Отговори
  • Мнения: 105
аз съм 37 г.с и на запис на тонове на бебо лекарят каза 4е вместо пулса да се пока4ва при движенията  на бебо тои се понижавал!!! а трябва да е обратно колкото по активни джижения толкова да се пока4ват тоновете, да уто4ня 4е не е станало през целия запис на на два-три пъти. аз се оплаших много отидох в аг-то( аз сум от русе) там ми направиха друг запис и казаха 4е вси4ко с бебо е ок. но някак си тая фраза 4е не реагира правилно, не ми дава мира. искам да попитам на някого слу4вало ли се? и какво се парави в такув слу4аи?

# 1
  • Мнения: 173
didolitka, първо се успокой мила,

не мисли лоши неща,знам че след като се чуе такова нещо от лекар е стресиращо,но много се радвам че си потърсила и друго мнение!Нормално е тоновете да се променят при движение,но незнам за такава зависимост,за каквато говори твоя лекар!?С първото ми дете 10 дни преди термин аз ходих на консултация,попринцип имах много лека и безпроблемна бременност,НО на последния преглед лекарката ми каза че виждала киста на черния дроб на детето ми  Shocked  Cry  Cry  Cry не мога да ти опиша каква болка и сълзи бяха.А начина по който ми го съобщи беше потресаващ,аз не го очаквах изобщо  Shocked Все пак 9 месеца всичко ми беше ок.... и така каза ми веднага да ходя в софия и там да раждам че тук в нашия град нямало да се справят,отпрати ме ей така... без нищо да ходя в софия и да се оправям.Само след ехографски преглед ми постави тая страшна диагноза и ме съсипа.... и сега се разтройвам като се сетя. веднага тръгнахме с мъжа ми за София,намерихме специалист и след обстоен преглед доктора каза: "Абе тая жена луда ли е,какво е видяла,как може да ви изпрати тук с такава диагноза,къде го е видяла това?!Не е вярно,бебето ви е здраво,а аз ще се подпиша с двете ръце за това" Въпросната лекарка не ми даде нито направление,нито изследванията които ми бяха правени преди това,което още повече шашна доктора!И така се прибрахме но аз бях съсипана,дните до термина ми не можех да спя защото се съмнявах че на детето му има нещо,не мога да го опиша  Cry
В крайна сметка дойде времето за раждане,беше планово секцио - бебо беше седалищно... мина безпроблемно,детенцето ми е живо и здраво и вече е на 4 годинки за което благодаря на Господ!
А онази лекарка ихидно след случката каза- " Ми какво съм видяла аз,хи хи.."

Аман от некадърници,които като не разбират,поне да си държат устите затворени...

Кураж мила,не се притеснявай,сигурна съм че всичко е наред...

Хубаво и здраво бебче на финала   bouquet  baby_neutral  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 65
МИЛА не се плаши ,,само едно мога да ти кажа ,не винаги трябва да вярваме на лекарите и те по някога грешат и знаеш много добре че доста често техните грешки водят и до фатални случеи, така че не се стряскаи от първо мнение потърси друго,и на мен преди 5дни ми казаха че има сакче но няма плод, уплаших се много но ми направиха чхг и днес се оказа че бебето върви много добре просто все още е малко да се види, но това е второ мнение така че аз съм обедена че всичко е наред успех Hug

# 3
  • Мнения: 33
При всички положения в такива случаи второ мнение, ако трябва и трето! Успокой се и дано всичко да е наред Hug

# 4
  • Мнения: 173
При всички положения в такива случаи второ мнение, ако трябва и трето! Успокой се и дано всичко да е наред Hug


Абсолютно съгласна съм с renetar!
Успех!

# 5
  • Мнения: 105
благодаря моми4ета за куража които ми вдъхвате. ина4е ходих пак на тоноев и ме увериха 4е този път вси4ко е ок. предния пут са ме сложили на дясно да лежа и на бебо не му било удобно и то се ли4еше 6тото много риташе. сега бях легнала на ляво и вси4ко беше ок- пулса беше равномерен, без колебания.  в събота съм пак на тонове- за всеки слу4аи, ама по мое желание. Много се надявам да родя живо и здраво бебенце......4е много ми доидоха ве4е проблемите. пожелавам и на вас моми4ета леки и безпроблемни бременности и само на здрави и живи бебоци да се радваме!!!!!!!!!

# 6
  • Мнения: 173
благодаря моми4ета за куража които ми вдъхвате. ина4е ходих пак на тоноев и ме увериха 4е този път вси4ко е ок. предния пут са ме сложили на дясно да лежа и на бебо не му било удобно и то се ли4еше 6тото много риташе. сега бях легнала на ляво и вси4ко беше ок- пулса беше равномерен, без колебания.  в събота съм пак на тонове- за всеки слу4аи, ама по мое желание. Много се надявам да родя живо и здраво бебенце......4е много ми доидоха ве4е проблемите. пожелавам и на вас моми4ета леки и безпроблемни бременности и само на здрави и живи бебоци да се радваме!!!!!!!!!

Всичко ще е наред,трябва да си спокойна и да не мислиш лоши работи!

Радвам се че всичко се е изяснило и няма проблем.Следя темичката ти и това ме успокои!!!  Hug

# 7
  • Мнения: 318
Как мина в събота, пиши как сте Hug

# 8
  • Мнения: 9 475
Потърси трето мнение задължително
Всичко най-хубаво  Hug

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
правен ли ти е доплер?
ако не - задължително направи

Общи условия

Активация на акаунт