Гроздовидна бременност

  • 43 547
  • 135
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 240
Sasin съжалява, че и ти преживяваш този кошмар. Имай в предвид, че резултатите няма да са готови до 10 дни. Аз отидох след 15-тия ден и още не ми бяха готови, съответно и епикризата. За симптомите - всичко си протича като нормална бременност и единствено е кафеникавото зацапване и ужасно високите нива на ЧХГ. Аз имах два пъти кафеникаво зацапване и моята лекарка каза, че било нормално и не ми обърна внимание. На видеозона, както при теб не се виждаше ясно и на последния  преглед ми каза даже, че и е много съмнителната тая моята бременност. На следващият ден получих обилно кафяво кървене и отидох в болница, където ми поставиха диагнозата и вече на татък си наясно какво става. Въпреки, че генеколожката ми каза да не предприемам нищо, и че сама ще се изчистя, добре че не я послушах. Би трябвало след абразиото да са ти слагали антобиотик 3-5 дни на всеки 12 часа. Кафявото кървене е нормално в момента на мен ми беше така почти до идването на първия цикъл. Самият цикъм вероятно ще ти е по обилен и с ярка кръв, за това не се стряскай. След като са ти готови хистологията и епикризата имаш право лекуващият лекар да те консултира, какво следва. Имаш право на безплатен преглед до 1 месец след процедурата / не че ще го направят/. На мен ми казаха следното - живей си живота всичко мина добре, след първия цикъл пусни кръвни иследвания на ЧХГ / хормон на бременността/ и ако резултата е под 5 / което значи че не си бременна/ след 6 месеца може да се забременее отново, ако резултата е по висок / т.е. пише че има бременност/ отиваш пак при лекуващият от болницата за да ти каже какво предстои. До колкото аз успях да се запозная с тази аномалия, щом има ембрион значи молата е частична и в много редки случаи може да е пълна при наличието на ембрион. Има три степени на молата. Първата е най лека и не се налага никакво лечение. При втората лекаря преценява според нивата на ЧХГ хормона дали да се предприеме лечение / химиотерапия/ и третата е най тежка и тогава лечението /химиотерапията/ е задължителна. Цлед като са ти я открили толкова рано, не се притеснявай вероятно ще е първа степен. При мен я откриха чак 9 седмица и според хистологията е втора степен и сега ще правя иследвания за да разбера дали ще ми се налага лечение. Относно възможността да забременееш отново, не се притеснявай. Абсолютно е възможно, както след нормален аборт. Изисква се единствено по големия срок на изчакване за да се възтанови организма и нивата на хормона да се стабилизират, защото има малък процент вероятност да се повтори молата при скорощна бременност или да има други увреждания на плода. За това препоръчват на се изчака от 6 м до 1 г преди следваща бременност. Надявам се, че за сега съм ти била полезна и ако имаш други въпроси питай.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 617
Не обичам да има нови мнения в тази тема  Sad. Не искам тази гад - гроздовидната бременност да се появява никъде.
Моята хистология беше готова за около 10 дни. За съжаление молата беше 2-ра степен. Това налага химиотерапия. При трета степен ми казаха, че клетките се разпространяват и в самите клетки на матката и обикновено се налага тя да се отстрани  Sad. Не си спомням колко дни имах течение след абразиото обаче  newsm78.
 Аз съм живия пример, че дори след химиотерапия може да се роди дете  Simple Smile. Не мисли сега за това, гледай да си добре, защото едно дете трябва да има здрава майка  Hug.

# 107
  • Мнения: 240
И според моята хистология е втора степен но ще видим какво ще стане след като си пусна иследването тези дни за ЧХГ. Силно се надявам показателите да са ниски и да не стигам до химиотерапия.  Praynig

# 108
  • Мнения: 33
Дами, благодаря за информацията. Wafi стискам палци да не се налага да правиш химиотерапия.
Значи все пак има възможност и при втора степен да не се стига до това лечение.
А показателите на ЧХГ не падат ли постепенно?

# 109
  • Мнения: 240
Здравейте,

Искам да се "похваля", че резултатите са ми супер и няма да се налага лечение. Камък ми падна от сърцето и просто от раз така ми олекна, че не можех да не споделя с вас. Пожелавам късмет на другите момичета и ако не друго то поне да се разминат леко с проблема. Благодаря за подкрепата и информацията.  Hug

# 110
  • Мнения: 4
Здравейте, аз преживях много. Бях в 5та градска, хистеректомия със съмнения за хорион епителион, трофобластна болест след гроздовидна бременност.
Хистологията ми показа възможно най-лошото усложнение, но няма разсейки- злокачествен хорионкарцинома. Регистрирах се в онкологията. Моля някой ако знае нещо да сподели. Онкокомисията ме насочва към изследвания и химио. 
скайпа ми е chessmistress.
Между другото през цялото това време ЧХГ то си варира под 0.5.
Моля някой да  разкаже как протича химиото и как се чувствате.  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 240
Georgiana много ми е мъчно за това което си преживяла и което тепърва ти предстои.  Cry Съжаявам, че не мога да ти помогна с нужната ти информация, но сигурно Slavi_Yo ще ти обясни, тъй като тя е минала през химиотерапия и е най наясно.
Много прегръдки и бъди силна!  Hug

# 112
  • Варна
  • Мнения: 617
Моля някой ако знае нещо да сподели.
Много съжалявам за резултатите  Sad
Незнам дали навсякъде химиотерапията минава по един и същ начин, но мога да кажа как беше при мен.
1-ви ден- взимат кръв за ЧХГ (резултата ми излизаше след около 4дни) и кръвни изследвания. Ако кръвните са в норма, бият ми метотрексата мускулно и си отивам.
2-ри, 4-ти 6-ти и 8-ти ден- пия 3х1 фолиева киселина, но в много висока доза по 5мг
3-ти , 5-ти и 7-ми ден- отново взимат кръв (вече няма за ЧХГ) и бият метотрексат
Реално един курс ми беше от 4 инжекции през ден. След това имам почивка 20 дни. После цялата схема отначало. При мен имаше 4 курса или общо 16 инжекции. Моето ЧХГ падаше постепенно.
Аз нямах никакви други странични ефекти освен огромни страшно болезнени афти в устата  ooooh!.. Не можех да ям не защото ми е лошо или нямам апетит, а защото много ме боляха.
Успех ти желая в лечението  Hug!

# 113
  • Мнения: 4
Благодаря ти. Моят лекар не може да си обясни как при това ниско, водят го отр. ЧХГ е възможно тази хорионкарцинома на хистологията. 2ма патолози я потвърждават. И той се зачуди, поне на мен така ми се стори, как ще се прави химиото така на сляпо без контрол, само образна диагностика. А той каза не може да я правим всеки месец. Много съм притеснена, защото при тези все отрицателни ЧХГта имам 3 кюретажа преди махането на матката, които са с обилен материал. Иначе във вторник ми е първата инжекция Метотрексат.

# 114
  • Мнения: 6
За съжаление и аз се включвам в темата, с диагноза моларна бременност Sad
Бях писала в друга тема, тъй като преди аборта лекарите мислеха, че кухо яйце.

Това е моята история на една много желана бременност:

Последният ми МЦ беше на 18 декември. Три дена след закъснението на следващия месец си направих тест за бременност и беше отрицателен (цикълът ми е през 28/29 дена). След два дена си направих втори, който също беше отрицателен и още тогава започнаха моите опасения, че нещо не е наред.. (обикновено тестовете за бременност показват положителен резултат около 12  дена след оплождането/овулацията) На шестия ден имах положителен тест и 4 дена по късно отидох на преглед – 5г.с. + 2дена. На вагинален ултразвук не се видя нищо, при положение че в този етап от бременността трябва да се вижда поне плоден сак и евентуално жълтъчно мехурче. Опасенията бяха за извънматочна бременност.. Гинекологът ми ми каза да се върна за втори преглед след една седмица. На следващия ден отидох на кръвен тест да се установи нивото на бета ЧХГ, беше 560, което ми даде някаква надежда, тъй като плоден сак се вижда обикновено след 1000 (до 2000 вече със сигурност трябва да се вижда). Три дена по-късно направих втори преглед при друг лекар, пак нищо не се видя и второ изследване на бета ЧХГ – 1000. В 6г.с. +2дена за първи път се видя плоден сак с размер 5мм, което отговаря на четвърта седмица. Продължиха да следят бета ЧХГ, който се увеличаваше в нормите, плодният сак растеше, но така и не се видя жълтъчно мехурче и ембрион – кухо яйце. През цялото време не съм имала никакви болки или кървене и имах нормалните признаци на бременност. В 9г.с. вече беше ясно, че трябва да направя аборт. С надеждата, че целият този ужас най-накрая ще приключи.. Два дена по-късно отидох в Майчин дом за аборт. След няколко часа висене по кабинетите ме пратиха в алергологията с опасения за алергия. Оказах се алергична към лидол и ме върнаха. Три дена пих антиалергични и отново в Майчин дом. Отново висене по кабинетите, като през цялото време се треса от ужас от предстоящата упойка.. След няколко часа най-накрая ме приеха. И вчера всичко приключи – моята така желана бременнст, която се превърна в един безкраен ужас.


След като ми излезна резултатът от хистологията се оказа, че "кухото яйце" е всъщност гроздовидна бременност Sad

От понеделник започват да следят чхг-то. В началото на 10-та седмица преди да ми направят аборта чхг ми беше 10 000, което ми се струва много странно, в почти всички случаи с моларна бременност нивата са в стотици хиляди! Ужасно съм притеснена.. Ако има някой, който е бил в подобна ситуация ще съм много благодарна да сподели как са протекли нещата. Предварително благодаря!


# 115
  • Мнения: 4
Здрасти, моя телефон е 0878598675. Нека всеки с проблеми да се чувства добре дошъл да попита, каквото знам ще помогна.
Щом си с мола трябва да направиш химиотерапия. После можеш да си имаш бебенце и вс ще е ок. Не се притеснявай.
Аз правих 2 месеца.
С поздрав,
Веси
Сега вс. е наред, надявам се все така занапред. Пет скенера ми е отр.

# 116
  • Мнения: 99
Здравейте , включвам се в темата и виждам, че не е писано от доста време, което ме радва и се надявам при всички нещата да са завършили по най-добрия начин.
Да споделя и моя случай и да помоля за вашето мнение, тъй като в петък ми поставиха диагноза моларна бременност.
Цикъл с дължина 33-34 дни. Овулация около 18-21 ден. Последен цикъл 02.01. Имам два интимни контакта на 19 и 23.01. Каквото е станало е било в един от двата дни.
Положителен тест с бледа втора черта на 03.02. Първи преглед на 17.02. Вижда се празен плоден сак,без ембрионален хълм, отговарящ на 5 г.с.  А по последен цъкал би трябвало да съм в 6г.с.
Док каза или е кухо яйце,или късна ову.
Отново преглед на 27.02. Първия плоден сак отново е празен, макар и нараснал, но вижда и втори, който при първия преглед не откри. И втория е празен и с малко по-малки размери.
По това време вече трябва да съм в 7г.с и 6 дни.
Каза че не му харесва формата на първия сак и външната му обвивка. Препоръча незабавно изчистване и диагноза моларна бременност.
Не ми е пускал кръвен тест. Във вторник ме вика за аборт.
Искам да попитам, тъй като ходя на частно ще имам ли хистология след това. Или поне нещо, което със сигурност да потвърди диагнозата. Той каза че само ще ме следи с ехографски преглед, след процедурата. Казах му за късната ми ову и датите не бебе-правене, но той почти не го взе в предвид. Каза, че не е нормална бременност и трябва да се прекъсне възможно най-скоро. За него ако не е мола е мисед. Имам ли изобщо шанс според вас нещата да тръгнат в добра посока ?
Не знам, много съм объркана. Знам, че в случая не мога да получа помощ от вас, но ще се радвам да чуя мненията ви.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Аз не мисля, че може да се даде така категорично мнение за моларна. Иначе вероятно бременността не върви.
Задължително се прави хистология на аборт, още повече ако има съмнения за мола. То това всъщност е смисъла на хистологията-тя други данни не дава освен дали е било нормална или моларна бременност.
ДА споделя моя опит. След кухо яйце забременях и почти веднага започна зацапване. В Шейново бяха категорични, че е моларна и трябва да ме приемат. Малък плоден сак и доста тъмни сенки. Аз отказах и докторката беше възмутена, не спря да ми обяснява колко е сериозна диагнозата. Обадих се на доцентка от МД. По телефона тя беще категорична, че молата е хистологична, не ехографска диагноза. НА другия ден отидох при д-р Марков задари добрата апаратура. Той каза буквално същите думи-нужна е хистология, но не вижда данни за мола. В крайна сметка бременността приключи след около 3 седмици с кюртаж. Естествено нямаше мола.

# 118
  • Мнения: 99
Да, мен точно това ме притеснява. Че диагнозата ми е поставена по този начин. Исках да видя, дали и при други с подобни симптоми, все пак се е оказала мола.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 617
 При мен след ехографски преглед лекаря се усъмни, че е моларна бременност. "Картинката" изглеждала като "снежна буря", матката е по-голяма от предполагаемата седмица, няма ембрион, а само плацентарна тъкан. Изпрати ме да изследвам ЧХГ и стойностите бяха много високи. След направена хистология при абразиото се доказа, че е наистина мола.
 Не съм сигурна дали ще ти направят хистология ако си на частно или поне няма да е безплатно. Според мен трябва да се пита предварително.

Общи условия

Активация на акаунт