Гроздовидна бременност

  • 43 509
  • 135
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 617
 Прочетох темите за този вид бременност, но имам доста неизяснени неща.
При последната си неуспешна бременност отново имах кървене. Както винаги ми предписаха Утрогестан. На прегледа, когато трябваше да съм в 8 г.с.  ембрион нямаше а само голяма плацентарна тъкан. Доктора изрази съмнение за гроздовидна (мола) и ме прати да си пусна ЧХГ. На другата сутрин отидох за второ мнение. Втория доктор (работи в АГ болница) каза, че не му прилича на мола, а на мисед, но иска да види и ЧХГ-то. Резултата беше 150980 при реф. от 32065-149760. Спрях Утрогестана и на следващия ден направих спонтанен аборт в къщи. Пак отидох в болницата. прегледа ме отново и ми изписа едни хапчета за предизвикване на контракции, за да опитаме да се изчистя без кюртаж. Разбрахме се да ида след седмица. При следващия преглед все пак се наложи да ме чистят. Още по време на кюртажа самия материал имал вид на мола. Пратиха  го за хистология. Резултата е пълна мола втора степен. Утре трябва да се регистрирам в онкологията и да ми насрочат дата за терапия с метотрексат (химиотерапевтик). Вероятно ще се наложи повторен кюртаж, а ако се установи, че тази гад не може да се отстрани, трябва да се махне матката  Sad.
  Искам да питам, има ли момичета минали по този път и как са се развили нещата при тях? На колко дни се бие този препарат и как се чувствахте след това. В петък си пуснах ново ЧХГ и резултата беше 2089. Спаднал е доста, но незнам дали е нормално  newsm78
  Вече започнах да се примирявам, че няма да мога да стана отново мама  Cry

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 959
Слави, много съжалявам , че и през това ти се налага да минеш ...  Sad
Имам приятелка, която имаше мола, открита доста по-късно- 11-12 г.с., ако не се лъжа. Мина си през терапията, после си забременя нормално  Peace
Това, че е спаднало бързо ЧХГ и че бързо сте я махнали молата, работи в твоя полза. Не мисли за лоши резултати след това...
И ще станеш мама , вярвай в това   bouquet

# 2
  • Мнения: 241
Аз имам една гроздовидна бременност.И моята я откриха късно-около 12 седм.Никой не ми е изписвал лекарства, нито са ми правили инжекции.Д-ра ми каза само че трябва да се изчисти и да отида в болницата за да ми направи абразиото.Даже не съм лежала и в болница.Никой не ми е казвал нищо за изваждане на матката.Там ме изчистиха добре.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 617
 На мен ми казаха, че и една клетка да е останала, от нея пак започва да расте. Всъщност има значение дали е била пълна или частична мола. В момента пак има "нещо" в матката. Доколкото разбрах, ако не се изчистело с първата менструация отново ще ми правят кюртаж.
mimikulewa следила ли си ЧХГ и ако да, колко време?

# 4
  • Мнения: 11
Какъв е тоя доктор дето е мислил,че с лекарства сама ще се изчистиш без кюретаж? Дано не е правил той после кюретажа?Наистина трябва добре да се изчисти и задължително да се пие антибиотик след кюретажа,а след това трябва поне 6 месеца да се пазиш от забременяване ,да се следиш и....дано се приключи.Това за ваденето на матката може да бъде само резултат от некадърни доктори.Дано не се случи.Не го мисли ,а се пази от възпаления и усложнения от кюретажа и гледай някой да го направи качествено.Защото по болниците кюретажа се смята за елементарна манипулация и обикновено се прави от най-големите некадърници.А всъщност не е така! И за това е нужен усет и опит ,за да знаеш кога да спреш с кюретата.Пажелавам ти успех и нова бременност след 7-8 месеца. Peace

# 5
  • Мнения: 241
Не съм следила ЧХГ,а и тула при нас няма да се сетят да пускат хорм.изследвания,как да е.Обаче аз разбрах късно.че съм бременна,защото имах цикъл първите 2 месеца.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 617
Какъв е тоя доктор дето е мислил,че с лекарства сама ще се изчистиш без кюретаж? Дано не е правил той после кюретажа?Наистина трябва добре да се изчисти и задължително да се пие антибиотик след кюретажа,а след това трябва поне 6 месеца да се пазиш от забременяване ,да се следиш и....дано се приключи.. Peace
Доктора е същия, но ми изписа хапчета, защото вече всичко бе паднало и се виждаше само малко мехурче с прясна кръв (каза около 7мм диаметър). Пих и антибиотик. Даже след кюртажа пих още веднъж. Лекаря е известен, но аз съм раждала при него и незнам дали е специалист в абортите.
  Благодаря ти за пожеланието  Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 617
 След 4 инжекции Метотрексат днес пак си пуснах ЧХГ -1937  Sad. Няма спадане това чудо...Предишния път като си пуснах (на 24.07) беше 2089...силно се надявах да е под1000 поне сега. Дали от това, че късно ми започнаха лечението или просто тази гадина е ужасно упорита, незнам. Оплаках се  Cry

# 8
  • Мнения: 92
чувала съм само за тази гроздовидна бременност и дано не спохожда никой да и се не види .
Slavi_Yo Олеква след като се оплачем Simple Smile едва ли ти е до усмивки и шеги,но и без тях не може. Дано скоро всичко се нормализира при теб и да ти е последно препядствие към така желаното второ дете.  Praynig Няма да се предаваш и ще вярваш ! 

# 9
  • Мнения: 318
Slavi_Yo , кураж и вяра! Прегръщам те!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 617
Slavi_Yo , кураж и вяра! Прегръщам те!
Благодаря ти! Дано и при теб всичко се нареди и всички да се радваме на здраво бебче и здрава мама  Praynig Praynig Praynig

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Слави как си миличка?Всичко наред ли е вече?

Последна редакция: чт, 20 авг 2009, 10:35 от *жани*

# 12
  • Варна
  • Мнения: 617
От понеделник започвам нов курс на терапията...Доколкото разбрах, ще са м/у 3 и 5. Далечна работа е все още... Sad

# 13
  • Мнения: 318
Дръж се, миличка, аз вярвам, че всичко ще се нареди при теб, Господ пази добрите хора  Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Ох милата. HugСтискам палци скоро всичко да е наред. Praynig

# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
успех! чакаме с теб! мислим те!

# 16
  • Мнения: 124
Слави, не спирам да вярвам, че всичко ще има щастлив край за теб  Praynig Praynig Praynig
 Hug

# 17
  • Мнения: 521
Слави, ще се моля всичко да завърши успешно и скоро след това да имаш желаното второ детенце  Praynig Hug

# 18
  • Мнения: 9 973
Ех,Слави...Бива ли все лоши неща.... Cry Защо на добрите Господ изпраща препитания? Sad
Ще се оправиш мила!Вярвам в теб и в лекарите! Hug

съжалявам,че чак сега видях темата  Embarassed

# 19
  • Варна
  • Мнения: 617
Благодаря на всички за подкрепата  Hug
Деси, на теб желая днес да си вече при Влади. Искам да ти кажа, че там е в най-добрите ръце. Независимо, че моя син не оздравя, въпреки всичко вярвам, че до последния му дъх се бориха заедно с него. Стискам ви палци  Hug

# 20
  • Мнения: 4 242
Най много страдат най добрите души на тая земя  Tired
Кураж миличко, всичко ще е наред, знам го!  Hug Heart Eyes  bouquet

# 21
  • Мнения: 393
 Кураж,Слави! Стискам палци и се моля-дано това да е само момент,само епизод и да отмине!!!
И дано,дано,дано скоро да си мама Praynig Praynig Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 717
Слави, и от мен прегръдка и стиснати палци! Hug fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 23
  • Мнения: 124
Слави как си? Мисля те всеки ден  Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 617
Слави как си? Мисля те всеки ден  Hug
Hug Благодаря ти! Инжекциите ги понасям добре  Simple Smile. Като страничен ефект от намалената имунна защита обаче, получавам ужасни афти в цялата уста. Страшно болезнени и не се повлияват от никакви мазила  Sad. Докато се оправя и идва време за следващия курс...Дано на 17.09 да ми е последния  Praynig. Преди втория курс ЧХГ-то беше спаднало доста- 135. Другата седмица пак ще си пусна и се надявам да е отрицателно вече  Praynig

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Слави за напред само такива хубави новини да чуваме.Дано следващия път ЧХГ-то да е отрицателно при следващите изследвания.Прегръщам те силно мила. Hug

# 26
  • Мнения: 1 541
Здравей! съжалявам, че чак сега виждам темата ти, а и не знам до колко ще ти бъда полезна с моята история, но все пак ще ти я разкажа, защото когато аз търсих сродни души, минали през това не намирах почти нищо из българските страници и се наложи да се обръщам за информация и подкрепа по- скоро към чуждестранните форуми.
на първо място искам да ти кажа колко искрено ти съчувствам за сполетялото те и колко силно ще се моля и вярвам, че всичко ще се оправи!!!  Hug Знам болката, която изпитва човек от диагнозата и страха от предстоящото.... Sad Най- важното сега е да имаш добър лекар, на когото вярваш истински, че ще взима най- добрите решения и е добре запознат с тази диагноза и лечението й.
Сега малко за мен, дано намериш поне искрица успокоение и за себе си в тази история....Моята мола я откриха около 8 г.с.( като трябва да отбележа, че при мен в последствие се установи парциална мола), след като преди година вече имах един аборт по медицински причини от шарка. Моларната ми бременност вървеше странно от самото начало- виждаха някакво малко петънце на екрана до това, което се предполагаше да стане ембрион. Двете ми тогава наблюдаващи АГ-та ме съветваха да си изчакам до 12 г.с. , да си пия Дуфастона и то щяло да си покаже от само себе си....в резултат на "мъдрите" им съвети в края на 8 г.с. се озовах по спешност в болница със съмнения за начален сепсис в матката (оправдани), натравяне на кръвта и тн....изчистиха ме, като по цяло чудо изобщо ми беше останало някакво подобие на матка, а малко по- късно хистологията показа Парциална мола. От там насетне започна следенето на бЧХГ на няколко дни, за да се види дали спада или поддържа нивото си. Стана ми странно защо почти веднага са ти назначили химиотерапията- категорични ли бяха, че не е изчистена матката ти, защото ЧХГ-то не може чак толкова бързо да ги насочи към лечение...все пак трябва да се проследи поне малък отрязък и щом има дори и малко спадане да се даде шанс на организма, но нека не спекулирам- предполагам, че твоите лекари са се мотивирали за бързото включване на терапията и най- важното е, че вече имаш добри резултати от нея! Така- бЧХГ беше започнало да спада, но с безкрайно бавни темпове. Лекарят ми каза, че ако продължи да спада ще задържим с химиото, но ако остане на едно ниво или не дай си боже се покачи, то....ясно. При мен спадаше доста дълго време- месеци и месеци наред, но вървеше надолу, което е най- важното в момента за теб- важното е да върви надолу със сносни темпове, но не е задължително да има определени граници и не се обезкуражавай, че понякога може да е спаднало съвсем леко, а следващия път да е мнооого по- ниско. Никъде в интернет и по лекарските журнали не можахме да открием таблица, която да посочва средните темпове на спад, т.е. всичко си зависи от организма на жената и е много индивидуално. От 135 надали ще е отрицателно още следващия път, макар аз да се моля за това и да ти пожелавам от цялото си сърце да видиш отрицателните стойности възможно най- скоро и те да си останат такива!!!! Когато най- после стигнаха под границите, тогава вече се започва голямото чакане (не от момента на аборта, а от момента на отрицателно бЧХГ).....за парциалните казват половин година, за целите една, но все пак най- добре е да се чака поне една година, за да се види да няма рецидив на тези клетки било то в матката или в други части на тялото....Аз от тук нататък вече не съм добър пример, защото не можах да изчакам една година от нулевите си резултати  Embarassed Няма нужда да обяснявам колко тежки за загубите на желаните ни деца и това, че загубих две по нелепи начини при мен доведе до голяма степен безотговорност дори към детето ми и към близките ми, защото забременях отново на 6-тия месец след чистите изследвания, разбира се не без одобрението на лекар, но все пак....Доста жените, минали през това се изкушават и не изчакват целия период, а след това всичко е наред.....Това ми даваше надежда по време на целият този кошмар, дано даде надежда и на теб, мила!!! Единственото положително, ако може да се каже така, в цялата тази ситуация е, че въпреки всичко нещата са контролируеми с медикаменти и всичко ще бъде наред в края на краищата- знам го!!! Защо изобщо ти говорят за премахване на матката- това е нелепо!!! Тези клетки на молата се водят единствения "лечим рак", да не дава Господ да се стига до там и никой нищо няма да ти маха!!!! Ти ще бъдеш добре, но просто ще трябва време, за да приключи целият този ужас за теб, а знам от личен опит колко бавно и тежко минава всичко това и ми се иска да мога да ти кажа нещо, което да ти даде силата да минеш през изпитанието по- леко и лесно, а знам, че не мога  Confused
Сегашната ми бременност разбира се не е безпроблемна, заради щетите по матката от молата и другия късен аборт, но това не е правило и аз вярвам, че при теб всичко ще бъде наред и много по- скоро от колко си мислиш сега ще бъдеш отново на път към мечтата си! Желая ти го от все сърце!!! Стискам палци и ще следя непрекъснато как се развиват нещата при теб, а през това време съм винаги насреща, ако искаш да поговориш с някого за това или просто за чувствата си..... Hug С теб съм!

ПП. Извинявам се, че стана доста дълго и ужасно объркано и разпиляно, но емоциите ми на темата са много и ми е трудно да ги изложа правилно  Embarassed

# 27
  • Варна
  • Мнения: 617
*MILADY*  Hug Доколкото разбирам при теб е нямало химиотерапия. Обикновено при частична мола не се налага.
На мен ми я назначиха, тъй като 2 седмици след аборта отново беше пораснала  Sad. Определено мисля да изчакам, защото четох, че може да се получи и от често забременяване. При мен за 1 г. се събраха 2 кухи яйца и сега тази мола. Три бременности за година са си голямо изпитание за организма...А и тази химия не е шега работа.Честно казано, много се надявам ЧХГ-то да спадне бързо, защото за 3 седмици от близо 2000 падна до 135.
  Радвам се, като гледам линийката ти, дано проблемите, които имаш са минимални  Praynig и да гушнеш най-сладкото бебче  Praynig. От цялото си сърце ти го желая!!!

# 28
  • Мнения: 1 541
Да, при мен се избегна химиотерапията, най- вече защото лекарят ми беше ме изчистил изключително добре, макар и да е било цяло мъчение, при толкова отпусната и инфектирана матка, за което съм му безкрайно благодарна. Много съжалявам, че при теб е останало нещо и се стигнало до по- тежките мерки  Sad  Hug Желая ти от все сърце наистина много скоро да видиш така желаните отрицателни стойности на бЧХГ-то и те да си останат такива завинаги (т.е. до като не дойде време да ги искаш вдигнати де)!

Безкрайно ми е мъчно и да разбера, че си преживяла вече две загуби за толкова кратко време, а сега и това..... Sad Чудесно е, че си се решила да изчакаш нужното време, защото наистина това е правилния път, особено при цялостна мола! А за причините никой още не може да изкаже сигурно предположение- уж засягало предимно азиатки, уж не знам си какво, уж частична се получава, когато здрава яйцеклетка се оплоди едновременно от два сперматозоида, но вместо близнаци си отглеждаш тумор, а цялостна при оплождане на "некачествена" яйцеклетка от сперматозоид, но пък много по- често изобщо не се стига до молари, та изобщо хем е ясно, хем не е цялата работа  Tired Остава ни да си носим кръста само с това.....А за честотата на забременяванията- да, възможно е да има нещо такова, защото и при мен бяха общо взето една след друга несполучливите бременности, но пак не можем да сме сигурни...
Както и да е- сега важното е скоро да споделиш тук чаканите вести, че вече всичко е чисто- и не се отчайвай, ако на края започне да спада с по- малко проценти- нормално е! При мен последните седмици ми идеше да скоча от някъде вече, защото доста бавно вървяха нещата, в сравнение с големите спадове преди това, но бавно и славно се стига до заветната цел....Пращам ти огромна съпричастна прегръдка и още веднъж ти казвам, че съм на твое разположение, ако имаш нужда да си поговориш или просто да си споделиш  Hug

Благодаря ти безкрайно за пожеланията  Hug Дано наистина този път вече да е моят, а много скоро ще стискаме палци и на теб и твоята лентичка, с която всичко ще бъде наред и всичките ти изпитания и мъки ще са възнаградени с най- прекрасното малко човече на света!

# 29
  • Мнения: 9 973
Слави,не се предавай!И ти ще имаш отново такава линийка Wink

# 30
  • Мнения: 827
Слави, наистина много съжалявам и пожелавам много скоро да се преместиш в едно друго списъче.
Прегръдки и много сила. Hug

# 31
  • Варна
  • Мнения: 617
 Това ЧХГ ме нервира вече  #2gunfire. Още не е отрицателно. Вчера резултата беше 11.73. А така се надявах да нямам трети курс... Sad

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Скъпа Слави,съжалявам,че отново трябва да минеш през това. SadДръж се миличка с теб съм.Вижда му се края.Имаш една силна прегръдка от мен. Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 1 541
Няма да има, миличка- имай още мъничко вяра  Heart Eyes На финала спада най- бавно. Още следващия път може да е 7 или нещо такова и после ще е нула! И при мен беше много тягостно накрая, но в общи линии така вървя последните пъти  Hug
Стискам ти палци непрекъснато и чакам хубави новини  Heart Eyes

# 34
  • Варна
  • Мнения: 617
 Вчера ми беше последната инжекция от третия курс. Ще има и четвърти обаче  Sad. За щастие на 17-ти ( преди курса) ЧХГ-то беше 6.

# 35
  • Мнения: 9 973
малко остана!Стискай зъби,пък дано е за добро! Hug

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 023
малко остана!Стискай зъби,пък дано е за добро! Hug
Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 124
Слави,стискай още малко зъби,ще успееш.
Аз знам,че отново ще станш майка,сигурна съм  action032!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Слави,как си миличка?Свърши ли всичко вече? Praynig

# 39
  • Варна
  • Мнения: 617
 Не е още...на 8-ми започва четвъртият курс  Sad.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 023
А пък аз си мислех,че вече е свършил.Стискам палци всичко да мине по добре от преди. Praynig Praynig Praynig

# 41
  • Мнения: 9 973
дано е за последно!Дръж се Слави! Praynig Hug

# 42
  • Мнения: 137
Сега попадам втази тема;(((((
Прочетох я на един дъх;(((((((
Искрено се надявам Слави при теб нещата да завършат добре;)))))))и при всички жени с подобен проблем  bouquet
Жената е най силното същество Hug

# 43
  • Мнения: 1 541
Slavi_Yo , така се моля всеки ден за някакви добри новини и ми е безкрайно мъчно, че ти се налага да продължаваш в този кошмар  Sad  Hug Съжалявам, че не бях права, че по- скоро нещата ще са се оправили, но ти желая от все сърце това да е последното препятствие и след него вече всичко да остане зад гърба ти, а Господ да ти е приготвил най- желаната и прелестна изненада, когато отново дойде време за това  Heart Eyes Hug

# 44
  • Мнения: 2 521
Slavi_Yo,редовно ти следя темата,но не съм писала,просто защото не съм наясно с тези неща които те интересуват.Искам обаче да те  Hug,и да ти пожелая успех.Сигурна съм,че ще се справиш и скоро ще бъдеш възнаградена за всички усилия които полагаш.Много късмет,и дано това да бъде последния камък на пътя ти Hug

# 45
  • Варна
  • Мнения: 617
Благодаря ви за подкрепата, момичета!   Hug

# 46
  • Варна
  • Мнения: 617
 Не мога да не се похваля днес  Grinning. най-после си видях резултата на ЧХГ от 08.10. И той е 0.74 т.е. отрицателен  newsm44. Надявам се утре да ми кажат, че 5-ти курс няма да има, но дори и да има, ще изтърпя и него  smile3521.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 123
страхотни новини!Дано лошото вече е зад гърба ти и вече само хубави неща да ви се случват! Praynig Hug

# 48
  • Мнения: 1 541
 newsm68 newsm44 newsm74 Браво!!!!! Толкова се радвам за теб!!! От тук нататък само добри новини да ни носиш, а ЧХГ- то да си седи долу до второ нареждане, когато ще му е времето  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 4 242
Славинце  Hug
От тук на сетне само хубави новини, чуваш ли!   bouquet

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Слави супер новини. Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 2 521
Слави,звучиш много положително,и това ме радва Grinning
Вече си на финалната права.Отсега нататък само добрите новини са на дневен ред Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 8 280
Случайно попаднах на тема, но много се радвам, че прочитам за добрия резултат.
Слави, браво се за добрите новини.

# 53
  • Мнения: 318
Имах предчувствие, че ще прочета хубави новини Hug Само така и занапред!

# 54
  • Мнения: 354
Славенце,  Hug само добро да те следва  от тука нататък!

# 55
  • Мнения: 827
Слави, много се радвам. Hug

# 56
  • Мнения: 493
Слави, много се радвам. Hug
   И аз Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 124
Тази новина ме просълзи.СЕга чакам следващата,която ще ме разплаче от щастие.

# 58
  • Мнения: 128
Слави, възхищавам ти се. Това е единственото, което мога да кажа. Ти си една уникална жена. Чета предисторията ти и благодаря, че на земята все още има борбени хора, решени да стигнат до края и да съхранят усмивката си. Гордея се с теб. Ти ще устоиш, ще видиш.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 617
Слави, възхищавам ти се. Това е единственото, което мога да кажа. Ти си една уникална жена. Чета предисторията ти и благодаря, че на земята все още има борбени хора, решени да стигнат до края и да съхранят усмивката си. Гордея се с теб. Ти ще устоиш, ще видиш.
Аз не съм по-различна, просто нямам друг избор освен да продължа  ConfusedHug

# 60
  • Мнения: 1 163
Не мога да не се похваля днес  Grinning. най-после си видях резултата на ЧХГ от 08.10. И той е 0.74 т.е. отрицателен  newsm44. Надявам се утре да ми кажат, че 5-ти курс няма да има, но дори и да има, ще изтърпя и него  smile3521.

