121–Слънце жарко над арабско грее–да се сбъдне това,за което всяка от нас копнее

  • 22 388
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ДобрЮтрУУУУУУ от тукааааа

Хотела ни е то4но до Синята джамия и си я гледаме от прозорците и ресторанта кадето си хапваме

# 61
  • Мнения: 689
Добро утро!

Како Делта  Wink-баткоту да ти купи апаратче-да снимаш каквото те впечетли  и после да ни показваш ,че поне очи да плакнем  Party

НСЕ-намери ли книжката?Чакаме разказчета,може и преразказани-за по-кратко.

ЛинаЛов-няма да ти е зле там,в Шарм  Crazy Идете в Алф лейла уа лейла,гмуркай се и може да си наемете самостоятелна яхта,в старата част на града има по-евтини сувенири,както и пазарче:опитай плода чуки,сега му е сезона,но не го пипай защото боде.Приятно изкарване,ще се жените ли?

А ние тука се ядосваме с един роднина:на 23г е и тръгнал да се сгодява,а нито работа има,нито дом...тъкмо завършил и иска да се жени!?Голям инат,а и момичето не ходи по земята,ами лети Rolling Eyes
Една пък братовчедка прави годеж на 6-ти,но тъкмо тогава си заминавам.Рокля под наем,грим и прическа (модерен хиджаб) в салон и после в градина,която са наели за събитието.
Музика няма да има,само Коран и сладкиши.
И двамата са на по 25 г,на девойката и е втори годеж.

Аз отивам на басейн с децата.Познайте как се казва басейн на арабски?

# 62
  • Мнения: 800
ааа Алвера, за кола 4овек убивам, особено како не съм пила наскоро

аз съм 1 денн отпуска  и нещо не се справям  с клавиатурата в нас  Embarassed

Деси, месоядни да. Дядото е с диабет, кръввно и не знам си кво си, ама яде вси4ко дето му е забранено  Laughing  и аз бих била така де,оби4ам да ям Embarassed

айде 4ао, 4е мама ме 4ака да ходиме на пазар


Лили, ранко си станала  Party

# 63
  • София
  • Мнения: 18 181
Шилан, не мога да се въздържа, поне здраве и щастие ще ти пожелая!  bouquet
Лили,днес шефа също ще отсъства, така че по-късничко по спомен мога да се опитам да преразкажа нещичко. Peaceно имай предвид, че не става дума за легенди за принцеси, както ти си представяш.. WinkКолкото до думата басейн, на арабски е масбах.
Делта, приятно изкарване!
Няма как да не ви се похваля, че прекарахме на Витоша страхотно, купонът е пълен, когато човек има компания.Много преходи, газене в рекичката, папкане в хижите,бране на малини, диви ягоди  и лапад, печене на цър-пър на огнище, напредък в разпознаването на разните видове гъби.....много ухапвания от комари и огромна мускулна треска Mr. GreenИ как не, освен всичките преходи, накрая от Златните мостове да Княжево слязохме пеш, отне ни нови два часа и нещо.Децата щом седнаха в трамвая към центъра, мигом заспаха.. hahahaНо съм заредена с толкова позитивна енергия, чувствам се супер.Бонусът ми е още едно свалено килце.
За жалост другата събота и неделя няма да го повторим, тъй като моята особа ще се отправи към Атина с рейса.Но както съм поела по инерция с ходенето насам и натам, няма да позволя на моториста с чорапа да ме вози по Атинските улици, ще му се наложи да ходи паралелно с мен или да плува Mr. GreenЛуда съм за връзване, ама да ме търпи, щом на времето ме е приел.. bowuu

# 64
  • Мнения: 3
Ахлан мархабан (колко е правилно незнам)
Водно лили,няма да се женим сега,абсурд.Първо да се видим,после него го чака една година казарма.Ако след тази една година жсе о6те се искаме ще се оженим.Пък и двамата сме на по 21 и нямаме пари за сватби сега.Брат му дето е на 26 сега прави годеж и сватба чак след две години,аз направо бях Shocked.На въпроса защо,отговора беше ами първо нямат пари за сватба и второ няма къде да живеят.Мисля си ами защо просто неизчакаха и с годежа ама тяхна си работа не съм разпитвала.Иначе с гмуркането няма да стане баш докато съм там ще съм в положени.Иначе пазарчето,стария град какжото ми е около мен ще разглеждам.Той предложи да ме води на сафари,ама не ми се тараляска цял ден предвид положението.По бих се навила на едно ходене до манастира св.Екатерина.Аз съм се спекла най-вече за на летището дали ще ми слойат печат за влизане PraynigДаже научих как е на арабски трябва ми печат-Ана айзъ табаъ дамгха Laughing

# 65
  • Мнения: 550
Привет, арабелки!

Аз вчера си купих  тази книжка и мога само да ви я препоръчам. Невеоятни есета на Калил Джибран за любовта, живота, времето, законите, свободата, болката, прятелството.
НСЕ, това е точно уикенда мечта за мен.  newsm10
Лина, не виждам причина да не ти дадат виза – така че, това трябва да бъде най–малката ти грижа според мен!   bouquet Дано всичко осанало е наред  Praynig и притесненията на всички тук се окажат неоснователни!
А годежа при арабите има и друг смисъл – това е правилния начин за вярващите да имат официално приятелка, която да могат да представят в обществото и семейството. Времето от годежа до сватбата е и времето, в което младите могат да се опознаят, за това рядко сватбата е веднага след годежа.  Peace

Лили, предполагам, че щом ще е само с Коран и сладкиши, мъжете и жените ще празнуват заедно... често ли се правят такива годежи, или е изключение... Това да се празнува отделно само за сватбата ли се отнася, или и за годежи?  newsm78

Дон Кихот, и аз забелязвам, че днешните йорданци се женят към 30те – причината е по–скоро, че искат да са финансово независими от родители, а за това тряба да завършили Уни и имащи сериозна работа. И моя йорданец по тези причини не мисли за брак в момента...та нали е само на 24.  Heart Eyes

А аз снощи гледах един репораж за бежанци от Афганистан,Сомалия и Газа. Минаващи през Турция към Гърция, и след това евентуално Европа. Проследиха деня на 20 палестинци живеещи в една стая в Измир, и чакащи кораб за Гърция... Имаше интервюта – едното момче говореше перфектен английски, изглеждаше изключително умно... Но искаше да живее свободно и далеч от воени полета, и за това бягаше от родината си в непознатото, рискуващ вси4ко... Стана ми толкова мъчно  Sad

шилан, много любов и щастие и то мен!

# 66
  • Мнения: 427
                   Здравейте арабелки-хубавелки. Благодаря на всички за милите пожелания и хубавите дарове.Аз пак набързичко се включвам.Съжалявам че напоследък толкова рядко,но в къщи се завъртяха едни вируси,бронхити,само мъжо още нищо не е хванал.Дай боже и да не го хваща,че да може да гледа децата.Аз сигурно ще влизам в болницата.При мен както винаги има ли заболяване,то е 2 в 1.Едното е бронхит,другото-нещо гинекол., все още гадаем,трябват изследвания.Дано този път мина без операция  Praynig                                                                                     Ябълчице-радвам се че отново си сред нас,липсваше ни.  bouquet                                                                    Делтичка-приятно прекарване в Истанбул.Благородно ти завиждам че си там  Embarassed.Аз отдавна мечтая за една екскурзийка из арабските страни.Надявам се че един ден ,тази ми мечта ще се сбъдне.                                                           Деси,Шилан,Лили,Беба момо,НСЕ,Алвера,Кате,Монсон,Марси и всички останали момичета-от мен много  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet    LinnaLove-незнам дали скоро си дошла при нас,но те приветсвам с най-добри чувства  bouquet

# 67
  • Мнения: 48
здравейте момичета как сте имам един въпрос към вас другият месец ще се женя но първо искаме да направим шиитска сватба със свидетели и всичко останало както си му е редът че досега бяхме с временен брак а искаме сега и документ да ни издадат че сме женени някой да знае къде в софия може аз разбрах че джамията е сунитска но не съм сигурна казаха ми че в иранското посолство праве ли. newsm78 newsm78

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 23:14 от reni31

# 68
  • Мнения: 3 804
рени честито    bouquet ,тук само Алаа може да помогне  bowuu

# 69
  • Мнения: 48
деси мерси  Hug Hug Hug

# 70
  • Мнения: 914
Здравейте  да  не  ме забравите   Mr. Green

ох  да  ви почерпя  малко късно  но  днес  цял ден  бяхме на тръни   и хамдулилля  отървахме   кожата на  малкия  ни батко    Flutter   дадоха ни още  15 дни  с диета   Blush

