Кухня, дневна и хол на едно място-може ли?

  • 30 690
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 438
Според мен би имала място, ако подходиш разумно и мислиш от какво точно имате нужда. Видях този проект в Дибло, но не ми хареса - естетически е издържан, но е непрактичен с тази открита горна част на кухнята. Ако живеете постоянно някъде, трябва да можете да прибирате вещите си. А ако не е голямо - става още по-важно всяко нещо да си има място.

На 2,5 метра се побират парялня със сушилня, миална машина, мивка над тях и фурна с котлони.

Отстрани може са се сложи вграден хладилник, който да гледа към кухнята, а на едната му страна да се организират шкафове, които да продължават в тв секция. 

Срещу тях - диван и евентуално 1 или 2 табуретки.

Между дивана (максимум 2 метра) и кухнята (60 см.) остават 2 метра, в които можеш да сложиш малка маса или нисък и тънък барплот, който отдолу да е шкаф.


Не знам къде са ти каналите, нито вратат за балкона. Не знам и дали можеш да усвоиш балкона, би било добре))))

# 31
  • Мнения: 1 560
За събиране - ще се събере, но няма да е удобно. В момента в стая 5.50 х5.50 сме обособили трапезна маса с 6 стола, кът с ниска мека мебел и бюро. Не е съвсем наблъскано, даже изобщо, но толкова много мебели на едно място ме потискат.

# 32
  • Мнения: 348
В магазин Лабиринт в Люлин има ъглови дивани за трапезария с чудесен моден дизайн, с висока маса - стават и за хранене, може и за гости.
Аз бих се спряла на по-малко мебели, но красиви и стойностни, за да има повече пространство.

Сайтът им май не е обновяван, беше нещо такова:
http://www.labirint.bg/bg/product/17424/%D2%F0%E0%EF%E5%E7%E5%ED … C2%E5%EB%E8%ED%E0

но с правоъгълни форми, бежова дамаска + тъмнокафява кожа с бели външни шевове - изглеждаше луксозно и модно.

Като дизайн по-скоро такова, двуцветно:  
http://www.labirint.bg/bg/product/14726/%C4%E8%E2%E0%ED_%CD%E0%E … 5_%EC%E5%F1%F2%E0

Сега ми хрумва, че ако нямам избор, бих си купила такъв модел мека мебел, бих махнала краката и на тяхно място бих сложила по-високо дървено тяло с чекмеджета( по поръчка), върху което меката мебел да стъпи. Така бих имала мека мебел с височина, удачна и за хранене, а една маса с повдигащ плот идеално допълва комбинацията. И един  тв с плосък екран насреща.

Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 15:19 от white soul

# 33
  • Мнения: 2 100
Стаята е правилна, без чупки, което е много добре. А  и в комбинация с това, че врати и прозорци са на късите стени...възможно най-добрия вариант Simple Smile Това е едно чертежче, което си позволих да направя (след малко ще го кача)...стаята е оразмерена, но мебелите много, много не са  Embarassed Не знаех и вратите от кои страни на стените са, но предполагам, че са една срещу друга. Аз така си го представям поне....Не мисля, че ще ти е удобно с толкова малка кухня. Ти дефакто няма да имаш работен плот, а и долните шкафове ще са малко. Затова и на твое място бих сложила такъв плот и кухнята ще стане Г-образна. Ако имаш възможност, разчертай си с реални размери. Кухненските плотове са широки 60см. В очертанията на кухнята включвам и хладилник, не съм го очертала отделно. Останалите неща се виждат кое какво е. А ъгъла е добре да е разтегателен, масата също е добре да е разтегателна. Ами...това е...Ако има нещо за уточняване, казвай. Все пак ти си знаеш кое ти е най-необходими, кое ти допада и т.н.

# 34
  • Мнения: 52
А ние останалите бихме ли могли да видим също чертежа? newsm78
Ок, сега прочетох че си написала след малко Blush