СЛАВИ,МИЛО ДРУГАРЧЕ,ТОЛКОВА МНОГО СЕ РАДВАМ ЗА ТЕБ:hug: Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 128
Ще продължиш,разбира се;ееееееех,както казва майка ми,ние,жените сме като кучетата: какво ли не изтърпява жената, какво ли не носи и как ли не оцелява. Надявам се животът да ти се усмихне,защото не се съмнявам,че го заслужаваш.

# 62
  • Мнения: 9 973
 Heart Eyes Hug душичка!

# 63
  • Варна
  • Мнения: 617
Пети курс няма да имааааа. Върнаха ме днес  Grinning. Другата седмица ще излезе резултата на ЧХГ-то от днес, а на 9.11 съм на работа....Започва голямото чакане. Докторката каза 1 година до нови опити  Sad

# 64
  • Мнения: 9 973
 Hug Hug Hug ей,че новини!браво,все така!!!
Това 1г. Tired дъъълго ми се вижда  Sad

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Пети курс няма да имааааа. Върнаха ме днес  Grinning. Другата седмица ще излезе резултата на ЧХГ-то от днес, а на 9.11 съм на работа....Започва голямото чакане. Докторката каза 1 година до нови опити  Sad
Слави радвам се, че няма да има 5-ти курс  Heart Eyes Hug. Една година е дълго време, но повярвай ми с цената на това всичко да е наред, времето ще мине по-неусетно  Hug

# 66
  • Мнения: 827
Браво че няма да има 5 курс. Hug
Наистина ли в такива случаи трябва да се чака 1 година или просто е презастраховка?То и при нормална бременност и раждане казват че е хубаво да мине от 6 месеца до 1 година пък аз забременях на 4 месец и всичко си мина добре. Thinking

# 67
  • Варна
  • Мнения: 617
За съжаление трябва да се чака.От една страна заради отровата, която ми биха, а от друга заради показателя, чрез който се следи дали тези туморни клетки растат наново. Следи се ЧХГ. Това е и хормона показващ бременност. Ако започне да расте, коя всъщност ще е причината? Тумор или ново бебе?

# 68
  • Мнения: 2 521
Миличка,щом трябва ще изчакаш.Една година не е кой знае колко време.Важното е след това всичко да е наред.А пък този хормон-никакво повишаване през тази година.Чак когато дойде време за бебче.Не си мисли за тумори и подобни.Вярвай,че когато догодина дъщеричката ти е първокласничка ще си я посрещаш вкъщи бременна.Пожелавам ти го от сърце Hug

# 69
  • Мнения: 128
Slavi Yo, една година е адекватно време за емоционален баланс, повярвай. Три бебета съм загубила в три години, преди да ги родя: след всяко от трите имах нужда от различен по времетраен период, в който да си стъпя на краката и да започна с хъс и желание наново, надживявайки стреса и липсата на готовност. Една година дори е нищо! - така, както си го говорим сега, така е дошло предколедното време на 2010, когато, жива и здрава, ще има да ни се хвалиш тук във форума с пупа!!! Необходима ще ти бъде много сила и кураж дотогава, но, миличка, жените нали сме затова... Ще се справиш, има ли къде да ходиш? Simple Smile Целувки и горе главата!

# 70
  • Мнения: 1 305
Slavi_Yo  браво, че няма да има 5-ти курс.
Пожелавам ти занапред да няма вече никакви проблеми, и догодина да ни зарадваш с хубави новини Hug

# 71
  • Мнения: 2 521
Честит рожден ден на малката Даяна  bouquet
Да ти е жива и здрава,и скоро да стане и кака Hug

# 72
  • Варна
  • Мнения: 617
Честит рожден ден на малката Даяна  bouquet
Да ти е жива и здрава,и скоро да стане и кака Hug
Благодаря ти  Hug
Вчера си видях резултата от 30.10.2009: 0.21  Peace

# 73
  • Мнения: 5
и на мен ми откриха гроздовидна бременност и днес ми направиха абразио ,интересно не ми предписаха нищо ,но утре ще отида при лекарката,когато четох фотума прочетох достатъчно материал ,видя ми се мн притеснително ,а така го искахме това бебе Sad

# 74
  • Варна
  • Мнения: 617
tagareva, терапията ми я назначиха след резултата от хистологията. На епикризата пише втора степен на пролиферативни промени. При първа не се налага, при втора е препоръчително, а при трета задължително. Съжалявам, че минаваш през всичко това... Sad

# 75
  • Мнения: 5
Slavi_Yo,аз не изтърпях и още на другия ден отидох при лекарката и обясних че не ми е изписано нищо
,а тя малко се притесни и ми обърна внимание,даде ми антибиотик , ми каза да чакам резултата от хистологията и ще бъде описано всичко в епикризата,иначе в вторник ще ходя на ултразвук да ми проследят ,нищо не казвам защото казваме дано това не  ни се случи и то вземе да стане,отивам и аз така ще се боря ,каквото се налага ще го правя надявам се да ме информираш повечко,не искам да те притеснявам много ,на мен ми бе първа бременност ,а никак не тръгна на добре ,но си казвам всичко ще се оправи....

# 76
  • Мнения: 4 242
Милите ми момичета, всичко ще  е наред!   Peace Hug
Славинка ей сега ще се търкулне една годинка миличка, ще видиш!  Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 682
Момичета, съжалявам за тези гадости през, които минаваме, но явно така е писано.
Преди седмица направих спонтанен аборт,не се установи сърдечна дейност на плода изобщо.
Сега си направих уринен тест на ЧХГ и ми се появи черта, доста по-бледа но я има и ясно се разграничава.Нормално ли е все още да отчита теста за бременност?Ще се побъркам вече, никой не ми каза да направя кръвен тест, как се установява мола?На гинекологичен преглед вижда ли се, ако е останало нещо в матката?

# 78
  • Мнения: 1 541
Slavi_YoHug Как си, миличка?

didcheto77, стискам палци за максимално добра, до колкото е възможно, епикриза и скорошно възстановяване от молата.

Beba81, на първо място- съжалявам, че не се е получило  Sad  Hug На второ- мола се установява категорично само на база на хистология след аборта, т.е. след известно време, когато излезе, а не непосредствено при самия аборт, макар пълните моли да са лесно видими и така, че даже и на ехограф. Ти сега се успокой и не си поставяй сама интернет диагнози. Нормално е да имаш повишено ЧХГ- аборта ти е бил съвсем скоро и му трябва време да падне. Пише го дори на листовката на самия тест за бременност.
Желая ти скоро да си отново бременна, а страшните случки като молите не са толкова чести- малцина сме "печелившите" и ти желая ти да не си една от нас  Peace

# 79
  • Варна
  • Мнения: 617
Съжалявам, че има раздвижване темата...Не се вкарвайте във филми преди потвърдени резултати от хистология! Другия признак е кръвен тест на ЧХГ-то. При резултат над 100 000 почти винаги се касае за мола. Зависи обаче кога е правен теста. При мен преди спонтанния е беше 151 000, а след него 4090. Ако обаче нямах лечение отново би нарастнало. Аз не съм си правила контролно изследване ( с което не се гордея), но онколожката каза, че да започне да расте след химия граничи с абсурда. Не мисля за това...само чакам да мине времето , за да опитам отново. Повече ме е страх да се откажа, отколкото да опитам  Confused
П.П. иначе си ми идва редовно и гледам да мисля за други неща  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 756
Много кураж момичета,
аз имам други проблеми имам 2 аборта мисед  и от утре по4вам изследвания.
Силни сме ще се борим, Слави и на другите моми4ета желая ви късмет кураж и сладки бебоци да си пожелаем на дядо Коледа
Да сме живи и здрави ще стане чудото
Прегръщам ви Hug

# 81
  • Мнения: 5
благодаря на всички ви,именно сега след като ни се е случило това ужасно нещо не е времето дасе отчайваме а да се бориме,не да си мислим че няма да стане ,а напротив да се радваме на добро здраве ,човек като иска нещо -то става,аз се радвам че имам добър приятел до себе си да ми дава кураж-моят бъдещ съпруг

# 82
  • Мнения: 682
Момичета, благодаря за подкрепата.Като ми казахте да се стегна, и аз като си бих два шамара наум и реших, че трябва да съм мъжко момиче.Днес си взех резултатите, има само хориални въси.Няма друга находка.
От сърце ви пожелавам успешни ибременности, без тревога  Hug

# 83
  • Мнения: 5
аз също бях на преглед на ултразвук-матката се е събрала и нямало нищо -чисто било,но казаха че по често трябва да правя такива изследвания , е чак два шамара не съм си била ,но сега се занимавам със сватбата -за да се разсейвам

# 84
  • Мнения: 5
и голяма прегръдка и от мен  Hug

# 85
  • Варна
  • Мнения: 617
 Все такива добри новини да има  Simple Smile. Дано тази гадина не се появява никъде  Praynig

# 86
  • Мнения: 10
Здравейте момичета
искам да попитам нещо.
Имам приятелка която има 2 последователни гроздовидни бременности.
Правени са й всички изследвания и на нея и на съпругът й, както и генетични и не са разбрали причината заради която се получава това.
Моля да ми кажете къде в София да отиде на консултация, при какъв точно лекар, при доктори за инвитро, или при
лекари които следят патологичните бременности. Ще се радвам на някакъв съвет и отговор.
Поздрави

# 87
  • Варна
  • Мнения: 617
Ох, милата...мислех, че шансът да се повтори е почти никакъв...и ние сме си правили генетични и то преди гроздовидната още, всичко ни е наред. По принцип това е генетична грешка, всички казват, случайност...Ако е пълна мола се дължи на некачествена яйцеклетка. Изследване и аз искам да си направя, но май просто няма такова...

# 88
  • Варна
  • Мнения: 617
Пак съм аз и пак съм в чуденка...Днес реших да си пъсна едно контролно ЧХГ. И резултата е 2.65  Shocked. Реф.граници са 0-1. На много места четох обаче, че от 0-5 е за жени в репродуктивна възраст...И как трябва да го разбирам този резултат, нито съм бременна, за развитие на молата пък ми се струват ужасно ниски стойностите...

# 89
  • Мнения: 682
Slavi_Yo на мен ми изглежда доста ниска стойността, но нали за небременни трябва да е под 1.Дано да не е нещо страшно.Миличка, а дали има вероятност да си бременна?

# 90
  • Варна
  • Мнения: 617
а дали има вероятност да си бременна?
Абсурд е! Последно ми дойде на 06.02, а вчера беше 16.02...

# 91
  • Мнения: 682
Ох, не знам.Чела съм някъде, че някои хормонални препарати повишават ЧХГ.
Дано е фалшива тревога  Praynig

# 92
  • Мнения: 136
Слави, успокой се! Ако не можеш, срещни се с гинеколога си да ти коментира този резултат.
Докато изтърпявах "ембаргото" за забременяване от 1 година, въобще гледах да не мисля за ЧХГ, гинеколози и т.н.
Като свърши срока, успяхме още 1 месец и сега се надяваме да родя живо и здраво момченце!
Имай вяра!
Прегръщам те силно!

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Слави,мила,какво стана?Ходи ли на лекар?

# 94
  • Варна
  • Мнения: 617
 Не съм ходила, но се посъветвах с бащата на моя колежка, който е АГ. Каза, че ако молата се развива отново, резултата ще е в стотици хиляди, а не толкова малък. Една проиятелка си пуснала в същата лаборатория и при резултат 4 и нещо не беше бременна. Засега обстановката е спокойна  Grinning

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Супер,много се радвам.Сега вече ще чакаме да се похвалиш с хубава новина. Hug

# 96
  • Мнения: 240
Здравейте!
Въпреки, че темата не е активна повече от 2 години сметнах за ненужно да отварям нова.
Днес ми откраха гроздовидна бременност и утре ме приемат за кюртаж. Казаха ми, че поне 3 дни ще ме държат в болницата. Това трябваше да ми е втора бременност. Имам вече една принцеса която другата неделя става на 2 г и се надявам да успеем да осъществим плануваното парти по случая въпреки предстоящите ми препядствия. Виждам, че авторката на темата чака всеки момент своето второ детенце и се надявам и аз да имам този късмет след 1 г.
Надявам се да не е пълна мола заради ранната седмица от "бременността". Според цикъла трябва да съм 8 с и 5 д а според предполагаемото забременяване 5 с и 5 д. Надявам се на добри резултати и бързо въстановяване след процедурата.
Много съм благодарна за тази тема, тъй като не открих друга подобна на първо четене. Има много полезна информация, която не е описана в множеството статии, които изчетох. Стискам палци на всички с подобен проблем за бързо въстановяване.

# 97
  • Мнения: 1 541
wafi, като жена минала през същото преди години и то със сходни обстоятелства, визирайки 2 годишното момиченце, което гледаше в очите ми в онзи труден момент, ти желая много сила да приемеш случващото се, търпение да минеш по трънливия път и вяра, че на края на всичко това те чака още една бременност, която няма да носи нищо друго освен радост в душата ти.
Знам колко е трудно сега, но повярвай ми- всичко ще бъде наред, макар сега да не ти се струва така. Кураж и стискаме палци!

# 98
  • Мнения: 240
*MILADY*  благодаря ти от все сърце за подкрепата!  Hug

Аз вече минах първия етап и вече съм си в къщи. Сега чакаме резултатите от хистологията за да разберем какво ще ми предстои от тук на натък. Най странното е, че чак сега сякаш осъзнавам какво се случва и всеки един момент в който остана сама е много тежък и съпроводен с рев. Утешавам се с това, че вече имам едно съкровище което да ме радва, но ми е много трудно когато ме попита " къде е бебето от коремчето на мама". Дано на по малко жени им се налага да минават по този път, защото никоя не го заслужава.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 617
Съжалявам, че се записваш в тази тема  Sad.

Днес ми откраха гроздовидна бременност

На база какво ти я откриха? Само ехографски или изследвахте и ЧХГ? Дано резултатите от хистологията са добри и не се налага лечение  Praynig. Ако имаш въпроси съм насреща  Hug

# 100
  • Мнения: 240
Ами двама лекари в две различни болници ми поставиха тази диагноза на база симптоми и ехограф. На снимката от ехографа се виждат многобройни точици, точно като на снимките които видях в интернет. След като ме приеха в болницата за абразио ми пуснаха иследвания за бЧХБ но не знам резултатите, тъй като ще си взема епикризата след 10-тина дни заедно с хистологията. От нетърпение да се прибера по скоро нямах време да говоря с лекаря за неговото мнение, но така или иначе резултатите ще покажат най ясно. Според данните в нета, ако има ембрион се води частична мола. При мен имаше ембрион, така че се надявам на по лека фаза, въпреки че в картона ми беше отбелязано Molla Hodatidoza II - III, но това е просто диагнозата на лекаря при приемането.

Благодаря ви за вниманието, и ако имам въпроси за напред определено ще питам.  Hug

П.П.
Кой лекар трябва да ми следи ЧХГ хормона - личноя, генеколог или лекуващият от болницата?
Колко пъти в месеца се пускат иследвания?
Трябва ли със мъжът ми да си пуснем генетични иследвания?

 Hug

# 101
  • Варна
  • Мнения: 617
Лекар не чакай да ти следи ЧХГ...Аз сама си пусках в една и съща лаборатория. Вече като бях на химиотерапия в онкологията, там ми го следяха горе-долу на месеца веднъж, за да преценят дали да има нов курс. От генетични аз лично не виждам смисъл. Моята гроздовидна беше след направени генетични по друг повод (родено дете с увреждане и ранни спонтанни аборти). И при двамата всичко беше нормално.

# 102
  • Мнения: 240
Много ти благодаря за бързия отговор и честита малка душичка!  Hug

# 103
  • Мнения: 4
Здравейте.  Simple Smile
На мен след големи премеждия и спонтанен аборт на 26.09 едва днес разбрах от епикризата - гроздовидна бременност - след съмнения за рак, кухо яйце и др. - едвам не умрях от притесненя. Лекарят във втората болница пак не е сигурен дали не е и миома в дегенерация. Иска да ми махне матката. Правиха ми поради кървене 2 кюретажа в 2 болници последователно. После АБ едва след втория абразио. Сега съм изписана вече 6 дни с болки в матката и кръста. Утре съм при Славчев. За колко време излиза ЧХГ в кръвта и в урината, та утре да ида да пусна един преди да отида при него? Много съм изплашена, защото още на 26.09 ми излизаха некрози. Скайпа ми е chessmistress.

# 104
  • Мнения: 33
Здравейте,

На 19.11 ми направиха абразио в 7 г.с-  диагноза Мола Хидатидоза.
Чакам си епикризата- казаха ми, че ще е готова до 10 дни.
До колкото разбрах преди нея няма никаква яснота какво предстои.
Моля споделете имахте ли някакви по- особени симптоми преди поставяне на диагнозата.
Аз бях на прегледи при гинеколожката ми няколко пъти преди да се стигне до тук.
Имаше плоден сак - даже беше порастнал при втория преглед, но много трудно се виждаше. Само след няколко дни ме застреляха с диагноза гроздовидна бременност. Съвсем случайно открита след като получих съвсем малко зацапване с кафеникав цвят. Сега след аборта също имам такова зацапване (тъмно кафеникаво) - това симптом ли е на някаква нередност или е нормално явление след абразио. Дали има някакви данни в какъв процент от случаите диагнозата налага допълнително лечение?
Нямам деца и съм в паника да не се случи нещо непоправимо......

# 105
  • Мнения: 240
Sasin съжалява, че и ти преживяваш този кошмар. Имай в предвид, че резултатите няма да са готови до 10 дни. Аз отидох след 15-тия ден и още не ми бяха готови, съответно и епикризата. За симптомите - всичко си протича като нормална бременност и единствено е кафеникавото зацапване и ужасно високите нива на ЧХГ. Аз имах два пъти кафеникаво зацапване и моята лекарка каза, че било нормално и не ми обърна внимание. На видеозона, както при теб не се виждаше ясно и на последния  преглед ми каза даже, че и е много съмнителната тая моята бременност. На следващият ден получих обилно кафяво кървене и отидох в болница, където ми поставиха диагнозата и вече на татък си наясно какво става. Въпреки, че генеколожката ми каза да не предприемам нищо, и че сама ще се изчистя, добре че не я послушах. Би трябвало след абразиото да са ти слагали антобиотик 3-5 дни на всеки 12 часа. Кафявото кървене е нормално в момента на мен ми беше така почти до идването на първия цикъл. Самият цикъм вероятно ще ти е по обилен и с ярка кръв, за това не се стряскай. След като са ти готови хистологията и епикризата имаш право лекуващият лекар да те консултира, какво следва. Имаш право на безплатен преглед до 1 месец след процедурата / не че ще го направят/. На мен ми казаха следното - живей си живота всичко мина добре, след първия цикъл пусни кръвни иследвания на ЧХГ / хормон на бременността/ и ако резултата е под 5 / което значи че не си бременна/ след 6 месеца може да се забременее отново, ако резултата е по висок / т.е. пише че има бременност/ отиваш пак при лекуващият от болницата за да ти каже какво предстои. До колкото аз успях да се запозная с тази аномалия, щом има ембрион значи молата е частична и в много редки случаи може да е пълна при наличието на ембрион. Има три степени на молата. Първата е най лека и не се налага никакво лечение. При втората лекаря преценява според нивата на ЧХГ хормона дали да се предприеме лечение / химиотерапия/ и третата е най тежка и тогава лечението /химиотерапията/ е задължителна. Цлед като са ти я открили толкова рано, не се притеснявай вероятно ще е първа степен. При мен я откриха чак 9 седмица и според хистологията е втора степен и сега ще правя иследвания за да разбера дали ще ми се налага лечение. Относно възможността да забременееш отново, не се притеснявай. Абсолютно е възможно, както след нормален аборт. Изисква се единствено по големия срок на изчакване за да се възтанови организма и нивата на хормона да се стабилизират, защото има малък процент вероятност да се повтори молата при скорощна бременност или да има други увреждания на плода. За това препоръчват на се изчака от 6 м до 1 г преди следваща бременност. Надявам се, че за сега съм ти била полезна и ако имаш други въпроси питай.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 617
Не обичам да има нови мнения в тази тема  Sad. Не искам тази гад - гроздовидната бременност да се появява никъде.
Моята хистология беше готова за около 10 дни. За съжаление молата беше 2-ра степен. Това налага химиотерапия. При трета степен ми казаха, че клетките се разпространяват и в самите клетки на матката и обикновено се налага тя да се отстрани  Sad. Не си спомням колко дни имах течение след абразиото обаче  newsm78.
 Аз съм живия пример, че дори след химиотерапия може да се роди дете  Simple Smile. Не мисли сега за това, гледай да си добре, защото едно дете трябва да има здрава майка  Hug.

# 107
  • Мнения: 240
И според моята хистология е втора степен но ще видим какво ще стане след като си пусна иследването тези дни за ЧХГ. Силно се надявам показателите да са ниски и да не стигам до химиотерапия.  Praynig

# 108
  • Мнения: 33
Дами, благодаря за информацията. Wafi стискам палци да не се налага да правиш химиотерапия.
Значи все пак има възможност и при втора степен да не се стига до това лечение.
А показателите на ЧХГ не падат ли постепенно?

# 109
  • Мнения: 240
Здравейте,

Искам да се "похваля", че резултатите са ми супер и няма да се налага лечение. Камък ми падна от сърцето и просто от раз така ми олекна, че не можех да не споделя с вас. Пожелавам късмет на другите момичета и ако не друго то поне да се разминат леко с проблема. Благодаря за подкрепата и информацията.  Hug

# 110
  • Мнения: 4
Здравейте, аз преживях много. Бях в 5та градска, хистеректомия със съмнения за хорион епителион, трофобластна болест след гроздовидна бременност.
Хистологията ми показа възможно най-лошото усложнение, но няма разсейки- злокачествен хорионкарцинома. Регистрирах се в онкологията. Моля някой ако знае нещо да сподели. Онкокомисията ме насочва към изследвания и химио. 
скайпа ми е chessmistress.
Между другото през цялото това време ЧХГ то си варира под 0.5.
Моля някой да  разкаже как протича химиото и как се чувствате.  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 240
Georgiana много ми е мъчно за това което си преживяла и което тепърва ти предстои.  Cry Съжаявам, че не мога да ти помогна с нужната ти информация, но сигурно Slavi_Yo ще ти обясни, тъй като тя е минала през химиотерапия и е най наясно.
Много прегръдки и бъди силна!  Hug

# 112
  • Варна
  • Мнения: 617
Моля някой ако знае нещо да сподели.
Много съжалявам за резултатите  Sad
Незнам дали навсякъде химиотерапията минава по един и същ начин, но мога да кажа как беше при мен.
1-ви ден- взимат кръв за ЧХГ (резултата ми излизаше след около 4дни) и кръвни изследвания. Ако кръвните са в норма, бият ми метотрексата мускулно и си отивам.
2-ри, 4-ти 6-ти и 8-ти ден- пия 3х1 фолиева киселина, но в много висока доза по 5мг
3-ти , 5-ти и 7-ми ден- отново взимат кръв (вече няма за ЧХГ) и бият метотрексат
Реално един курс ми беше от 4 инжекции през ден. След това имам почивка 20 дни. После цялата схема отначало. При мен имаше 4 курса или общо 16 инжекции. Моето ЧХГ падаше постепенно.
Аз нямах никакви други странични ефекти освен огромни страшно болезнени афти в устата  ooooh!.. Не можех да ям не защото ми е лошо или нямам апетит, а защото много ме боляха.
Успех ти желая в лечението  Hug!

# 113
  • Мнения: 4
Благодаря ти. Моят лекар не може да си обясни как при това ниско, водят го отр. ЧХГ е възможно тази хорионкарцинома на хистологията. 2ма патолози я потвърждават. И той се зачуди, поне на мен така ми се стори, как ще се прави химиото така на сляпо без контрол, само образна диагностика. А той каза не може да я правим всеки месец. Много съм притеснена, защото при тези все отрицателни ЧХГта имам 3 кюретажа преди махането на матката, които са с обилен материал. Иначе във вторник ми е първата инжекция Метотрексат.

# 114
  • Мнения: 6
За съжаление и аз се включвам в темата, с диагноза моларна бременност Sad
Бях писала в друга тема, тъй като преди аборта лекарите мислеха, че кухо яйце.

Това е моята история на една много желана бременност:

Последният ми МЦ беше на 18 декември. Три дена след закъснението на следващия месец си направих тест за бременност и беше отрицателен (цикълът ми е през 28/29 дена). След два дена си направих втори, който също беше отрицателен и още тогава започнаха моите опасения, че нещо не е наред.. (обикновено тестовете за бременност показват положителен резултат около 12  дена след оплождането/овулацията) На шестия ден имах положителен тест и 4 дена по късно отидох на преглед – 5г.с. + 2дена. На вагинален ултразвук не се видя нищо, при положение че в този етап от бременността трябва да се вижда поне плоден сак и евентуално жълтъчно мехурче. Опасенията бяха за извънматочна бременност.. Гинекологът ми ми каза да се върна за втори преглед след една седмица. На следващия ден отидох на кръвен тест да се установи нивото на бета ЧХГ, беше 560, което ми даде някаква надежда, тъй като плоден сак се вижда обикновено след 1000 (до 2000 вече със сигурност трябва да се вижда). Три дена по-късно направих втори преглед при друг лекар, пак нищо не се видя и второ изследване на бета ЧХГ – 1000. В 6г.с. +2дена за първи път се видя плоден сак с размер 5мм, което отговаря на четвърта седмица. Продължиха да следят бета ЧХГ, който се увеличаваше в нормите, плодният сак растеше, но така и не се видя жълтъчно мехурче и ембрион – кухо яйце. През цялото време не съм имала никакви болки или кървене и имах нормалните признаци на бременност. В 9г.с. вече беше ясно, че трябва да направя аборт. С надеждата, че целият този ужас най-накрая ще приключи.. Два дена по-късно отидох в Майчин дом за аборт. След няколко часа висене по кабинетите ме пратиха в алергологията с опасения за алергия. Оказах се алергична към лидол и ме върнаха. Три дена пих антиалергични и отново в Майчин дом. Отново висене по кабинетите, като през цялото време се треса от ужас от предстоящата упойка.. След няколко часа най-накрая ме приеха. И вчера всичко приключи – моята така желана бременнст, която се превърна в един безкраен ужас.


След като ми излезна резултатът от хистологията се оказа, че "кухото яйце" е всъщност гроздовидна бременност Sad

От понеделник започват да следят чхг-то. В началото на 10-та седмица преди да ми направят аборта чхг ми беше 10 000, което ми се струва много странно, в почти всички случаи с моларна бременност нивата са в стотици хиляди! Ужасно съм притеснена.. Ако има някой, който е бил в подобна ситуация ще съм много благодарна да сподели как са протекли нещата. Предварително благодаря!


# 115
  • Мнения: 4
Здрасти, моя телефон е 0878598675. Нека всеки с проблеми да се чувства добре дошъл да попита, каквото знам ще помогна.
Щом си с мола трябва да направиш химиотерапия. После можеш да си имаш бебенце и вс ще е ок. Не се притеснявай.
Аз правих 2 месеца.
С поздрав,
Веси
Сега вс. е наред, надявам се все така занапред. Пет скенера ми е отр.

# 116
  • Мнения: 99
Здравейте , включвам се в темата и виждам, че не е писано от доста време, което ме радва и се надявам при всички нещата да са завършили по най-добрия начин.
Да споделя и моя случай и да помоля за вашето мнение, тъй като в петък ми поставиха диагноза моларна бременност.
Цикъл с дължина 33-34 дни. Овулация около 18-21 ден. Последен цикъл 02.01. Имам два интимни контакта на 19 и 23.01. Каквото е станало е било в един от двата дни.
Положителен тест с бледа втора черта на 03.02. Първи преглед на 17.02. Вижда се празен плоден сак,без ембрионален хълм, отговарящ на 5 г.с.  А по последен цъкал би трябвало да съм в 6г.с.
Док каза или е кухо яйце,или късна ову.
Отново преглед на 27.02. Първия плоден сак отново е празен, макар и нараснал, но вижда и втори, който при първия преглед не откри. И втория е празен и с малко по-малки размери.
По това време вече трябва да съм в 7г.с и 6 дни.
Каза че не му харесва формата на първия сак и външната му обвивка. Препоръча незабавно изчистване и диагноза моларна бременност.
Не ми е пускал кръвен тест. Във вторник ме вика за аборт.
Искам да попитам, тъй като ходя на частно ще имам ли хистология след това. Или поне нещо, което със сигурност да потвърди диагнозата. Той каза че само ще ме следи с ехографски преглед, след процедурата. Казах му за късната ми ову и датите не бебе-правене, но той почти не го взе в предвид. Каза, че не е нормална бременност и трябва да се прекъсне възможно най-скоро. За него ако не е мола е мисед. Имам ли изобщо шанс според вас нещата да тръгнат в добра посока ?
Не знам, много съм объркана. Знам, че в случая не мога да получа помощ от вас, но ще се радвам да чуя мненията ви.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Аз не мисля, че може да се даде така категорично мнение за моларна. Иначе вероятно бременността не върви.
Задължително се прави хистология на аборт, още повече ако има съмнения за мола. То това всъщност е смисъла на хистологията-тя други данни не дава освен дали е било нормална или моларна бременност.
ДА споделя моя опит. След кухо яйце забременях и почти веднага започна зацапване. В Шейново бяха категорични, че е моларна и трябва да ме приемат. Малък плоден сак и доста тъмни сенки. Аз отказах и докторката беше възмутена, не спря да ми обяснява колко е сериозна диагнозата. Обадих се на доцентка от МД. По телефона тя беще категорична, че молата е хистологична, не ехографска диагноза. НА другия ден отидох при д-р Марков задари добрата апаратура. Той каза буквално същите думи-нужна е хистология, но не вижда данни за мола. В крайна сметка бременността приключи след около 3 седмици с кюртаж. Естествено нямаше мола.

# 118
  • Мнения: 99
Да, мен точно това ме притеснява. Че диагнозата ми е поставена по този начин. Исках да видя, дали и при други с подобни симптоми, все пак се е оказала мола.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 617
 При мен след ехографски преглед лекаря се усъмни, че е моларна бременност. "Картинката" изглеждала като "снежна буря", матката е по-голяма от предполагаемата седмица, няма ембрион, а само плацентарна тъкан. Изпрати ме да изследвам ЧХГ и стойностите бяха много високи. След направена хистология при абразиото се доказа, че е наистина мола.
 Не съм сигурна дали ще ти направят хистология ако си на частно или поне няма да е безплатно. Според мен трябва да се пита предварително.

# 120
  • Мнения: 99
Ясно. Ще питам за хистологията. При мен на прегледа се виждаха просто две плодни сакчета. Без други точици. Ще направя още един преглед преди кюртажа и ще решавам.Благодаря ви  Peace

# 121
  • Мнения: 240
Лейла@ направи преглед при друг лекар. Ако си от София с 2 ръце ти препоръчвам да се насочиш към Майчин дом. Там са добри специалисти и диагностици. На мен също ми казаха на първи я преглед, че може да е рано да се види. После като прокървих, личната ме прати във II Градска и ми казаха, че е многоплодна бременност. След 2 дни прокървих пак и отидох в Майчин дом. Още в спешния кабинет казаха, че е мола. Прегледаха ме още 3-ма лекари и потвърдиха /бях около 8 седмица/. Симптомите са - силно увеличена матка отговаряща на по напреднала бременност, огромна плацента поктита със стотици мехурчета, които се виждат на видеозона като снеговалеж или като много черни точици, ЧХГ резултати с ненормално високи стойности /пусни си задължително това иследване/, бебето /ако изобщо има такова/ няма сърдечен пулс и не се развива, зацапване до обилно кървене в кафяв цвят, силно израсени симптоми на бременност /гадене, повръщане/. ярка линия на теста за бременност. Ако си здравно осигурена абразиото, лечението, хистологията и престоя в болницата са ти безплатни. Имай в предвид, че е много важно специалиста който ти прави абразио да си разбира от работата, за да те изчисти добре. След процедурата се дава антибиотих профилактично около 3 дни. След първия цикъл се започва следене на нивата на ЧХГ, за да се види дали се нормализират/спадат. Естествено хистологията ще даде най точна оценка дали е било мола и каква степен. От това зависи и по нататъшното наблюдаване и лечение. Надявам се лекарят да е сгрешил с предположението си, но е правилно при такива съмнения да те прати на ЧХГ. Стискам палци всичко да е наред.  Hug

Ето няколко снимки за нагледно /не са мои, те останаха в болницата/:




# 122
  • Мнения: 99
Благодаря wafi, макар че не съм от София, ще направя всичко необходимо. Не съм здравно осигурена и сама ще отида на ЧХГ тест, до колко мога да разчитам, че ако е мола той ще го потвърди ? Според лекаря останах с впечатление, че като следим нещата след това ще стане ясно. Иначе кафеникаво зацапване имах преди 2 седмици, доста оскъдно и с дуфастон след седмица спря. Имах такова и с първата бременност, затова и не му отдадох значение. Симптоми силно изразени нямам, точно каквито имах и първия път.

# 123
  • Мнения: 240
Когато има мола, ЧХГ е много завишено и не отговаря на седмиците на бременността.

Ето калкулатор на който да си ги провериш - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542

ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml

Честно казано се съмнявам при теб да е мола и дано да съм права.

# 124
  • Мнения: 99
Благодаря, утре ще направя тест и консултация с друг лекар и ще пиша, дано си права  Praynig

# 125
  • Мнения: 99
Както обещах идвам с новини. ЧХГ тест в нашия град днес установих, че не правят никъде и отидох на преглед за второ мнение.Момичета имам си плодно сакче с ембрион и сърдечни пулсации Simple Smile Видя се съвсем ясно и лекарката остана шокирана от поставената ми диагноза. Вторият сак се резорбира и бременността ми изглежда напълно нормална. Не мога да опиша как се чувствам Simple Smile Благодаря ви за съветите  Hug

# 126
  • Мнения: 240
Лейла@ направо ми стопли душата. Честито! Пожелавам ти лека бременност, бързо раждане и здраво бебче. Според мен ще е най добре да не ходиш повече при този лекар, достатъчно ясно показа с диагнозата си, че е некомпетентен. Всичко най хубаво!  Hug

# 127
  • Мнения: 1 483
Слава Богу,никой не е писал в тази тема скоро!Но аз преживях този кошмар миналата седмица,направо незная къде се намирам.В сряда ми правиха абразио .И сега съм в чуденка дали още днес да не пусна тест ЧХГ.Иначе ми казаха след една седм. да ходя на преглед и тогава ще излязат резултатите от хистологията.

# 128
  • Мнения: 240
liletka много съжалявам, че си преживяла тази гадост.  Hug Стискам палци поне резултатите да са добри от хистологията и ЧХГ-то да падне бързо.
Няма смисъл да пускаш ЧХГ толкова скоро, защото не може да падне така бързо. Пуска се след първия цикъл и от тогава се следи. Успех и пиши как са резултатите.

# 129
  • Мнения: 1 483
Благодаря ти wafi за бързият отговор,прегледах и по-горният ти пост и видях,че и там си писала кога да се направи Hug
Тъпото е,че при мен уж всичко вървеше идеално,докторката каза,че и сърце е имало,но ехографа при друг доктор показа,че плода е загинал още в 7г.с и както ми обясниха и други доктори нямало как да има сърдечна дейност #2gunfire И чак в 12г.с.  (като отидох уж за ранният скрининг) установиха,че е мола.Сега чакам резултатите и се надявам все пак да не е това......

# 130
  • Мнения: 240
liletka да ги убиеш тези лекари. 12 седмица е предела за молата и после става страшничко. А как на скининга го установиха, заради повишените нива на ЧХГ ли?

# 131
  • Мнения: 1 483
liletka да ги убиеш тези лекари. 12 седмица е предела за молата и после става страшничко. А как на скининга го установиха, заради повишените нива на ЧХГ ли?

Не,още на ехографа.Въпросната докторка гледа-гледа и накрая каза,че нещо не се вижда ембриона и написа на снимката-мисед.И още в същият ден отидох при друг доктор (д-р.Билчев от клиниката на Щерев) и той ме гледа сигурно около 35мин и каза,че "матката увеличена ,има наличие на ембрионални структури,без сърдечна дейност,което отговаря на 7г.с. и също така наличие на кистични структури"
Каза ми ,че това трябвало да се види още в 7 седм. и още тогава да се вземат мерки.
Също написа-да се изключи частична Мола Хидатидоза след хистологичното изследване.
Много мислих какво значи-ДА СЕ ИЗКЛЮЧИ....

# 132
  • Мнения: 240
Хъм наистина странно. Защо да се изключи частична мола при наличието на ембрион, след като тогава се води частична. Може би е имал в предвид, като най вероятна диагноза. Уф дано се окаже друго.

# 133
  • Мнения: 1 483
Излезе ми хистологията ,взех си епикризата.Не било Мола,много се радвам,направо не можах да повярвам Simple Smile

# 134
  • Мнения: 240
liletka много се радвам за теб! Така си и мислех, че няма да е мола. Желая ти успех за напред.  Hug

# 135
  • Мнения: 1 483
liletka много се радвам за теб! Така си и мислех, че няма да е мола. Желая ти успех за напред.  Hug

Благодаря много Hug

Общи условия

Активация на акаунт