Re: За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 10

  • 18 600
  • 294
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 15
Благодаря ти АнМари! Ти от аптеката ли го купуваш?Дано се оправи милото. Вече знам ама как го допуснах, много се ядосвам на себе си.

# 121
  • София
  • Мнения: 39 940
Случва се. Не се обвинявай.
Алекс се роди недоносен, но главата му почти беше залепена за раменете. С мъка можех да му мия врата. И като се стече кърма там, става...
Судо крем продават в аптеките. Малката кутия е към 5лв, голямата - 10.
Не е лошо обаче да го види педиатър. Да не се окаже някаква алергия.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 809
На мен судокрем изобщо не ми помогна. Подсеченото на вратлето, което се получаваше в жегите, мажех с бебешко олио. Имаше и зад ушетата, още като се роди.

# 123
  • Мнения: 12
     Здравейте  Simple Smile
  Имам едно въпросче относно чайчетата-трябва ли всеки път да правя пресно или ако направя сутринта и мога да и давам поне няколко пъти и например довечера пак да направя или съответно като си го изпие де Simple Smile Май стана малко объркано.
  Благодаря ви предварително.

# 124
  • Мнения: 2 521
Не мисля че е добра идея.Топло е и се развалят бързо.Предполагам че питаш за чайчетата на Хип-те стават бързо,и едва ли е голям проблем да правиш по-често.Можеш да си превариш вода сутринта и да я ползваш за чай до вечерта.Тогава превари нова.

# 125
  • Мнения: 12
    Да точно за тях става въпрос.Мерси много за отговора-ще й приготвям преди всяко даване Simple Smile

# 126
  • Мнения: 4 796
 Момичета, купих Саб да закърпим положението докато дойде Лефакса. Четох листовката ама не разбирам в шишето с водата ли се слагат еднократно тия 15 капки? Пише във всяко шише биберон или не е проблем да се добавя към други течности като мляко Rolling Eyes

Мерси за отговорите по момичешкия ми въпрос Hug

# 127
  • София
  • Мнения: 44 389
в млякото.
другият вариант е преди него...което за мен е по-добрият защото ако не изпие цялото мляко може да не поеме дозата.
аз кърмех, давах с лъжичка преди това.

# 128
  • Мнения: 4 796
В смисъл 15 капки в лъжичка и в устата. Не пише обаче дали преди всяко хранене или си има максимум доза на ден Rolling Eyes

# 129
  • София
  • Мнения: 44 389
преди всяко хранене.

# 130
  • Мнения: 15
Благодаря ви АнМари иМегле! И нашето вратле е така залепено. Едвам го мия стиска здраво юнака.Ще се постарая да го излекувам и никога да не допускам повече. Другата седмица сме на консултация и ще накарам педи да го види.

# 131
  • София
  • Мнения: 39 940
Kasidy, на всяко хранене по 15 капки. Аз понеже кърмех, давах с лъжичка.

samsung, ако е много подсечено най-добре се консултирай с педиатъра.
Мога да ти препоръчам да миеш само с вода и да подсушаваш.

# 132
  • Мнения: 4 796
Благодаря Hug Дадох вече един път, дано не се запекат до утре

# 133
  • София
  • Мнения: 39 940
Алекс е ял от "Moon sand"-а на Дияна. Предполагам, че не е глътнал.
Измих го, наливам го с вода. Изхвърлила съм кутията. Но помня, че трябваше вода да се дава. Сега ще търся по нет-а.
Ще се побъркам с тия деца. Дияна забравила отворени кутиите и сега реве, че не знаела.
Какво освен вода мога да дам?

# 134
  • София
  • Мнения: 39 940
Пфу, няма нищо по нет-а. Намерих само това
Цитат
Moon Sand is non-toxic and does not contain any of the ingredients that cause the majority of the allergic reactions in children. It does not contain wheat, gluten, milk, egg, casein or peanut ingredients.

Говорих с педиатърката. Тя се оказа запозната с лунният пясък.
Вода, мляко, течности. Картофено пюре. Възможна е поява на колики (болка в корема) или повръщане.
Красота.

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 18:27 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт