121–Слънце жарко над арабско грее–да се сбъдне това,за което всяка от нас копнее

  • 22 328
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 800
И мен снимката ме отнесе в ония времена,когато предсказанията са се сбъдвали и хората са писали с мастило и перо,а не с (потрошена)клавиатура....Ех,колко магично и романтично са живели някога........


добре, че има химикалки. Ако трябваше да пиша с паче перо, щях да си остана неграмотна , заради тази моя фобия от птици  Mr. Green


Какви бяха гоблените, като тези в Бг  или по-различни?

Нещо ми се спи  Outta Joint,ям сливи и си мечтая да съм някъде другаде но не и на работното място  Whistling


аз пък ям торба с круши и си мечтая за абсолютно същото като теб  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 18 055
Шилан, Либра,
Аз пък нищо не ям Sad, само с вода се наливам, но пак за същото като вас двете  мечтая Mr. Green
Добро утро, арабелки! Hug
Желая на всички ви хубав и прохладен ден! По-късно ще се появя пак насам!

# 17
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Здравейте дами baby_neutral !
Monsoon_rain ,libra , как няма да се впечатлите! Това е ПЕТРА, там всяко камъче е пропито с хилядолетна история!
А знаете ли, че се предполага ,че в Петра е гроба на Аарон, брата на Мойсей. Кой знае. може пък Граала наистина да е там, само трябва да го намерим Simple Smile
А Петра е побратимен град с Пловдив.
И мен снимката ме отнесе в ония времена,когато предсказанията са се сбъдвали и хората са писали с мастило и перо,а не с (потрошена)клавиатура....Ех,колко магично и романтично са живели някога........


Нещо ми се спи  Outta Joint,ям сливи и си мечтая да съм някъде другаде но не и на работното място  Whistling


аз пък ям торба с круши и си мечтая за абсолютно същото като теб  Mr. Green
И аз си мечтая същотокато вас и НСЕ, но ям бонбони с плодов аромат- мандарина. Черпя:

# 18
  • Мнения: 800
хаххаа, много мечтателки се събрахме. Ама ей сега ще ми налети шефа и ще убие мечтите ми в зародиш  Twisted Evil

# 19
  • София
  • Мнения: 18 055
Алвера ви почерпи с бонбонки Heart Eyes, а по отношение на мечтите ви, ще се опитам да сбъдна макар и виртуално част от тях, измъквайки ви от работното място и пренасяйки ви в Петра. Wink
http://www.visitjordan.com/default.aspx?tabid=242
Гледайки снимките, на мен отново ми се прииска да отида там, отново да се кача на камила и да разглеждам, да се забавлявам с разказаното от децата бедуини/забележете на приличен за тази възраст английски/, да се снимам за спомен с колоритно облечената охрана, да си купя дрънкулки за спомен..И точно след около месец ще имам тази прекрасна възможност.Сигурно повечето от вас знаят, но все пак да ви кажа.В Петра масово се занимават с така наречения sand art.Използват се различни по цвят пясъци, които посредством фуния се изсипват в прозрачно шише, разбъркват се с нещо като пръчка и посредством тази техника се получават страхотни картини, преобладаващи са пустинни елементи, камили, скали, слънче, палми..Много е красиво като резултат.У дома имам 2 или 3, но за момента няма как да ги снимам, затова и нетът ще свърши работа.
Ето една снимчица:
http://www.sandart.me/Clipboard16.jpg
Тези, които имам у дома, са по-красиви... Grinning
Удоволствие е да ги гледаш, докато го правят шишето. Peace

