Пак за разширени вени и лазерна аблация

  • 10 049
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 497
И аз бях на преглед при съдов хирург и обсъдихме "за" и "против" различните интервенции за премахване на разширените  вени - склеротерапия, лазерна алабация ( така ли се казва  newsm78)
 и традиционна операция за премахването на вените. Докторът каза, че ако трябва да препоръча на свой близък кой метод да избере би казал класическата операция. Лазерната операция криела рискове от образуване на тромби в съседни вени, а склеротерапията е по-продължителна и изисква ежегодни посещения за поставяне на инжекции (т.е. повече упоритост от страна на пациента). Мен честно казано ме е страх от упойки и за сега съм се спряла на склеротерапията  пък и така няма да ми останат разрези , които докторът каза , че при мен ще бъдат повечко ( така е като отлагах толкова време).
djesita, бързо възсановяане! При Големанов ли си прави операцията? Колко разреза имаш?
Дано и при sharpei1 операцията да е минала успешно и ще чакаме отзиви и от нея  Peace

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 13:41 от alabalaxx

# 16
  • Мнения: 156
Да, при Големанов правих операцията. Честно казано много се двоумих къде да я направя, но засега не съжалявам за избора си. Незнам колко разреза имам утре ще ходя да ми сменят превръзката и ще видя. Относно склеротерапията - 4год. се подлагах на това лечение и в крайна сметка пак се стигна до операция. В началото бях доволна, но се оказа, че прибирам едни вени, а излизат други. Последната вена която оперирах вече не подлежеше на склеротерапия беше доста голяма.

# 17
  • Мнения: 288

djesita  sharpei1, много радостни новини - вече сте с нови крачета   bouquet

Дано всичко е наред, безпроблемно и бързо да се въстановите. И да пишете пак, чета ви с интерес.    Hug

# 18
  • Благоевград
  • Мнения: 79
Здравейте,момичета!!! Вече съм си у дома с едно ново краченце.Операцията мина успешно, в петък,но ме изписаха в понеделник. Това,което аз си мислех,че ще си тръгна след операцията се оказа невъзможно. Краката са ок,но трябва да се лежи 24 часа заради упойката.
Сега имам 30 дни болничен и трябва да ходя колкото се може повече.Конците ще ми махат след една седмица,а другите след още една.Това е засега ако някои иска нещо да пита съм насреща.Успех на всички!

# 19
  • Мнения: 156
sharpei1, радвам се, че и при теб всичко е минало нормално и бързо възтановяване.
Аз вчера ходих да ми сменят превръзката и ми беше много интересно да си видя крака. Другата седмица съм на контролен преглед и да ми махат конците. Най-важното е, че се чувствам чудесно и нямам вече болки в крака.

# 20
  • Благоевград
  • Мнения: 79
На мен ще ми махат конците в другата сряда.Но в момента крака ми на места е синьо-лилав,хематоми.Увериха ме,че ще се разсее, ама ми е много мъчно да гледам.

Общи условия

Активация на акаунт