Мама мартеничка с трепет чака мъничка душичка 4

  • 13 732
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 866
маринех, честито  Hug представям си колко си развълнувана  Grinning

ето една тема как се установяват заболявания и аномалии на плода. Интересна е, има много инфо. Само да допълня, че ФМ се прави в 18-21 седмица и после в 28. С Никола тази в 28-ма я пропуснах нарочно. Интересно е. Гледат се всички органи на бебето. Ако се установи проблем може да се реагира в първите часове след раждането и съответно да бъде решен. Има и фетална ехокардиография - кардиолог гледа сърцето на бебето много обстойно. Това се прави или при съмнения за проблем на ФМ или за успокоение. В България специалистите, които правят ФМ са сравнително малко, въпреки, че всеки гинеколог е с претенции, че би "хванал" евентуален проблем. Колкото до БХС моите съмнения идват от това, че той не е диагностично изследване. Показва вероятността бебето да има проблем. Резултатът при него е примерно 1:20000, което показва, че от 20000 жени с такива показатели една ражда дете с проблеми. Може да бъде примерно 1:100. Това второто се води лош резултат. Такъв резултат може да се опровергае с амниоцентеза (при която има 2 процента риск за аборт) или ФМ. И въпреки че 1:100 се води лош резултат на практика значи, че от 100жени с такива показатели 99 са родили здрави бебета  Confused има много случаи на лоши резултати от БХС, които се опровергават в последствие. Това изследване е кръвно и се прави в МА само доколкото знам. Аз ще чакам живот и здраве докторът дами каже дали да го правя

Веси, радвам се, че си спокойна вече  Hug
а така, ааз сега в коя седмица съм newsm78

# 286
  • Мнения: X
През 2002 г. бях бременна.
Веси, честито!   bouquet
anik79, при мен парите бяха причина да не мога да отида по-често на видеозон, просто беше много трудно тогава.
Но слава Богу всичко мина добре! И дай Боже отново всичко да е наред!

# 287
  • Мнения: 1 165
Веси, честито.Сега вече се поуспокой малко.Всичко ще е нормално

# 288
  • Мнения: 1 325
 marinex,честитооооо Hug
Веси и на теб честото Hug Док измери бебока според голимината на плодният сак ли?При мен чак в края на 5г сед се видя плоден сак, но апаратурата на запад е доста по-добра Hug

# 289
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Сега се сетих за това БХС,то май се прави от жени в рискови групи,ако примерно бременната е над 30 с първа бременност или ако има в семейството деца с аномалии например Даун и наистина че това изследване дава само някакви проценти които изобщо не са сигурни,мисля че ако не спадаме към рисковите групи това изследване е безсмислено.

# 290
  • Мнения: 521
Веси честито  Hug лека и безпроблемна бременност.
Мен пък с първата бременост всеки път ме гледаха на видеозон без да ме питат и без да плащам,но тогава бях в Котел,а сега в Бургас е друго,ако искаш те гледат срещу заплащане,ако не искаш не те гледат.Немога да разбера как може ЗК да поема само 2видеозона,а има хора които немогат да си позволят всеки месец да плащат ooooh!

anik79 нормално е това. В англия се поемат само 2 скана, в Ирландия - 0.  Тук в Германия пишеше в книжката от здравната каса - 4, но мисля мойта лекарак ще си ме гледа колкото пъти реши, че е нужно. И първия скан ми го направи далеч преди предписания от здравната каса срок.

# 291
  • Мнения: 196
Здравейте мамчета   love001

Имам едно питане и съответно едно желание. Може ли в началото на новата тема или където вие прецените да се постави списък с всички необходими изследвания за една бременност по седмици.
Който от вас може да сваля и качва линкове, нека да ме упъти. Ако вече има публикувани такива къде са?

Знам че наблюдаващия лекар трябва да ме насочва, но моя нещо не ми вдъхва доверие, а и сега излиза в отпуск за един месец а аз влизам в 10 седмица и докато се върне ми се струва че ще изпусна някой важен период.

И още нещо как да се включа в първоначалния списък на термините, моля който може да ме включи аз съм Ралица на 31год,-термин 03.03.2010г. Crazy

Извинете за глупавите питания и благодаря предварително.  Hug

# 292
  • Мнения: 521
а така, ааз сега в коя седмица съм newsm78

По лентичката ти излиза, че си в 9та седмица. Демек 8 навършени и караш 9та. Ние с тебе сме май по едно време. На мен ми определиха термин 8ми март. На теб?

# 293
  • Мнения: 521
Сега се сетих за това БХС,то май се прави от жени в рискови групи,ако примерно бременната е над 30 с първа бременност или ако има в семейството деца с аномалии например Даун и наистина че това изследване дава само някакви проценти които изобщо не са сигурни,мисля че ако не спадаме към рисковите групи това изследване е безсмислено.

БХС-то е кръвно изследване. Взимат ти кръв от вена и изследват за нивата на три хормона (тройно сканиране или за 4ри хормона, което е четворното сканиране). Ако нивата са твърде високи или трвърде ниски значи си в рискова група и се назначават по обстойни изледваниа, амнио и т.н. Рискова група поне тук се води само над 35 години или семейство с история на генетични аномалии.

# 294
  • Мнения: 25
а в Гърция хода само на частен лекар но това не ме интересува толкова колкото здравето на точицата ми........  Praynig утре сам на преглед за да чуем сарчицето и сам много притеснена  Hug всъщност със спането как сте аз по цял ден спя и  нищо друго не мога да свърша....оххх дали ще отмине това?????  newsm78  #Crazy

# 295
  • Мнения: 521
Ще мине след 12та седмица не се притеснявай. Аз съм същата и миналат аседмица бях в болнични по тоя повод ама днес съм на работа и само форума ме държи будна...

Момичета кой ще прави новата тема че ни свърши мястото?

# 296
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Знам че в Англия,Германия,САЩ и т.н,повечето неща се плащат,но там минималната заплата не е 240лв,а средната за страната около 400,пък и ако се водиш социално слаб в тези държави всичко е безпплатно включително и раждането,а в БГ на никой не му пука кой колко пари получава,всеки си плаща.

# 297
  • Мнения: 1 325
Аник, така е за съжеление!Здравната система в бг е под всякаква критика!Ето например моето раждане излезе 3000евро в клиника , която аз си избрах!Абсолютно нищо не платих!Всичко пое държавата!Да не говорим , лекарствата за мен, Даная, за цялото ми семейство са безплатни, ако се наложи.
Става ми гадно, като знам, че докторът , който те изражда те гледа после в ръцете.Да не говорим пък ако искаш определен доктор да те изражда какви са таксите, непосилни за бг заплатите.За съжеление това е положението в родната ни страна.Дано нещата се поуправят след време Hug

# 298
  • Мнения: 521
 За съжаление сте много прави. Sad

Момичета да пуснем една тема с мартенския общ ник а после който иска да влиза да слага картинки, а? Заглавие от сорта на : "Мартенската мама с трепет чака сърчице да чуе"?

# 299
  • Мнения: 1 768
Момичета  , някой ако може да ме добави в началната страничка  Laughing
Мария , София , първа бременност - термин 16.03.2010г

Общи условия

Активация на акаунт