# 20
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
NSE, не е честно! Сега съвсем не ми се работи. Добре че шефа още го няма и мога поне виртуално да кръшкам от работа.
Като гледам бедуините, децата, се чудя дали лесно напускат родните си места или ако заминат някъде ги тегли към родната Петра? А може пък те да гледат някъде на снимка красотите на България и да си мечтаят някой ден да могат да ги видят.
НСЕ, за колко време ще заминаваш? Да знаем кога да чакаме разкази и снимки.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 055
Много си права, Алвера!
Който каквото няма в родната си страна, това иска да види извън нея.. WinkКолко хора в Йордания са ми казвали, че мечтаят да посетят толкова наситени със зеленина страни като нашата, с планини,с далеч по-безсолно море дори и от Червено/за Мъртво изобщо не иде реч/, с много исторически паметници...И са прави, имат много какво да видят, но в обратна посока и ние има на какво да се насладим при пътешествие нататък..Неслучайно през последните години, Йордания е много посещавана туристическа дестинация. Peace
Иначе като днес съм го ударила на виртуални пътешествия към Йорданско, поне да ви дам линк към всички онези места , които си заслужава да бъдат видяни. Peace
Клик върху съответната снимка и информацията  за мястото е пред вас.
http://www.visitjordan.com/visitjordan_cms/MajorAttractions/tabid/54/Default.aspx
Има и видео файлчета встрани.
Колкото до питането ти, Алвера, отиваме само за 15-ина дни, толкова ми е отпуската. Twisted EvilЩе заминем живот и здраве на 28 август и ще се приберем за началото на учебната година. PeaceКато извадиш времето за път с рейса, истинското мотаене из различните кътчета на Йордания ще е символично, но пак ще стигне , надявам се... Crossing Arms

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 10:50 от not stubborn enough

# 22
  • Мнения: 3 804
Здравейте и то мен  Hug

лили извадила си късмет,вчера мин.на здравеопазването на арабските страни са решили,че за хаж и омра няма да се допускат лица под 12 и над 65 години,както и тези имащи здравословни проблеми заради свинският грип.

Разбрахте ли кой е министър на българите в чужбина -Божидар Димитров,добре де,човекът е историк,какво ли разбира от проблемите на емигрантите  newsm78

# 23
  • Мнения: 550
Добро утро   food010 опаааа...то станало почти Добър ден  newsm78

НСЕ, страхотни снимки...този сайт ми стана любим  Heart Eyes
Алверка, ето докато гледах сайта от НСЕ–то и приятеля ми зад мен, леко отегчен, “А да, знам го това място“...А аз с възхищение коменитрам Колко е прекрасно и красиво...той продължава "хмм, наистина ли така мислиш? Петра е специална, ама останлаите места – пустиня, разни сгради и разкопки. Неща, които навсякъде може да се видят... "    #Cussing out за него моите снимки от Пирин и Рилските езера, Родопите са много по интересни – нали си нямат такива неща при тях. Те във ваканциите си наемат къща(виличка)  в  някой зелен район на Сирия – така, че всеки търси това, което няма.  Peace

Дон Кихот, пак с най–точната информация за арабско..Мерси   bouquet
И на мен ми беше останало 50 като граница в годините..но не бях сигурна и за това не исках да подвеждам съфорумките.

А нищо не казвате за рибката. Толкова е красива, а с колко труд  и майсторство се създава... Някои от вас умеят ли да “калиграфстват“?

# 24
  • Мнения: 689
Петра. Wink
http://www.visitjordan.com/default.aspx?tabid=242
И точно след около месец ще имам тази прекрасна възможност.

Кафето ми се услади благодарение на снимките!Ама Петра е точно за мене:аз съм по скалите и пещерите Party.
Аз у нас имам стъкленица с пясък от Йордания,но Сара доста я бута и цветовете са се размесили.Искам да ида да си купя нова лично  Laughing
хайде НСЕ  времето до заминаването бързо да отмине и да донесеш по едно герданче от Петра!  Simple Smile
Някоя легенда има ли:за някоя принцеса,магьосник,джин?
Като си представям Рила и Пирин се сещам за брадясали комити с чифтета и два ножа в пояса  Crazy А като се каже Петра:принцеси в атлазени роби,кофчежета със злато и перли  Flutter

Шило-не знам какви са гоблените,май не са така финни като в бг

Разбрахте ли кой е министър на българите в чужбина -Божидар Димитров,добре де,човекът е историк,какво ли разбира от проблемите на емигрантите  newsm78

 Thinking  явно знае с подробности незавидната история на българските емигранти  Laughing
Като историк много го уважавам.Ама за гадния учебник-негово дело,в който имаше повече дати отколкото факти  #2gunfire  не мога да простя!Колко кафета съм изпила над тоя учебник..

