Отговори
# 15
  • Мнения: 173
bebe26, ами... така е.При всеки е различно.Аз ги усещах много рано поне първия път,а това са симптоми,които те карат да се чувстваш странно,няма как да ги сбъркаш.А това с измислените симп. е защото някои хора от силното желание си въобразяват какво ли не.Познавам момичета които не са имали нито ранни симптоми, нито по късни неразположения през цялата бременност.Затова казвам, че е строго индивидуално.
В крайна сметка по важно е не да имаш каквито и да е симптоми, а бебчо да е факт,и без симптоми когато му дойде времето мамата разбира че носи нов живот!


Успех на всички! Hug  Hug   Hug

# 16
  • Мнения: 173
Месечинка виторога, мисля че момичетата по долу са ти отговорили много ясно защо са "измислени" и няма нужда и аз да го правя.Симптомите или ги имаш,защото си бременна или ги НЯМА изобщо, ЗАЩОТО НЯМА КАК ДА ЧУВСТВАШ СИМПТОМИ НА БРЕМЕННОСТ СЛЕД КАТО ТЯ ОТСЪСТВА. Това което се чувства при отсъствие на бременност е въображаемо.Иначе как ще обясниш симптомите,нали все пак за неразположенията трябва да има причина,като не е бременност - какво е тогава.Затова казвам че са измислени(въобразяеми) при жени които не са бременни,породени от силното желание за бебе.

Но когато са факт и бебе има е друго,независимо дали са 7-8,15... или 20 дни след зачеването.

# 17
  • Мнения: 173
До Месечинка виторога, ДА сигурна съм че ако не бебеправихме симптомите щеше да ги ИМА (говоря за първата ми бременност).Защото тогава не бебеправихме а от чисто любопитство пробвахме веднъж и то 3 дни преди МЦ като изобщо не очаквахме че може да стане нещо и симптомите бяха на лице,така че съм сигурна! А за втория път - незнам как ще бъде.

# 18
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 324
На симптоми в толкова ранен етап не трябва да се разчита. Първият, вторият месец е вълнуващо, след това ти става изнервящо.

P.S. dan4eto84, не е нужно да пускаш няколко поста един след друг, просто на първия кликваш редактирай и добавяш още мнение.  Peace

# 19
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Месечинка виторога, мисля че момичетата по долу са ти отговорили много ясно защо са "измислени" и няма нужда и аз да го правя.Симптомите или ги имаш,защото си бременна или ги НЯМА изобщо, ЗАЩОТО НЯМА КАК ДА ЧУВСТВАШ СИМПТОМИ НА БРЕМЕННОСТ СЛЕД КАТО ТЯ ОТСЪСТВА. Това което се чувства при отсъствие на бременност е въображаемо.Иначе как ще обясниш симптомите,нали все пак за неразположенията трябва да има причина,като не е бременност - какво е тогава.Затова казвам че са измислени(въобразяеми) при жени които не са бременни,породени от силното желание за бебе.

Но когато са факт и бебе има е друго,независимо дали са 7-8,15... или 20 дни след зачеването.


Добре, но каква беше целта на темата? Аз съм била бременна без никакви симптоми, а сега всеки месец изпитвам неразположения, но са последвани с менструация  Rolling Eyes Чакай да ти закъснее, направи си тест, и така ще разбереш със сигурност. Това е желязно правило, което всеки лекар ще ти препоръча, записано е и във всеки сайт с информация за двойки, опитващи се да забременеят.  Peace

Това ти е първи месец на опити, може би след няколко месеца (разбира се, пожелавам ти да не се налага да изминаваш този път) ще бъдеш на друго мнение... В крайна сметка, и да има оплождане, ако няма имплантация (виж по-горе тя кога се случва) - няма бременност.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Именно. Чисто съвпадение (радостно разбира се) е, че не ти се е наложило да чакаш повече. Дано и сега да е така.

# 21
  • Мнения: 568
Моите първи бременни симптоми се появиха чак месец след зачеването... До тогава си се чувствах напълно нормална небременна жена...

Направо смешно ми звучат инфантилните обяснения на някои мадами тука как 3 дена след акта вече чувствали как им прилошава и коремът им се бил подул и ходели до тоалетната по 100 пъти през нощта... и демек работата била сигурна - бременни са!!! Не отричам факта, че такива неразположения може да има..., но на такъв ранен етап те едва ли се дължат на така желаната бременност...  Peace

# 22
  • Мнения: 173
това сходенето до тоалетна по 100 пъти е доста пресилено,както и това че започват да повръщат още на 3-тия ден,но desitalee наистина при някои е възможно да усетят промяната в своя организъм в много ранен етап и особено както казаха момичетата по горе ако са бебеправили си знаят че симптомите им са от бременност....  Hug  Hug  Hug
Така поне мисля аз,но за пореден път казвам,че при всеки е различно.

Успех на всички!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не са от бременност. Просто съвпадение е, че след това следва бременност. Как по-ясно да се каже?

# 24
  • София
  • Мнения: 688
Вчера, на осмия ден от бебеправенето ме заболяха гърдите, а от днес ме боли корема, както и при другите ми две бременности. И много ми се спи. Ако ви е интересно, след десетина дена ще ви кажа какъв е резултата  Wink.

# 25
  • Мнения: 173
Месечинка виторога, добре де, съгласна съм с теб и всички останали мнения,но че не са от бременност не съм сигурна,все едно е да ти  кажа че тези,които нямат никакви симптоми а са в напреднала бременност примерно не са бременни,защото нямат обичайните неразположения.  Hug  Hug  Hug
Съгласи се че при всеки е различно,важно е бременност да ИМА независимо от симптомите дали ги има или не.

Тази тема ще се превърне в спор  Embarassed  а на мен никак не ми се иска.Възможно е и да си права    bouquet

Късмет мила!

# 26
  • Мнения: 173
Betta, ще се радвам да споделиш и по нататък какво става с теб  Grinning

Мен този месец гърдите не спряха да ме болят от началото,само спряха 5-6 дни докато ми вървеше и след това пак почнаха.Как мислиш на какво би могло да се дължи?  newsm78 Ние също бебеправим от този месец.Забелязвам и отсъствието на ЦС, която през миналите месеци беше доста обилна,възможно ли е това да е липса на овулация?

# 27
  • София
  • Мнения: 688
Данчето, аз си бях взела тестове за овулация и така действахме. "Опитите" ни всъщност се заключават в един опит, точно по време на пика на какъв беше този там хормон, лутеинизиращ май.

При предишната ми бременност гинекологът ми обясни, че го притеснява това, че не ме боляли гърдите. Това според него значело, че организмът не се подготвя за бременността. И, между другото, се оказа прав, така и не се появи сърчице, беше missed abortion.

# 28
  • Мнения: 2 453
Ох, и аз съм чувала, че е притеснително ако няма болка или напрежение в гърдите. Но вече няколко пъти срещам постове, в които се твърди, че такива болки не е имало през цялата бременност.

# 29
  • Мнения: 173
Betta, а овуто на кой ден беше при теб?Значи при евентуална бременност е хубаво да те болят гърдите ли,така се подготвя организма?Всеки споделен опит е от полза за мен...   bouquet.Аз съм с дълъг цикъл попринцип,не съм следила овулацията - но за сметка на това бебеправим усилено всеки ден  Grinning защото не знам кога ми е овулацията.И като си спомня че първата ми рожба стана с 1 опит,въпреки нередовния(по дълъг) МЦ и..... това ми вдъхва надежда че може би няма да се наложи да чакам дълго...

Мен ме болят гърдите от самото начало на бебеправенето,което досега не ми се е случвало  Shocked  мога ли да се надявам че нещо може и да е станало?Имам доста време до очакваната дата на М.

Благодаря ви!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт