.:.ХАЙДЕ ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ***РОЖДЕНИ ДНИ.:.

  • 281 690
  • 653
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 343
Привет на всички!

Първо искам да благодаря за създаването на този форум. Пожелавам на всички много успехи и сили в преодоляване на всички трудности! Нека бъдем силни и да се усмихваме, въпреки всичко, защото нашите даца имат нужда да виждат усмивки на лицата ни и щастие и любов в очите ни, а не болка и тъга!
Нашето прекрасно момченце се роди на 25.07.2008г. Още в първия миг ни казаха, че детето ни има проблем - Синдром на Даун. Аз отказах да повярвам, чаках да излязат генетичните изследвания и се молех лекарите да са сгрешили. Уви, 6 дена по-късно стана ясно, че това не е грешка. Това, което ми даде сили и кураж, са хората, пишещи в темата Синдром на Даун! Благодаря на всички от сърце!

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 11:50 от alexa-smile

# 586
  • Мнения: 82
Здравейте!
За сега повече чета,отколкото пиша,но ако мога с нещо да помогна-с удоволствие!
Казвам се Ели.Моето момченце е Алекс-5 г.4 м..Едва сега уточниха диагнозата ни-хиперактивно поведение с дефицит на внимание,атипичен аутизъм,дислексия,стериотипно поведение/често си движи пръстите по определен начин/ Cry.
Нормална бременност,планувано секцио-всичко беше Grinning .След 20 ден се започна един рев  Shocked-казаха,че е колики.Всички бебета плачели newsm78.Така до 4 тия месец.После малко се поуспокои,но като че постоянно го усещах под напрежение.Приучаването към лъжичка беше истински кошмар,както и всяко нововъведение.Проходи на 1 г. 3 м.Смених 3 педиатърки,докато на 2 г. възраст забелязаха проблема и ни изпратиха на невролог.Този период беше истински ад и сега не искам да си спомням за него.За това ще пиша в конкретните теми.
Сега имаме голям напредък,в сравнение с онези дни.Мисля си,че ако работехме от по-рано,сега проблемът щеше почти да е отшумял.
Поздрави на всички   bouquet!Пожелавам да се въоръжите с много любов и търпение! newsm10

# 587
  • Мнения: 300
Здравейте ,аз съм Мария а моето слънце е на 6г.с диагноза ХОРЕЯ МИНОР.Родени сме на 03.02.2002г.

# 588
  • Мнения: 4 585
Здрасти, Мария! Това е първата диагноза, която поставиха на сина ми.
Отхвърлиха я в детската неврология на четвърти километър.
Ще ми бъде интересно да разкажеш, но не съм виждал такава тема.

# 589
  • Мнения: 1 650
Здравейте и от мен. Реших да се представя и тук, въпреки, че съм писала за проблема си във форума и в други теми. Детето ми е на 2г. и 9м. и е с диагноза ЮНОШЕСКИ ПАУЦИАРТИКУЛЯРЕН АРТРИТ. Поставиха й диагнозата миналата година по това време, след дълго ходене по мъките, много изследвания и прегледи, но детето ми беше изпуснато и в напреднал стадий на заболяването. Не мога да кажа от кога е започнало всичко, но се съмнявам, че е било още преди да навърши годинка, защото вдигаше лека температура без повод, а лекарите казваха, че е нормално.Август мин. година пак вдигна температура и я удари в краката. Джипито ни изпрати в инфекциозна болница и там не разбраха какво й е, а я надупчиха венозно с антибиотик и ни изписаха с епикриза- бактериална инфекция. Месец по- късно й се появи гърбица на ръката, пратиха ни в пирогов и там я гипсираха, че уж я е пукнала.Но ръката я болеше, вдигна пак температура и ние с таткото се усъмнихме, че проблема е в ръката.  започнахме всякакви изследвания и стигнахме до ревматологията в Токуда. Попаднахме на добър лекар- д-р Лисички и започнахме лечение с много агресивни лекарства, но няма как. Сега е по- добре, намалена е дозата на лекарствата, но...Правим изследвания на 3месеца за странични ефекти от тях. И така...

# 590
 txtlovesЗдравейте казвам се Любов и съм майка на 2 деца.Голямата ми дъщеря се казва Станислава тя е родена на 19.08.2000год.Когато почна да се ражда докторът я задуши вътре в мен и се наложи да я родя с форцепс.На 2ден тя спира да диша и я слагат на обдишване на 3ден също спира да диша.Поради висока температура понеже докторите са некадърни да я свалят получава мерингит забрави да добавя,че като се роди беше заразена с инфекцията клепсиела и така не ми казаха каква епричината и как се е заразила.След 2месеца в болницата и откриха хидроцефалия и на 3месеца беше сложена клапа.Но много преди да я изпишат се бяха отказали да я ликуват ми дадоха документ да се подпиша,че се отказвам от нея и да я остава в болницата,но аз го скъсах и го хвърлих в очите им.Операцията беше направена в София от д-ор Георгиев той е много добър.След това на 2год.получи гърч от висока температура и лежахме в болница.Изписаха и да пие депакин тя го пи 3год. и не знам дали този сироп тя говори трутдно сега е на 8год.и все още не може да проговори хубаво беше в логопедична група в детцката градина,но нямаше голям напридък.Сега в училище се занимават логопеди и се надявам да има напредък.Тя е много лъчезарно дете.Това е моята трагична история.    

# 591
  • Мнения: 175
здравейте,аз съм отскоро между вас и пове4ко май 4ета отколкото пиша.казвам се галина-31.10.1981г.майка съм на трима сладури мом4е на 7г. в първи клас е,11.05.2001г.,и две двуяй4ни близна4ки-27.12.2005г.при нас проблема е с първата близна4ка,която още с раждането се видя 4е има проблем беше обдишвана.от там ве4е в софия ,4рез ямр и тфе се видя 4е 4 вентрикул на малкия мозък не е развит.не ми даваха никакви надежди за прохождане за говор,но аз въпреки вси4ко се надявах и имах надежди 4е ще се оправи и ще си ти4а редом със сестра си.запо4нах да ходя по неврохирурзи.но вси4ки ми казваха 4е в нашият слу4аи няма закакво да се отваря главата,защото мозък неможе да се присади.ве4е надеждите съвсем се изпариха,тя е на 2.10м. 100%инвалит,лежащо болна,без координация на движенията,без хватателен рефлекс,не ходи,не седи,не говори и се храни само с ам.проблема е станал вътреутробно,не и е стигал кислород.моита тема е аномалия на цнс.радвам се 4е като нас няма много деца ,ражда се 1-50000,при нас казаха 4е ще живее до 3м. възраст,но поне тук лекарите непознаха-но незнам докога.желая късмет на вси4ки вас силни маи4ета и вси4ки вас борбени де4ица.

# 592
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте на всички новопристигнали, тъгата ми е, че форума ни се увеличава, значи има деца, които страдат, а радостта, че сте попаднали на точното място и че ще има кой да ви разбере и подаде ръка!
Само една молба имам към всички вас! Това е тема само за представяне, която неимоверно увеличава страниците си и по друга причина, ако всички ние приветстваме новодошлите, тя ще надхвърли стотици страници, а това никак не е желателно. Ще добавя в първия пост обръщение към новодошлите, че са добре дошли и че не от нежелание не ги приветстваме в темата. Надявам се да ме разберете правилно!

# 593
здравейте, най-накрая да се представим официално и ние
казвам се Евгения, имам дъщеря на 1,5г- Рая...тя има синдром на Алажил или с две думи проблеми с черния дроб, жлъчката, стеноза на сърцето и операция на тънките черва....вече е и ТЕЛКвана Laughing..

в този форум намирам много нужна информация, а и винаги има някой който да отговори на въпросите ми за което съм ви много признателна Hug
Здравей Евгения аз съм Дани и съм сьс СИНДРОМ НА АЛАЖИЛ.Аз съм на 27 години и съм от Велико Търново ако искаш да ти разкажа нещо повече за себе си ми пиши на Е-mail:j.v.petkova@abv.bg.Желая на теб и Рая много щасливи моменти каквито съм имала аз!!!

# 594
  • Мнения: 1 163
Здравейте и от нас,аз се казвам Боряна,а детенце-Християн,който е с бронхиална астма Sad
Нашият рожден ден е на 23.03.2006г.
а на мама-исеписе-05.04.1977г.

# 595
  • Мнения: 249
Здравейте!Казвам се Гергана-15.01.84 и имам син на 2год. и 3мес. казва се Кевин-02.10.2006.Роден е 10 дена след термина 4.200кг нормално раждане.На 4 ден преместен в неанатология поради отказ да се храни и спадане на кг.При направените изследвания остановена причина стафилококова инфикция.
Изоставянето в развитието казаха в началото че се дължи на килограмите (твърдеше неонатолог доц.Росманова гр.Плевен държа да отбележа)на 5мес.направи серийни пристъпи след направени иследвания се разбира че Кевин е с епилепси-Уест синдром.След дълго ходене по болниците и нехайството на някои доктори благодарение на доц.Божинова и др.Литвиненко ни беше въведено лечение с синактен което мина успешно,на 10 мес.беше тогава и спряха пристъпите(пристъпите бяха от 5 мес.до 10мес.нон стоп денонощно и той хем не искаше да се храни хем спеше по цял ден от лекарствата които го дрогираха)Сега имаме изоставяне в развитието но имаме голям напредък.Нашето слънце се учи да ходи,играе си,смее се не говори но пък започна срички да казва.обичаме го,мого му се радваме и го обожаваме.Желая на всички майчета дечица и техните семейства здраве Hug

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 14:00 от kevi_geri

# 596
  • Мнения: 4
Здравейте!Аз съм нова във форума,но отдавна следя много теми в него!Аз съм Влади,а моето слънчице се казва Лили и е със СОП!Тя е в 4ти клас и е на интегрирано обучение!Родена е на 08.06.1997!Желая успех на всички Simple Smile

# 597
Здравейте на всички...най-накрая успях да открия този форум!  Simple Smile
Казвам Мара от гр. Варна съм и съм майка на 3 деца - Димчо-15г, Мариянка-10г и Галин-7г. Точно заради най-малкия търсих този форум, защото разбрах, че има много полезна информация за неговите заболявания. Когато беше на 5м. му откриха алергия към белтъците на кравето мляко, а в последствие се появиха и други алергии. Сега сме на диети и взимаме ензими. Радвам се, че открих форума, за да споделяме опита си с други майки на деца с алергии като нашите.
На всички пожелавам здраве, успехи и радостни искрици в детските очи! Simple Smile Hug

# 598
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
здравеите. мислех 4е съм писала преди тук ама ми не съм Simple Smile
Казвам се Валентина (Фриг)и съм родена на 8. юни. 69

моите де4ица са Магдалена която ще навърши 19 на 9.май.
Колггримур Христо е с нетипи4ен аутизъм и е роден на 26. април. 2002

# 599
И Яна Митева стана на 4 години на 24.01. Тя е дъщеря на големия детски сърдечен хирург д-р Пламен Митев, който имаше рожден ден на 23.01. Наздраве на всички участници във Форума! Hug

Общи условия

Активация на акаунт