хайде приятен ден арабелки   bouquet



# 25
  • Мнения: 3
Добро утро  bouquet
Саида,да е жив и здрав малкия юнак да расте добро и умно момченцеи да ви радва много  bouquet

Делтичка,както вика хабибито ишалах. HugМерси за пожеланията Hug
Беба,Ами не се познаваме още лично,но от 6 месеца се обичаме,а от 8 месеца се знаем.И преди съм го казвала,този човек ми е като дар отгоре,защото се появи точно преди една бурия в живота ми и беше мои приятел и опора докато бурята отмина.После си казвах ех искам да съм с човек като него,ама даже и не си бях помисляла да го зарибявам или нещо такова,ама какво се оказа,човека и той си ме харесал,последва едно дърпане от моя страна,защото за мен е много по-ценно приятелството,все пак любвта идва,но мойе и да си отиде.Накрая обаче се оказа,че човека сие много сериозен даже,а и аз нямаше накъде вече да се дърпам все пак и моето сърце ме тегеше към него.И да права си със сигурност очакването,подкготовката са вълнуващи повече от самото събитие,но според мен е заради неизвестното,заради любопитството,а кото се случи вече резултата е ясен,няма догатки,няма неизвестно.

# 26
  • Мнения: 3
Момичета я кажете някои египетски лафа,от сорта на как си,добре съм,добро утро,ден,вечер,лека нощ,такива неща.Единствено мога да питам за име и да кажа как е моето име,а да и мога да кажа благодаря,или аз също,здрасти и чао и съм до там.Иначе и като се заслушам горе долу хващам за какво се говори ама несхващам смисъла въобще.

# 27
  • Мнения: 689
LinnaLove -ти в кой град отиваш?
Моята нова приятелка е само година в Египет и вече спокойно общува на местния акцент.

Обикновен поздрав протича така:
-Ас саламу алейкум я ЛинаЛов!
-Уа алейкум салам!Еззайак?Ам ил а е?Куаиса енти?
-Хамдуля,куаиса,енти/а ам ил а е,кхайр?Кулио кхайр?
-Кхайр,хамдуля,еззайак енти/а у мама/баба  ам ил а е?Саллами ктир фи ...мама,баба,охти...

безкрайни поздрави, излишни въпроси и губене на време,особено по телефона  Laughing.
Жените се здрависват и целуват 2-3 пъти по бузите.На мъжете също подават ръка,въпреки,че Исляма забранява.Случва се и случайно срещат на улицата познат да говори със съпруга ,но да не погледне дори жена му.Това е от уважение към жената,на пръв поглед странно.

ако искаш да благодариш казваш шукран или мерси

# 28
  • Мнения: 465
Беба, поздравления за хубавата ни нова темичка.   bouquet   bouquet   bouquet
Момичета, много благодаря за топлото посрещане.  Blush   bouquet Нямам нет в нас и така ще е още поне седмица, но ще ви наглеждам.  Heart Eyes

За парфюмите видях, че сте говорили.. аз преди седмица две случайно си купих сирийска козметика в София, натъкнах се в една парфюмерия със собственик арабин. Оказаха се много хубави неща. Купих ролков дезодорант за смешната цена от 3 лв, страхотно мирише, няма потене с него + огромно шише.  Money И цял куп други дребни боклучки. Ако някой иска, ще му пиша от къде на лични, да не излезне реклама.  Peace

Поздрави  Hug

# 29
  • Мнения: 800
Латеа, собственика един висок ли е, с бръсната глава и синеок?   Mr. Green

рекламирай, искам и аз тоя ролон за 3лв  Crazy


сестрите не позлват сирийска козметика, не им уйдисвала, искат от тук  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт