Наше ЮЛЧЕ сладко, през март ще става батко !

  • 10 344
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 799
и мен би ме било шубе в Турция...в Бя има много изгодни оферти за август  Grinning

# 31
  • Мнения: 4 300
Тъй, да докладвам за посещението при логопеда. В общи линии ни умножи по нула Embarassed Mr. Green Никсъна се държа ужасно, нищо не искаше да прави, не искаше да се пусне от нас, казваше само "не". Даде ни някои насоки- по отношение на създаване на режим и на това да си правим семейни ритуални, да го включваме в домакинската работа, да се опитваме да му внушим, че е отделна от нас личност, да го накараме да прави каквото той иска, но когато ние решим.  Засега според нея той ни се налага ( което никак не ме учудва между другото). Има изоставане от 6 мес до 1 година в някои умения.
Ще видим какво ще успеем да реализираме, че леко се пообърках. От началото на септември живот и здраве ще почна да го водя на терапия.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 414
Хриси къде го водихте?Чак пък да изостава  ooooh! какво ли ще каже за моите.?
Ние водихме Ради на 1месец защото не искаше да суче в пумпелина е нищо вярно не излезе че няма сукателен рефлек,просто детето беше със стафилококи и му беше запушен носа.

# 33
  • Мнения: 4 300
Там го водихме, Иве.
Ще го водя пак през септември и ще видим тогава как ще е положението, аз честно казано се надявам и яслата да му повлияе добре.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 414
Ами какво да ти кажа Хриси имай едно на ум,то на книга е едно но ти знаеш.
Няма ли да отворят клуба под вас?

# 35
  • Мнения: 521
Хриси, защо си се притеснила чак толкова? Още са малки. Това,че на 2 години не говори не е повод за притеснение.Бояна също не говори много. Вместо к казва т. Всяко дете е различно
Сетих се за едно предсказание на Ванга, че млякото ще стане отровно....

http://noviiskar.org/ni/index.php?option=com_content&task=vi … 59&Itemid=238

# 36
  • Мнения: 1 098
Добър вечер!
Да ви разкажа и моите неволи. Нещо съм много разстроена. Дели днес се държа меко казано превъзбудено. Всъщност е от няколко дни. Не спира с белите, не чува изобщо като му кажем нещо, удря. Вечерта го изведох в парка и  продължи с държанието си. Няма да ви казвам как се почувствах, сигурна съм, че всички си го обесняват с моите " демократични възпитателни методи". На тръгване една моя близка приятелка, която уважавам ми намекна дали тази буйност не се дължи на хиперактивност. И понеже аз и друг път съм си го мислела, само това ми и трябваше. Сега седя, чета симптомите и рева. Явно трябва да го заведа на психолог, за да ми каже. Много ме е страх Cry

# 37
  • Варна
  • Мнения: 204
Ау , много сладка Вероника  Heart Eyes Като нарисувана кукличка. HugИ Коцето много пораснал, мъжкарче е вече  Heart Eyes
Марти , много страшно това , което пише  Rolling EyesИскрено се надявам истината да е около 10% или поне да е не повече вредно от всичко останало, което ядем  Rolling Eyes .
Хриси почти съм сигурна, че до септември Никсъна ще те изненада приятно и логопедката ще има да взема пари от вас  PeaceИ извинявай би ли ми казала точно с кои умения изостава с една година. Умирам от любопитство  Blush
В тази връзка да кажа, че Нелия която абсолютно никога до сега не е ходила сама на гърне/нищо, че знае , че куклата трябва да се изпикае там/, днес реших да я оставя голичка вкъщи да щъка, щото и беше зачервено дупето.И дет се вика чудото стана- за 4 часа , 3 пъти сама си придърпа гънето, изхожда се , става и си ръкопляска.Накрая даже и се изака. ShockedУтре най-вероятно няма да е така,и затова днес за мен е паметна дата  Laughing
Мелодиите и песните в турските сериали много ми харесват  EmbarassedПреоткривам турската музика. Винаги съм знаела, че има нещо ориенталско в мен newsm78/освен физическите форми  Laughing/
Боряна, сега видях притесненията ти.Моля те не се притеснявай  Hug каква хиперактивност, пък и да е - не мисля че е нещо страшно. Минава се през този период и наистина всяко дете е различно.Мисля, че е период.
За играчка ли, за какво точно посяга или така без причина ?

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 22:20 от BOOTY

# 38
  • Мнения: 43
Добър вечер и от мен.
Вероничка много сладка малка госпожица.  Heart Eyes Дани, да ти е все така чаровна.
Елче, дано наистина нямате повече неволи  Hug Ще те чакаме вече по-често да се включваш.
Аз пък днес бях на работа  Crazy И така до края на седмицата. Естествено пряката ми шефка ме ядоса още от сутринта, защото я попитах най-човешки какво да правя. А тя ми се изръби "Ще работиш, какво?"  Twisted Evil  И ме подложи на психическа атака, че много зле било положението, че нямало кой да работи/ което си е вярно де/ , че много отпуска ще си пускам...и т.н. И ме гледа на криво, защото момичето, което ме е замествало е било нейн човек и не можа да го уреди да продължи да работи.Спирам!
За общия РД се предлага края на месеца, защото доста хора ги няма и са по морета август.
Лека нощ от мен  Hug
Дописвам, че видях, Бути едва ли ще е само за 1 ден. Според мен вече е разбрала за какво служи, а и тази буйна радост...

# 39
  • Мнения: 1 098
Бути, по принцип хиперактивността се води нещо като психически проблем. Не е съвсем безобидно. Дели в повечето случаи посяга, когато му се вземе играчка, но има случаи и на без причина. Също така е започнал да дърпа играчките от ръцете на децата.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 204
Бути, по принцип хиперактивността се води нещо като психически проблем. Не е съвсем безобидно. Дели в повечето случаи посяга, когато му се вземе играчка, но има случаи и на без причина. Също така е започнал да дърпа играчките от ръцете на децата.
Аз си го преведох буквално.Не искам да звуча, като някоя ужасна лелка учителка нито излишно да ви успокоявам, но и моите деца правят всичко това- бият се за играчки, понякога без причина удрят, но аз си мисля, че това е защото просто са деца.Много малки деца.Всъщност както ти си решиш, но не смятам, че трябва да плачеш, само, защото си прочела нещо в някоя книга.Като се опитам да се държа като страничен наблюдател, а не като майка виждам същото в половината от децата с които съм заобиколена. Това ми дава основание да си мисля, че мойте не са по различни от останалите.Иначе, ако потъна в мисли и книги, какво трябва да бъде детето ми , можеби само по лекари ще ходя. Не знам, само разсъждавам на глас.

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 22:48 от BOOTY

# 41
  • USA
  • Мнения: 559
Буути и ориенталски форми  hahaha, ще ме убиеш... На мен ми харесват някои мелодии, тази от сериала напр. ми харесва, обаче 90% от останалите не мога да ги понасям. Преди по ги търпях. Сега съм развила непоносимост към всичко доближаващо маане. На Слави оркестъра ме дразни, а има ли кларинет, просто забрави  Sick. Преди като че ли бях по-толерантна към тези музики.
Това, което описваш за Нели е точно като статията, която аз бях чела. Като са готови да ги оставиш 2-3 дена да щъкат голи около гърнето и така се учели много бързо. А дано.

Рокси, на мен ми се струват пркалени заключения базирани на 1 среща. То не може хем да е по вашите правила, хем да го учите на самостоятелност. Трудно е на тази възраст. И на мен ми е любопитно в какво изостава. Наистина, бих забравила за тази среща за няколко месеца. В яслата много ще се отрака, ще видиш. Какви ритуали препоръча, освен яденето заедно?

Бубе, не се притеснявай. Дели не е хиперактивен, просто си е по-будно дете. Аз също съм имала такива мисли за Криси, но като го гледам как се концентрира като му е интересно ми минават. Рано е за такива заключения. Такава им е възрастта, а си има и по-темпераментни деца. Аз се възхищавам на демократичния ти подход и споделям твоите виждания по повечето въпроси. Не се връзвай на майки, които не познават детето ти.

# 42
  • Мнения: 1 098
По принцип това, което пишеш ме успокоява. Може би наистина задълбах. Но вече за съжаление 90 процента от симптомите виждам при моето дете. Ох, не знам, аз съм доста емоционално и бързо изпадам в паника.
Още да ви питам по темета- вашите деца вече заиграват ли се с други или играя паралелно?
Благодаря ви и извинявайте Hug

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 23:14 от borianna

# 43
  • USA
  • Мнения: 559
Ти пък!  Hug То няма човек, който да не се замисля за това. Аз гледах симптомите още като беше на 10тина месеца.  Mr. Green Съвсем сериозно. Дели съм го виждала в акция и си е много добро и нормално дете. Само ще добавя, че сестра ми на тази възраст е била страшилището на квартала и е хапела наред и се е биела, проходила е рано и е била супер активна. После беще отличничка цял живот, много е отговорна и е като муха.  Hug
Криси още не се заиграва много. Иска да е около децата и да им играе с играчките, и ако може те да не играят с неговите.  Mr. Green

# 44
  • Варна
  • Мнения: 204
Нелия се заиграва само с батко си.Или по-точно с каквото играе той иска и тя. И става една.. на кълбо  ooooh!На яслата не знам как е.Там ги слагат на един килим в една голяма стая и пръскат играчки и всеки си рови нещо.
Буути и ориенталски форми  hahaha, ще ме убиеш... На мен ми харесват някои мелодии, тази от сериала напр. ми харесва, обаче 90% от останалите не мога да ги понасям.
Не се смей така си е. А иначе аз говоря за тези по сериалите , че ми харесват и то много. Сега даже си изтеглих всичко от Мелодия на сърцето. Ми една от друга по-хубави, че и кахърни даже  Blush Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт