Случки

  • 19 237
  • 180
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 191

Целта на темата все пак не е да изровим колкото се може повеЧе мръсни ризи и нека се придържаме към реалността. На мен много, ама много отдавна (може би веЧе десетина години) не ми се е слуЧвало да ме обсаждат таксиметрови шофьори и да ме рекетират на софийското летище. Напротив, там полуЧавам винаги добро обслужване. Живея сравнително близо до летището, никога никой не ми е отказал да ме вземе по тази приЧина. Сметката ми е не повеЧе от 4-5 лв дори и в пиков Час и задължително ме питат откъде искам да минат. Винаги ме таксуват според показанията н брояЧа. Дори последния път останах много приятно изненадана Че такситата на летището не бяха с газови уредби и успях да си натоваря всиЧките куфари в една кола. Когато викам такси по телефона, винаги поръЧвам по 2 защото в 1 не мога да си каЧа куфарите.

Не съм искала да вадя никакви кирливи ризи, темата е за случки. И това е реалността - нещо, което ми се случи няколко пъти на новия терминал на летище София, след като се прибирах няколко пъти от чужбина през 2007. Не става въпрос да те обсаждат таксиметровите шофьори, а точно обратното. Слизам от самолета и отивам точно там, където те чакат (поне 20 коли, има специално място за таксита). Казвам до къде искам да ме закарат и никой не иска да ме вземе, защото е много близо и това ми го казват директно. Само един ми предложи да ме закара за 20 лв точно за 3 км. Абсолютно всичките се държаха супер нагло. Аз това не мога да го разбера - да искам да им ползвам услугите и да си платя, а те да отказват. Явно си мислят, че като пристигаш със самолет от някъде и трябва да си фрашкан с пари.

# 106
  • Мнения: 2 907
А пък на моя дядо точно пак там му се случи подобна случка, но в обратна посока. Слиза човекът, качва се на такси и казва "централна гара". Шофьорът го почва " вие за къде ще пътувате" и подобни въпроси. Дядо е на 84 години, стар е, леко вече е страхлив, казва му, че ще взима влака за Казанлък. И шофьорът най-нагло го излъгва, че гарата е в стачка, че няма влакове, дядо взима, че му повярва и се съгласява да го закара от летището до К-к! Този шофьор му взима всичките 150 - 200 лева ( вече незнам точно колко бяха ), които дядо има в джоба си... Всеки сам да си направи извод за морала на тези хора. Да лъжеш и изнудваш възрастни хора в нужда е най-долното нещо.

# 107
  • Мнения: 4 399

Целта на темата все пак не е да изровим колкото се може повеЧе мръсни ризи и нека се придържаме към реалността. На мен много, ама много отдавна (може би веЧе десетина години) не ми се е слуЧвало да ме обсаждат таксиметрови шофьори и да ме рекетират на софийското летище. Напротив, там полуЧавам винаги добро обслужване. Живея сравнително близо до летището, никога никой не ми е отказал да ме вземе по тази приЧина. Сметката ми е не повеЧе от 4-5 лв дори и в пиков Час и задължително ме питат откъде искам да минат. Винаги ме таксуват според показанията н брояЧа. Дори последния път останах много приятно изненадана Че такситата на летището не бяха с газови уредби и успях да си натоваря всиЧките куфари в една кола. Когато викам такси по телефона, винаги поръЧвам по 2 защото в 1 не мога да си каЧа куфарите.


Не съм искала да вадя никакви кирливи ризи, темата е за случки. И това е реалността - нещо, което ми се случи няколко пъти на новия терминал на летище София, след като се прибирах няколко пъти от чужбина през 2007. Не става въпрос да те обсаждат таксиметровите шофьори, а точно обратното. Слизам от самолета и отивам точно там, където те чакат (поне 20 коли, има специално място за таксита). Казвам до къде искам да ме закарат и никой не иска да ме вземе, защото е много близо и това ми го казват директно. Само един ми предложи да ме закара за 20 лв точно за 3 км. Абсолютно всичките се държаха супер нагло. Аз това не мога да го разбера - да искам да им ползвам услугите и да си платя, а те да отказват. Явно си мислят, че като пристигаш със самолет от някъде и трябва да си фрашкан с пари.

И на новия и на стария терминал, никой никога не ми е отказал превоз за разстояние което с брояЧа излиза 4-5 лв. И в последните десет години никой не се е пазарил за цената. Мъжът ми като Чужденец се придвижва сам от летището и пак не се пазарят и с него, даже не го прекарват по обиколни пътища, което ни се е слуЧвало в други държави. Изобщо с тия проблеми се приклюЧи когато летището се отвори за всиЧки таксиметрови компании, а това беше пред доста години. За съжаление обаЧе на шофьорите им остана пеЧална слава.

# 108
  • Мнения: 191

И на новия и на стария терминал, никой никога не ми е отказал превоз за разстояние което с брояЧа излиза 4-5 лв. И в последните десет години никой не се е пазарил за цената. Мъжът ми като Чужденец се придвижва сам от летището и пак не се пазарят и с него, даже не го прекарват по обиколни пътища, което ни се е слуЧвало в други държави. Изобщо с тия проблеми се приклюЧи когато летището се отвори за всиЧки таксиметрови компании, а това беше пред доста години. За съжаление обаЧе на шофьорите им остана пеЧална слава.

Явно си имала късмет да попаднеш на свестен таксиметров шофьор. Моят пример както споменах е от 2007 - тогава на новия терминал имаше само таксита от една фирма. Беше точно в първите няколко месеца, когато го откриха, може нещата да са се променили от тогава.

Mystic, случката с дядо ти е направо потресаваща.  Close

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 00:33 от Pops F

# 109
  • Някъде там...
  • Мнения: 280

И на новия и на стария терминал, никой никога не ми е отказал превоз за разстояние което с брояЧа излиза 4-5 лв. И в последните десет години никой не се е пазарил за цената. Мъжът ми като Чужденец се придвижва сам от летището и пак не се пазарят и с него, даже не го прекарват по обиколни пътища, което ни се е слуЧвало в други държави. Изобщо с тия проблеми се приклюЧи когато летището се отвори за всиЧки таксиметрови компании, а това беше пред доста години. За съжаление обаЧе на шофьорите им остана пеЧална слава.

Последно летях на 22.12.2008год.  от Централната автогара до Летище София апарата показваше точно 70лв. ,но преди се бях договорила да си платя 20лв.(иначе мисля,че караше на 4лв.км.) Винаги се оглеждам да са таксита на О.К. ,но последния път нямаше и предпочетох да се договоря.Във Варна и на Златни пясъци редовно ще намериш таксита,които карат минимум на 2лв. км. Не се е приключило с проблема просто си имала късмет  Peace На автогара Варна са същите кожодери  Peace

# 110
  • Мнения: 1 959
Изобщо с тия проблеми се приклюЧи когато летището се отвори за всиЧки таксиметрови компании, а това беше пред доста години. ..

М?! Аз защо си мисля, че на летището е разрешено само за таксита на ОК Супертранс?
Другите фирми си чакат след паркинга.. Може и да греша..

Отделно, че има много фалшиви таксита на ОК. Какви ли не вариации на името.
В тъмното, ако вали, след дълъг, тежък полет, вероятноста да влезеш в такова е много голяма.



# 111
  • T"A
  • Мнения: 2 515
На таксиметрова тема - случка от преди година и половина - две, зимата. Прибирам се в навечерието на рождения ден на майка ми с късен полет вечерта - уморена, развълнувана... Взимам такси от летището, казвам му адреса, шофьорът нещо се затрудни с адреса, но се разбрахме.

Пристигаме, обаче аз не слизам от таксито и човекът ми казва - пристигнахме. Казвам му "ъъъъъ, не съм сигурна... не ми прилича... пък и нещо...  в апартамента не свети"  Crazy  Той ме успокоява, че е късно и "хората" са си легнали  Laughing Слизам чинно от таксито, взимам си куфарчето и се насочвам към входа. Фамилното име на семейството ми не го намирам, пак поглеждам към прозореца - още е тъмно. Отдалечавам се малко, за да видя сградата от далече (мислих, че бъркам входа) - и в този момент забелязвам, че съм на съседна улица  Joy А навън - студ, кал, вали сняг  ooooh! Потеглям с бодра крачка към нашата си улица, пристигам, а ме посрещат изнервени от чакане родители с думите "Хайде, бе, дете - кога се обади от летището - кога идваш, да не би пеша да си дойде?!"  Joy На тази случка и казвам "загубих се на дърти години по пътя за вкъщи"

На софийското летище наистина се опитват да налагат контрол по отношение на такситата, повечето мошеници, за които съм чувала, са били на път към летището, а не от него. Фалшивите Ок са голяма напаст, не знам как може да се справят с тях  Sick

А това, че толкова лесно премятат възрастни хора, мен лично много, много, много ме притеснява  Sad


Шана, няма нужда от толкова нерви и жлъч, има си указания как да се работи с трудни клиенти - някъде са се отървали от тези претенциозни за краткия си престой българи, които пречат на прогреса на младото поколение, другаде използват указанията за обслужването им и бизнесът им си върви. Явно всеки си е задоволил интереса...  Tired

# 112
  • Мнения: 27 524
М?! Аз защо си мисля, че на летището е разрешено само за таксита на ОК Супертранс?
Другите фирми си чакат след паркинга.. Може и да греша..

Да, те държат монопола за секция кацане на Т1  Peace

За излитане имат право да минават всякакви. Наистина спекулациите с името и подражанието са отчайващи, но - има важна подробност - на всички таксита има на десния заден прозорец етикет с тарифите - и там си е написано - за км - 70лв, за км - 25лв и т.н. Трябва само да се гледа и внимава.  Simple Smile Не могат да паркират там, само преминават бавно. Включително и Ок супертранс с нормалните си тарифи - гледате, четете и ако е ок - махвате  Simple Smile

Мистик, кой оставя дядо, родител и роднина изобщо на 84 да се оправя сам с летища и таксита  Tired Кухите души само това и чакат, за съжаление  Twisted Evil

И все пак конкретно по темата за случки - за мен си остава незабравима, когато търсих с майка си /която е нисичка и пълничка/ риза за официален повод и в един магазин продавачката предложи някаква тясна и супер шарена и изкуствена риза и майка ми кротко попита - а нещо друго нямате ли? При което жената се тросна - ама-ха, не стига, че сте ниска и дебела, ами и претенции имате  Shocked

# 113
  • Мнения: 3 932
И все пак конкретно по темата за случки - за мен си остава незабравима, когато търсих с майка си /която е нисичка и пълничка/ риза за официален повод и в един магазин продавачката предложи някаква тясна и супер шарена и изкуствена риза и майка ми кротко попита - а нещо друго нямате ли? При което жената се тросна - ама-ха, не стига, че сте ниска и дебела, ами и претенции имате  Shocked

Аре стига бе  Shocked...ниска, дебела и нови  дрехи иска  hahaha, то не е много за смях всъщноср!

# 114
  • Мнения: 3 932
То не е моя случка, но ми се струва доста по темата:

Работодател, собственик на заведение се извинява предварително на клиентите си за мързела на персонала:

http://kosharata.com/wp-content/uploads/2009/07/izvinenie.jpg

# 115
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Да,работила съм с израелци,но съм работила и на пасажерски кораби където съм видяла достатъчно  Peace
А по въпроса за тиранията на собствениците-отново ще кажа:Даваш си г..за под наем  Tired Това е също манталитета на българина-получава се един порочен кръг,всеки си отмъщава на всеки  Tired Той не ми плаща добре аз няма да му обслужа клиентите с усмивка,тя не ми прави оборот аз пък няма да и плащам добре   Peace Не се срамувам,че съм българка и не продавачките в България трябва да ме накарат да се гордея.1300 години история си е нещо повече от една продавачка  Peace И понеже искаш нещо хубаво амиииииииииии в Община Варна са сложили машинки ,с които даваш сигнал дали си доволен и доколко си доволен от обслужването  Peace

И все пак конкретно по темата за случки - за мен си остава незабравима, когато търсих с майка си /която е нисичка и пълничка/ риза за официален повод и в един магазин продавачката предложи някаква тясна и супер шарена и изкуствена риза и майка ми кротко попита - а нещо друго нямате ли? При което жената се тросна - ама-ха, не стига, че сте ниска и дебела, ами и претенции имате  Shocked
Блонди недей преувеличава мила,сигурно са и казали на майчето ти,че просто нейните форми не отговарят на предлаганата стока  Peace Сега тука сме се събрали разни,които преувеличаваме,недей и ти  Peace Имаш име във форума а участваш в световната конспирация да се оплюят българските продавачки  Peace
 Shocked
Да ви кажа как всички документи,които ми изискват от Израел са били преведени от български на иврит предполагам с Гугъл транслейтор и затова ми взеха в Бг по 160лв на документ,разбира се тук всичко лъсна и се наложи да превеждам и платя наново  Tired (Мента и тук да ти благодаря за помоща  Hug )



# 116
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
И все пак конкретно по темата за случки - за мен си остава незабравима, когато търсих с майка си /която е нисичка и пълничка/ риза за официален повод и в един магазин продавачката предложи някаква тясна и супер шарена и изкуствена риза и майка ми кротко попита - а нещо друго нямате ли? При което жената се тросна - ама-ха, не стига, че сте ниска и дебела, ами и претенции имате  Shocked
По този повод аз имам съвсем различни преживявания. Понеже също не съм особено височка и слаба си намирам дрехи с много усилия. Но не ми се е случвало да ми кажат нещо подобно. Обикновено използват думите"с по-едра талия"и ме успокояват, че има и по-тежки случаи. И не ми правят проблем да пробвам повече дрехи, даже сами предлагат да пробвам няколко номера, докато си избера най-подходящия. Което е от хубавите ми случки   Simple Smile

# 117
  • Мнения: 1 909
Пътуваме по магистралата към София - бързаме за летището. Изведнъж мъжът ми изпада в ужас - вижда човек посред магистралата!!  Намалява и спира (на магистралата, не на специално място за паркиране) - оказва се катаджия, превишили сме скоростта. Ами сега - трябвало да отидем с него в централата, за да ни напише акт. Предлагаме да платим глобата и да ни пусне, че бързаме да не изпуснем самолет. Ааа, не можело така, нямал квитанция, да не си помислят чужденците, че българските полицаи са корумпирани.

В този критичен момент детето отзад се разревава мощно... полицаят изпада в паника и ни казва, "айде, заминавайте". Без глоба, без нищо.

Да се смееш ли, да плачеш ли?

# 118
  • Мнения: 3 521
Отивам на фризьор. Обясняваме се, разбираме се как да ме фризира дамата и аз отбелязвам, че след раждането изведнъж съм се сдобила с бели косми(8 броя!!!), но не смятам да се боядисвам. Фризьорката ме застрелва
-Ама защо така, боядисването на вашата възраст се препоръчва...

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Второ действие.
Миналата година разглеждам някакъв сукман (права пола до коленете с тиранти). Продавачката(на възрастта на майка ми) се доближава и преди да си отворя устата казва
- Нямаме големи номера от това, ама то така или иначе това не е за вас - то е за млади момичета. За нас било каквото било!

Моля, наборите, навличайте пенюарите!!!


С такситата от летището и аз никога не съм имала проблеми, а през последните 5 години много често ползвах от-на там Peace

# 119
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

- Нямаме големи номера от това, ама то така или иначе това не е за вас - то е за млади момичета. За нас било каквото било!


 Joy
абе Сърфи, какви големи номера? Shocked
та ти си фиданка...

мен един ме нарече мухла, простачка и какво ли не, защото се опита да паркира върху крака ми докато кротко си вървях по средата на тротоара и аз разбира се се изказах нещо... Rolling Eyes
исках да се обадя веднага на паяка да дойде да го вдигне, ама майка ми каза: давай да се махаме, че ще ни набие  Shocked

попитах един свещеник, дали мога да сключа православен брак с протестант в православна църква и той ми каза: не, а и ти си вече неверница, защото свързваш живота си с неверник и децата ти ще са неверници  Shocked
свещеникът беше на не повече от 25 г ooooh!
попитах го как може да има подобно мислене в 21 век, при положение, че в града от векове съжителстват евреи, мюсюлмани, католици и православни.
не получих отговор...

по магазините не съм имала разни случки с негативен характер.
веднъж една продавачка ме убеждаваше да си купя някаква много къса пола и аз ѝ обясних, че на моята възраст не нося вече толкова късо и тя ми вика: е, че ти нали си на 23-25г. какво ти пречи  Joy
черпих я кафе Mr. Green

ааа сетих се: търся си обувки и зяпам някакви, ама не ми харесва как са изработени.
доводът на продавачката беше невероятен: знаете ли колко много продадахме, как може да не ви харесват  hahaha

срещнах библиотекаря от градската библиотека и той ме спря и вика: помниш ли ме?!
стана ми готино, побъбрихме си  Simple Smile

края на зимата вървя по Главната в Пловдив, топло е било имаше маси навън вече...
една баба паднала и се опитва, набирайки се на една врата от ковано желязо, да стане.
на 3 метра стоят поне 5ма човека и всеки гледа и никой не помага Rolling Eyes
отидах да вдигна бабата...
гледаха ме много странно после Tired

Общи условия

Активация на акаунт