За онанирането

  • 17 486
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 154
Мисля си, че не е нещо скандално, че си играе с пишката си. Ние, възрастните го правим такова, като го прекарваме през нашите разбирания и страхове. Свекърът, мъжът ми и зет ми почнаха да говорят на сина ми от най-ранните месеци каква пипка имал, как я правел на кокалче и тем подобни простотии, на които винаги много съм се дразнила, а сега, когато той си пипа пишката и се интересува от нея му се карат и го бият през ръцете. Побеснях и им казах, че те са за бой, а не детето ми и , че те са виновни. Мисля, че когато се обясни на детето без особени емоции и укане ще мине.

# 16
  • Мнения: 2 011
И аз скоро рових за информация относно племенника ми,на същата възраст е.Изводите ми са следните :
Нормален етап от развитието и опознаването на тялото.
Не трябва да се караш,забраняваш,фокусираш вниманието върху това.Не го прави проблем.
Простичко обясняваш,че така се прави,когато е сам и винаги с чисти ръце.
За няколко месеца засиленият интерес отминава.

# 17
  • Мнения: 4 555
Не е задължително да отмине интересът, но и да не отмине, няма нищо лошо.
Подкрепям това за чистите ръце и насаме и да му се каже, че не е нищо лошо, просто хората не обичат да виждат такива неща, затова са му правили забележка.

# 18
  • Мнения: 991
Аз се присъединявам към групата, която смята, че просто на детето трябва да се обясни, че не е прието да пипаш пред хората интимните си части. Иначе не виждам нищо притеснително.

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Детската маструбация е нещо нормално, но не смятам, че трябва да се толерира на обществени места. Показвай недоволството си - не от това, че го прави, а че го прави постоянно и навсякъде.
За разговорите момичетата са прави, но според мен би било хубаво ако мъжа ти поговори за тези неща.

# 20
  • Мнения: 2 907
Абе Блонди, ти как разбра, че онанира?
Едно е да се пипа, друго е да се пипа като изпитва удоволствие и т.н.

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Самото пипане им доставя удоволствие подобно на маструбацията.
Всъщност това не е нормалното за възрастните действие, но емоцията е достатъчно илна за да се причисли към този тип удоволствия.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 495
Аз пък забелязах,че внука в къщи не го прави, но навън като се радва на нещо, като е притеснен, или засрамен , започва да си мачка панталона. Като го питам защо така прави ми казва, че му се пишка, но не може да му се пишка през 5 минути.Няколко пъти като го видях, го помолих да не го прави пред хората, защото няма да им е приятно на хората да виждат това.Но също забелязвам,че той дори не се усеща,че го прави.Реших,че щом има възрастни мъже по улиците, които се драпат и попипват, няма смисъл да правя забележки на дете.Но от друга страна ме притеснява, че ще му остане навик за цял живот.

# 23
  • Мнения: 27 524
azsa, имам предвид, да не му се втълпява, че това е нещо срамно и грозно, просто да не е пред хората, както казват другите.

stella_kamenska, да, и аз се карам, майка ми вчера го видя, че се пипа и се развика колко било гнусно това, какможело...та се развиках и аз и стана една...  Crazy

mystic, ти под онаниране разбираш само целият акт ли? Оргазъм, свършване и т.н.? Не е така  Wink Да не изпадам в подробности какво и как точно прави, но те уверявам, че не е сърбеж, нито позив за пишкане  Grinning

Тайна, няма да му остане навик. Сега е несъзнателно, после ще се усещат и ще се срамуват и притесняват.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 521
И аз да издудна
1) научи го да си мие редовно ръчиките
2) обясни, че на вън никой не прави така
3) поразгледай за някакъв спорт, за да му "изразходваш" излишната енергия - футбол, плуване

# 25
  • София
  • Мнения: 17 595
Имам леки притеснения дали всичко случващо се е нормално и кога е редно да отшуми  Tired На Криско памперса махнахме късно, ако това има значение, преди около 2-3 месеца някъде. Започна отначало да се стиска непрекъснато по пишето, особено като се притесни или мисли - стиска, мачка... това вече се засилва и го прави почти непрекъснато, несъзнателно. Отделно все се крие, сваля гащите и се започва дърпане, мачкане... Отначало му разрешавах когато поиска да го прави, но ако го оставя - цял ден няма да се спре. Дойдохме в София и баща ми му се накара и той сега не го прави, остана само мачкането през панталонките. Обаче петък, събота и неделя отива със свекърва ми на планина и там се започва пак. Тя се е стресирала и ме плаши, че щял да стане един чекиджия и нямало да има нормална връзка с жена. Пресилено е, предполагам това, но все пак да ви питам. Не знам дали е правилно да се вторачваме в това и да правим забележки, да забраняваме ли, да се караме ли...  Thinking Така не би ли се получил обратен ефект? И аз не знам как да постъпим точно. Ако е супер зает и ангажиран, не се сеща да сваля гащите, но пък не може някой нон стоп и на 100% да е ангажиран с него. Ако има някой с опит и съвети ще съм много благодарна  Blush

Ако се повтаря темата - моля за линк и за извинение  Hug



Логично е когато скучае да търси удоволствие там, където знае, че винаги може да го намери - при това не му е нужна външна компания за целта.
Не знам какъв съвет да ти дам... освен да му вземете бавачка, която да отделя повече време за игра с него.

# 26
  • Мнения: 2 907
Блондо, ти ме бъзикаш - какво ти свършване  Grinning
Имах предвид как разбираш, че изпитва удоволствие, а не просто любопитство. Ама щом казваш, че е удоволствие, клякам и незнам какво да ти кажа, нали имам момиче. Засега не се е пипала повече от ненормалното.
Може при вас всичко да идва от късното махане на памперса. Сега се опознава детето. И това е чудо за три дни, ще мине  Wink

# 27
  • Мнения: 27 524
как разбираш, че изпитва удоволствие, а не просто любопитство. Ама щом казваш, че е удоволствие, клякам и незнам какво да ти кажа, нали имам момиче.

Миси,  Heart Eyes личи си  Simple Smile пъшка, стене, поти се, трепери, ускорява, задъхва се...  Crazy

Логично е когато скучае да търси удоволствие там, където знае, че винаги може да го намери - при това не му е нужна външна компания за целта.
Не знам какъв съвет да ти дам... освен да му вземете бавачка, която да отделя повече време за игра с него.

Кати, за мен бавачката, гледачката или бейби-ситърката... са жени за помощ, ако родителите работят и не искат ясли, градини. Или имат повече деца от физическата и психическата си възможност да поемат като грижи, общуване, игри и подобни.
Не смятам, че лишаваме сина ни от нещо важно, нито, че е самотен или си няма другарче за игра. Даже напротив. Бавачката за мен не е решение за притесненията ни, ако те в момента могат да се нарекат проблем.
Защото аз също, както каза yanast, го правя откак се помня, значи на около 4г. съм била, но съм имала притеснението да се крия. Синът ми, поне засега не. И това притеснява родителите ни. Съответно притеснява и мен  Tired и се опитвам по възможно най-безболезния начин да изгладя нещата  Blush.

# 28
  • Мнения: 3 634
Блонди, четох вчера случайно една статия, в която се засяга твоя въпрос. В общи линии пише същото като тук - да обясниш на детето, че не е редно да го прави пред другите и това е просто етап от развитието, който се появява след махането на памперса. Ако искаш ще ти препиша точния цитат.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 595
Блондо, ти ме бъзикаш - какво ти свършване  Grinning
Имах предвид как разбираш, че изпитва удоволствие, а не просто любопитство. Ама щом казваш, че е удоволствие, клякам и незнам какво да ти кажа, нали имам момиче. Засега не се е пипала повече от ненормалното.
Може при вас всичко да идва от късното махане на памперса. Сега се опознава детето. И това е чудо за три дни, ще мине  Wink

Е, аз памперси изобщо не съм носила, момиче съм, но мога от първа ръка да ти кажа, че ранната мастурбация се прави с цел извличане на удоволствие - същата, която води и до "зрялата" мастурбация и секса. Как разбираш дали детето ти изпитва удоволствие от... изобщо нещо... не знам да има общоприето правило, за себе си мога да кажа, че просто си припомням какво отношение съм имала лично към даденото нещо - дейност или каквото и да било - на същата възраст.
Не знам как е при хората с по- задълбочена ранна детска амнезия - аз просто имам доста подробни спомени от ранното си детство.

Общи условия

Активация на акаунт