реакции на недоносено бебче

  • 1 329
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте от мен!
Аз съм щастлива мама на една малка принцеса, която се роди в 33 г.с., 1700 гр., 44 см. В теглото и ръста смятам, че наваксахме добре, защото вече сме 7700 гр, 65 см и това не ме притеснява, но се опасявам за други проблеми. Тя въобще не посяга към играчки или нещо друго като й подавам. Единствено ми хваща пръста и разни неща около нея, но не нарочно, а просто, ако й попадне в ръцете. Мисълта ми е, че се притеснявам, че вече е на 6 месеца, а сякаш "не знае за какво служат ръцете"....освен за лапане Simple Smile)))
Моля ви, кажете как са се развили в това отношение вашите дечица!!!

# 1
  • Мнения: 6 604
Здравей Hug.
Като мама,минала през твоите притеснения,съвета ми е да направите консултация с невролог. Той ще прецени най-точно какво е състоянието при вас и евентуално да ви назначи рехабилитация.
И през рехабилитацията сме минали ,затова ти казвам ,че не е страшно. Но колкото по-рано се започне с нея толкова и ефекта е по-бърз.
Успех Hug

# 2
  • Мнения: 1 685
Да ,заведи детето при невролог.
Ааа ,ама ти си от бургас Simple Smile? wavey

# 3
  • София
  • Мнения: 39 758
Като гледам Алекс и физическото му развитие, определено започна да прави характерните бебешки "упражнения" на възраст по термин. А може би и малко по-късно.
Мамите са ти дали съвет за консултация с лекар.
Мисля, че Гери може да ти даде някакви координати и напътствия.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И моя съвет е да заведеш детето на лекар. Не ходите ли на консултации при неонатолог? Би трябвало той да забележи, ако нещо не е наред и да ви насочи към специалист /невролог, офталмолог.../. Принципно се гледа коригираната възраст, но поне на мен ми беше трудно да преценя. Моето бебе се развиваше добре /лапане на ръце, крака, хващане на играчки, прехвърляне от ръка в ръка, срички, обръщане и т.н./ до момента на сядането - не можеше да запази равновесие като го разсееш. Радвам се, че лекаря го забеляза навреме /центъра на тежестта бил високо/, ходихме на рехабилитация 7 пъти и резултата е много добър - не само започна да седи стабилно и да сяда сам, но се изправя и в леглото си.
Желая ти всичко да е наред при вас и просто да се притесняваш излишно, което е често срещано при майки като нас.

# 5
  • Мнения: 9
Благодаря на всички, които са ми отговорили така бързо  bouquet Смятам в понеделник като ходим на консултация да попитам нашия педиатър към кого да се обърна - невролог или някакъв друг специалист. Гери, разбрах, че и ти си от Бургас и даже сме адашки Simple Smile Кажи, ако знаеш за някой добър детски невролог в Бургас или пак трябва да пътуваме по другите градове за лекари, както става обикновено Close

# 6
  • Мнения: 3 914
Ако позволите и аз да си кажа мнението Wink
Освен при невролог бих предложила и офталмолог,защото в тази възраст от неврологична гледна точка е добре че си ЛАПА ръцете,това говори добре за обема на движение на ръцете,разбира се невролога е задължителен,но пък дали вижда добре играчките,възможно е късогледство,затова офталмолога също не е излишен Hug

# 7
  • Мнения: 9
Да, съгласна съм относно офталмолога, но ние сме ходили вече на десетина прегледа на офталмолог, заради престоя й в кувьоз и той казва, че с очичките всичко е наред, така, че остава невролога.

# 8
  • Мнения: 1 685
Писах ти на лични Hug

# 9
  • Мнения: 3 914
Да, съгласна съм относно офталмолога, но ние сме ходили вече на десетина прегледа на офталмолог, заради престоя й в кувьоз и той казва, че с очичките всичко е наред, така, че остава невролога.
Да това имах предвид,но щом всичко е наред,това е добра новина Hug

Общи условия

Активация на акаунт