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 12:26 от Sunshine84

# 35
  • Мнения: 2 100
http://media.snimka.bg/3777/013808780-big.jpg - очертания на стените не съм направила  ooooh! Поне се разбира идеята  Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 224
sisitanya, може би съм закъсняла с отговора, но моето помещение е абсолютно същото - 3,6 на 4,5, разликата е много малка. площ - 16,2. вратата е точно там, където е твоята и ми остава 2,5 за кухня. а на другата къса страна е прозорец и врата на терасата. направих следното и вече 10 месеца съм доста доволна от резултата. до вратата на късата страна имам кухня 2,30, за да не стига чак до вратата и да може спокойно да се минава. в тези 2,30 имам хладилник, пералня до него, скрита в шкав и мивка с шкаф под нея. така....кухнята не е права, а г-образна. на дългата страна продължава още 2 метра. където са вргадена фурна, плот и аспиратор един над друг. до фурната имам оливерник-20 см, а над него до аспиратора, пак 20см етажерка с 3рафта за подправки, кафе и т.н. така ...до оливерника има дълбока колона / някой каза много правилно, че трябва да се мисли във височина / 60 см,в който има долен шкаф на височината на плота. над шкафа - 2 чекмеджета, над тях дупка за микровълнова и над нея горен шкаф. относно кухнята нямам никакви забележки - освен една. толкова се мъчих да събера всичко, което ми е нужно и в пространството от 2,3 на 2,00 вкарах хладилник, пералня, фурна с плот и аспиратор, мивка, че сега работното ми пространство е само над пералнята, което ще рече 70 см. но няма как - не може всичко да е идеално. малко се бутаме с гаджето, затова не готвим едновременно. или само аз, или само той  Laughing така. след кухнята остана 2,5 от дългата стена. там в момента има голяма кръгла маса със столове, а срещу тях телевизор. предвидила съм в това място от 2,50 да сложа диван ъглов- 2,3 на 1,7. 20 см за парното и се хваща екстра дългата страна на дългата стена, а късото рамо на дивана - под прозореца. секция ще има малка - т.е. плитка 40см , не много дълга и не висока, за да не претрупвам стаята. и това е. единственият проблем е, че няма начин да има и висока маса за хранене. много ми се иска малка холна масичка пред диванчето. но пък няма как да се храним на такава. и сега  дилемата е от къде и как да намеря маса, която да върши и двете - да се регулира височината й. еми това е от мен - дано съм била от полза Wink

# 37
  • Мнения: 42
Здравейте,
Да се включа и аз. Наистина би било хубаво да се види някаква подложка, даже самото помещение.
Принципно обаче от една стая може да се направи Хол,кухня, баня и спалня. Разбира се с подходящите мебели и конкретният специалист.
Поздрави

# 38
  • София
  • Мнения: 3 865
И аз обзавеждам малко жилище, кухнята и хола са ми също заедно, помещението е малко по-голямо, но имам чупка. Започнах обзавеждането едно по едно, защото първоначално ми се искаха много неща, но като сложиш едно нещо, картинката се променя много и доста от желанията трябваше да се променят.
Та, първо, направих си кухнята. Исках да се вместят максимално много неща и успях. Е, едва седмата фирма, от която поисках проект, се справи, но релултатът много ми харесва.
Второ, масата. Не знам защо всички препоръчват тези маси с повдигащи плотове - изглеждат ужасно грозни когато са повдигнати. За себе си реших, че ми трябва маса, на която да се храня спокойно, а не сгъната на две на дивана, затова си поръчах маса с по-малки размери, която се разгъва. Взех си и сгъваеми столове. За холна маса още не съм решила. Вариантът е табуретка, върху която като дойдат гости се слага стъкло и става на маса или някаква съвсем мъничка масичка, която се побира в някой ъгъл.
Задължително ще взема и хубав диван с разтегателен механизъм. Тези кухненски ъгли ми се струват грозни и демоде, а и са ужасно твърди за сядане (за спане не съм ги пробвала).
Та, като ми дойдат повече гости, ще разпъна трапезната маса, ще я обърна към дивана и от другата страна ще наредя столовете.

# 39
  • София
  • Мнения: 224
PPP, би ли могла да качиш снимки, ако може. най-вече ме интересува масата, защото и аз имам дилема, как да имам и холна и трапезна маса. е и кухнята, ако покажеш, няма да откажа да я видя - кухните са ми страст Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 3 865
PPP, би ли могла да качиш снимки, ако може. най-вече ме интересува масата, защото и аз имам дилема, как да имам и холна и трапезна маса. е и кухнята, ако покажеш, няма да откажа да я видя - кухните са ми страст Wink

Още не са ми я доставили, чакам я след 20 октомври. Но иначе, ходих чак до Орешак, до Сдружението на дървопреработвателите (срещу входа на Троянския манастир) да я поръчам, там са най-евтините и красиви маси и столове. Иначе масата ми е правоъгълна 70/110 см я поръчах, имаше вариант в плота да има стъкло, но консултантката (между другото една от най-компетентните, които съм срещала) ме посъветва да си я направя от дърво, защото стъклото се чупи, а и не е практично с оглед цапането и почистването.
Столовете също там си ги поръчах, изглеждат като нормалните тапицирани столове, но се сгъват ето, стол "Мариета".
Масата е от тази фирма, като влезеш в каталога, "Маси и столове", четвъртата подред - маса "Мария", но в цвят дъб (цялата ми кухня е естествен дъб), на живо изглежда доста по-хубава, има отделна дъска като се разтяга.
Има много варианти на цветове и дамаски, които се избират на място.
В интерес на истината много исках кръгла маса или елипса (в Орешак наистина имаше страхотни такива), но за жалост не ми пасват на пространството.
Ето сайта на Сдружението. Вътре можеш да видиш сайтовете на някои от участниците. Цените са доста по-ниски от тези в София например, с другаде не мога да направя сравнение. Масата ми излезе 280 лв (цялата е дърво, а не MDF), а столът е 63 лв.

Това, което ме посъветваха в София, в един мебелен магазин, бе да си изрежа от хартия шаблони на маси, които харесвам, със съответните размери. Добре, че ги послушах. Така разбрах, че на моето пространство пасва най-добре правоъгълна маса, а този вариант го бях отхвърлила като цяло.
Има и нещо друго - правоъгълната маса винаги можеш да я сложиш до стената (моята също съм я предвивила да стои там), докато кръглата и елипсата не стоят красиво там, те са по-централно място.
Ще пусна снимки на кухнята, има още неща да се доизкусуряват, най-вече осветлението, на което много държа. Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 сеп 2009, 16:05 от РРР

# 41
  • Мнения: 8 999
Нашата кухня е малко по-голяма от твоето помещение. Като гледам сега, на късата стена /3.6 м./ съм побрала кухненския бокс, в който обаче няма пералня /тя е в банята/ - имам хладилник, котлони с фурна отдолу, шкаф, миялна, мивка с шкаф отдолу и едно малко шкафче накрая. Нагоре е почти до тавана. В същата стая имаме голяма маса за 8-10 души /дължината й е 2 м./. Имаме още и голям бюфет /2м.Х0.60 м/ и още две малки шкафета. Не изглежда хич претрупано. Ако вместо тази огромна маса с хиляди столове се сложи един кухненски ъгъл с маса за хранене, но не толкова обширна, а например 1.5 м., с два допълнителни стола, би могло всичко това чудесно да се побере във въпросната квадратура. Ето този диван например:
http://www.mebelibanko.com/index.php?m=320&prodid=2341&product_name=Икономик 66
 е с по-високо седало /в описанието пише, че е 48 см., което си е стандартна височина за трапезарен стол/, има и ракла под седалката, може да бъде изпълнен и в по-дълъг размер, така че да побира четирима седящи, плюс два резервни сгъваеми стола, получаваш чудесен кът за хранене и почивка. Диванът ми се вижда удобен и за излежаване, така че ще може да си бъде и като холна мебел.

# 42
  • Мнения: 133
viki_kk дали ще е удобно да покажеш и снимки. Аз все още не съм започнала , така че засега ще събирам мнения и съвети. Благодаря на всички.

# 43
  • Мнения: 171
Можете да се съберете ама ако сложите мебели за джуджета Crazy
Според мен не купувайте такова нещо. Една позната имат подобно холче, но като поканят някой на гости и  ooooh! Вариантът е да сложите едно малко канапе с малка холска маса и маса за хранене с 4 стола.

# 44
  • София
  • Мнения: 224
sisitanya, няма проблем за снимките, аз съм много горда с постигнатия резултат след 8 месечен ремонт и сабаряне на апартамента до тухла. само че дали ще ти е късно да бъде след неделя. тъй като в момента половинката ми е в чужбина и взе фотото със себе си. на снимките няма да видиш дивана защото още не сме го купили. на неговото място стои трапезна маса и столчета. кръгла 1,30 диаметър и засега е чудесно. с изключение, че не изгърбваме като гледаме филм. диванчето си е друго. но има време. мога да ти го покажа 2,30 на 1,7 са му размерите и това е възможно най-малкият холен ъгъл на пазара, който да става за спане и да има ракла. разтегаем е с подматрак. специално държа да е ъгъл за хол, а не кухненски, защото не искам стаята за прилича на кухня, а на дневна. ето го: http://www.helvetia.com.pl/index.php?s=45201&pid=87&did=1&l=pl
единствено не знам какво ще правя с масата. сегашната ще ни е много голяма. ако е ниска холна, няма да се храним удобно, ако е висока, ще трябва да си слагама калъвки, за да се надигнем. или трябва да открия маса малко по-ниска от нормалната трапезарна, примерно 65 см. или някаква която е с регулиране на височината, за да изпълнява и двете функции.
а секция - имам си измислен модел,  ще е само 40 см дълбока, за да не заема място. и предполагам около 1,70 до 2,00 дължина и не повече от 1,8 висока. искам да покажа подобен модел, но не знам обаче как да кача снимки - бихте ли ми обяснили  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт