Нисък хемоглобин в края на бремеността

  • 3 034
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Цитат на: kopche

Спомена ми нещо за Малтофер- но сега проверих и разбрах, че са му спрели вноса. Confused
Някой пил ли е такъв желязосъдържащ препарат по време на бременността и какъв?? Confused:

Аз пиех Сорбифер. За около 2 месеца ми вдигна хемоглобина от 98 на 143, но това след раждането де.
Иначе го пиех в 8-ми месец. Същото ми даваха и в болницата/имах много голяма кръвозагуба и ХБ 73 веднага след раждането/.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 474
Цитат на: Шани
Копче-мила!
Само не се плаши и шашкай! Виждам,че си на 'финала" вече и май сега не е времето да се притесняваш. Опитай се да хапваш по много от желязо съдържащите храни и ако не знаеш-бебето не страда от твоя нисък хемоглобин-то си взима всичко което му е нужно. Липсата е само и за сметка на твоя организъм. Гледай смело напред и не се поддавай на лоши мисли!
Късмет и леко раждане!
 Grinning

Шани, много ти благодаря за успокоителните думи!
Наистина много се шашнах, защото досега си живеех блаженно с мисълта, че всичко при мен си е О.К.  Пък то накрая... Rolling Eyes
А за лошите мисли -те най-бързо идват... Cry

Надявам се утре бебешкият пазар да ме разведри малко. Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 9 474
Цитат на: Павлина
Копче, наистина не се шашкай сега! Бебето си дърпа от теб, така че споко! Пила ли си Матерна или нещо такова?
Ама на вас наистина ли не ви искат кръв и урина всеки месец за изследване???  Rolling Eyes
Е, браво!!! В женска консултация ли си следиш бременността? В коя болница и при кой лекар?

Не, не съм пила никаква Матерна тази бременност. Не я понасям от преди. И реших да не си вземам този път. А и показателите ми досега бяха добри.
Ами, не не ми искат урина всеки месец. Досега три пъти по време на бременността. И аз питам за това всеки път. Ама за кръвта-то си имало някаква давност и гледаха, че февруари месец всичко е било О.К. и оставиха за накрая. Единствено урина ми е вземано по-скоро-края на май месец.
Следя бременността си от края на май месец в Гинека-частен кабинет, в който работят двама лекари-гинеколози, които водят раждания в Окръжна болница, където аз смятам да раждам. Доволна съм от наблюденията и консултацията там, няма какво да се оплача. Още в началото д-ра ми каза да пия Матерна, и аз: добре, добре.
Та така. Neutral Face

# 18
  • София
  • Мнения: 9 474
Цитат на: vedrra
На мен не ми дразни толкова стомаха, колкото Ферото.
Как могат да те оставят без изследвания толкова време Twisted Evil
Всеки месец имаш право да ги правиш през касата.


Аз поръчах вече да ми вземат Фероградумет (ако така се пише изобщо Embarassed ). Ти това ли си пила преди?
За него четох, че трябва да се пие 1-2 часа след хранене, за да не дразни стомаха.
А за изследванията- то май стана нещо като прехвърляне на топката, защото след като лични ми лекар ми даде направление да дойда в този АГ кабинет, се предполага, че от там ще ми дават направления за изследвания на кръв, урина. Да, ама те редовно нямат такива направления и не дават. Пък и ми казват,че има време и така си остана въпроса. Давността на последното ми кръвно изследване е от 02. месец, а на урина- от .05 месец, като и двете бяха добри. Може би, затова не са имали основания за тревога и не с ми правени допълнителни изследвания после. Wink  Neutral Face

# 19
  • София
  • Мнения: 9 474
Цитат на: kopche
за Малтофера.... защото няма да се внася повече според информацията, която ми дадоха от Кухнята, така да се каже.


Момичета, извинявам се, че съм ви подвела за Малтофера.
Не съм разбрала добре мъжа ми. Просто при тях във фирмата (фармацевтична компания) сега е на отказ този препарат, т.е. нямат поръчки за него и го нямат в наличност, а не, че няма да се внася изобщо повече.
Съжалявам за грешката. Моя е вината за погрешната информация. Embarassed  Neutral Face

# 20
На мен пък ми изписаха Феро-Фолгамма, по едно на ден при хемоглобин 118, също съдържа желязо и фолиева киселена. И на мен не ми дават направелние всеки месец за изследвания, но аз за свое успокоение си ги правя след заплащане: урина - 3лв., кръвна картина - 4лв.

# 21
  • Мнения: 2 051
Цитат на: kopche
Аз поръчах вече да ми вземат Фероградумет (ако така се пише изобщо Embarassed ). Ти това ли си пила преди?
За него четох, че трябва да се пие 1-2 часа след хранене, за да не дразни стомаха.wink:  Neutral Face


Не, пих съвсем за кратко Феро-Фолгамма, но се скъсах от киселини. С Малтофера е ми по-добре, поне на мен. По принцип всички тия железарии се пият с много течности.

За направленията - аз трябваше да понатисна джипито да ми издаде направления за кръв и урина след като предишния месец ми беше издала. Беше решила, че като ходя на частен гинеколог ще си плащам и лабораторните изследвания. Като настоях, че държа да си ги правя през касата всеки месец, на което имам право,  и което не е задължително да се прави при добър специалист, взе да се държи нормално. Просто се опитваше да си направи икономии.

# 22
  • Мнения: 247
Според мен ще се оправиш с малко лекарства. Доста е нисък. Не се стряскай, не е фатално. Просто наблегни на коприва, спанак. Най-добре е обаче лекаря да си каже думата.
Само бъди спокойна. Това е по-важно!

# 23
  • Мнения: 18 542
Наблягай на мръвката, мани ги тия треволяци.  Laughing  Най-бързо ще наваксаш желязото с някакъв железен препарат и папкане на повечко месце.

# 24
  • Мнения: 3 042
Мимито беше споделила един "бабешки" лек във "Детско здраве"- сега ще ти го пейстна -
"Цяра е много лесен - мед , масло и смлени препечени небелени бадеми (нито солени , нито сладки )
Приятно е не е гадост , държи се в хладилник и се дава по една чаена лъжичка сутрин и вечер. "

# 25
  • София
  • Мнения: 9 474
Благодаря ви момичета за хубавите съвети! Simple Smile
Снощи си взех и Малтофер Фол- намерихме го в първата аптека в Студентски град, като излизахме с приятели Simple Smile. Та сега ще си го дъвча до края на бременността, та и след това.
Свеки ми е взела някакви сушени листа от коприва, от които си правя запарки и ги пия преди ядене.
Аз имам замразена коприва в хладилника, така, че съм запасена от към треволяк Laughing  .
Но е вярно, че месото е най-бързият източник на желязо. Така, че явно ще се яде много месо. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 927
kopche, аз нямах проблем хемоглобина. най-ниската стойност беше 110 в 7-я месец, но го вдигнах за около 10 дни до 120 само с по едно сварено яйце на ден, понеже не си падам много по мръвките; преди това изпих една опаковка малтофер - никакъв ефект.
ако ядеш яйца, може да пробваш. само трябва в тия жеги да ги вариш поне 9-10 минути.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 474
Е, вярно това с вареното яйце е идея! Simple Smile
 При всички случаи ми изглежда по-добре от варианта с месото. А и аз обичам варени яйца.
Мерси! Simple Smile 55

Общи условия

Активация на акаунт