Отсичане на таван!

  • 24 879
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
duhi puhi, ще се престраша да сложа пак тиксото (като го отлепям докато не е засъхнала боята) само ако ми обещаеш, че ако не стане ще дойдеш до Варна да поотсичаш малко Mr. Green

Никакъв проблем Simple Smile И без това ще идвам към Шумен след 1-2 седмици  Mr. Green .. та колко му е Simple Smile
А и туй лято откъм ремонти ми е просто... Боядисала съм помещения над 250 кв. тавани + прилежащите им стените (това не вкъщи даже.. тук тепърва ми предстои).. У свекитата слагахме тапети на цялата къща, че новичка Simple Smile ..  И за десерт - тия дни правихме с мъжо (мдам, само двамата) изолация на детската отвън (че реших, че ми е малко вътрешната) - и мноооого задобрях и с шпакловката  Joy .. Просто майстор да не видя, че само кусури мога да им намирам  hahaha

# 16
  • Мнения: 2 100
dugi puhi, значи да действам смело  Laughing И ние сами си правим всичко...5-ма майстори се наложи все пак да влязат в нас, 4-мата си оставиха ръцете  Sick Ама хубу, че ни се отдава  Mr. Green (пък и сме много скромни  Laughing )

Ние сме със фризове и отсичах с малко дунапренено валяче. Стана супер  Grinning


Би ли обяснила как изглежда тази четка за отсичане  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 17 546
Ние сме със фризове и отсичах с малко дунапренено валяче. Стана супер  Grinning


Би ли обяснила как изглежда тази четка за отсичане  Simple Smile
http://www.antares.bg/bg/products/rollers/info/foamfine.html

# 18
  • Мнения: 264
Ние сме със фризове и отсичах с малко дунапренено валяче. Стана супер  Grinning


Би ли обяснила как изглежда тази четка за отсичане  Simple Smile
http://www.antares.bg/bg/products/rollers/info/foamfine.html

Да точно такова е 10см широко. Grinning

# 19
  • Мнения: 264
Разбира се трябва да се внимава, но става много по-бързо и равно. Grinning

# 20
  • Мнения: 2 100
Не съм  прочела внимателно, че става въпрос за валяче...Пробвахме и с такова, но леко да кривна и веднага маца много яко стената.  Confused Освен ако не направя комбинация между това валяче и нещо твърдо, което да пази тавана...като рентгенова снимка например  Mr. Green Mr. Green Май така ще стане  Party

# 21
  • Мнения: 264
Не съм  прочела внимателно, че става въпрос за валяче...Пробвахме и с такова, но леко да кривна и веднага маца много яко стената.  Confused Освен ако не направя комбинация между това валяче и нещо твърдо, което да пази тавана...като рентгенова снимка например  Mr. Green Mr. Green Май така ще стане  Party


Да така е Grinning, но при нас има фриз и затова стана толкова лесно Laughing

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 И аз съм се развихрила с ремонти. Ние ползваме малко валяче след като боядисаме тавана се поставя фриза(стериопор). Фризовете в детската го отлепихме внимателно, защото лепя тапети там и след това ще ги залепим отново.

# 23
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Ох и ние не се справихме много добре с отсичането, но от майстори разбрахме, че трябва да си намериш хартиено тиксо, което се отлепя лесно било по-различно. Ама така и не разбрах как точно изглежда...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ное сме ползвали хартиено тиксо между другото. Върши добра работа.

# 25
  • Мнения: 347
Ние пък нищо не отсичахме, боядисахме и таваните в същия цвят и много ми харесва. Знам че не отговарям на въпросам, просто исках да дам идея ...

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Отлепената боя от тиксото освен с малко валяче, може да се възстанови и с памучено тампонче, натопено в латекса - разбира се, ако петънцата са малки. Освен това има различни марки ленти - едните така залепват, че после едвам се махат. А другите лесно се махат, но пък и падат преди да си довършил боядисването  Confused.

# 27
  • Мнения: 10
Ами аз ползвах тиксо хартиено и става много добре, но си "откраднах" един трик от майстор - първо си го лепиш на дънките например и после го лепиш на стената. Така му отслабва силата на лепилото и не отлепва латекса. Преди да разбера за какво става реч, дълго се чудих какво ли прави тоя майстор - бях решила че си почиства гащеризона  Laughing
Наскоро пък в един магазин на Раковска видях специални инструменти за отсичане - едното беше специално валяче с протектор, другото приличаше на гъбичка с ролки. Струваха по десетина лева и казват че били много добри - каза го майстор който си купуваше "гъбички" в момента.
Надявам се да съм била полезна, успех в начинанието  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 100
Ние пък нищо не отсичахме, боядисахме и таваните в същия цвят и много ми харесва. Знам че не отговарям на въпросам, просто исках да дам идея ...

Тази идея и на мен ми дойде, а и четох, че създава впечатление за по голямо пространство Simple Smile Само в ДТ часттично съм я осъществила, но в другите стаи беше неприложима.

Rato, браво за инфото. Дано някоя съфорумка пробва....за мен е вече късно...
Не издържах и начатках на ръка....квото е станало такова  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 17 546
Ние пък нищо не отсичахме, боядисахме и таваните в същия цвят и много ми харесва. Знам че не отговарям на въпросам, просто исках да дам идея ...

Тази идея и на мен ми дойде, а и четох, че създава впечатление за по голямо пространство Simple Smile
Не мисля! В трапезарията и бокса стените и тавана ни са еднакви на цвят и не намирам , че е по пространствено.

Общи условия

Активация на акаунт