Деси   не ми се отвори сайта  на  д  Хамси   Thinking  не става   ако намериш нещо да ме
 имаш напредвид  Hug

Шило  как сте   Hug  още не съм направила нищо по въпроса

Рени   честито   и от мен    bouquet

Саида    дано  да  оздравеете  скоро  Praynig


Саратед      Hug   как  сте   така ме  разсмя  като 
, ама да ме търпи, щом на времето ме е приел.. bowuu

Joy

сетих се  тук    има  една  поговорка   
първите  10 години  от брака  мъжа  говори  а  жената  слуша ,следващите 10г  жената  говори  а  мъжа  слуша   ,през  останалите  години   и  двамата  говорят  а  съседите  слушат
  Crazy

така  е  няма  идеални хора  и  идеални  бракове  но  човек трябва  да  се  научи  да  се  задоволява с това което  има      и  мен  понякога  ми  писва  ама си казвам  ooooh!    ех  не  повезло  в  любви,  может в  смерти  повезет   Laughing


Жасминке      честити  ти  ходещи крачета  с  закъснение  и кжга  ще  ни  изненадаш  с  сестричка    много  поздрави  на  твоята приятелка  когато  се  видите  bouquet


Мигче    Hug   ще ти пиша    поулекна ми  около врата    bouquet

марсианче        Hug Hug  при  нас  е   горещо  денем  но  вечер  е  спокойствие   с  ветрец   Party  къщата  е приполовихме  останаха  ни  ин ша  алла  около  седмица     всяка  вечер  сме  с  метлата  и  парцала  да  горим  калории   по  етажите   леле  като  почнат  училище  не  се  виждам  сигурно  ще трябва  да се науча да  летя Joy

Делта     хубаво  да  си  починете   Hug


фаима   
 радвам се  за  теб  ,не  ми  се  пише    у  съседите  ,че  то  много  европейски  я  дават   но  чета    целувки  за  малката  Софи  ,и  тя  като  мойта  голямата щерка с това  име  Hug


на всички  които  не  споменах    bouquet  на личните  ще  пиша  скоро   Hug

# 71
  • Мнения: 441
Момичета, здравейте!
Попитах в готварсия, но може би има някои от вас които не надникват там.
Питането ми е за един сладкиш (копирам от там):
хапнах един ливански сладкиш (или поне в ливански ресторант) - много вкусен!.
Представляваше следното нещо:
ред шам фастък, запечен с нещо като трохички и овкусен интересно.
Следваше нещо като млечен крем, много леко, овкусено с розова вода и кокос.
Въпреки всички тези сладости, сладкиша беше лекичък.
Изглеждаше като ориенталски вариант на чийзкейк Smile
Някоя от вас да е попадала на подобен сладкиш?
Знаете ли рецепта, или поне името може ли да ми каже някоя от вас?

# 72
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270


Гледам, още си нямате кафе. Grinning Диетуващите да махнат сметанката отгоре. Mr. Green

Светле, радвам се че  писа и сте добре.

Лек ден!  bouquet

# 73
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро мили арабелки!
Рени , поздравления


Saidah , дано и при теб всичко скоро да се оправи без усложнение. Пожелавам ти го от все сърце.
субханалла, тази поговорка важи за всички държави и всички времена   bouquet
Беба, има я в нета и на български - казва се "Пророкът" и името на автора на бг звучи Халил Джубран, поне така е най-често срещано. Аз я четох и съм впечатлена, както и ти ,виждам.
jasmin,благодаря за кафето!!!
За съжаление днес не ми е весело, но ви пожелавам  да е прекрасен вашия ден и само хубави емоции.   bouquet

Последна редакция: вт, 28 юли 2009, 09:47 от alvera

# 74
  • Мнения: 3 804
greyeve сещам се за този-поглегни,казва се мадлюка-или мадлюа ,ко е това,после ще потърся рецептата

http://www.lakii.net/images/Apr07/wo3ood_mad2.JPG

субханаала имай милост-ще се избодем с този кактус,дай го обелен  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт