 701
  • Мнения: 899
Момичета появи ни се обрив на гърба и по-точно на кръста/много много ситни пъпчици/, възможно ли е да е от захранването?
Не изглежда да е от храна  newsm78

# 702
  • Мнения: 4 070
При реакциа към храна Косе Босе пише,че има 2 признака- напр. и разстройство.

# 703
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 613
И пак въпрос от мен - когато въвеждам нова храна в пюре с повече от една съставка, какво количество давам първия ден? Например взела съм картофх с тиквички и искам с това пюре да въведа тиквичката - пак ли давам само няколко лъжички или може и повече, тъй като храните са две и количеството нова храна в една лъжичка е по-малко?
[/quote]

Аз давам направо половин пюре дори да е с нов продукт и то от тия на HIPP по 125 гр. И си ги разделям на две - за два дни. И така си въвеждам новия продукт. Досега съм нямала проблем

# 704
  • Мнения: 561
Момичета искам да въведа ръж и съм взела ръжени ядки, но като за въвеждане какво количество ядки да сваря и дам? Само да кажа, че глутен съм въвела с овесена каша, но ръжта си е нова храна.
В каша от нещо, което вече си въвела (напр. овесени ядки)-добавяш ръжени ядки, първо 1-2 лъжички, постепенно увеличаваш количеството.

Общи условия

Активация на акаунт