121–Слънце жарко над арабско грее–да се сбъдне това,за което всяка от нас копнее

  • 22 394
  • 295
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5
добре дошла и от мен  bena-bela   bouquet
аз днес съм малко по в час ама пак ми е увиснало нослето
и по повод депресията ми ето нещо повдигащо духа ........

# 136
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270

...
По този повод ,мили арабелки, как е прието в Арабията да се обръщате към свекитата, а и те към вас?

bena-bela ,  добре дошла  bouquet!

У наше село, на свекъра викам амми(чичо), на свекървата мърт-амми(на чичо жена му).
Понякога и казвам ем Аксам(големия брат на мъж ми е Аксам). Пък на галено й викам Фатум (от Фатма).

За bena-bela - не ходя забрадена ни лято, ни зима, щото климата на Латакия е супер (майтапче Mr. Green). Живеем отделно от свекърите, ама честичко им гостуваме, щот те имат градина, пък ние само маломерни тераси. Mr. Green
Работя в семейната фирма, кола карам.

Ох, днес бяхме на вилата и май съм слънчасала. Обадих се на мъж ми да се прибира, че ако се гътна няма кой да гледа дребния.
Утре като се освестя, ще кача снимки и ще видя вашите, ако има нови- на рени, на койота (много готино това Mr. Green) и т.н.

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 20:20 от jasmin

# 137
  • Мнения: 3 804
Да  потвърдя писаното от ясмин ,тук в Сирия ,а и до колкото знам по арабско ,обръщенията към свекър и свекърва са тези.Никой не се обръща с майко или татко.
Живеем отделно ,но пък на 20 мин пеша от свеки-това устройва идеално и 2те страни.Тук е слънчево и горещо целогодишно. Mr. Green
нсе автобусите на тази фирма ,която ти дадох имат и работеща WC,нещо нечувано за автобусите по нашият маршрут. Laughing
Днес голямото койотче ни храни с пуканки -нейно производство.  chef

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 19:00 от Дон Койоте

# 138
  • Мнения: 3
Ми Койоте през зимата да не им е студено Peace
При това както би трябвало да знаеш забрадките не са характерни единствено за исляма Peace

# 139
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
...нсе автобусите на тази фирма ,която ти дадох имат и работеща WC,нещо нечувано за автобусите по нашият маршрут. Laughing
Днес голямото койтче ни храни с пуканки -нейно производство.  chef


И коя е тая фирма, моля инфо и за мен, Деси. Щото верно е нещо нечувано и невиждано. Да не е новата, дето ходи до Румъния?

Приятно ядене на пуканки.
Мойто маймунче пръсна едно пакетче с фъстъци на пода, добре че бяха в малък периметър. Наложи се да седна върху тях и да ги събирам от под дъ-то си, за да не може Каруми да ги докопа и лапне някой. Да, всеки ден откривам нещо ново и забавно в гледането на дечурлига. Mr. Green

# 140
  • Мнения: 3 804
ясмин да, същата е ,която ходи до Йордания.

Ми Койоте през зимата да не им е студено Peace
При това както би трябвало да знаеш забрадките не са характерни единствено за исляма Peace
Знам,обаче въпросът беше насочен към нас омъжените за араби-та за това свързах въпросът с исляма.А пролет и есен  newsm78  Mr. Green

# 141
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Да  потвърдя писаното от ясмин ,тук в Сирия ,а и до колкото знам по арабско ,обръщенията към свекър и свекърва са тези.Никой не се обръща с майко или татко.
Завиждам ви  Sick На мен след 20(!) години брак още трудно ми се обръща езика да кажа на свеки "мама".Правя го, не искам да я обиждам все пак, но ми е непривично. Тя се радва да го чуе.  Wink Но аз предпочитам да избягвам обръщенията,ако е възможно.

Дон Койоте, мило ми е като казваш за децата си койотчета  Heart Eyes. Да знаеш че най-малкото койотче с тези красиви засмени очички ми е фаворитче!   bouquet

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 20:29 от alvera

# 142
  • Мнения: 689
Не разбирам какъв ви е проблема да отроните едно ,,мамо,,и да направите жените щастливи Naughty
Стиснати жени такива  Mr. Green
Не се бойте и аз съм така  Mr. Green Mr. Green
Обаче в Египет всички казват на старите жени ,,мамо,,-продавачите на сука,в банката,в таксито.Я мама,я мама.
Някои го удрят на френски и казват мамА.На мен ми допада с акцент.


bena-bela   bouquet хубаво,че сте се преборили за брака си.Мъжките майки да си вземете поука от исторята !

Марсиииии:машаАлла,да можех да те видя с фулара  Crazy
21 дена до Рамадана,ще постиш ли?
Абе защо тунезийците се изнасят в Емирствата със стотици?Не им давали да практикуват религия...нещо да си чула ?

Лина-баш от религията си е  WinkДубай е в бъдещето:чисто,уредено и радва погледа.
Обаче хич не ми липсва:друго си е да си при семействота,ако ще да си в най-забутаното село.

Алвера-е как заминавате,пък не знаете къде?
като ходихме в курортния град Матрух,на Средиземно море,младежи стояха на гейта към града и рисуваха във въздуха врата и ключ:т.е. предлагат ти подслон.
Няма по-красиви и тихи тюркоазени лагуни от тамошните  Party

в магриба освен кактуси,щрауси има ли? Laughing


Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 20:42 от Water Lily

# 143
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Не разбирам какъв ви е проблема да отроните едно ,,мамо,,и да направите жените щастливи Naughty
Стиснати жени такива  Mr. Green
Не се бойте и аз съм така  Mr. Green Mr. Green
Мъжките майки да си вземете поука от исторята !

Лили, и аз ще съм свекърва някога, живот и здраве, да е колкото си може по-късно  Praynig
 Ако ми се падне такава снаха като мене ( и като тебе  Mr. Green), отивам в старчески дом... Simple Smile То няма да е живот  Mr. Green
Шегувам се ( надявам се ). Мисля , че не бих насилвала снаха си да ми казва мама( да не ми е дъщеря!Хайде де  Crossing Arms )



Лина-баш от религията си е  WinkДубай е в бъдещето:чисто,уредено и радва погледа.
Обаче хич не ми липсва:друго си е да си при семействота,ако ще да си в най-забутаното село.

Алвера-е как заминавате,пък не знаете къде?

Ами така, отиваме първо в Бургас( аз предпочитам южното черноморие) и от там където решим.
Тази година туристическия сезон е доста слаб заради кризата и може да се намерят много изгодни квартири. Още на гарата в Бургас те посрещат хора, които предлагат ефтини квартири. Имаше даже репортаж по ТВ. Така,че ако не ни хаеса някъде винаги можем да отидем на друго място, дори и да нямаме предварителна резервация.

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 20:54 от alvera

# 144
  • Мнения: 1
Алвера, и тук да честитя успеха на дъщеря ти, нека изкара следването с отличие, и да се реализира успешно!

Бела-бена, добре дошла!

НСЕ, чак мен ме е яд, че си изпуснала спалния вагон, толкова обичам да спя във влак, изтегнала се на леглото

Делта, върна ли се вече от Стамбула -града?

Деси, а сега като не си вече дон Коихот, какво става с верния ти спътник, зарязваш ли го?

В Пакистан викат на свекитата 'ами' което ще рече майко. Интересно, че дори на чужд език ми е много трудно да го кажа. Аз не бих изисквала от снаха си подобно нещо, да ми вика лельо, бабо, както си ще...


# 145
  • Мнения: 3 804

Деси, а сега като не си вече дон Коихот, какво става с верния ти спътник, зарязваш ли го?



Е рейнче ,аз тази титла с мазоли по пръстите съм я изкарала   smile3533 ,мини през Дала -подмажи се ,пък може и на теб да даде  newsm47  newsm08


 Да знаеш че най-малкото койотче с тези красиви засмени очички ми е фаворитче!   bouquet

 Hug  ще взема да те пратя при свеки,да я поагитираш-тя още преживява факта ,че е черно  newsm08

Тук днес давах по новините,че все пак Израел си признава ,че през последната война в ивицата Газа са използвали бял фосфор-оръжие забранено от м/ународната общност.Пуснаха и запис на интервю с войник ,който каза,че са получили заповеди да обстрелват с фосфор и цивилни домове.

И малко койотски изпълнения -голямата койтка води малкото койотче -сресано, с фиби по косата,но с брашно по лицето  Crazy ,за станело бяло -понеже в къщи бяла пудра няма   Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 22:26 от Дон Койоте

# 146
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Hug  ще взема да те пратя при свеки,да я поагитираш-тя още преживява факта ,че е черно  newsm08

Тук днес давах по новините,че все пак Израел си признава ,че през последната война в ивицата Газа са използвали бял фосфор-оръжие забранено от м/ународната общност.Пуснаха и запис на интервю с войник ,който каза,че са получили заповеди да обстрелват с фосфор и цивилни домове.

Че то това му е чара на детето. И аз съм мургавка, пък съм си хубава! Crossing Arms
Ти ме срази просто- израелци да си признават нещо?!  Да,да!

# 147
  • Мнения: 3 804
Явно са ги подгонили от някоя м/ународна организация,защото казаха,че така доказват ,че могат сами да си проведът разследване.

Редактирах си горният пост -виж как каката реши проблема с тена . Grinning

# 148
  • Мнения: 689
И какво прави белия фосфор?
Не е за избелване на тена,нали  Rolling Eyes

# 149
  • Мнения: 3 804
И какво прави белия фосфор?
Не е за избелване на тена,нали  Rolling Eyes

ЛИЛИ - действа на принципа на киселината ,само че ,  е в  пъти  по силно.Изгарянията причинени от него не могат да се лекуват.

Общи условия

Активация на акаунт